CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Slasher^^Buzz

Errr.....korang penah jumpe hantu ape? saje2 tau

tak pernah dan tak nak jumpa walaupun pernah sekali ms otw balik sini..kat jln nak masuk lpt dari sg ular tu..suami nampak cahaya di langit kejap ke kiri jap lagi ke kanan pulak.Aku tak nampak sebab terlelap tika tu..bila aku celik hubby kata ada setan
-
-
-
-
-
rupa nya tu cahaya laser dari funfair kat Chendor.

apsal leh vote maksimum 2 je ?

Post Last Edit by adiyon84 at 22-3-2011 10:59

erm, waktu aku form 5 dulu, aku penah nampak penanggal je dlm seumur hidup aku. sekali aku tunjuk kat dia, terus dia jatuh ke bawah. mase tu aku taktau pun itu penanggal. haha.. selain tu, aku mampu dengar jer bunyi-bunyian. contohnya bunyi cakar, bunyi orang ngesot kat lantai, bunyi kuku tajam hentak2 tingkap dan bunyi pompuan nangis kul 3pagi. sapa nak nangis kuat-kuat kul 3 pagi kat tepi halaman umah aku?

fyi, umah aku dulu tepi kanan kiri belakang hutan. maklumlah, rumah kampung. stay kat kampung tersusun batu 6 (area tambun). skang ni dah ada penuh kiri kanan rumah-rumah baru. siap ada sunway city lagi tu. so far, aku tak penah dengar lagi atau jumpe benda-benda ni sume.

hehehehe... bende2 mcm ni takde ape pon.. da mmg tabiat kejadian dorang mcm tu.. layan je ler... jgn ...
tunggulbatu Post at 19-3-2011 15:49

aku teringin sgt nk berjumpa wali Allah
nk bercakap ngan dia

tapi apa kan daya
aku ni byk dosa....jahil plak lagi

Jarang dengar citer orang yang jumpa wali seperti bro TB citer tapi kalau ada pun jarang orang mence ...
nigerna Post at 19-3-2011 17:04

kenapa kat semenanjung bnyk saka..?? ermm.. susah nak huraikan dlm pengertian yg lebih halus nih.. cuma macam bro saat aku da jumpa dan aku ada citer depan2 ngan dia supaya bole paham dan tahu kenapa.. saka bukanlah seperti yg kita nih selalu di momokkan macam hantu jin setan nih.. bende2 tu cuma 'pakaian' saka tu sendiri..

saka nih apa makna dia dan dr mana dapat ayat saka tu...?? kalo aku citer kat cni, komfom org kate aku merepek.. aku bg hins sket je la eh.. ade sesape pernah dgr 'TIANG SOKO'..? tiang soko tu citer dia mcm ni(setakat yg pernah diceritakan guru aku), SOKO nih dah idup zaman Rasulullah lagi.. dia nih antara sahabat yg paling rajin dlm mendalami ilmu dari Rasulullah.. pendek kata, dia nih antara sahabat yg paling rapat ngan Rasulullah..

satu hari mcm biasa Rasulullah bersama para sahabat berkumpul dlm masjid utk berceramah. ketika itu SOKO ni tidak kelihatan oleh para sahabat.. seorang sahabat bertanye kepada Rasulullah sudah sekian lama SOKO tidak hadir dalam majlis ilmu bersama Rasulullah.. maka Rasulullah pon menyuruh seorang sahabat Baginda mengambil tongkat Baginda Rasulullah s.a.w dan memukul TIANG itu.. blom sempat sahabat memukul TIANG itu, SOKO itu keluar dari DALAM tiang itu dan terus menghilangkan diri..

Para sahabat bertanya pada Rasulullah, kenapa gerangan SOKO berkelakuan seperti itu..?? maka Rasulullah pon memberitahu para sahabat bahawa SOKO ini telah di SESATkan iblis dgn ilmu2 SILAP MATA atau SIHIR yg diajarkan iblis kepada SOKO kerana SOKO ini TERLALU TAKSUB dgn ilmu sihir iblis.. maka SOKO pon melarikan diri... adakah SOKO telah mengajarkan ilmu sihir tu kepada pengikutnye...??? sudah tentu.. dia ada pengikut walaupon sehingga hari ini...dan di Malaysia juga tak terkecuali..

TIANG SOKO itulah tempatnye SOKO bersembunyi dan itulah sebabnye ilmu sihir SOKO itu di dambakan pencinta ilmu sihir.. ada yg kata kalo nak idup senang, peloklah TIANG SOKO tu..nt bole hidup mewah dan ada jin yg menolong sepanjang hidup dr kesusahan.. wallahhualam...

jadi tuan tuan puan puan abg abg adik adik kakak kakak sume hendaklah kita jauhi perkara khurafat dan tanyul SOKO tu.. jgn pula ade yg terhasut utk melakukan perkara keji itu.. kalo nak tgk tiang soko tu bole type je kat google TIANG SOKO atau TIANG JIN.. tau lah korang kat mana TIANG SOKO tu.. sape yg paham ape kaitan SOKO dan SAKA tu.. paham2 je lah..

owh begitu la cerita asal usul saka ni..............

Follow Us
erm, waktu aku form 5 dulu, aku penah nampak penanggal je dlm seumur hidup aku. sekali aku tunjuk ka ...
adiyon84 Post at 22-3-2011 10:57

wow memang pelik kalau dengar perempuan nangis kul 3 pagi seram anyways thanks for sharing

aku nk share pengalaman aku ni... bru2 ni aku ngan family g shoping... tgah2 shoping tu perut aku dok meragam lg... (aku kena ceri-beri).. aku pun trus lari2 cari tndas.. tndas ader dua.. satu lg ader lmpu, satu lg xder lmpu.. aku jenguk la tndas yg ada lmpu, kotor la plak.. so aku terpaksa la masuk tndas lg satu.. tutup jer pntu trus gelap.. , nseb bek dinding tu x smpai siling, so ader la chaya masuk skit2..  tndas la jenis duduk, aku ni x suka tndas jenis duduk, klau bukan kes emergency, sanggup ku tahan..
sedang aku ehmm.. tu, tba2 aku rsa ader bnda ketuk blakang aku.. cuak lak aku... nk toleh belakang x berani lak.. dpat rsa bnda tu bersandar kat blakang aku..  dah abes selesai bru aku brani tgok blakang...
laaa.. rupa-rupanya penutup mangkuk tndas tu... aku senyum sorang2 jer dlm tndas tu.. xkan nak gelak plak.. seb bek la aku x cabut td..
so aku vote no 6.. xpernah jumpa.. perasaan jer bnyak..

aku penah nampak 2 kali masa kecik2. sekali kt uma kuaters, time tu tgh mlm kot.. bpk aku nak tidokan adik aku.. yg aku gedik2 panjat katil pastu bukak tingkap.. nampak kain selubung putih mcm org pki telekung tp x nampak muka.. mmg putih je semua.. hantu ape ek? ckp ngan bpk aku.. terus die tarik pastu tutup terus tingkap tu.  time tu kecik lg x fikir ape pun.
  kali ke-2 hantu yg sama gak.. depan toilet uma nenek aku. selubung putih.. telekung tu lg. nak kate pocong x kot.. time tu tido kt dapur uma kampung.. tesedar x tau pukul bpe.. tenyeh2 mata tgk.. pastu bole plak tekencing dlm suar.. hihi!

tak penah jumpa.. tingin gak nak tengok.tp takut nyesal lak nanti

wah best2 cite korang ni

salam..hehe

julie pun nak syer saham citer gak kat sini...julie penah ternampak kelibat kucing dlm umah...masa tu julie tgh ngadap bod mps ni lah...time tu julie duk bersebelahan dgn bilik no.2..tgh syok2 membaca tetiba julie terperasan sesuatu.. cam kucing tgh jalan nak masuk lam bilik tu..tp..tak munyi miaww2 pun..itu pun perasan dari ekor mata jer..kali pertama perasan..tp tak amek pot lagi...pastu..tetiba terperasan plak utk kali kedua...macam mender tu nak bitau julie yg dia tgh menarik perhatian julie kot...

so..kali ni..julie pun tgk ahh..bebetul...takde plak...last2 julie pun consider yg itu adalah perasaan sajork...hehe tapi kan...kalau betul perasaan ..asal mende tu leh ulang lagi lalu n julie pun leh tertangkap dgn ekor mata ni sebanyak 2 kali...huk huk..siap leh perasan nampak kaki kucing tu warne kuning cair gitu...

hantu jepun xde??

hantu jepun xde......julie kalau camtu memang ade yg nak "bergurau"

hantu jepun xde......julie kalau camtu memang ade yg nak "bergurau"
Slasher^^Buzz Post at 24-3-2011 14:58

seb bek masa tu x rasa takut sgt..sebab dah set kan kat minda ...hanya lah khayalan semata-mata....gegegegeggggg...

haha xpe la anggap saje sebagai gurauan.........

antu laut spesis swampthing... ikut dari pantai di changi balik ke umah auntie..

sesetengah sekolah ada hantu Jepun kawad mlm2

sesetengah sekolah ada hantu Jepun kawad mlm2
R2D2 Post at 24-3-2011 18:02

ade pengelaman ke? cer cite cer cite

satu masa dulu,aku biasa duduk sorg2 kat dataran tepi sungai kat kmpg aku...dlm pukol 12 - 1 pagi gitu la.
tapi alhamdulillah...memang takdak apa2 yg pelik jadi or nmpk benda bukan2.

mungkin sebab aku khusyuk sgt berpikir kot....ntah la....