CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Austris

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
alfatihah.. ipoh? ko org ipoh ke?
amiraputri93 Post at 21-3-2011 17:09

daddy aku ja org ipoh. aku ni dilahirkan di pahang indah makmur bersih, aman damai gitu. hehehe

alamak ai, motip nak tau aku pompuan je ker? wakakakakaka. dasat beno misai menegak? salah  ...
Austris Post at 21-3-2011 04:50 PM

hahaa... terer x statement aku nak mngumpan... da ko asik ngelak je org tanye...

misai yg aku tngok tuh penuh... tebal lg.. xde maknenye salah cukur... cume muke org tuh melintang.. tuh yg misai tuh nmpak menegak..

hahaa... terer x statement aku nak mngumpan... da ko asik ngelak je org tanye...

mis ...
whadda Post at 21-3-2011 17:12

hahahahaha, memang terer la. cemana aku leh terlupa. wakakaka. agk2 kan, ensem tak makhluk tu? wahhh

Reply 157# Austris

wallahualam... x berani la nak jatuhkan hukuman... hanya Allah je yang tahu....

Reply  Austris

wallahualam... x berani la nak jatuhkan hukuman... hanya Allah je yang tahu....
carly_lah Post at 21-3-2011 17:21

yup! betul. walau seteruk mana pon hamba Dia, sekali dia nak bg hidayah, amekkkk bapak iblis pon tatootttt

austris nt singgah2 ler kat bebenang hamba jugak nyer

Follow Us
ala.... biasa lah manusia
mana ade yg terlepas dr buat kesilapan dan dosa
pokok nye skang dia da berubah

asyik sembang aje. update la stori kan bagus tuh cik TT oi.

austris nt singgah2 ler kat bebenang hamba jugak nyer
surfinv Post at 21-3-2011 17:27

oyhh cam tau2 ja aku ngah godek ko punya tread ni. hahaha. lelah aku nak baca nieyh.

ala.... biasa lah manusia
mana ade yg terlepas dr buat kesilapan dan dosa
pokok nye skang dia da b ...
seeri_7843 Post at 21-3-2011 17:29

betul! daddy aku dah berubah dah jadi walid. hahahahaha.

asyik sembang aje. update la stori kan bagus tuh cik TT oi.
fuzzelero Post at 21-3-2011 17:32

bersembang tak banyak menulis. apdet citer kena susun ayat. wakakakaka. bagilah aku rehat wei. sampai ati ko dera aku. bgtau daddy aku. waaaaaaa

biar di godek hahah tu namanya camisteri tuan austris ... (ada chance tak?)

hahahahaha, memang terer la. cemana aku leh terlupa. wakakaka. agk2 kan, ensem tak makhluk  ...
Austris Post at 21-3-2011 05:19 PM

nape... nak ngorat ke?

waaaa.... bagus2... baru skip 2ari... da update bejela jela....

tp gambar cincin atas tuh ...
whadda Post at 21-3-2011 14:48

wah..mcm mn ko nampak..pelik tul la...pakai kanta pembesar ka..

pelik2..

nape... nak ngorat ke?
whadda Post at 21-3-2011 17:42

hahaha, bukan nak ngorat, nak pujuk dia kuar makan2 minum2. mesti dia lagi tau banyak rahsia pasal zaman kesetanan daddy aku, kan?

***aku ado slipar croc...ekau hado...?!!!
aku pon tak do selipa croc. selipa jopun banyk la. nak mana satu?? wakakakaka

sambil2 tu  tt hapdet la...bes jgk klu ada 3, 4 siri ...

waalaikumussalam semua. heh heh heh.

sampai mana benti siang tadi ek?? ooo okeh okeh. sampai nak  ...
Austris Post at 20-3-2011 20:50

plisssss up gambirrrr...

Reply 127# Austris

ble tgk gambo batu tu cam terasa rabun lak... asap, muka org lgsg tak nmpk...hehe....masa daddy u jadi cm anjing ternguis-nguis tanah tu mungkin tanda nya dia tgh menyediakan tapak toilet?

laaa patutla, da satu page duk borak kosong, kan. okeh2 jangan mengamuk wei. ni ha satu lagi hidangan makan petang.

okeh lepas daddy aku kena kurung tu, adala dalam sebulan jugak jadi org tawanan bawah umah dalam kolong ye bukan polong. hahahaha. akhirnya daddy ku dibebaskan dengan jaminan sebuah janji. hahahahaha. janji daddy aku kena berubah dan taubat...kebetulan pulak masa tu bulan puasa. memang elok sangatlah kalau nak bertobat. hahaha

daddy aku kena mandi taubat, sunat taubat berhari bermalam sambil dijaga oleh granpa aku tanpa jemu. bila granpa aku dah tengok daddy aku dah berubah, nak ke masjid..terawih bagai..barulah granpa aku bagi pelepasan yang kekal pada daddy aku ni. petang tu, macam biasa daddy aku bgtau kat granpa nak p masjid untuk masak moreh eh?? ke apa?? nanti cari kamus tgk. hehehehe. granpa aku ok jelah bg izin.

rupanya menurut daddy aku, dia melencong p umah sorang tok sedara aku. kira pakcik sedara daddy aku la. pakcik sedara tu giler ok. bukan giler2, tapi gile tak siuman. hahaha. pakcik sedara tu siap masak waktu tengahari lagi. n daddy aku pon tumpang sekaki makan. tapi ni bukan nak cerita pasal tak pose. nak cerita pasal kesaktian bapak sedara tu. walau dia giler, tapi dia normal. perangai ja macam org giler.

bila dah habis makan, pakcik tu kata kat daddy aku "mid, p turun tanah, amek 5 ketul batu yang comel2" daddy aku pun ikut jelah apa yg pakcik sedara tu arah. pastu dah amek batu, pakcik sedara tu suruh daddy aku pekup guna dua2 tangan kat batu tu. sambil tu daddy aku diarahkan geselkan kedua tapak tangan yg mana ditengahnya ada 5 bijik batu tu. syaratnya jangan bukak tangan tu selagi pakcik tu tak suruh.

menurut daddy aku, sewaktu dia geselkan tapak tangan tu, batu2 yang terasa tajam tetiba jadi lembut dan licin. cara batu tu bergesel sesama sendiri pun dah lain macam bunyi dia. tapi daddy aku tak bukak tangan dia walau dia rasa cam tak sabar nak tgk apa sebenarnya dalam tangan tu.

pastu sampai satu saat, pakcik sedara tu suruh daddy aku stop. daddy aku bukak telapak tangan. dia tgk, batu tadi dah berubah jadi batu loket jugak. satu kaler pepel, hijau, merah hati, lagi dua ketul batu bersaiz kecil warna merah oren2 sikit. skang ni batu tu mommy aku ikat buat buah rantai, dengan cincin. nanti aku balik kampung, aku snap gambar tu. (asek2 batu loket, tak da benda lain ker?? haa aku nak wat cemana..yg tu ja daddy aku asek cerita. tapi ni cerita betul. heh heh heh)

pastu pak cik sedara tu kata, dia lapar. pakcik sedara tu suruh daddy aku amek bakul p letak kat tiang tangga depan rumah. daddy aku pon buatla mcm pakcik tu suruh. pakcik tu kata, fikir nak makan apa, pastu letak duit dalam bakul tu, dalam 10 minit amek balik bakul tu.

elok dalam 10 minit, daddy aku turun balik, p amek bakul kat tangga. tengok dalam bakul tu, memang ada makanan yg daddy aku fikirkan tu. duit tu plak siap ada baki lagi. haa tu aku tatau keja hantu apa.

kalau korang nak tau, pakcik sedara kesayangan korang ni, sangat pembersih. rumah dia, serba serbi kaler kuning. dari cat rumah, sampailah ke bilik tidur, semua kaler kuning. kemas giler rumah dia. tapi sayang, dia bercerai. sebab bini dia tak nak kat dia...

okey, nanti malam aku bg supper. hahahaha

Rate

1

sambil2 tu  tt hapdet la...bes jgk klu ada 3, 4 siri ...
ninja9 Post at 21-3-2011 18:07

oleh sebab aku dilahar oleh ko, maka aku hapdet dah cerita. wakakakakaka