CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: teha86

2 TAHUN KENA TIPU NGN BF......SKRANG BARU SUME TERBUKA....

Close [Copy link]
Reply 59# SriAdila

betul tu, aku sokong.. aku pernah rs TT...sakit tu tuhan je tau.. bykkan sabar k.. kalau ko rs ko leh ngan dia ko stay la, rs tk leh ko blah jela.. jgn nak disakitkan ati ko yg dah sakit tu..

Reply 60# hitamputih

ooo...org blah siam..ko jgn main...tambah2 kelantan kat area ala2 thai...mmg confirm,klu nampak suami baik jer tu..
mmg dh kena bomoh la tu.(tp tak semua la)..org sana mmg tak leh kalau lelaki kasar2...diaorang bomoh bagi supaya suami dengar cakap..then..........mana2 la kan..tp tu la..negeri lain pun tak kurangnya...tp yg ketara..itu jer la.

aku cakap ni sbb...sedara ipar aku pun dh buat bomoh kat suami dia...sbb apa aku tahu?sbb bini dia bagitau aku kalau2 nk minta tolong dia buatkan utk suami aku jugak....huhuuhu..takut aku dengar.Nauzubillah...Bagi aku perempuan mcm ni kesian sangat sbb tak mampu dan pandai tarik hati suami dengan natural..bg aku kalau cara natural tak dpt tambat...lepaskan jer la dia...tak guna memiliki cinta yang tak asli dan abadi.

kdg2 bila menyintai seseorang kita tak semestinya memiliki DIA...tp cukupla kita tahu DIA bahagia.

TT, nak fesbuk

Reply  hitamputih

ooo...org blah siam..ko jgn main...tambah2 kelantan kat area ala2 thai.. ...
SriAdila Post at 21-3-2011 12:05

ok, mmg kalau masuk kes bomoh ni, negeri mana pun mmg sangkut, even south africa pun sangkut gitu..

tp cer pikir dari segi lain yer. dari segi layanan, penjagaan diri lak.

ada sorang manager bank penah citer kat tam, dia penah terkahwin sorang gurl siam..tp lepas tu dia cerai sbb rasa kesian kat wife pertama. dia cerita wife dia yg siam, layanan mmg A1. macam mana?

- setiap kali isteri tu tau suami nak pulangk eja pukul 5, dia siap siap mandi pakai baju berIRON di rumah dan wangi2
- siap bancuh air suma letak depan tv.
- suami tu duduk je, isteri tu bukakan baju suami, picit2 belakang. (seterusnya takyah cer la kan)
- pagi pagi, isteri tu bangun awal , masak sarapan, pastu..........tlg mandikan suami.
- bedak kan (part ni tam gelak gila) , tlg sikat dan minyakkan rambut.
- siap tlg pakaikan baju, pakai kan stokin lagi.

maaf laa kan, out of 10 isteri di 'tempat lain', berapa ramai yg begini jgak?
bila di tanya naper baik sgt? diorg ckp, suami diorg yg siam sana nu, lagi kejam, tak kerja , perah duit isteri suh keja (termasuk keja kotor), tu pun stilll diorg layan baik. inikan plak dpt suami malaysia yg sara idup dan diorg duduk di rumah jer.

yang baik, tak salah ikut...yg jahat, mmg baik tak ikut...

ok, mmg kalau masuk kes bomoh ni, negeri mana pun mmg sangkut, even south africa pun sangk ...
hitamputih Post at 21-3-2011 12:17

TAM..........
if lah isteri malaysia perangai cmni...
makin menggila ah somi2 kt malaysia nie mengganaz...
sori to say lah...
orang jantanz nie bile dapat yang bebaik..
naik junjung memasing...

Reply 65# teen_angelJB

ahahaha, terpulang. masing2 ada hak nak bersetuju atau tidak. tp renung2kan kisah ni. apabila berada di dalam keraguan, kembali kepada agama.

Perempuan yang Rasulullah maksudkan itu membuka pintu dan bertanyakan hajat Siti Fatimah datang ke sana tanpa menjemputnya masuk ke dalam rumah. Siti Fatimah berkata, “Saya datang ke mari kerana hendak berjumpa dan berkenalan dengan awak”. Perempuan itu menjawab, “Terima kasih cik, tetapi saya tidak dapat membenarkan cik masuk kerana suami saya tidak ada di rumah. Nanti saya minta izin apabila dia balik nanti. Silalah datang pada esok hari”.

Dengan perasaan sedih dan dukacita Siti Fatimah pulang kerana tak dapat masuk dan bercakap panjang dengan perempuan itu. Esoknya dia kembali lagi ke rumah perempuan itu dengan membawa anaknya yang bernama Hasan. Apabila tiba di pintu rumah perempuan tersebut dan hendak dipersilakan masuk, tiba-tiba perempuan itu melihat ada budak bersama-sama Siti Fatimah, lalu dia berkata, “Ini siapa?”. Anakanda Rasulullah menjawab, “Ini anak saya, Hasan”. Perempuan itu lantas berkata, “Saya dukacita kerana saya belum meminta izin untuk anak ini masuk dari suami saya”.

BACA LEBIH LANJUT DI http://syahirul.com/wanita-pertama-masuk-syurga/

Follow Us
Reply 53# teha86

adek dont la be ignorant...

1) why dia support u in the first place.. ni semua akan mengundang bahaya ungkitan kemudian hari.. u dont have parents/family anymore is it??
2) da banyak bukti terang2 he cheated on you

so, leave him! biar u sakit hati sekarang dari kemudian hari u bukak benang laki uols ade affair ngan nurse kat sanun lagik....

p/s:iols menyampah kalu ade kapel yang sebok berdaddy mummy papa/mama bagai.. da nikah ke ? manja la sangat:re: :re:

- setiap kali isteri tu tau suami nak pulangk eja pukul 5, dia siap siap mandi pakai baju berIRON di rumah dan wangi2
- siap bancuh air suma letak depan tv.
- suami tu duduk je, isteri tu bukakan baju suami, picit2 belakang. (seterusnya takyah cer la kan)
- pagi pagi, isteri tu bangun awal , masak sarapan, pastu..........tlg mandikan suami.
- bedak kan (part ni tam gelak gila) , tlg sikat dan minyakkan rambut.
- siap tlg pakaikan baju, pakai kan stokin lagi.

maaf laa kan, out of 10 isteri di 'tempat lain', berapa ramai yg begini jgak?
bila di tanya naper baik sgt? diorg ckp, suami diorg yg siam sana nu, lagi kejam, tak kerja , perah duit isteri suh keja (termasuk keja kotor), tu pun stilll diorg layan baik. inikan plak dpt suami malaysia yg sara idup dan diorg duduk di rumah jer.

kalu suri rumah 24jam leh la..... kalu keja camne... ari mgu kot leh try

emm padan le berskandal bagai belum pape dah makan duit bf iri
harus dia nak cari gak yg leh berdik ...
zaiha Post at 21-3-2011 10:39

xcuse me...bila mase plak bf aku support aku...aku yg tanggung dr aku selama ni...bila mase plak dia tanggung everything...

Baru2 ni...kami asik bergaduh...n aku tak tegur dia..we all bawak diri masing2...kalo u all nak tau..aku baru je start keje...aku dah bape bulan berenti keje..n dia la yg support aku selama ni in term of my car,expenses,house rental...n everything... Aku appreciate sgt....sebb dia sanggup sacrifice tok aku...

tu TT bgtau in page 1..
kata dia support TT..cmne tuh?

x de maknanya nak setia dgn org jenis camni..sila cari lain... belambak lg kt luar sana yg baik & setia....

kalu suri rumah 24jam leh la..... kalu keja camne... ari mgu kot leh try
hainina Post at 21-3-2011 14:35

kalau tak buat semua, jangan tinggal semua
sekali seminggu is better than tak wat langsung kan
heheheh.

aku baru je start keje...aku dah bape bulan berenti keje..n dia la yg support aku selama ni in term of my car,expenses,house rental...n everything... Aku appreciate sgt....sebb dia sanggup sacrifice tok aku...

statement nih bukan support k namanya k ak yg x faham ayat mu

Baru2 ni...kami asik bergaduh...n aku tak tegur dia..we all bawak diri masing2...kalo u all nak tau. ...
chaintea Post at 21-3-2011 14:43

ok..baru2 ni aku baru berenti keje...n dia tolong aku...n sebelom ni pun dia pernah tak keje sekejap..n aku tolong bayarkan evrything tok dia..so..we all help each other...mase aku keje..aku  bayar sume tu guna duit aku sendiri...dia tolong aku mase aku susah je..bukan bermakna aku bergantung kat dia sepanjang mase...

ok skrg ni apa yg TT nak?
nak dia setia padamu..
or nak tinggalkan dia?

nape nk perthnkan mamat yg terang2 curang?

tolong bg pendapat n nasihat..mana bagus..aku ikot...

kalau tak buat semua, jangan tinggal semua
sekali seminggu is better than tak wat langsung kan
heheheh.

sudah tentu.... tp kalu sama2 lg bagus.... xdela hanya isteri je kena layan suami special... ;)

Post Last Edit by hainina at 21-3-2011 23:38

..........................................

bila mase plak aku back up dia..ko tu kalo rase nak kondem org je..bttr jgn komen kat sini...wat sakit ati jer..

okeh.........