CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Austris

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
Reply 200# Austris

alasan.mlm masih muda.tak setanlah kalo tdo skrg

Reply  Austris

alasan.mlm masih muda.tak setanlah kalo tdo skrg
pinktriangle Post at 21-3-2011 22:15

uikk setan pon tdo dulu tau sebelum nak bangun "buat" tahajjud malam ni. hhaha.

motip ada gambir? kapur nga sireh p mana? hahahaha
Austris Post at 21-3-2011 18:38

minta pesbuk U...orang mana nie..?nak kenal bapak U la..

minta pesbuk U...orang mana nie..?nak kenal bapak U la..
Mede Post at 21-3-2011 22:24

uik, i mana da pesbuk. lecehla berlama sosial ni. kalau ada pun, wat pa letak gambar daddy aku. wakakakaka. baik letak gambar aku ja. hahahaha. ni nak kenai daddy ka atau nak kenai anak dia?? wakakakakaka

uik, i mana da pesbuk. lecehla berlama sosial ni. kalau ada pun, wat pa letak gambar daddy aku.  ...
Austris Post at 21-3-2011 22:31

nak tekel anak,kena tekel bapaknya dulu..

nak tekel anak,kena tekel bapaknya dulu..
Mede Post at 21-3-2011 22:38

hahahaha hamboi2 statement tak hengat yaw! wakakakakaka. isteri duk belakang tu, duk intai ja apa yg ko tulis kat porem ni. hahahaha

Follow Us
hahahaha hamboi2 statement tak hengat yaw! wakakakakaka. isteri duk belakang tu, duk intai  ...
Austris Post at 21-3-2011 23:00

hamba masih bujang..

sila la hapdet story TT...aku rasa ko macam orang timur je kan..?

sila hapdet bg mengelakkan rusuhan..:@

tq..

hamba masih bujang..

sila la hapdet story TT...aku rasa ko macam orang t ...
Mede Post at 21-3-2011 23:04

hahaha oo bujang 3 ke bujang 4? wakakaka.
alaa permintaan lambat sangat. dah kul 11 di larang tulis citer, sebab katil memanggil ngan penuh rasa rindu. hahahaha

sila hapdet bg mengelakkan rusuhan..

tq..
missnourell Post at 21-3-2011 23:06

hoish!! rusuhan ditunda sehingga hari esok yer? wakakakakaka.

tadak update ka...........

TT dok felda ke??

baca cerita tt ni rs mcm jd cik pon plak.. dia ketawa sosi pun ikut ketawa..

banyak iklan..ingat da abis citer..nie bila plak boleh smbung..

assalamualaikum wbt. ni versi serius ok serius!! haip!! heh heh heh.

pagi ni hujan, tu yg rajin nak menaip ni. heh heh heh.

okey kita sambung. sebelum subuh lagi daddy aku tunggu kat ruang tamu rumah guru tu. dah tak leh tido. dan waktu tu jugak org kuat iblis ni mengenal kata "bilik tu berhantu" hahahahahaha. dia dah macam hantu tak sedar pulak. wakakakaka.

aku bayangkan mungkin dalam kul 3 pagi kot, daddy aku kata nampak kelibat guru tu lalu depan dia. pastu guru tu duduk bersila. senyum manjang bibir dia tu. "Kenapa duduk kat luar? panas ke bilik tu?" tok guru ni tegur. daddy aku geleng kepala je. tak bgtau lagi. pastu guru ni suruh daddy aku amek wudhuk. terpinga2 plak dia dah lupa mcm  mana nak ambik wudhuk. daddy aku cakap, masa tu bacaan dalam solat satu pon dia tak ingat. jadi tok guru ni lah bimbing dia mcm bimbing budak kecik.

awal pagi tu, azan subuh belum lagi dilaungkan, daddy aku di ajar membaca al-quran. serentak airmata daddy aku jatuh lagi. menurut daddy aku, dia sendiri tak tahu kenapa dia jadi sayu macam tu sekali. ada terdetik kat hati dia kata guru tu sihir dia. tapi tak dan habis dia cakap dalam hati, guru tu sambung gini 'ni bukan sihir mainan aku..inilah sihir mainan Allah', amek,, terkejut daddy aku. cemana la plak org tua tu leh tau, kan?/ hahaha.

bila dah subuh, dorang berjemaah sama2. walaupun kekok, daddy aku teruskan jugak solat tu. pas doa, guru tu bgtau kat daddy aku suruh cari guru lain yang boleh huraikan apa itu sifat dua puluh hanya dalam satu kalimah. guru tu kata lagi, kalau jumpa..teruskan belajar dengan org tu.

daddy aku tanya la, kenapa guru tu takleh ajr dia..pastu dia cakap kat daddy aku, "siang nanti mid tau jawapannya,"

nak tau apa jadi siang tu?? jeng jeng jeng.....masa daddy aku keluar cari makanan (sebab guru ni duduk dalam hutan..tak ke pelik??) hanya dua tiga langkah, pastu dia toleh belakang...tengok pondok guru tu hilang. tak da dah. jenuh daddy aku pusing2 kawasan tu cari pondok ngan tok guru tu. tapi tak da apa2 kesan yang tinggal. tapi oleh sebab daddy aku dah biasa duk dalam hutan, memang tak de masalah la dia nak keluar dari hutan tu.

okeh, nanti aku sambung kisah daddy aku merantau cari guru...

tadak update ka...........

TT dok felda ke??
Risma Post at 21-3-2011 23:35

dah hapdet!! yes yes!! berjaya hapdet. heh heh heh
taklah, aku skang duk slangor. koje. cari duit. hehehe

baca cerita tt ni rs mcm jd cik pon plak.. dia ketawa sosi pun ikut ketawa..
sosimple Post at 22-3-2011 01:07

untuk mengelakkan ko jadi ponti, maka aku dah ubah cerita jadi serius. wakakakaka. jemput2 makan. hehehe

banyak iklan..ingat da abis citer..nie bila plak boleh smbung..
dpsa Post at 22-3-2011 01:17

alamak sekali pengetua marah daa, asek sembang ja. hehehe. da sambung!! yes yes!! jemput layan sarapan pagi. wekekeke

haa sambung sambung. mari mari kita baca lagi. wekekeke

menurut daddy aku, dalam proses mencari manusia yang dimaksudkan dengan guru ke 40 tu amatlah susah. daddy aku jumpa ustaz2, tanya boleh tak huraikan sifat dua puluh dalam satu kalimah. semua kata mengarut. jawapan dorang semua sama, sifat 20 allah itu wujud, qidam, baqa' dan bla bla bla. tapi bila daddy aku mintak huraian sifat tu dalam satu kalimah, semua tak tahu.

pastu akhirnya daddy aku teringat kewujudan pakcik jamal kesayangan korang tu. hahaha. dia pun pergi kampung sebelah jumpa pakcik jamal tu. terkejut la pakcik jamal ni bila daddy aku tanya mcm tu. tapi dia suka sebab akhirnya daddy aku berubah...masa tu daddy aku tak panggil uncle kat pakcik tu. daddy aku panggil kiyai Jamal sempena nama org kampung bg kat Kiyai tu. (kiranya berubahla watak pakcik jamal kepada kiyai plak)

dengan kiai jamal nilah, daddy aku buat teman merantau cari ilmu. dari perak sampai ke pahang, baru jumpa sorang guru. dan daddy aku belajar dengan guru yang di panggil tok ayah sehingga tok ayah tu meninggal sekitar tahun 2005 atau 2006 macam tulah, aku pun tak ingat.

sampai depan rumah tok ayah, tok ayah dah senyum. tok ayah suruh daddy aku balik. dalam masa 3 tahun datang jumpa dia balik. tiga tahun tu, tok ayah suruh daddy aku cari calon buat isteri. daddy aku sangatlah peliknye. yelah, nak belaja pon ada syarat kena kawen. hehehe. tapi daddy aku tak bantah. terpaksalah pulak dia balik ke perak hari tu jugak.

menurut granma aku, sampai ja kat depan pintu, tak naik lagi, daddy aku jerit gini "mak...mid nak kawen hari ni jugak!!" giler apa daddy aku tu. terkejut granma aku. pelik dengan perangai anak sulung dia. hahahaha. granma bising gak la, kata ingat nak kawen ni mcm jual beli barang ke? apa la segalanya...

dah granma aku macam keberatan nak bg kawen pulak. mungkin sebab granma tatau daddy tu dah berubah perangainya. huhuhu. seminggu tu daddy aku asek paksa granma aku cari isteri untuk dia. bengang granma aku. bila granma tak tahan, dia ajak granpa aku cari perempuan yang boleh buat isteri. mak aku lah tu. eh mak pulak,,mummy aku laa. bila pihak mummy aku setuju, seminggu lepas tu, kawenlah sepasang suami isteri ni.

tahun pertama dapat baby lelaki, abang aku, dua tahun kemudian, dapat baby perempuan, kakak aku. elok mummy aku habis pantang, terus daddy ajak mummy aku duk pahang, cari tok ayah tu balik.

okeh, ada kerja, nanti aku sambung. sila baca bismillah sebelum makan, dah habis jangan malu2, beli lagi. heh heh heh

Rate

1

ai dtg repot duty sbgai follower...

aku btol btol sungguh terhibur baca citer ko TT
aku bagik 5 bintang kat ko   
aku ingat kalo aku tgh berduka lara...baca citer ko aku leh terus gelak
cam iklan digi tuh

pepagi jek aku terus bukak benang ko