CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Austris

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
oleh sebab aku dilahar oleh ko, maka aku hapdet dah cerita. wakakakakaka
Austris Post at 21-3-2011 18:30

wah tt ko bagus la..terima kasih tt...memahami kehendak org ramai....

ko ada sedara ngan tamar jalis ka...bila baca cerita tt teringat  cerita tamar ngan datuk dia..bes...hehe

plisssss up gambirrrr...
Mede Post at 21-3-2011 18:11

motip ada gambir? kapur nga sireh p mana? hahahaha

Reply  Austris

ble tgk gambo batu tu cam terasa rabun lak...  asap, muka org lgsg tak nm ...
hdon Post at 21-3-2011 18:27

aku lak masa tgk gamba cincin yg pertama tu jadi ngantuk. sebab dia kabur kot. hahahaha.
motip daddy aku tak reti nak p toilet? hahahahaha

wah tt ko bagus la..terima kasih tt...memahami kehendak org ramai....

ko ada sedara ngan ...
ninja9 Post at 21-3-2011 18:35

huish tu tamar jalis n atuknya, aku ni versi daddy ngan bapaknya. hahahaha. aku cuma menyampaikan ja. wakakaka

Reply  Austris

emmm daddy u masa tu bertukar jadi lain ke??? apapun garang giless grandpa u!!!!  ...
pinktriangle Post at 21-3-2011 15:25

kalau granpa sekrang camtu garangnya mmg dah kena masuk lokap huhu..

Reply 179# Austris

mgkn pak sedara tu menyuruh toyol belikan....bygkan seekor toyol msk kfc utk membeli zinger burger......  perghh...kalu sume kuning ni mst ada sesuatu...ai dgr kalu nk msk alam kena tido beralaskan kain kuning...kain kuning tu da kena jampi2 ke apa dulu...ai penah try buat tp tak mimpi or nmpk apa2 pun....kazens i yg lain agak berjaya gk....ai buat bkn sbb belajar ilmu sesat ye...tu adalah satu eksperimen...sbb tu la kot tak bejaya? sbb ai ni skeptikal n tak ikhlas kot?....hehehe

Follow Us
laaa patutla, da satu page duk borak kosong, kan. okeh2 jangan mengamuk wei. ni ha satu lagi hidanga ...
Austris Post at 21-3-2011 18:29

makanan apa yg daddy aus niatkan tu?

seb bek hapdet cepat..

Reply  Austris

mgkn pak sedara tu menyuruh toyol belikan....bygkan seekor toyol msk kfc ut ...
hdon Post at 21-3-2011 19:15

haha bukan skeptikal atau tak ikhlas. aku rasa sebab ko belum cukup berdosa lagi kot. wakakakakaka. sila tambah lagi dosa anda. hahaha

makanan apa yg daddy aus niatkan tu?
mieraedoera Post at 21-3-2011 19:17

entahla plak. beger king kot?? hahahahaha

seb bek hapdet cepat..
missnourell Post at 21-3-2011 19:18

hhaha aku takut rusuhan berlaku. bahaya whoa! wkakaka

ok2.. sila kongsentret..:@:@

Reply 179# Austris

cpt citer napa umh pak sedara tu dah mcm iklan digi je...

ok2.. sila kongsentret..
missnourell Post at 21-3-2011 19:49

hahaha kongsintret2. hahaha, makan malam akan dihidang sebentar lagi. TT jambatan pulau pinang nak makan dulu. heh heh heh

Reply  Austris

cpt citer napa umh pak sedara tu dah mcm iklan digi je...
pinktriangle Post at 21-3-2011 20:02

entahla plak, nanti balik kampunh kena tanya anak sedara dia. wakakakaka. takpun dia pelanggan setia digi. hahaha

Reply 189# Austris

hehe yela kot? nsb baik ai tak nmpk or termasuk alam tu...kalu tak, mst ai pun da jd cam kazen ai...cam pelik je mereka2 skrg? smayang mmg smayang tp gi bertapa la claim kawen dgn org alam(puteri2) la... pastu kt fesbuk dok bising ckp da kawen la apa la...dijemput dtg masa ari perkahwinan...org tanya camana nk pergi? jwpn dia...senang je..tido je...

Post Last Edit by Austris at 21-3-2011 21:50

Alhamdulillah dah kenyang sangat ni.  Makan nasi lemak kekdahnya malam2 gini. Hah hah hah. Okeh jum kita sambung citer lagi…

Nak sambung dari mana ni ek?? Emmm terus kepada bab daddy aku nak berubahlah. Sebab kalau nak cerita zaman dia blajo silat tu, mak aii giler panjang. Sebab dia belajo ngan 39 org guru. Amekk berapa ratus gamaknya khadam silat dia?? Sib baik cepat bertaubat sebelum kawen. Kalau tak, berderet dah saka kat belakang aku beratur mintak otograp. Maklumlah nak jadi tuan dorang ni. Wakakakaka.

Em kejadian yang buat daddy aku insaf sebenar2 insaf adalah bila dia mula merantau nak cari ilmu silat tu. Utk cukupkan guru yang ke empat puluh. Tapi bak kata manusia bumi, life begins 40. wakakaka. Memang guru ke 40 ni yang bimbing daddy aku. Dia jugak memang guru silat.

Oleh sebab daddy aku ni dah jauh merantau sampai jumpa guru ni, maka guru ni tak berniat nak halau daddy aku balik. Simpati gamaknya. Dia suruh daddy aku tido tempat dia tido. Dalam bilik guru ni menurut daddy aku ada sekeping tilam yang amatlah nipis, sehelai kelambu yang koyak2, sejadah lusuh dan al-quran carik. Memang nampak keadaan hidup guru ni sadis yang amat. Huhuhu.

Malam tu lepas daddy ngan guru ni bersuai kenal, daddy aku masuk bilik tu rehatkan badan. Lagi sekali kaki dia terpaku takleh nak melangkah masuk dalam bilik tu. Pastu guru tu sengih dah. Dia kata kat daddy aku suruh mengucap kalimah syahadah sesungguh hati, dan melangkah dengan kaki kanan. Amekkk baru boleh masuk bilik tu…

Malam pertama daddy aku tido dalam bilik tu…satu kejadian aneh berlaku. Daddy aku tak leh bernafas. Nak panggil jin, antu, setan, iblis laknatullah…tak boleh. Seolah2 bilik tu terlalu kebal macam kereta kebal gitew. Hah hah hah. Nak bangun tido kat luar pon tak boleh. Daddy aku kata badan dia memang basah dengan peluh ja laa.

Tak lama lepas tu, dia dah boleh bernafas. Dia bukak mata n duduk atas tilam nipis tu. Amekkk depan mata ada asap duk ber.. ber… ber…apa???<<tak dapat ayat. Bergumpal? Asap duk melingkar? Bantai ja laa, asap duk bergentayangan depan dia. Lama lepastu, asap tu meyerupai seseorang. Ce teka siapakah gerangan manusia itu.??? granpa??salah…guru ke 40 tu? Pon salah. hah!! Pandai!!! Ada jugak yg dapat jawab. Memang asap tu berupa seperti daddy aku. Keadaan daddy jelmaan tu sangatlah dhaif yang amat. Tanpa sehelai benang di badannya. Menadah tangan seolah2 mintak sedekah dari daddy aku. Otomatik ye bukan manual..daddy aku menangis tersedu sedan. Wakakakaka. Agaknya ada gaya pondan tak? Huhuu. Daddy aku terharu sedih sayu segalanya tgk keadaan tu.

Pastu, jelmaan daddy aku tu hilang dalam bentuk asap jugak. Malam tu memang daddy aku tak tido langsung. Esoknya sebelum subuh, daddy aku dah tunggu kat ruang tamu guru tu.

Heh heh heh, bab seterusnya akan disambung. Wekekekeke.

Rate

1

Reply  Austris

hehe yela kot? nsb baik ai tak nmpk or termasuk alam tu...kalu tak, mst ai  ...
hdon Post at 21-3-2011 20:37

uik kawen ngan org halus ka? hahahaha. tapi cemana kawen tu ek? nikah batin ker? ce citer sikit. best gak tu layan. hahahaha

Reply 197# Austris

alamak tgh best ni daddy u baru dpt petunjuk awal....cpt sambunggggg

Reply  Austris

alamak tgh best ni daddy u baru dpt petunjuk awal....cpt sambunggggg
pinktriangle Post at 21-3-2011 21:44

esok da sambung. malam ni sangat mengantuk. wakakakaka.