CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Rumah terbuka:'kenapa diaorang ni semua perangai macam Tarzan' Tuan rumah bengang Anak-Anak Tetamu 'Berlumba' Sepah & Lenyek Makanan Atas Karpet

Suchi replied at 19-4-2024 07:56 AM
Iols mmg takde energy dah nk buat umah terbuka, buat mkn2 pun malas
Tp cam biasa mesti ada je yg sib ...

ye la... once kita pernah buat open house, mesti akan ada yang akan tanya "tak buat ke tahun ni? teringin nak makan laksa you masak"
diulang-ulang tanya, letih nak jawap

cerita saban tahun mesti keluar..
buang je la tradisi open house ni..
kebulur sangat ke nak mencekik kat rumah orang..
kalau nak buat jugak, letak je syarat no kids below 12 allowed..

Suchi replied at 19-4-2024 07:56 AM
Iols mmg takde energy dah nk buat umah terbuka, buat mkn2 pun malas
Tp cam biasa mesti ada je yg sib ...

Setujuu sangat dengan your views ni. Aku pun lepas seminggu kat kampung rasa drained out sangat, jadi mata panda. Aku memang elakkan buat open house ni sebab tak suka rumah berkecah dan tak yakin dengan my social battery disamping banyak security risks nak kena consider.

Taknak rumah sepah tp gigih nak buat open house jugak... ko bukak laa table kat porch or bukak canopy luar rumah....

Ke rumah ko sekangkang kera

Tak dapek la aku nak nolong bagj sajesyennn haaaaa

Edited by cm_vungtau at 19-4-2024 10:24 AM

Orang yang suka buat open house ni pun satu hal. Kalau orang taknak datang mula la muncung. Eh orang kerja seminggu, weekend nak buat laundry nak tengok k drama. Ko yang ajak, bila orang taknak datang, ko yang sentap. Tahapa2.

Orang melayu ni biar papa asal bergaya. Kalau bab makan memang nombor satu. Hapuskan ajelah konsep open house ni.

Dahulu ada seorang forumer perempuan penyokong PAS di board local politics selalu menyeru orang supaya berpegang kepada tali Allah S.W.T.
Sekali kantoi kat board jenaka lain dia kata Tarzan menjerit sebab Jane berpegang kepada tali Tarzan...... Wah, kah, kah, kah!;

Follow Us
kalau dah miskin, rumah kecik, halaman xde, porch pun muat sebijik kete je.. tak payah le nak beropen house segala. kau buat khemah kat luar pun tetap ganggu jiran. dgn kete kawan2 kau paking bersepah.  ada tu duduk flat pun gagah nak beropen house susun bangku sepanjang koridor. nak buat sangat p sewa dewan atau tempat yg selesa. x mampu sewa tak payah. buat kena maki dek jiran je.

mak i open house pasang khemah dekat garaj tu lepastu letak kerusi meja, pasang kipas. so takde masuk rumah. sebab dia dah tau dah perangai budak budak mengusik barang ke sepahkan barang. solution dia, garaj terbuka. hahah

bitterchoc replied at 19-4-2024 09:03 AM
Ye aiols pun tak gemar orang yang suka mengendeng2 nak datang rumah atau rasa entitled boleh dat ...

Kan kadang kita sampai trauma plak sbb dh bleh agak dia mesej or dtg kat kita nak tanya apa

Kalau takda yg pelawa iols mmg taklah nk g tak kira umah sapa termasuk adik badik.

Sukati orang tulah dia nak buat makan makan jamu orang. Bagus dia bersedekah bagi orang makan yang acik acik sentap tak kasi buat dah kenapa..
Mesti acik acik yang bangkang ni anak macam Tarzan kannnn
Mak mak anak macam Tarzan ni takyah bawak anak kau pergi rumah orang kalau anak tak reti behave. Pergi rumah orang bukak peti ais orang apa hal? Tak leh duduk makan kat tempat yang disediakan mesti jua pergi ke dapur orang ke?

leinkali buat open house kat dewan senang cite. kalau dak hadap je la peel anak2 org lain bkn kita blh tegah pun.
thn ni umah mak iols mmg strictly no inside house girrtuhh berterima kasih jugak cuaca panas semua dok kat balkoni je nak melepak nak bersepah situ je la.
tapi mmg hazab ye habis tunggang langgang pasu bunga mak iols
weols malas nak bising sbb saban tahun sebegitu, bkn open house pun tp dah tetiap thn sedara mai beraya gitu la kejadiannya. tgk pada makayah sakan "dont do that, come here, heyyy dont touch" ujung2 peel anak serupa dok dlm hutan selama ni
mak iols ckp sabar je la...raikan tetamu murah rezeki. malangnya weols sampai lembek kemas umah

dasat betul anak2 tetamu2 dia ni
tetamu dia ni asal dari ulu ke apa?
sampai peqhak mcm tu sekali anak2 depa

ahahah lain macam main lenyek2 nasi impit kt carpet
tak yah la dijemput lagi dah tetamu2 yg anak2 tak behave mcm ni
faham budak2 tp ada had jugak kan
klo dh mcm ni perangai mmg mak ayah jenis biar je anak buat apa tak pernah ditegur

Edited by Suchi at 19-4-2024 11:07 AM
AznieBunnie replied at 19-4-2024 10:02 AM
ye la... once kita pernah buat open house, mesti akan ada yang akan tanya "tak buat ke tahun ni? t ...

Ha tau takpe
Iols kena gini la weh hahaha

Lagi satu iols tak gemar bila dapat jemputan kat umah org,  otak dh pikir ok esok blh rileks sikit laa takyah masak sbb akan g umh org tetiba kang mlm tu dpt mesej tuan umah request itu ini teringin nk mkn itu ini laa nnt bawak la bila dtg umah dia.

Dah penah bbrp kali kena gini, jd malas plak nk gik.
Patutnya buah tgn ke apa ni biarlah tetamu ikhlas sendiri nk bg apa2 yg dia nk bg ikut kemampuan dan masa yg dia ada.
Bila mintak2 ni dh mcm bg satu tekanan plak pd tetamu kang tak bawak org berharap. Tp badan kita penat ni nk masak itu ini nk kuar g beli brg bagai lg.Padahal dh plan nnt nk singgah beli buah je tak pikir nk berkecah kt dapur.

pentingnya didikan dkt anak utk behave masa luar rumah..

pembacagosip replied at 19-4-2024 10:00 AM
sama aku x koser nak masak banyak2 order pun kena bajet besar
pastu rumah pun kena kemas penat seh ...

Aku pun prefer org visit2 by stages instead of open house..

Lebih personalized, akrab gitu...

Tp for bisnes.. kena open house for networking..

Kalo stakat aku laki bini makan gaji.. aku prefer house visits..

hr tu kwn cina ku mai rumah, bwk anak 2 org, 2 anak buah dia. umur dr 7-13.
bila dorang main hp je mak dia sound "no gadget here" mencecet masing2 x pegang phone bila kena sound.
elok jah makan, main2 kucing, borak2 dgn aku sembang pasal pet dorang kat rumah. mmg mak dorang dah ajar dtg rmh org kena hormat tuan rumah & jgn main game.

Suchi replied at 19-4-2024 11:04 AM
Ha tau takpe
Iols kena gini la weh hahaha

mcm tak ikhlas jer jemput, jemput ada makna...nak minta u masak makanan free for them...

Edited by lightheaded67 at 19-4-2024 12:54 PM

tak payah open house, tgk kt restoran udahler.  bkecah bterabur nasik atas lantai, yg mak nya ngadap henpon. kot ye ckp la sorry dik kt budak kedai kan,takderrr buat nohen je. (sbb time tu dorg bdua je so ai petik mak dia jelah, kot kalau apak dia ade skali, ai petik apaknya oso). anak sepah kita jgn keras. rajin mulut ckp sorry, badan gerak kemas mana boleh. bukan masalah anak sgt, mak bapak budak pon tak reti pujuk hati org

dah dinormalisasikan beri duit raya sehingga berlumba2, nak kena normalisasikan pulak rumah terbuka? jauh sgt dah erti fitri dlm perayaan masa kini.

nak buat rumah terbuka ni.. kena pilih2 jugak orang nak dijemput. Jangan kau blast dalam group ke hape.. nanti entah sape2 je yg datang.

Last year aku buat rumah terbuka 3 weekend berturut. Jemputan asing2.. minggu first family.. next week jiran n family aku.. last skali kawan2.. semua kita kenal.. and sempatla nak layan borak2.. sbb sikit2.. ok je.. takat air tumpah ke apa.. memang kena prepare la..

tapi yg aku geramkan.. anak2 jiran. aku jemput jiran2 siang.. belah malam.. family member pulak.. tapi anak2 jiran aku.. dia dok ulang2 masuk rumah.. walhal parents dorang dah balik dah. dorang pon dah setel makan.. tapi sbb mmg dorang biasa main kat area jalan depan rumah aku.. so selamba dia je.. lepas main bola ke apa.. masuk rumah aku.. minum air.. makan lagi..  walhal dah sesi family..
siap amik dadih.. tapau bawak balik ke rumah.

Allo?? common sense la sikit.. tetamu ramai lagi kot kau nak tapau2.. tau la sedap.. berpada la.. malam kang ada jemputan lain jugak.. dorang mcm nak perabih tapau sesama sendiri..

ni bukan untuk rumah terbuka aje.. sila la didik anak2 kita.. common sense.. kalau ambil barang.. makanan ke.. minuman ke.. berpada.. ini pantang dengar mende percuma.. semua nak sapu sampai habis. Sama gak makanan moreh kat masjid. Semua amik sorang 2.. pastu tak habis.. mentang2 mende tu free...