CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Austris

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
haha..klakar la tt ni...sakit perut gelak...kalu org tgk mst igt sy pn gila  bole join geng pakcik ...
hdon Post at 19-3-2011 20:40

uik janganla sampai giler. tak mo la stok2 giler je lepak umah ni. wakakaka. jangan terasa wei. aku gurau2 manja ja. heh heh heh. aku pun rasa gitew la..kat penjara ilmu putih je boleh, ilmu hitam, kelabu, merah, pink ..seme tak leh masuk kot

sonok lah baca ceta TT, cepatlah update
oleole Post at 19-3-2011 20:54

nak hapdet nak hapdet. semangat menulis n bercerita!!sila meresap dalam tubuhku!!! wacha!!!!!!!!!!!!!!!!okeh sat gi update. ehehe

Reply 59# Austris

mestilah ada motif....motif nak suh banje beger king mushroom swiss 2 set btw pati geni tu mendee?

dorang berdua pergi keluar minum2 kat satu gerai. nak dijadikan cerita entah macam mana ada sorang lagi lelaki (bukan penduduk kampung) cabar pakcik Jamal ni. nak berlawan la. pakcik Jamal ni kata dia tak nak la berlawan. nanti buruk akibatnya. tapi lelaki ni degil jugak. dia siap tolak2 kepala pakcik jamal. menurut daddy aku lagi, lelaki tu siap curah teh panas kat baju pakcik jamal.
Austris Post at 19-3-2011 11:47

Fuyo... macam tengok tv cite silat zaman purbakala

wokeh, makan pon da kenyang, isyak pon da siap. jum kita menyambung episod bapakku dan taubat daddyku. hahahaha

maka bermulalah kisah pengembaraan daddy aku makin jauh pengembaraan beliau dalam ilmu setan ni. (seronok dengar seniwati Mariani sebut perkataan "setan"<<motip sebab aku suka dia sebut). oleh sebab pak cik jamal tu pon nak merantau timba ilmu, dia tinggalkan anak ngan isteri dia kat orang tua dia. jadi secara tak langsung terputus sudah hubungan antara dua darjat itu (daddy aku ngan si pak jamal). hehe.

bermula dari hari tu, daddy aku ngan kawan2 lain g patigeni kat hutan kuala kangsar. pelik giler ok, dorang punya barang makanan tu. patigeni selama 40 hari, tapi bawak bekalan makanan beras segenggam je kot. tak ingat dah cerita ni. dah lama daddy aku citer. daddy aku cakap, kalau lapar, cuma boleh makan 2,3 butir beras je untuk alas perut. macam ninja la plak. ninja versi melayu. hahahaha.

selama patigeni tu, yang pergi lima orang. menurut daddy aku, tok guru silat tu leh nampak dari jauh kalau dorang makan lebih 3 butir beras. bila dah lebih, maknanya gagallah pertapaan mereka itu. masa mula2 masuk hutan tu, diorang berpecah la, mcm cerita pendekar bujang lapok tu. kira tak duduk setempat. ada yg duduk dalam gua, duduk kat pokok2 besar, busut dan sebagainya. macam daddy aku dia ambik dalam gua. (kira oklah daddy aku pon hitam, gua plak gelap. elok sangat la kan?? haha)

untuk tiga hari pertama tu, daddy aku cakap, semua makan 3 butir beras ja kalau lapar, masuk minggu kedua, kawan2 daddy aku dah habis bekalan beras tu. sebab dorang buat masak nasi. wakakaka. bengong gak. tapi daddy aku masih ikut ajaran tok guru tu. kira beras daddy aku banyak lagi la. ingatkan dorang na mintak beras dari daddy aku, rupanya ajak daddy aku berkelah dalam hutan tu. dorang siap bawak makanan segera lagi. kalau sekarang ni mungkin megi, sadin segala. tapi zaman tu aku pun tatau makanan segera apa dorang bawak. hahahaha.

tapi daddy aku tak nak join. pastu dorang kata nak balik umah, daddy aku kata, nak balik..baliklah..dia taknak ikut balik. pastu dorang berempat balik umah. gagalla pertapaan dorang. tinggal daddy aku jelah bertahan sorang2 dalam hutan tebal tu.

hah! nilah cerita hantu sikit. malam tu daddy aku diuji dengan kehadiran tangan berbulu lebat. daddy aku kata besar giler tangan tu. hamis sikitla bau menatang tu (tak reti nak cukur bulu kot). tapi daddy aku bertahan lagi. benda tu mcm nak halau daddy aku balik. tapi lastly, menatang tu yg balik. aih keras sungguh hati daddy aku. setan bapak iblis pon kalah. isk isk isk.

dua tiga malam lepas tu tak da gangguan. daddy aku masih bertapa cam biasala, dia duduk keadaan bersila dengan dua tangan letak atas lutut. daddy aku kata siap ada rumput ngan lumut menjalar atas badan dia. nampak sangat tak mandi sebulan. busuk tayah cakap la. eeee yucks!. ilmu setan ni banyak kotor2 kan? haish punya la nak kebal, kan?

malam last, patigeni, daddy aku kena dugaan paling teruk. bapak sawa duduk depan dia. siap melingkar kat leher daddy aku. tok guru daddy aku cakap, malam akhir tu yg banyak dugaan. jangan cepat melatah. (agaknya daddy aku mesti cakap gini "cobaannn...") hehehe. malam last tu kalau ujian tu datang n daddy aku bukak mata...batal patigeni. kira tak jadi apa laa. sia2 la sebulan dengan tak mandi bau pon kalah kambing.

wahh..daddy ku memang hero setan masa tu. dia berjaya dengan semua ujian tu. daddy aku kata, masa tu ular tu siap nganga mulut nak telan dia. tapi bila bunyi guruh berdentum, ular tu hilang. tataulah dia menyusur ke apa. aku rasa ular tu setan gamaknya.

esoknya daddy aku naik sampan, redah sungai balik kampung halaman dia. dia tak terus balik umah, tapi terus g umah tok guru dia.

okeh, nanti aku sambung apa jadi masa dia g umah guru setan tu. isk, sib baik aku tak wujud lagi time tu, kalau tak..aku suh ja opah aku g tarik telinga daddy aku. jahat benor..

Rate

1

Reply  Austris

mestilah ada motif....motif nak suh banje beger king mushroom swiss 2 set  b ...
pinktriangle Post at 19-3-2011 21:38

amboi bukan main lagi permintaan diluar kawalan otakku! hahaha. p la cari sendiri, bayo senirik makan ajak i yer? wakakaa

Follow Us
Fuyo... macam tengok tv cite silat zaman purbakala
bronches Post at 19-3-2011 21:49

ok r tu mcm cerita purba. ni pon zaman purba gak. hahahaha. terer gak aku bercerita. hahaha

apa patigeni tu tt? bertapa ke? tah2 yg fist dtg tu big foot kot...kaya daddy tt kalu dpt tangkap jual kt zoo tu.....

apa patigeni tu tt? bertapa ke? tah2 yg fist dtg tu big foot kot...kaya daddy tt kalu dpt tangkap ju ...
hdon Post at 19-3-2011 22:14

patigeni tu bertapa la. tapi sebenarnya benda tu haram. memang haram pon kalau bab setan ni kan? hahaha. kot ye big foot. kalau b**i hutan cemana? wahhhhhhh

Reply 65# Austris

perghhhh daddy u ni giler hati kering nasib xgiler cam pakcik jamal dlm jail ngn banduan lagi sorang tu je mmg teringat citer pendekar bujang lapuk mambang kuning mambang itam.....cobaaan.... cpt sambung cpt setia menanti  ok

Reply  Austris

perghhhh daddy u ni giler hati kering nasib xgiler cam pakcik jamal dlm jail ngn  ...
pinktriangle Post at 19-3-2011 22:27

hah!!! sambung??!! nantila sambung. giler penat jari ni. dia kata "austris, apa kata ko stop guna aku kejap. tak larat la.." hahahahaha

sila sambung..

Reply 65# Austris

Kelakarlah pulak cerita ni.. Dah tak seram dah

sejak bukak tread, sekali je kan aku bagi salam?? hahaha. aku bg lagi salam.

assalamualaikum w.b.t

okeh nak sambung pasal daddy lagi ni. lepas daddy balik dari hutan, dia terus p umah tok guru dia. pastu tok guru dia kata, habis patigeni tu, n daddy aku da lulus, maka tamatlah belajar silat ngan tok guru ni. tapi daddy aku ni, jenis nak belajar lagi. tak cukup tau. dia mintak kebenaran kat tok guru tu kata nak cari guru lain blajo. tok guru tu ok, jelah, dia bg la izin. (baik plak kan nak mintak izin bagai??dah blaja ilmu jahat, jadila jahat sungguh2. tayah mintak izin. haha)

malam tu, tok guru ni buat malam tamat belajo silat. daddy aku kena selubung ngan kain pelikat yang digantung hujungnya. macammana nak cakap ek? sehelai kain pelikat tu digantung hujungnya dekat satu kayu yg melintang. pastu hujung lagi satu tu dibiarkan berjuntai. daddy aku diarahkan masuk dalam kain pelikat tu dengan sorang lagi anak murid tua yg sama lulus dlm patigeni sebelum daddy aku. (paham ke wei?? ayat ni berbelit skit. kalao tak paham, nanti aku jadi pelukis bertauliah. hahaha),

sambung lagi, daddy aku dgn murid tua tu diberi satu keris betul. memang tajam la kot gamaknya. maknanya daddy aku kena bertarung ngan murid tua tu dalam sarungan pelikat. masa bertarung tu, memang seriau la sikit bagi kita yg tak pandai silat ni. mana taknya guna keris betul lagi. kalau keris kayu, takpa la jugak. tu pon sakit gak kena bidas. hahaha.

bayangkan dorang bertarung dalam kain pelikat yang ruangnya sempit. daddy kata, kain pelikat tu habis koyak rabak. tapi dorang tetap berlawan dalam bulatan tu. takleh keluar. berjam-jam jugak nak habis. last2 daddy aku main tipu. punya la nak menang. daddy aku buang keris tu mengaku kalah. murid tua ni pon lurus bendul, dia pon buang keris. konon bangga la dia menang, masa tu la daddy aku tendang di tempat yg tak sepatutnya..senjata lelaki....hahahahaaha...wakakaka. dapat agak la ye apa benda? kikiki

jadi secara tak langsung, murid tua ni terundur2 keluar garisan. senak tu gamaknya. kah kah kah. tok guru daddy aku tepuk tangan. dia kata daddy aku yg menang. dia kata pertarungan tu dia cuma nak tengok kebijaksanaan, bukan kekuatan. hahahaha terer daddy i. i lap u daddy. wakaka

pastu, dah selesai semua, tok guru tu kata, upacara sembelih ayam ngan potong limau, buat malam esok. oleh sebab dia nak buat malam esok, aku pon sambung esok la. wakakakaka. boleh tak??

Rate

1

sila sambung..
ninja9 Post at 20-3-2011 00:32

dah sambung! yeahhhhhhh!! hahaha

Reply  Austris

Kelakarlah pulak cerita ni.. Dah tak seram dah
AlienGurlz Post at 20-3-2011 11:38

alamak ai, kelakar ker? tak pa2 nanti aku buat yg serius plak, menangis baca!! hahahahaha

Reply 74# Austris

boleh blah!!!!!! tak kira tak kira sambung gak arini 10 citer apapun daddy u ni bijak eh kalo belajor dah dpt phd gamaknya

Reply  Austris

boleh blah!!!!!!  tak kira tak kira sambung gak arini 10 citer  apapun d ...
pinktriangle Post at 20-3-2011 14:05

hahaha, amboi tak berhagak hagak 10 citer. kalau buat novel, dah siap satu buku. hahahahaha

Reply 74# Austris

Waalaikumusalam w.b.t..
Hahahahaha.. Pandainya daddy TT ni kan.. Kesian orang tua tu..
Apa2 pun, sila sambung lagi TT

Reply 74# Austris

tak dpt nk bygkan camana diorg bertarung dlm kain pelikat? ai bygkan dorg bertarung dlm sehelai je kain pelikat tu...yg lubang tgh2 tu....muat ke 2 org? haha...rosak script cite silat zaman dulu2 sbb terbyg suasana yg bkn2...