CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Slasher^^Buzz

Errr.....korang penah jumpe hantu ape? saje2 tau

Nak kata jumpa direct tu tidak. Tapi inilah kisah saya. Kisah the one and only.

Masa tu umur 5/6 tahun. Sebelah rumah ada bangsal baja. Baja disusun bertindih2, so yang paling depan tu boleh lepak duduk..siap boleh guling-guling. Masa tu petang. Tak ingat before asar atau after asar. Kakak dengan kawan dia dan saya lepak dlm bangsal. Kakak dan kawan dia bercerita pasal kisah hantu. Saya tukang dengar sampai saya tertidur di dalam bangsal baja.

Dalam tidur saya bermimpi di datangi sesuatu warna hitam mcm asap dari ruang antara bumbung dengan dinding. Kat celah tu lah. Saya tatau apa jadi, tapi bila nak dekat sedar tu benda hitam tu terbang keluar ke arah sama dia masuk.

Bila sedar, kakak dah tak ada dlm bangsal. Saya tengok badan saya ada polkadot merah di seluruh badan. Di belakang betis, ada teeth mark. Macam gigi vampire melekap. Tapi bukan mcm kena patuk ular punya mark. Teeth mark.

Bila parents balik kerja, dorang kata tu sbb gatal tidur atas baja. Menjelang maghrib, polkadot merah tu hilang perlahan-lahan. Masa tu saya mmg tak fikir hantu..tatau pun hantu sebab parents tak pernah cerita pasal hantu. Tapi cerita ni mmg saya ingat sampai skrg. Dah besar ni baru tertanya, hantu ke?

Soalan: apa beza pontianak ngan langsuir?

Pernah search kat Bod ni tapi macam tak jumpa jawapan. Sebb yg aku nmpak beza dua bendalah ni adalah ponti bleh menyerupa jadi wanita cantik tapi langsuir xleh. Tu je.

Mohon pencerahan

myakayina posted on 15-1-2016 08:42 AM
sabun apa yg dia pakai agaknya ye? tapi berani ko tengok muka dia ek..

hahaaa..tau takpe..rasa macam nak pegi tanya jer kat dia sabun pencuci apa yang dia dok pakai..bersih dan putih betul baju dia..huhuu

dah banyak kali sebenarnya saya ternampak pocong nie kat area surau..mula2 saya nampak dulu bahagian belakang dia jer..dok berdiri tegak berdepan dengan pintu surau..saya ingat selimut putih tapi bila tengok betul2 rasanya itu mcm pocong..masa mula2 nampak tu memang goyang la..tapi saya diam kan jer..pastu nampak waktu malam plak..saya ternampak lagi pocong yang sama..kali ini dia dok melompat2 plak kat area pokok pisang..tapi masih lagi dalam area surau..laju betul saya tengok dia melompat..melompat kedepan dan ke belakang kalo tak salah..huhuu

kemuncaknya ada satu malam tu saya nak tutup tingkap rumah pastu saya terpandang tepat plak kat muka pocong nie..dia pun sama gak..pandang tepat kearah muka saya..mcm tak sangka yang saya boleh nampak muka sebenar dia tu..dan dia pun mcm tak sangka saya boleh nampak dia..memang muka dia hitam legam dan mcm muka orang terbakar hangus tapi mata dia hijau besar..masa saya nampak tu tetiba hati saya mcm berbisik.. "jangan lari..tengok jer muka dia kerana dia pun adalah salah satu ciptaan Allah s.w.t..jangan takut, dia takkan dapat buat apa2.."

Alhamdulillah..takde perkara buruk yang berlaku kat saya selepas saya ternampak muka pocong tu..dan rupa2nya itu kali terakhir saya melihat sosok pocong nie..pastu saya dah tak nampak kelibat dia lagi dah kat area surau..huhuu

Last edited by purpledesire on 17-1-2016 07:47 PM

Ipo posted on 15-1-2016 10:11 AM
ya purple....
cik pon yg saya paling ingat..masa kat uni...tengah hisap pad...berterabur pad kat  ...

yeke ipo.? sbb tu la tak elok sebenarnya kalo kita datang bulan tapi taknak cuci pad kita yang penuh dengan darah tu..tak salah cuci bersih pad tu dulu pastu bungkus elok2 dan terus buang kat dalam tong sampah..sebab jin syaitan memang suka dengan benda kotor..terutamanya darah..

tengok..sbb sikap kita yang malas nak bersihkan pad sendiri, kan "dia" dah datang..huhuu

Bnyk jgk ye hantu jenis lain..

purpledesire replied at 17-1-2016 06:56 PM
yeke ipo.? sbb tu la tak elok sebenarnya kalo kita datang bulan tapi taknak cuci pad kita yang pen ...

ya...masih terbyang lagi sampai sekarang...dgn rambut meleret cecah lantai..
baju putih labuh cecah lantai
tgh hadap tong sampah dngn mulut rakus hisap pad...
bila ingat balik...baru terasa keseramannya..
masa terpandang tu..mcm eh..sapa pulak pompuan ni duk hadap tong sampah malam buta, dah tu hisap pad???

Follow Us
Mat tak tahu hantu ke apa. Masa nak pergi kerja mat pernah terserempak dgn perempuan cantik. Pakaian dia cam makyong. Tp nampak sampai pinggang je. Kadg nampak org naik motor sampai kat simpang org tu hilang. Tp stkt ni mat tak takut la sbb tak pernah nampak yg muka hodoh.

dah vote..tapi tak dpt tacang pown

Aku banyak kali jumpa hantu time kul 1am kat area haji taib... Dia ckp rm20 je semua on.

kes 1

dulu aku penah jumpa yang jenis kain putih berkibar2 atas tiang letrik..
xnmpk plak kepala sebab aku cuma nampak kain putih mcm telekung gitu..
sedapkan hati masa tu bendera.. esok pagi tu mmg xde kain/bendera pun kat tiang tersebut..

kes 2

aku penah dgn mak aku jalan kaki ke kedai malam2..
lalu kawasan perumahan dan kereta parking seperti biasa..
lalu kat satu kereta ni dari jauh mmg aku dan mak aku nampak kelibat ppuan rmbut panjang..
ingatkan amoi tuan umah tu.
bila semakin dekat kt kereta tersebut.. kelibat tuh hilang mcm magic..
aku ngn mak jadi keliru celah mana ppuan tu keluar??
nk  kata dia nyorok ataupun rebahkan sit pun xde..
huhhuhu

Dolu maso kocik, aisey tinggal dgn uweh(nenek) kat kampung, tiap2 hari kecuali hari khameh, sebolum mahgrib mosti dah sampai surau, solat dan torus blajar mengaji. Nak dijadikan cerito, satu hari tu, maso aisey balik dari mengaji dongan mengayuh basika tuo pak usu aisey, boleh pulak satu bondo lalu perlahan yo kek ateh kepalo. Dahlah golap, harap pado lampu dynamo basika dan sinaran bulan jo, bilo aisey perhatikan botul2, lain macam lak romannya, rupo2nya kepalo dengan isi porut sekali, yg biaso nya orang panggil penanggal. Apo laie turos mengayoh masuk gear racing tak cukup tanah, dahlah mengayoh kat colah basika yo, punyolah hazap. Kono pulak kebetulan, ado lombu melintang jalan, tak sompat aisey nak mengelak yo....bamm aksiden pulak dengan lombu. terobang aisey dongan sambil pegang handle basika, bilo landing tu raso licin yo, rupo2 solebet satu badan ponuh dongan taik lombo.
Pasal takut ya amat, boleh aisey lari sambil pogang handle basika, sampai dopan pintu, takdo baie salam2 dah, kotuk pintu macam nk pocah. Bilo pintu dah dibukak, boleh pulak uweh(nenek) sey tanyo, `apo kono eh kau, macam kono kojar hantu yo`, aisey hanyo boleh menganggok tanpo henti jo lah. Itulah pengalaman aisey terserompak  dengan penanggal.

aku xtau yang tu hantu ke apa.. Tapi still misteri pada aku.. pernah satu kejadian masa aku sekolah menengah. aku stay dkt asrama. so weekend mmg aku balik rumah dan sepatutnya aku kena datang balik hari sabtu petang sebab ahad dah stat kelas. Tapi haritu ayah aku ada hal, takleh hantar sabtu petang tapi dia hantar aku dalam 5 pagi hari ahad. punye la sejuk naik moto waktu tu..

Dah sampai area luar pagar sekolah.. dah salam2 ayah aku, pau duit belanja sikit and nak masuk laa kawasan sekolah menuju ke asrama. oh yee lupa, depan sekolah aku ni masjid. masa aku sampai tu ngam2 orang dah abis solat subuh. so meriah laa kat luar dengan makcik pakcik otw nak balik rumah masing2. Tapi kat luar je meriah, kat dalam kawasan sekolah gelap gelita. mmg xde bukak lampu langsung kat laluan pejalan kaki yang terpasang cuma lampu pondok pak guard kat gate sekolah. Asrama pulak terperosok ke dalam dan mmg aku kena lalu bangunan2 sekolah dulu. Nak taknak kena pegi asrama dulu so aku redah jelah..

tengah jalan2.. aku toleh2 ke belakang, sinaran lampu pak guard semakin mengecil. Aku tgk kiri kanan berdoa mintak2 laa xde orang yg sergah aku. tgh aku ketakutan tu, aku toleh kebelakang lagi dan aku ternampak sepasang kelibat ada kat belakang aku. satu entiti tu berkain telekung, full set in white, wanita umo dalam 80an cmtu. sorang entiti lagi lelaki, kulit cerah, kurus, same age, berkopiah, berbaju melayu, berkain pelikat. Aku tarik nafas lega.. At least i got campanion to walk along. Tgh2 jalan, lama2 couple tu makin menghampiri aku.. then we walk together. Dalam cahaya yg samar2 semakin menghampiri asrama.. makcik tu tegur aku.. adik buat apa jalan sorang2.. nak kemana.. bla2.. aku dalam hati, halahhh byk pulak soalan.. aku jwb cmtu2 je. aku sempat tgk muka makcik tu, mcm makcik biasa.. pakcik tu hurmm dia senyap je kat sebelah tak tegur tak apa and jalan menunduk.

Finally... saat yg ditunggu2 telah tiba. aku sampai ke garisan penamat bilamana aku semakin menghampiri pagar asrama. aku igt nak terus ke kantin utk makan pagi sebab aku tgk kantin time tu dah cerah means makanan dah ready lah ye.. so i took right turn menuju ke kantin dan makcik pakcik tu pergi ke kiri menuju ke arah asrama.. Time ni aku dah start curious.. siapa ye dorg ni.. mak ayah sapa pulak yg duk asrama ni. tak mungkin mak ayah warden sebab mmg peraturan asrama xdibenarkan bwk masuk orang sembarangan. so aku toleh lagi kebelakang nak tgk dorang pegi ke arah mana.. mana la tau pegi kearah rumah warden ke kan.. tapi sebenarnya tidak.. mereka pergi ke arah belakang asrama yakni tempat pelajar sidai2 kain dan tempat tu berpagar dan belakang tu hutan dan seterusnyaa mereka hilang ditelan kegelapan malam.. Aku terkejut, terpana, terkesima keras aku kat situ.

Aku apa lagi cepat2 masuk kantin, tapi dalam masa yg sama jugak nak say thanks kat macik tu sebab teman aku tadi. nasib baik yg dtg tu dari benda2 yang elok..  Sekian,.

Jajabeans replied at 23-5-2016 11:34 AM
aku xtau yang tu hantu ke apa.. Tapi still misteri pada aku.. pernah satu kejadian masa aku sekolah  ...

bunian kot couple tu..

Aku penah terjaga pukul 3 pg kat Umah family aku time tu anak aku nk menyusu pas menyusu tu aku mengiring sebelah kanan tetiba kat area ruang tamu dapo tu ada org baring baju putih rambut panjang aku ingat
mak aku sbb kekadang mak aku suke tido kat
situ dlm bilik panas aku just tgk je la tp dlm hati eh mak tido x gune bantal ke pastu aku
smbung tido balik pg tu nyer pas nak begun subuh tu mak aku elok je pakai bju hitam keluar dari bilik aku pelik la aku tanye mak aku mak bukan pakai bju wana putih ke tido kat cnie mak aku ckp x da la mak tido dlm bilik mak tido pakai bju nie la hitam aku pun citer la pasal 3 pg mak aku ckp adik x tp masalah nyer kat Umah tu sah sah aku ngan mak aku je pompuan adik2 aku semua laki kot

Adik aku lg la die citer time nak balik Umah pukul 2 ke 3 pg cm tu la die baru balik lepak minum kat kedai mamak ngan member naik motor sesorg pastu keta Dari arah berlainan bg lampu high beam pastu keta lain plak bg lampu tinggi gak adalah dlm 5 keta kot yg selisih ngan die da la time die balik tu jalan sunyi kiri kanan cm hutan cikit die x pikir ape la time tu pas tu die rasa kat lengan die mcm Ade kain yg kibar tu tp motor die bwak tu ok je x da la berat ke ape pastu die tgk kat cermin sisi motor tu die nampak kain putih kat blakg die die relax wat peace je sampai kat traffic light byk lampu jalan time tu n menda tu blah adik aku letak tgn kiri kat tmpat dok blkg sambil bwak motor sampai Umah

pernah nmpk cikponti dgn ciktanggal ni..ponti mengilai mmg skeri dgr..dia punya eeeeeee.......seram......mula2 pelahan lama2 makin kuat..terus mar sambar adik bawak kuar dr bilik.. ciktanggal ni dr jauh mcm bola api..tp sbnrnya dr perut dia tu..org tua kata nmpk tegur je...mar tegur terus hilang..

pernah nampak tengkorak main cak-cak tepi almari dgn hantu mcm beruk besar warna hitam

purpledesire replied at 17-1-2016 07:56 PM
yeke ipo.? sbb tu la tak elok sebenarnya kalo kita datang bulan tapi taknak cuci pad kita yang pen ...

Kawan saya ( bersekolah asrama agama) ajar cara untuk cuci pad. Sebelum cuci pad, koyak pad dari hujungnya. Buang kapas dalam pad tu kedalam tandas. Kita just cuci bahagian luar pad tu je.

Usa.Gi replied at 18-6-2016 02:18 PM
Kawan saya ( bersekolah asrama agama) ajar cara untuk cuci pad. Sebelum cuci pad, koyak pad dari h ...

yeke Usa.Gi.? tak tersumbat erk tandas kalo pakai cara mcm tu.?

Edited by Usa.Gi at 18-6-2016 09:17 PM
purpledesire replied at 18-6-2016 04:44 PM
yeke Usa.Gi.? tak tersumbat erk tandas kalo pakai cara mcm tu.?

Rasanya x kot. Sebab masa alihkan kapas dari pad (saya jirus dengan air) kapas tu berpecah @terurai. Rasanya yg biasa tersumbat tu dorg flush whole pad. Lapisan luar pad kan plastik. N kawan sy beritahu cara ni diajar oleh ustazah dia.
Masa dapat ilmu ni time tengah interview kisah hantu kat asrama lah. Menyelam minum air. Dapat ilmu..