CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Austris

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
Reply  Austris

p toilet tak kuar2 apa kes ni? bertarung dlm toilet lak ke
pinktriangle Post at 21-3-2011 12:35

memang ngah bertarung ngan sembelit. hahahahaha.

dh 2 jam dh ni. xkan dlm toilet lagi kot? TT ooo TT, mane ko ni?
MommyRayyan Post at 21-3-2011 13:30

whoa whoa, TT jambatan lintang, gantung segala jambatan dah masuk dah ni. heh heh heh

tetiba carly rasa berada kat board lawak jer.... menjadi sungguh yu menukarkan citer seram kepada lawak.... sebab tu penunggu limau tu malu nak tunjukkan cincin tu kat sini... nanti kena gelak...

ko ni aus!!! (eikk, sesuki je aku panggel ko aus) dah hapdate 2 kali da!! da dua kali gak tertinggal bas ko ni.. express bebeno..

waaaa.... bagus2... baru skip 2ari... da update bejela jela....

tp gambar cincin atas tuh mmg cam nmpak asap kuar atas cincin pastu asap tuh tebentuk orang lidi... cincin bawah tu lak cam muke org bermisai tebal dalam batu tuh...

ni pandangan mata aku jer....

Reply 26# Austris

adik ipar aku laki bini pegawai penjara...dia cakap pn mcm2 kejadian misteri yg x leh di ungkai kn ngn akal pikiran..

ade die cite hari ni banduan tu mmg hati kering, jahat....tibe2 esok berubah....bile die tnye,ade org dtg dlm mimpi die suruh die berubah...

pastu, ilmu2 kebal mmg xkn lut kalu kt penjara....

Follow Us
Post Last Edit by Austris at 21-3-2011 15:20

tetiba je rasa mcm nak sambung cerita lagi. hahaha. kita blaja bab jin tanah pulak.

orait hari ni belum bagi salam. assalamualaikum wbt. sihat semua??tak da yang giler2?? hehe

oklah, bila dah habis upacara tamat silat, daddy aku balik umah opah aku. sehari semalam tu dia tak tahu nak buat apa. menurut opah aku plak..em granma la best sikit..menurut granma aku, daddy aku tu macam orang hilang akal. atuk aku a.k.a granpa tu alim. dapat anak zalim. wakakakaka. waktu maghrib tu, granma ngan granpa sibuk nak solat maghrib berjemaah. daddy aku pulak sibuk tepuk2 tanah. hah, ni aku tau mantera dia. kalau daddy aku tipu, maknanya korang pun tertipu la yer? heh heh heh. mantera dia sangat senang. daddy aku baca surah an-nas. rasanya surah tu ada kaitan ngan jin2 gak, kan?? entah..aku pun tatau. pas baca surah an-nas, daddy aku baca mantera siam ke jawa ntah. pastu baru tepuk2 tanah tiga kali.

menurut granma aku, masa daddy tepuk tanah tu, berdentum bunyi tanah macam kena pijak binatang besa. 3 kali daddy aku tepuk, tiga kali jugak bunyi hentakan tu. pastu granma aku ni tak tenteram solat, dia p jenguk kat luar umah. masa dia jenguk tu...nahhhhhhhhhhhhh!!!! granma aku nampak daddy aku tu macam anjing hitam duk menguis-nguis tanah depan umah granma aku. amek, punya teruk ilmu setan, sampai allah tukar rupa jadi anjing.

pastu granma panggil granpa aku yang tengah solat jemaah sorang2. sebab granma awal2 dah batal. hahaha. bila dengar suara granma macam gitu, granpa sahutlah panggilan granma. mujur dah habis solat. kalau tak, barulah sama spesis cam granma aku yg terkenal dengan kelam kabut.

ni versi daddy aku lak, menurut daddy masa dia dengar suara granpa aku sahut tu, terus dia lari kelam kabut. dia kata ntah kenapa dengar suara granpa tu macam satu suara yang menyeramkan. pastu granpa aku jenguk la kat tingkap yang terbukak. granpa aku memang tak dan nampak la pasal daddy aku sempat lari. pastu granma aku kata gini "huh, dah melompat masuk semak dah aih."

tapi granpa aku ni tak cepat melatah. dia g cek semua anak2 dia. semua ada, melainkan daddy aku ja. granpa aku apa lagi, p amek lampu suluh cari daddy aku. granma aku kata, granpa jumpa daddy kat tepi pokok besar bersebelahan kawasan kubur. granpa aku apa lagi, seretlah daddy aku bawak balik rumah, granpa aku kerah daddy aku masuk dalam guni kain. korang ingat tak guni kain yg besar tu. selalu kat gudang guni tu digunakan isi bawang merah, bawang putih etc..

mula2 daddy aku tak nak masuk dalam guni tu. tapi bila granpa aku ancam, baru daddy aku masuk. pastu granpa aku ikat mulut guni tu, malam tu jugak, granpa aku buang daddy aku kat sungai belakang umah granny aku. giler garang arwah granpa aku tu. tapi memang padan muka ngan daddy aku. kalau aku dah wujud time tu, aku terkekeh gelak ja. wakakakaka.

menurut daddy aku lagi, mula2 tu dia rasa lemas giler duk dalam air, pastu dia teringat boleh seru hantu air. aish kambeng jugak daddy aku ni. memang tak serik. kira hantu tu la berperanan jarakkan air dari daddy aku.

ni versi granma aku lak. malam tu, granma aku nangis depan granpa sebab nak selamatkan daddy aku. tapi granpa tak benarkan. granpa memang dah bengang ngan daddy aku sejak daddy aku belajar ilmu sesat tu.

pagi tu, granpa sendiri yang g amek bungkus guni tu. sebelum tu, granpa dah sediakn polong kat bawah rumah. eh, bukan polong hantu tau. ni macam penjara kat bawah rumah. granpa aku sumbat daddy aku bawah polong tu. hahaha padan muka. sampai skang ada lagi polong tu. memang granma aku tak musnahkan. dah jadi tempat simpan barang2. bila granma masak, granpa aku tak benarkan granma bg daddy. dia sendiri yang bagi. cara dia bg daddy aku makanan, memang padanla ngan perangai daddy aku. letak dalam tempurung, pastu granpa aku tendang guna kaki masukkan tempurung tu dalam polong.

kalau nasi tak bersepah, untunglah daddy aku dapat yg bersih, kalau nasi tumpah atas tanah...terpaksalah makan dengan pasir2. padan muka. hahahaha.

okey, nanti aku sambung lagi.

tetiba carly rasa berada kat board lawak jer.... menjadi sungguh yu menukarkan citer seram kepada la ...
carly_lah Post at 21-3-2011 14:03

hahaha aku risau gak takut kena ubah kat board lawak. hahahaha. aku dah belaja nak serius la ni. tunggu kemajuan akan datang. hahaha

ko ni aus!!! (eikk, sesuki je aku panggel ko aus) dah hapdate 2 kali da!! da dua kali gak tertinggal ...
amiraputri93 Post at 21-3-2011 14:12

hahaha aku dapat gelaran baru! lihatlah dunia!!! Aus in da home!! hahahahaha

waaaa.... bagus2... baru skip 2ari... da update bejela jela....

tp gambar cincin atas tuh ...
whadda Post at 21-3-2011 14:48

mak aiii ye ker? tajam betul penglihatan. yang asap tu aku baru nmpak. hahaha. tapi yg misai tebal tu??siapakah?? takkanla imej aku plak, bila masa pompuan leh simpan misai tebal. hahahahaha

Reply  Austris

adik ipar aku laki bini pegawai penjara...dia cakap pn mcm2 kejadian mister ...
idakamaruddin Post at 21-3-2011 14:49

tulah,ko tak tanya ke kenapa ilmu hitam tersangkut tak leh masuk?? mesti menarik

Reply 127# Austris

emmm daddy u masa tu bertukar jadi lain ke??? apapun garang giless grandpa u!!!! kalo daddy u tak serik2 gak mmg dia pun degil tahap jembalang gaklah

Reply 131# Austris

aah ek baru teringat kalo ilmu hitam leh tersangkut cam kes arwah mona fendy dulu mau dah lama mereka ni ghaib dari jail dah

Reply 130# Austris

Giler ganas tokwan ko,aku sendrik baca leh imejin..hhuhuh...sian la dedi kool ko tu..padanla muka..blajar agik benda2 karut camtu kan.kekekke

garang nya granpa yu.... terbaik dalam dunia lah.... kalu wujud lagi la time nie.. mau masuk paper org kata kes dera....

Dorang ckp, sell dorang (dinding n pagar besi penjara) di buat dr raw yg special....mase pembukaan penjara, pihak penjara akan panggil ustad2 yg terer2 utk pagarkan kawasan serta bg ukt x lut bende2 mistik ni...

sbb dorang tau, ade banduan2 yg masuk penjara sekali ngn bende2 hitam ni...

Reply 129# Austris

ko stok galak jugak kn?

adeh la ko nih
durhaka sungguh menggelarkan memacam kat abah ko tuh

citer lagik ... citer lagik
aku nk tau kesinambungan citer ko tu

brutal ar tok wan ko!!! nak tenal la dengan beliau ....

aiiyak..ape jadik pastu,.ade samungan lagik x ni