CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Slasher^^Buzz

Errr.....korang penah jumpe hantu ape? saje2 tau

kenapa aku takleh nak vote? sebab aku newbie ke? huhuhu

suatu ketika dulu memang kerap dengar bunyi bajang kat area rumah di kg,
seawal pukul 10 mlm boleh dgr tangisan bajang tu...
time hujan renyai2... pastu dgr bunyik mcm buah kelapa gugur..
then bermula lah tangisan bajang tu...
apa lg aku tarik selimut, tutup telinga dgn bantal... ngeri...
abg aku berani... dia buka pintu dapur pi cari bajang tu kat luar, tapi bunyi tu lari ke depan..
bila buka pintu depan tgk... bunyi tu lari ke dapur....

kenapa aku takleh nak vote? sebab aku newbie ke? huhuhu
Austris Post at 18-3-2011 04:57 PM

belum cukup kredit terkumpul nak vote tu...

dah vote....lihat kelibat jah tambahan dgn bunyi-bunyian lagi....selalu jah dgr kat office. Dia pun nak join sama aktiviti kat office

jumper... tapi spesis tak diketahui
emmm... kalau kes kena tindih takpun kena pegang ngan tangan berbulu kira jumpa tak? sebab yg ni ash slalu kena jugak dulu

belum cukup kredit terkumpul nak vote tu...
medangmru Post at 18-3-2011 20:33

oh gitu ker? takpa2, akan ku gigih mencari kredit. hahaha

Follow Us
heish mengarut bajang ni....
Slasher^^Buzz Post at 18-3-2011 14:52

amboi..berminat nmpak ttg hntu kopek ni..harharhar

ash penah jumpa mak ash punya qarin. itu kira jumpa hantu gak ker? tapi mak ash idup lagi la, cuma time tu jer dia antara hidup ngan mati.. maybe sebab tu qarin dia datang jumpa ash

Reply 68# ashes2ashes

Hah... Adik saya pernah jumpa "abg" dia masa dia main nyorok2. Siap tersenyum lagi kat dia masa tu
2 kali dia terjumpa. Agaknya Qarin la kot

pernah nampak cik pon tgh wat2 tipon di pondok tipon tepat jam 12 mlm.. masa tu aku balik lmbat..pintu uma da kunci..aku nak pg tipon kawan kat pondok tipon.. sekali aku tgk anjing menyalak.. aku tgk ler arah anjing menyalak tu.. arah pondok tipon tu.. real aku tgk dia tgh berdiri mcm tgh tipon.. kaki tak nampak dan terapung dlm sehasta.. aku tgk je... pasal masa tu aku mmg malas nak pg pondok tipon lain sbb jauh, jd aku tunggu la sampai dia hilang..

adalah dlm dekat 10 minit dia 'bergayut' kat tipon tu gaknye tunggu aku... adehhh.. aku wat dek je.. bila aku tgk da ilang aku pg tipon membe aku.. masa tipon tu mmg meremang beb... perghh.. tp aku wat dek je.. lepas tu dgr bunyi tapak kasut tumit tinggi jln depan aku.. o mak ai... aku wat dek lagi... da hampir 12.30 tu aku dgr dia ngilai atas bukit sebelah.. pastu aku terus blah.. takde pape pon.. mmg tabiat cik pon ni tgh2 mlm mcm tu.. dia tak usik kita pon.. so, kalo sesape ternampak ke ape.. jgn takut je.. wat2 berani dan zikir je.. dia tak usik pon... cuma perasaan kita je...

pernah nampak cik pon tgh wat2 tipon di pondok tipon tepat jam 12 mlm.. masa tu aku balik lmbat..pin ...
tunggulbatu Post at 19-3-2011 11:48

Bro Tb takpelah,boleh cakap mcm tu,penuh ilmu di dada,kalau mcm yang tak cukup ilmu,mauk tak pengsan kat situ.......pernah mimpi pocong dkt pintu,celah pintu kayu tu,bila nak baca surah alkursi,dah semput apatah lagi nak jumpa life macam tu......huhuhu

hehehehe... bende2 mcm ni takde ape pon.. da mmg tabiat kejadian dorang mcm tu.. layan je ler... jgn kita takut sudah.. tak perlu pendinding or ilmu tinggi sebenarnye pon.. yg penting BERANI.. kalo ilmu je tinggi tp tak berani..nak wat hape.. ngabeh kan boreh jo.. hehehe...

bnyk org yg berani aku da jumpa.. ade sorang brader tu citer ngan aku pengalaman dia kat indon lagi best.. real punye dia tgk.. tp nih aku citer pasal keramat seorang wali di depan mata dia.. ada kren jatuh tebing.. pastu dia ngan membe sume da habis akal nak tarik kren tuh, dorang lepak ler kat warung tepi jalan.. tgh lepak..ade sorang tua pakai baju serba putih jalan.. umo lingkungan 80an.. da tua beb.. jalan pon slow je dia kate..

org tua tu jalan hala ke arah jalan yg ade kren jatuh tebing tu.. tetiba dia mcm tertarik nak tgk ape bende ler kat ctu.. dia wat2 jenguk.. ermm.. dia relax je tarik sehelai benang tepi baju dia pastu dia wat2 lempar ke bawah.. org kat warung tgk je ler.. tetiba dia bole tarik naik kren tu ke atas macam tari tali layang2 gitu..  kren tu pelan2 naik atas tebing.. huhh.. da abih tu org tua tu terus blah..

brader nih ngan membe dia sume terus kejar org tua tu.. salam ngan dia.. brader nih ckp kat aku.. 'aku ingat lah, zaman nih aku da tak dapat tgk bende mcm tu..rupanye masih ada..'

kalo tanye aku..aku percaya brader nih..dia bukan sebarangan org..dia kasyaf tahap dua lapisan.. wallahhualam..

Jarang dengar citer orang yang jumpa wali seperti bro TB citer tapi kalau ada pun jarang orang menceritakan kecuali dengan orang terdekat atau orang yang mengetahui perkara hal sedemikian,bg sy,tak heranlah memang ada berlaku...sebab itu sy suka lepak kat bod mps ni kerna banyak kejadian tak dimasuk akal kita berlaku dan setengah forumer yang otai bolehlah mengupas dan menghuraikan satu persatu kenapa ia terjadi......selama ni sy jadi SR je dr citer ilah,eezad,hk dan lain-lain termaksud bro tb banyak memberi panduan dan membuat kita berpikir segala apa kejadian itu.Sy hanya mencelah bila sy ingin bertanya tapi kebanyakannya sy hanya membaca...tapi soalan sy kenapa kat semenajung itu banyak sangat hantu dan saka.??

yes!!!yes!!! aku dah boleh vote. hahahahaha. bangga bangga. kikiki

cari ju-on. tapi tak jumpa. tick kat lain2 la yer? hehe

Reply 75# kikyou

uikk ju on tu cer citer cer citerr

tak leh nak vote sebab tak ada 9. tak pernah (rasa meremang t ada la)

jumpe lom pernah rasanya tp rasa meremang tu slalu la....
pernah satu kali masa duk umah sewa akak, rasa cam somebody duk berdiri kt blakang. mmg masa tu berdebar cam nk tercabut je jantung tp wat x tau jek.....

dari 44# aku tengok macam video yang dah set rakaman tu macam di edit dari seorang kanak2 bermain gelongsor sebab nampak ada bentuk gelongsor yang di hilangkan tapi masih nampak line tu... tapi itu saya rasa itu adalah contoh salah satu yang terjadi.. tapi bukan benar kalau xsilap akulah.. jika benar harap maaf sebab nampak di edit dari budak main gelongsor... sebab nampak ada line... atau itu adalah gelongsor dari alam tu itu aku xtahulah...

wow....TB terer...harap aku bleh buat dek je bile terkene.............