CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: teha86

2 TAHUN KENA TIPU NGN BF......SKRANG BARU SUME TERBUKA....

Close [Copy link]
bila mase plak aku back up dia..ko tu kalo rase nak kondem org je..bttr jgn komen kat sini...wat sak ...
teha86 Post at 21-3-2011 21:07

relax ah TT..................
jgn ah emo sagt...
orang tanye just 4 confirmation...
jgn lah pasal kene jentik ckit statment cam nak marah2...
cmno neh...

ye ar...kalo rase asik nak condem org jr..jgn la nak komen kat sini..aku nak mintak pendapat..bukan condem...

come..we sharing...
so skag ape status ko ngn BF ko???
did u forgive him???
masalah ko sma jerk ngn aku...
x ade beza lsg..
kalau ko kantoi surat..BF aku kantoi emel..
kalau ko baru 3 years capel..aku lama lagi tu...
ape yang terjadi kat aku happend de same ngn aku...
n ape aku wat kat bf aku..
I FORVIVE HIM...sgt stupid perbuatan tu...
tapi aku pun x tau nape...

ni baru club singer. blom lagi kalo dapat offer buat album

come..we sharing...
so skag ape status ko ngn BF ko???
did u forgive him???
masalah ko sma jerk n ...
teen_angelJB Post at 23-3-2011 09:09

yeke...tula..aku pun buntu...aku maafkan dia sebb aku pk ape kabaikan dia kat aku...tapi aku betul2 jadik pengajaran...jgn terlalu percayakan org...tapi aku n dia still dingin..tak berbual sgt..kalo kuar pun...kitorg banyak diam..n masing2 termenung je..aku tak tau lah sampai bila benda ni akan berterusan..aku betul2 sygkan dia...

cinta tu buta kot...
that's y we forgive...
susah nak trust balik..even berbaik pun dalam ati still ade perasaan marh tu...
sometime aku terpk...nape aku maafkan dia...
lelaki x akan serik...
potensi utk dia flirt lagi tu sgt tinggi...
yes  we forvive..but we women won't forget...
sampai aku ckp kat dia...
kasi ah aku otak baru..x mo da pk2...
sakit

Follow Us
jika merasa bersama itu membahagiakn...walaupun kdg2 menyakitkan..teruskan lah.....

jika rasa smp disitu je...dan pasti..berpisah tu akan lebih membahagiakan....siler lah...

yg nak bahagiakan diri kita adalah kita sendiri..bkn sesapa....

tt...ni just pendapat teja tau...
teja de bnyk pngalaman ngn laki...means ex-boyfrend...
mmg de laki yg nmpk btngjwab..bile kite xde duet,die support mcm2..sme je nmpk cam tgjwab seorg suami..tapi sbnarnye tu untk cover kesalahan die..that's y die xkesah nk support tt mcm2...

bg teja,jika hati dh kate xsuke,teruskn je la niat tu...sbb org lelaki,sekali die menipu,slamenye die menipu......dan kite yg perempuan asyik jd pemaaf spnjng masa.
dan percaya la ckp teja,ALLAH sdng janjikn yg TERBAIK untk tt.DIA bg kite sakit skrg..uji mcm2..tp last2 die mmg bg yg terbaik utk kite..teja dh dpt yg terbaik utk diri teja skrg...Alhamdulillah...

Rate

1

TT kene igt.. org condemn sbb nk bg kite sedar dr kealpaan.. TT patut reply dgn cara yg baik..

tt...ni just pendapat teja tau...
teja de bnyk pngalaman ngn laki...means ex-boyfrend...
mmg de la ...
diateja86 Post at 23-3-2011 10:18

ye..TT ikutla nasihat cik teja ni..sbb cik teja ni dah bahagia dgn suami sekarang ni..tak gitu cik teja?

TT kene igt.. org condemn sbb nk bg kite sedar dr kealpaan.. TT patut reply dgn cara yg baik..
fcl29 Post at 23-3-2011 10:31

yup..kalau taknak kena condem,jgn bukak thread..jadi SR je

thanks to evryone....n sorry...myb aku ni emo sikit kot...yela..aku tgh sedih..pastu org dok condem aku...lagilah aku sedih..but thanks to everyone k...give me support...

mbr aku cakap, kalo org dh x sayang diri dia sendiri buat apa kita nak sayang ngan dia?

this statement apply to your situation....
kalo TT sayang ngan diri TT, sejak TT jumpa surat n gambar 2 TT dh nekad tgglkan si dia...
tp skrg nampak mcm TT still contact and keluar ngan si dia lg...
mcm mana nak healing kalo TT n BF msh berjumpa?
sila move on TT......skrg blh la TT jumpa ngan dia cos dia msh d cni - d semenanjung...mcm mana kalo dia p swk nanti, mesti dia akan jumpa skandal dia 2 balik kan....jgn la bg peluang lg ngan lelaki mcm ni....lelaki baik hanya untuk perempuan baik sajer....
mana la tau sepanjang TT amik masa nak healing dtg someone yg boleh buat TT back to normal again....and he is ur Mr. Right, jgn plak TT let down org br itu...bg peluang ngan org baru nanti and develop feeling utk org baru k....(terpanjang plak nasihat aku nih....hope TT x bosan...)

mbr aku cakap, kalo org dh x sayang diri dia sendiri buat apa kita nak sayang ngan dia?

this sta ...
toy_box Post at 23-3-2011 12:28

takpe..aku tak bosan pun...skrang ni aku start flirting sumone else..n my bos pun ade nak introduce to sumone..aku layan kan je la..as long as aku epy...hihihihi!
aku malas nak pk pasl dia..skrang aku ni namanye ade bf...tapi mcm takde..kitorg dah tak berbual..masing2 wat hal sendiri...

Reply 94# teha86

ko face to face x ngn bf ko?..at least bg dia peluang ckp apa yg dia perlu ckp kt ko..atau ko pn mesti nk tau kenapa dia wt ko mcm tu kan?..
lepas tu br korang decide keputusan nk let go @ sambung relationship..
at least korang dh settle..
sblm betul2 break xda simpan dlm hati dah (kalau pilih nk break la)..
myb dia pn ada alasan dia jugk (bukan la aku nk bela dia)..
lepas bincang br korang decide mcamana..
sbb korang main lari2 jauhkn diri pn persoalan x terjawab..
hati pn xtenang selalu kn..
akan tertanya2 jugk knpa dia wt ko mcm tu..
skurang2nya ko bg dia pluang dan korang kena jmpa utk masing2 kenali salah masing2..
all the best tt! aku bg cdangan je..keputusan di tgn hati dan perasaan korang jugak..

To TT,

Sblm ni aku silent reader je dlm forum ni... tp ntah nape sejak baca maslah ko yg seakan same cm aku dulu tetiba uat aku untk register spy bleh komen thread ko ni...

Aku phm sgt perasaan ko... Sbb aku pernah merasainya...
Yg lain nya aku couple lg lame dr ko... da 7 tahun couple dgn dia...
Tup2 tanpe angin tanpa ribut ye suh aku jgn letak harapan lg kt ye...
Huh! Apehal plak mamat ni tbe2 bg msg cm tu kt aku khan...
Tp sbg kekasih yg da la bersama since hbs skola lg, aku mmg da dpt tangkap perubahan ye... Mcm ko dpt pasan bf ko de gf lain tu.. Hah, gitu jgk laa prasaan aku kt bf aku...
Aku ape lg... bertubi2 soklan aku bg kt ye... Nape tetiba je ni??? nape sblm ni tak pernah cm ni??? Da 7 tahun couple baru nk uat hal... Penat aku setia tau... :@

Aku tanye laa dia nape? Nape? Nape? dah de pmpn lain lg ke?? punyelaa dia menafikannye... Then, 1 mlm yg aku takkn lupe smpai ble2 ye kate ye da takde rase syg kt aku lg, tp cume ade kesian je... WTH!! baru skrg nk bg tahu, nkpe tak dr dulu lg... Panas da hati aku... :@:@ Tp akhirnye kami break up cara baik... Sbbnye aku bkn jenis yg berdendam gitu... Tambah lg aku masih syg kt ye... 7 tahun tu beb!!

Kami decide jd kawan... So, dalam sebulan kami berkwn stil contact each other... Kononnya taknk putuskn silaturrahim laa gitu... Nk jd cite kmpg ye dgn aku satu tmpt... jd tu hari kami bliklaa kmpg sama2... Dgn tidak seme2nya, ye mintak maaf kt aku ats semua kesalahan ye, dok nanges spy aku maafkn ye... Aku pe lg time tu jgk mintak ye jujur ngn aku nape uat aku cm tu... Barulaa ye cite, ghupenya ye da ade gf lain... tp baru couple 2 mggu... (Mase dlm 2 mggu tu aku da dpt rase kelainn bf aku tu, tak mo angkat kol, tak mau bls msg) ye ckp ye pn tak tau cm ne leh jatuh syg kt pmpn tu... aku tanye laa cmne bleh plak bleh tangkap cintan dgn pmpn tu, ye katelaa pmpn tu manjelaa, lembutlaa, ntah pe2laaa lg...

Pastu ye bg tau aku lg ye putus ngn aku pn sbb pmpn tu suh pilih antara satu.. aku ke pmpn tu... Yelaa, benda barukn mestilaa nmpk molek je, nmpk cntik je, bf aku tu pn pilih laa pmpn tu even ye kate sbnrnye ye masih syg dn cintakan aku lg... klu bleh ye nk pilih dua2.. Byk macho muke kau! Ye kate mase couple ngn pmpn tu pn ye slalu peg tmpt yg aku ngn ye peg, buat xtvt2 yg aku suke buat mase sme ngn ye, thats mean ye nk pmpn tu plak jdik cmtu! haha! gilos! ni sape plak yg gila bayang ni..

Sampaikn family ye pn nasihat kn ye spy pikir baik2 dlm pilih pasangan, actly ye kate family ye tak berkenan langsung ngn pmpn tu dn family ye kate diorang lg stuju aku jd menantu diorang.. kekeke.. Pulak dah.. mak dia siap bg nasihat kt aku spy sabor ngn bf aku..

Last2, aku baik smula ngn dia... terima balik dia n dia kate ye uat kate putus nk pilih aku jd teman suri ye... Insyaallah, klu tahun depan kamin akn disatukan... tp lps smua yg berlaku, aku tgk ape2 je yg ye nk uat peg mane ke, mesti ye beritahu.. stp hari plak cal, msg aku.. padahal dulu couple tak de pn cmni.. ye kate rase cm jatuh cinta plak ngn aku sbb aku sabar layan kerenah dia... Dn semua yg berlaku mmg ade hikmahnya...

Huhu... sorylaa TT aku tercita plak pasal aku... Cume aku nk nasihat kt ko byk2kn laa solat istikharoh... minta petunjuk pd Nya.. Sbb tulaa yg aku buat mase aku sedih yg amat putus cinta kejap tu hari... Aku ni stp kali duk sorang2, mesti nangis mase breakup jp tu hari.. time solat nangis, time dgr lagu pn bleh nangis... Haish! mmg payah nk lupakan org yg kita syg.. Tp mcm yg lain ckp ko peglaa bersosial, kuar ngn kawan2, jgn duk sorang2, sbb bila ko dok sorang2 kompom ko akn ingat saat indah bersama ye.. Tabah ye TT...
Klu ko rase ko untuk ye, dn ye untk ko pertahankanlaa hbgn tu.. tp klu ko rase makin jauh dgn ye dn makin byk rase sedih dan sakit hati, putuskanlaa hbgn sekiranye ia memudaratkan diri ko.. K tt, all da best!!

Fuh,pnjg plak aku bercerita..

Ni semua cobaan idup...Kalau kita rasa nasib kita dah teruk, sebenarnya ada lagi nasib orang lain yang jauh lagi teruk...muhasabah diri & bersyukur...semoga Allah selalu memberkati kita..Aminn

To TT,

Sblm ni aku silent reader je dlm forum ni... tp ntah nape sejak baca maslah ko yg seakan s ...
buzz11 Post at 23-3-2011 14:36

sedih aku baca cite ko...nasib kita sama..yg beza nye...bf ko sedar akan kesilapan dia..n berubahaku plak..tak tau la..retak menanti belah..tapi aku masih mengharap hubungan kitorg pulih semula..kalo ko nak tau..aku ni jenis yg terlalu setia ngn pasangn...selagi aku bole bertahan..aku akan bertahan...aku slalu doa dia kembali ngn aku...n hubungan kitorg jadik mcm dulu..mesra..rapat..
bila aku pk..aku mesti nangis..nape sume ni jadik kat aku..aku terlalu rindukan dia yg dlu...yg manja ngn aku...selalu protec aku n jaga aku...sampai aku salahkan diri aku atas sume yg jadik...aku selalu tanya dia..kalo ade yg kurang kat aku bgtau...aku akan perbaiki sume tu...tapi dia kata takde yg kurang..sume menepati ciri2 yg dia nak..tapi kenapa dia berubah....berubah...n berubah....

Ni semua cobaan idup...Kalau kita rasa nasib kita dah teruk, sebenarnya ada lagi nasib orang lain ya ...
FortKnox Post at 23-3-2011 16:16

thanks...aku pun selalu terpk itu...aku tau...Allah takkan bagi ujian yg terlalu berat hingga hambanya tak mampu hadapi ujian tu..

To TT,

Sblm ni aku silent reader je dlm forum ni... tp ntah nape sejak baca maslah ko yg seakan s ...
buzz11 Post at 23-3-2011 14:36

aku baca post ko ..
tetiba aku tersa cam aku lak yang wat post nie...
TT...
congratz sebb akhirnya korng bersatu gak...
aku dah penah post something kes nya sama jerk...
kat thred tanye wanita...
ntah la TT...
hati aku dah hancur sebb dia flirt ngn pompuan len..
sama giler cite ko ngn aku..
berkawan since abis sekolah..
setia mcm nak rak..
lastly dia flirt ngn pompuan len...
sakit siot...............