CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Austris

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
daddy u pun da dpt hidayah la skrang ni? kalo ye, alhamdulillah. x de cite laie ke?
amiraputri93 Post at 19-3-2011 16:58

hahahaha a aa daddy aku da dpt hidayah. sib baik sempat tobat. kalau tak, berkepuk saka dlm poket aku ni. hahaha

best pulak citer TT nih............ sambung2
Risma Post at 19-3-2011 17:02

mlm kang sambung. hehehe. tu pun kalau katil tak memanggil dengan suara yg seksi la. wakakaka

ai melaporkan diri kat benang ni...

TT = Tuan Tanah = pembuka thread
Risma Post at 19-3-2011 17:03

hah! sib baik tak mengaku TT kat tread orang lain lagi. kalau tak, dabel malu. hahaha

Menarik jugak citer TT ni....wah amiraputri93,cantik betul u punya avatar,sampai kuar lidah...hehehe
nigerna Post at 19-3-2011 17:20

menarik tertarik kau memang da bomm! hah hah hah

Syok la cerita TT ni.. Tak sabar nak tahu kisah seterusnya
AlienGurlz Post at 19-3-2011 18:06

saba-saba. saba separuh daripada iman. separuh lagi kena cari amalan lain. heh heh heh

Follow Us
ai melaporkan diri kat benang ni...
noradaniez Post at 19-3-2011 18:18

laporan diri diterima. sila masuk baris. hahahaha

Reply 46# Austris

TT ni perempuan ek.. Ingatkan lelaki masa mula2 baca cerita ni..

besh giler ar cara TT bceriter!! {:1_115:}

alamak aii, malam ni nak ujan lagi..mengulit mimpi lena tido syahdu la malm ni eh? heh heh heh. mesti awak2, kome2, encik2, makcik2, pakcik2, awek2, pakwe2, n semua penghuni alam ni tertanya, mana laa citer antu budak austris ni. tak kuar2 pon. hehehe. sabar2 yer. mula2 bab sakti dulu kita blajo. kikiki.

baik!!sambung citer.

aku tatau la pakcik jamal tu kena penjara berapa lama. daddy aku pon tak ingat. hahaha. masa kat penjara tu, pakcik jamal ni kena cop orang giler tau. aku pon tatau pasal apa. daddy cakap, pakcik tu tanak citer. haish apa agaknya dia buat ek. tapi ada satu peristiwa, daddy kata pakcik tu kepal2 tanah pastu makan. memang mcm orang gile, kan? hahaha. (jahat tau mulut i ni. isk isk isk)

kalau tak silap, daddy aku cakap, lagi 2,3 hari pakcik jamal tu nak bebas...baru dia jumpa lelaki yang dimaksudkan oleh pakcik misteri tu. (zaman dulu-dulu, benda2 gini tak mustahil berlaku)cuba teka, siapa lelaki yg pakcik jamal tu jumpa? pakcik misteri tu??? oh tidakkk. salah jawapan tu. nanti aku cerita..

pertemuan  tu berlaku masa pakcik jamal ngah makan tanah. dia siap pelawa lagi kat kawan2 banduan dia makan tanah yang dia kepal2 tu. kalau orang giler pon, tak ingin nak makan. tapi, ada seseorang yang sambut pelawaan pakcik jamal tu. dia duduk bersila atas tanah macam pakcik jamal duduk. pakcik jamal kepal2 tanah tu, pastu bagi orang tua ni makan. orang tua ni macam orang gile (asek2 orang gila..dah daddy aku yang cakap gitu, aku tulis je. hehe) memang rasa tanah la kot.pastu gilirang orang tua ni pulak kepal2 tanah, pastu dia baca apa ntah sebelum tiup kat tanah tu. dia hulur kat pakcik jamal.

menurut daddy, pakcik jamal kata..tanah kepal yg lelaki tua tu buat, memang sangat sedap. dia tak pernah rasa makanan sesedap tu. (kena jampi agaknya. haha). pastu daddy aku katalah, pakcik tua tu jahat. tapi pakcik jamal tepis kata2 daddy aku. daddy aku tak berani melawan. kang kena penampar, hilang terus kehenseman dia. haha.

dari situlah, pakcik jamal belajar ilmu mengenal allah. dia bertaubat sesungguh hati dalam penjara tu. kalau tak silap, pakcik tua tu datang sehari je jumpa pak cik jamal tu. tapi memang sehari suntuk pakcik jamal tak tidur. melayan orang tua tu. rasanya mungkin dia bagi ceramah ke khutbah kot kat pak jamal ni. pastu pakcik tua tu ajar cemana nak guna tasbih dengan cara yang betul. bukan dengan sangkut kat leher. wakaka.

okeh, habis citer pasal pakcik jamal kesayangan korang. nanti aku balik pada tajuk citer pasal bapakku dan taubatnya seorang daddy. hahaha.

Rate

1

Reply  Austris

TT ni perempuan ek.. Ingatkan lelaki masa mula2 baca cerita ni..: ...
AlienGurlz Post at 19-3-2011 18:24

hahaha takpa, nak kata i lelaki pon diterima. wekekekke

besh giler ar cara TT bceriter!!
DHFA Post at 19-3-2011 19:17

bagus2 terus support cerita yang tak semenggah ni. hahahaha

Reply 26# Austris

hemmm byk betul hikmah bila pakcik jamal stay kat penjara sama sekali tak sia2...

btw lupa nak ckp mmg best cara u berciter not hipo,sempoi, spontanious, cool n lawak walaupun citer nya mesteri.... tapi amat menghiburkan.keep it up austris skrg ni tak sabar nak menunggu citer pasal daddy u pula...

salam austris..

bila nak hapdet .....dah banyak kali msk nie....

haha..klakar la tt ni...sakit perut gelak...kalu org tgk mst igt sy pn gila bole join geng pakcik jamal n org tua tu... mayb ilmu hitam je kot yg x leh msk penjara? tp ilmu putih je boleh? kalau tak camana leh sedap tanah tu kan? musykil2...

sonok lah baca ceta TT, cepatlah update

Reply  Austris

hemmm byk betul hikmah bila pakcik jamal stay kat penjara sama sekali tak sia2... ...
pinktriangle Post at 19-3-2011 20:13

da jalan dia senang dapat petunjuk. kita ni ja yg susah nak dapat petunjuk. jalan pon berbengkang bengkok. hahahaha

btw lupa nak ckp mmg best cara u berciter not hipo,sempoi, spontanious, cool n lawak walaupun citer  ...
pinktriangle Post at 19-3-2011 20:20

motip tetiba lupa pastu siap puji bagai ni?? haaaaaa nak ape daa??

salam austris..

bila nak hapdet .....dah banyak kali msk nie....
ilahkhatibrani Post at 19-3-2011 20:28

waalaikumussalam.
aa nak hapdet la ni. sat sat. hehehehehe. masuk banyak kali takpa, jgn tak masuk terus. ngah nak promot umah lawo ni. hehehe