CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: soffian_muhd

isu dara...

ak no komen ...kalo hilang dara sb kena rogol or hilang dara sb jatuh basikal ke etc bg ak mmg blh terima la...tp kalo hilang dara sb main ngn ex-bf la menda la..bg ak xleh diterima .....dh mmg benda tu terang2 haram ....np la nk buat ...x leh kawal nafsu ?apsal lakss ? tnyer iman .....enuff said ....msykt skg nih bg ak x rase segan silu nk ngaku bkn dara .....langsung mcm x rase malu langsung ....hilang sudah nilai2 iman dlm diri ....nk salahkan sape kalo basic agama pun xd ?fikir la sndiri ... diri sndiri yg bentukkan diri sndiri bkn org len ....kalo setakat dara pun xleh nak jaga ,akan dtg xtau la

kalau betul lelaki tu sayang, dia akan terima seadanya..ppl make mistakes

bf saya pon penah ckp die x ksh gurl 2 ada dara atau x..as long as die bley jujur n setia kat die..b ...
Fienas87 Post at 16-3-2011 19:26

Then u r lucky..shows tht he really love you

mmg isu dara ni sensitif .. bila ckp psl dara mesti jadi isu moral..

aku sendiri la yg pernah megalami sendiri benda ni mmg aku rasa berslah pada diri aku.. dlm hati berkata  "asal la aku bodoh sgt dulu" mmg hilang keyakinan diri la.. rassa rendah diri sgt.. tapi sbb benda dah berlaku masa dah berlalu.. bkn mcm perahu terlajak peharu boleh di undur.. tapi dah terlajak perbuatan...

tapi aku bkn tak menyesal.. aku bkn selamanyer nak jadi perempuan tak bermoral.. aku akui aku mmg menyesal sgt.. mmg rasa bodoh sgt.. menagis pun dah tak ada air mata la.. tapi smpi bila asik nak menangis jer.. hidup perlu diteruskan..

bila aku berkenalan dgn seorg aku pernah berasia ttg hal ni.. sbb aku takut dia tak boleh nak menerima aku tapi dia dpat tahu gak dari once of my friend mmg bergaduh besar lah.. mcm2 kata buruk la aku terima..mmg mental koyak la.. mastu dah elok2 ada keyakinan diri dah down balik.. sakit nyer la rasa.. lama gak la aku tak leh terima lelaki dlm hidup aku.. sejak hal tu aku fikir better kalo aku berterus-terang jer kalo dia leh terima bagis la kalo dia tak leh terima mmg say good bye jer la sbb aku tak nak sakit hati lagi sbb aku fikir biar aku lpskan dia tu sekang pada aku dah kawin dgn dia hidup tak bahagia asik ada hal ungkit mengunkit ni..

aku berkenalan lagi dgn seseorg.. tapi aku tak terus nak bercinta.. aku kawan dgn dia mcm biasa sbb aku tak nak rasa sakit hati kalo dia tak leh nak terima aku.. aku berterus terang ttg situasi aku dan kekurang aku sbb aku pernah lakukan kesilapan dulu dan keadaan aku ni mmg ssh lelaki nak terima aku.. jawapan simply mcm org tak fikir panjang "dia tak nak tau hal lps aku mcm ner.. sbb dia nak aku yg skrng ni.. dia nak thu aku yg skrg yg dia kenal.. bkn aku yg dulu bkn zaman bodoh aku sbb semua org biat silap mcm dia gak.. pada mulanyer aku mmg tak percaya ckp dia.. tapi bersungguh2 dia tunjuk dan kali ni aku dah tau mcm ner rupa seorang yg betul2 jujur dgn org yg pura2 jujur.. dan alhamdulillah dia adalah suami aku skrg.. kami bahagia dan normal lah kalo ada gadoh pun tapi bkn psl isu "DARA" ni, gaduh pun merajuk sekejap jer normal lah mcm suami isteri yg lain..

sorry la story aku ni panjang sgt, aku story ni sbb aku nak bagi tahu semua orang tak bermakna perampuan yg tak ada dara ni tak berhak untuk hidup bahagia mcm org lain, tak berhak tu dicintai, isu dara ni mmg la isu yg serius sbb melibatkan moral seorng perempuan, maruah seseorg perempaun.. manusia buat silap tak kira jantina bangsa dan agama., bila kita sekali buat silap jgn asik buat silap jer kita belajar dari kesilapan dan dari kesilapan kita jadikan pengalaman..

byk faktor perempuan terjebak dlm ISU DARA ni korng fikirkan la sendiri.. aku nak tulis panjang2 mls lak.. aku bersyukur aku diberikan kesedaran dan masa tuk berubah dan pelung tuk menjalani kehidupan yg bahagia yg normal..

emm..isu dara ni besar sebenarnya tp ada org menganggapnya remeh sbb dia bersedia menerima segala kemungkinan.Kalau tak kuat mental,tak perlula main agak2 nk mempertahankannya.

Ada org yang berfikir jauh...tak nak isteri yg tak der dara sbb disitu dh nampak kejatuhan moral yang teruk dr segi agama,dan adat.
Kedua...sok2 kalau anak buat silap dan terlanjur pasti akan timbul cakap2 dan terdetik dlm hati.."ha! mmg tak heran,mak borek ..anak rintik"..

jadi agak sukar utk membimbing kearah yg baik...kecuali datangnya seorang lelaki yang percaya dengan padu yang dia boleh jadi pembimbing yang baik dan insyaAllah akan mempertahankan permaisuri hatinya.Tp kalau stakat cakap hari ni sbb hy utk memiliki..then lepas miliki berguni2 kata2 caci maki..baik tak YAH!...jgn menambahkan luka di hati perempuan tu..ditambah kalau perempuan tu mmg benar2 nak berubah dan sudah pun bertaubat.

Mental lelaki yg bersedia utk menerima seorang isteri yang sudah tiada dara perlulah sekuat seekor gajah dan sepantas burung kasawari..barula dia leh jadi pelindung yg baik.

sekian.

kesian gak tgk kkdg laki yg baik tp jumpe gf yg takde dara lagi..
tp sbnrnye ramai lagi yg masih anak dara yg lum ade bf lagi..
mgkn sbb diorg agak pasif atau konvensional dlm perhubungan mnybbkan diorg masih lagi solo..

Follow Us
macam marah ja...sabar...kalo dah jodoh laki tu pompuan x da dara,apa nak buat..sebab bagi ...
Mede Post at 20-3-2011 05:16

bukan marah der...cuma kadang2 orang kita ni judgmental sangat. mencik. seulah2 perempuan tada dara itu suma jijik dan hina.
tak suka taw orang kata lelaki yang pilih pompuan tada dara ini buduh. kalau sudah Tuhan jodohkan mereka supaya yang tiada berdara itu boleh dibimbing dan dijaga sepenuhnya, apa macam? aku bukan nak sokong sangat perempuan2 tada dara ini. ya, memang ada yang hilang dara atas kesundalan sendiri. tetapi berilah mereka peluang untuk berubah dan menjalani hidup baru. bukan asek dikutuk sampai bila2; seulah2 sekali sudah rosak, biarlah rosak selamanya? nehi2 baby. bukan itu yang aku ingin lihat.

**kunun para retis malaysia ka, holiwud ka, tada dara camna pon tetap dipoja2. tapi bila golongan bukan retis tada dara, siap dikutuk dicaci bagai. hipokret.**

chazey

boleh copy and paste link pasal forumer yang chazey sebut tu.. , nak tengok plak isi kand ...
soffian_muhd Post at 20-3-2011 11:42

alamak der...ko mintak thread yang dah berzaman la.

tapi takpe la. oleh kerana aku sayang kamu, maka aku carikan thread itu untuk kamu.

ini linknya:
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=438450&extra=&page=1

aku sarankan, ko baca post2 si robotech ni (terima kasih kerana sudi berkongsi saudara robotech). serius menginsapkan (terutama post #305):
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=438450&extra=&page=13

bukan marah der...cuma kadang2 orang kita ni judgmental sangat. mencik. seulah2 perempuan tada d ...
chazey Post at 21-3-2011 22:02

I LIKE...

isu dara ni memang sensitip...we have to look in on both side, men and women...lelaki memang tak suk ...
ifanonline Post at 20-3-2011 14:01

for the first time..aku setuju dgn hang ipan..

for the first time..aku setuju dgn hang ipan..
melinda_gordon Post at 22-3-2011 11:03

terima kash...hang masih berdara lagi ke melinda?

terima kash...hang masih berdara lagi ke melinda?
ifanonline Post at 22-3-2011 11:42

motep???haku dara trang tang tang hokeh..hang antertu kan???conpom takdak teruna

motep???haku dara trang tang tang hokeh..hang antertu kan???conpom takdak teruna
melinda_gordon Post at 22-3-2011 13:02

hang meroyan mcm org tadak dara je...

hang meroyan mcm org tadak dara je...
ifanonline Post at 22-3-2011 13:09

hang pun sama..

hang pun sama..
melinda_gordon Post at 22-3-2011 13:17

aku memang la tadak dara...hang pun tadak dara jugak ka?

aku memang la tadak dara...hang pun tadak dara jugak ka?
ifanonline Post at 22-3-2011 13:23

sian haku tgk hang ni..tak sudah2 nak meroyan...

sian haku tgk hang ni..tak sudah2 nak meroyan...
melinda_gordon Post at 22-3-2011 13:24

aik? dier pulak kata kiter meroyan...jom,jom kita pi tempat lain...jgn kaco thread TT...meh aku tengok hang ade dara lagi ke tidak...

aik? dier pulak kata kiter meroyan...jom,jom kita pi tempat lain...jgn kaco thread TT...meh aku  ...
ifanonline Post at 22-3-2011 13:26

hang yg dok mula dulu..bukan haku..

kalu kawin dgn omputih x de dara, x pe.... x kisah.... tp kalu dgn org melayu, mesti berdara... kalu x 7 keturunan le kena ungkit....

kalu kawin dgn omputih x de dara, x pe.... x kisah.... tp kalu dgn org melayu, mesti berdara... kalu ...
carly_lah Post at 22-3-2011 13:38

hehehe..biaselah..typical malay..