CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Austris

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
tt cite lagik!!!!! asyik dating jerk.. tapi kan, bkan kat penjara ada cam pendinding cam tu ...
amiraputri93 Post at 19-3-2011 13:14

budak muda mmg kne rajin berdeting. mengeratkan kasih sayang sesama makhluk. hehehe. .... aaa tu la sat gi nak citer. kes dlm pnjara.

Reply 13# nigerna

tu r sat gi sambung. kesian kat perut, deting saja tapi tak mkn. haishhh

budak muda mmg kne rajin berdeting. mengeratkan kasih sayang sesama makhluk. hehehe. .... aaa tu ...
Austris Post at 19-3-2011 15:51

cepat!!!! eden udah tak soba dah ni

cepat!!!!  eden udah tak soba dah ni
amiraputri93 Post at 19-3-2011 15:57

iyolah, tersedak aku tau. ngah makan ubi rebus. huk uhuk uhuk. air air!!

TT ni cik ke encik?

wokeh, aku sambung lagi.

lepas dia masuk penjara, ilmu tu memang tak leh gunala. aku pun tatau lah pasai apa tak leh guna. sebab kat penjara tu dorang "pagar siap grill" kaw2 punya kot. hahaha. tapi ye jugak kan, kalau tak wat gitu, huru hara la keadaan dalam penjara. hahaha

citer yg ni abah aku, eh daddy aku tak tengok sendiri. tapi pakcik jamal tu yg cerita kat abah aku. masa dia cerita kat daddy aku, pakcik jamal ni baru dibebaskan dari penjara. jadinya, bila daddy aku dengar pakcik jamal ni dah bebas, tak senang duduklah daddy aku ni. sebab dia nak ajak pak cik jamal ni pergi patigeni.

lepas azan maghrib, daddy aku terus pergi rumah pakcik jamal ni. daddy aku memang tak solat maghrib ok. dah macam setan plak perangai dia masa tu dengan serabutnya, tak solat pulak. haish apa nak jadilah.

elok sampai depan umah pakcik jamal tu, daddy aku macam takleh nak langkah masuk umah pakcik jamal. mcm ada kuasa pulak menghalang langkah kaki daddy aku ni. pastu daddy aku kepenatan, terduduk kat atas tangga umah tu. (umah kampung kan ada anak tangga kat ruang depan). tak lama lepas tu pakcik jamal keluar.

"Mid, kenapa tak masuk?" serentak daddy aku toleh belakang. tengok pakcik jamal tu. daddy aku macam terpana kejap tengok muka pakcik jamal. memang totally berubah. nampak alim giler babas. siap dengan jubah dengan serban lagi. perghh dasat aih org tua tu.

daddy aku tak terkata apa. tapi kaki dia melangkah masuk umah pakcik jamal bila pakcik jamal sambut tangan dia. aih!!! senang yang amat pulak dia masuk umah tu. tadi bukan main susah sangat nak masuk. menurut daddy aku, muka dia macam orang bodoh ok. hahaha. keliru, blurr semua ada.

"kenapa berubah sampai macam ni sekali?" daddy aku tanya kat pakcik tu. pakcik tu senyum ja. aku dapat bayangkan keadaan antara pakcik jamal ngan daddy aku tu bagai langit dengan bumi. elok je isteri pakcik jamal tu hidang air, pakcik jamal mula bercerita...

masa dia masuk penjara tu, memang ilmu kebal dia haram takleh guna. tapi klau boleh guna pun, dia kata dia tak da niat nak lepaskan diri atau apa. sebab pakcik ni baik. cuma salah belaja ja.

malam pertama, kedua ketiga keempat keadaan baik. tak da apa yg menarik. dia kata org bagi makan, minum...semua dia habiskan. walau tak sedap, makanan tu jadi sedap bila dah kebulur. hahaha. habis sebulan tu, kehidupan dia mcm tu setiap hari. tapi masuk bulan kedua, ada lelaki misteri datang jumpa dia. menurut daddy, dia sendiri tak tahu lelaki tu siapa. mula2 lelaki tu datang, just lalu je. lelaki tu cuma benti kejap je depan sel pakcik jamal ni. pastu dia blah lepas bg senyuman.

tapi elok orang azan subuh pagi esoknya, pakcik tu datang lagi. lebih mengejutkan, pakcik tua tu bukan duduk kat luar sel, tapi dalam sel!!. siap kejutkan pakcik jamal bangun p amek wudhuk dan solat berjemaah ngan pakcik misteri tu. sampai tahiyat akhir, dah bagi salam kiri kanan, bacala doa. pastu dah sudah baca doa, waktu pakcik jamal usap muka, pakcik misteri tu dah hilang. masa tu pakcik jamal macam orang sasau. dia solat pon macam dalam keadaan separuh sedar.

tapi pakcik jamal ni tak cerita kat sapa2. mungkin dia anggap tu mimpi dia ja. malam tu, menurut daddy mungkin tgh malam la kot, pakcik jamal tido. sekali lagi pakcik misteri tu datang. dia cakap lebih kurang mcm ni la kat pakcik jamal.

"nak, pakcik sedekahkan tasbih ni untuk anak, gunakan sebaiknya. satu hari nanti, anak akan jumpa lelaki yang boleh bimbing anak ke jalan yang lurus." <<ni dialog aku susun sendiri. lebih kurang gitulah org misteri tu pesan kat pakcik jamal.

pakcik jamal tak terjaga pun masa pakcik misteri tu hilang. (selalu dalam citer, mesti akan terkejut dan terjaga, kan? hahaha ni versi baru. wakakaka)

esoknya, pakcik jamal terjaga sendiri untuk solat subuh. dia sendiri tak tahu macammana dia mudah sangat nak solat. padahal sebelum ni mana dia solat pon sejak belajar ilmu hitam tu.

pas habis doa, tetiba dia teringat mimpi tu (tataulah tetiba ke apa. ni versi daddy aku punya citer huhu). pastu pakcik jamal cek kat sel dia, memang ada tasbih kayu kat pintu sel.  tapi bukan dalam keadaan tergantung. tasbih tu macam selonggok kat sudut sel. ada dua untaian tasbih kat situ. daddy cakap, yg lawaknya, pakcik jamal leh amek tasbih tu pakai kat leher, macam rantai. pergi mana2 dia pakai gitu, nampak sangat tak reti guna. wakaka.

okeh, nanti aku sambung pasal dia jumpa org yg bimbing dia tu.

Rate

1

Follow Us
TT ni cik ke encik?
amiraputri93 Post at 19-3-2011 16:06

TT tu menatang apa? jambatan ka?? i ni cik yg lagi sopan santun berbudi bahasa ramah tamah gitu. hahahaha

TT tu u le... update da!!! bce jap..

Reply 1# Austris
Lawakla cik Austris ni..kalau baca citer ni memalam konpem x takut...dok gelak2 aje... neway keep on rockin bebeh

uik...{:1_126:} adekah lelaki misterius tu lelaki bunian yang alim!?!??!

TT tu u le...  update da!!! bce jap..
amiraputri93 Post at 19-3-2011 16:41

erk TT tu i ke? wakakakaka. okeh2 paham. sib baik i budak baru belaja. hahaha. leh la kaber malu gitu. kiki

Reply  Austris
Lawakla cik Austris ni..kalau baca citer ni memalam konpem x takut...dok gelak2 aje ...
tenderfly Post at 19-3-2011 16:45

alamak aii, jalan cerita ni tak berjaya menakutkan hati tenderfly la...isk isk isk. takpa2, i akan belajar cemana nak takutkan hati cikgu2 di sini. heh heh heh

uik... adekah lelaki misterius tu lelaki bunian yang alim!?!??!
amiraputri93 Post at 19-3-2011 16:48

itu tak dapat nak dipastikan ngan sahih. kalau la aku dah wujud waktu tu, mesti aku dah korek kaw2 punyer citer kat pakcik tu. daddy aku ni tak reti bergusip kut. hahaha

Reply 32# Austris

huhuhu,baguih apa x takut...senang di baca di mlm ari..siang ari atau di tengah malam....bak cogankata pengakap...sedia selalu..huhhu

daddy u pun da dpt hidayah la skrang ni? kalo ye, alhamdulillah. x de cite laie ke?

best pulak citer TT nih............ sambung2

TT = Tuan Tanah = pembuka thread

Menarik jugak citer TT ni....wah amiraputri93,cantik betul u punya avatar,sampai kuar lidah...hehehe

Syok la cerita TT ni.. Tak sabar nak tahu kisah seterusnya

Reply  Austris

huhuhu,baguih apa x takut...senang di baca di mlm ari..siang ari atau di tengah m ...
tenderfly Post at 19-3-2011 16:57

wahhh sekali cogan kata pengakap pon leh masuk sini. hahaha