CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Himpunan kisah seram ... sambungan kisah bro blues6909 kisah12 page 57

Post Last Edit by zadzamusa at 29-3-2011 12:02

Kisah ketiga belas.

Malam tu satu rumah menonton  cerita "The Bolb". cerita pasal sekeping daging yang hidup...  yang boleh memakan manusia dan rumah... memang geli.... Seminggu jugaklah nak fikir 10kali kalau nak beli daging.

Pada keesokkan harinya. bersiap awal sebab hari ni kuliah awal, seawal pukul 7.00 pagi, masa dah bersiap2 tu nampak ada 8 orang tidur kat ruang tamu. Hairan jugak takkan housemate semua tidur kat ruang tamu... Bila diamati muka... bukan housemate. ni budak2 tingkat atas.. apsal satu rumah tido kat sini.. Takkan penangan cerita The Blob kot..

Pastu terperasan sorang kawan satu kuliah yang sama pagi nih, kejutkan dia la... badan dia terasa panas… takkan demam kot… lepas kejutkan dia, bagi dia kunci bilik… suruh tidur dibilik… lebih selesa… Rumah yang kami sewa ni adalah di Vista Angkasa… dalam rumah ni ada 3 bilik tidur dan satu store… Bilik saya merupakan store… Jadi saya tingal di bilik tu bersendirian…

Lepas habis dari kuliah terus balik ke rumah sebab kawan janji nak ceritakan apa yang berlaku…. Inilah kisah miza malam tu…

Pada malam tu dalam pukul 11 lebih malam rumah Miza ditingkat (tak ingat berapa kalau tak 9, 11 kot), tak ada elektrik… makanya bergelaplah diaorang nih serumah…. Yang menghairankan rumah-rumah lain ada pulak… lepas dia check main suis tak ada la pulak trip ke apa ke… Pastu semua pandang sekat sorang nih, pasal dia yang bayar bil elektrik… mati-mati dia cakap dia bayar tunjuk bil bercetak computer untuk nak membuktikan kata-kata dia…

Masa dok cari penyelesaian semua duduk kat ruang tamu, pintu sliding door dibuka sebab panas…. Tiba-tiba ada macam satu cahaya kecil … terbang dari satu tempat ke satu tempat… macam kelip-kelip… tetapi cahayanya lebih besar… Cahaya tu bergerak dari living ke dining pastu dapur dan menghilang ke bilik… Semua housemate terdiam… mencari-cari  siapa pulak yang bermain torchlight ni… Kalau nak kata kelip-kelip mesti berkelip2 pastu kecik..

Masa duk terfikir-fikir, semua housemate Miza terasa macam ada angin yang pelik masuk kat sliding door.. Pastu diaorang Nampak kat luar balkoni ada seorang perempuan berbaju kat luar… Macam tengah berjalan-jalan… Yang menghairankan siapa yang boleh berjalan kat luar sedangkan rumah diaorang ni ditingkat atas.. Pastu semua berlari masuk ke dalam bilik masteroom… Bila kat luar bilik terdengar la macam-macam… macam orang berjalan kat living room main tutp buka pintu.. dan yang tak tahan bila ada bunyi barang jatuh…

Ada salah seorang housemate buat cadangan  malam ni diaorang tidur kat rumah kawan-kawan sebab tak tahan dengan gangguan.. Masa nak keluar dari bilik nih pun dah cukup bermasalah… Miza cerita dia lari sambil tutp mata… nasib baik ada kakak ni yang pegang tangan dia (macam juru pandu).. Semua berlari ke rumah saya di tingkat satu..sehelai sepinggang dan juga senaskah Al Quran dan beberapa buah surah Yaasin..

Petang tu salah seorang housemate diaorang nih bawak ustaz ubtuk nak buat pagar dan sebagainya.Walaupun begitu, pada bulan yang seterusnya, semua buat keputusan untuk nak mencari rumah yang lain…

Sebelum kejadian memang ada dengar-dengar bunyi.. di tengah2 malam….  diaorang tak pernah nak ambil pusing. Kira malam tulah usikkan yang paling grand sekali diaorang nih kena..

Kalau tak salah ada dengar2 ceerita jugak, kata rumah tu dulu ada perempuan bunuh diri… yang lainnya tak tahu pulak kenapa…

Rate

1

serammm...
tp nk baca lagi kisah2 yg lain...hehe

memang berani... tabik....

Selalu kawan-kawan pesan kalau memandu kat Changka ...
zadzamusa Post at 27-3-2011 11:53

xde la berani mana pun, lepas kena peluk tu duk terigt2 takot jgk...nak cite ni pun pikir 2 3 kali...huhuhuhu...

Cecite macammana sesi muang berjanggut nih... macam best ja....
zadzamusa Post at 27-3-2011 11:57

saya x pernah lagi la kena sesi musang berjanggut ni, cuma ikut dari cerita kawan2 masa sekolah dulu, kena buat dkt kawasan perkuburan...tp letak berdua2(jarak antara 2 org tu pun xleh rapat, kena jarak dlm 2-3 meter) dgn jarak dgn yg lain yg agak jauh...masa sekolah dulu ade jgk teringin nak buat, tp dibatalkan coz ramai x setuju...

Dalam kena peluk,sempat jugak  menoleh belakang ye......berani nya eijamsy ...
nigerna Post at 27-3-2011 21:31

takot2 berani je tu, dah xde sape nak tlg...bila toleh blkg tu mmg tersentap la juga, dah le muke tersengih, rambut ngerbang...warna hijau plak tu...tp bkn hijau hulk, hijau terang...ngeri habih jgk la masa tu....

Reply 120# zadzamusa

alhamdulillah takde pape, tp ade budak yg bermulut lancang yg agak malang .... die kene sorok dek antu kopek... mmm... pukul 10 pagi baru jumpa.... pengajaran...

Follow Us
pengalaman saya masa berkhemah kt kawasan gua ade jgk(3 hari 2 mlm)...tp xde la kena kaco, cuma dinampakkan aje...
diringkaskan cite, malam pertama selepas abis aktiviti persembahan oleh geng2 perkhemahan(bdk pengakap aje), kami pun mula la masuk port(tido)...masa tu musim hujan, kami cuma mampu tido bawah rumah pengurusan gua tu, yg jarang digunakan...nak pacak khemah asyik rebah je kena tiup angin+hujan...

saya pon tumpang la borak2 dgn member, pastu cikgu dtg ajak masak mee segera beramai2...ade yg xnk coz dah ngantuk, saya layan aje dan kluar dr port...sambil2 tu saje amik angin mlm, suasana mmg gelap, sunyi tambah seram2 skit coz kawasan tu dikatakan agak keras jgk...

sambil mnuggu cikgu masak masakan spesial dia(maggi je pun..)...saya saje melilaukan mata tgk kiri kanan bawah atas, jeling2 skit kt kawasan gua,rasa seram tp nak tgk jgk...huhuhuhu...sekali lepas saya pandang jam(masa tu kul 12 lebih)...saya saje la dongak ke atas satu pokok ni(lebih kurang 2 pemeluk besarnye)...tetiba saya rasa gerun yg amat, ade tiga makhluk putih  bergayut didahan, 2 dikiri, 1 dikanan...kepala ke bwah dgn rambut yg panjang mengurai...memang terkaget 2 saat masa tu, mana xnye depa dok tenung kami yg tgh duk borak sambil masak maggi...dgn rasa lapar yg terus hilang, saya gtau cikgu nak msuk tido,cikgu plak heran td iye2 sgt nk makan...sampai ke ari ni saya x gtau cikgu tu ape jadi...huhuhu...kalo depa tau mau saya kena marah coz x alert depa...nasibbaik kami x diganggu masa tu....

mlm kedua, ade 3 org member saya buat hal...lari dari perkhemahan coz bosan xde aktiviti ape...dah hujan, mmg masing2 duk borak aje la sambil berlingkar kt port...masa tu jam 9 lebih, ketua dan ajk seramai 4 org cuba nak g jejak dorg coz ade bdk gtau yg 3 org ni nak balik umah...ketua and da gang naik moto kapcai 2 bijik, sepanjang jln dorg cari tu, mmg xde ape jd la...samapike rumah kwn saya ni(slaah sorg dr 3 org tu), tgk2 dorg dah sampai kerumah, ketua and da gang xde la nak buat ape pun coz kalo ajak dorg g balik [un mmg xde ape xtvt, dorg pun biorkan aje le...lepas dipastikan 3 org tu selamat, dorg pun berpatah balik ke kawasan khemah...masa balik ni la dorg cite, dorg nampk la dr jauh, ade org berjalan...yg peliknye dah nk tgh mlm, jalan sorg plak kt kebun getah sebelah hutan(dkt dgn kawasan khemah kami)...dorg pon buat dek je la, igtkan org kg situ...

bila melepasi org yg duk berjalan ni td, salah sorg yg bonceng ni buat2 berani toleh ke belakang....masa tu dia ckap rasa nak turun dr moto trus lari aje coz dia tgk muka org tu sebenarnye hitam dgn mata yg merah menyala...dgn taring panjang duk tgk dorg sambil tersengih....{:1_126:}nak x nak ketua yg bwk moto ni terpaksa pecut la, sampaikan kami yg duk kt kawasan khemah ni heran tgk dorg kelam kabut...tp dorg x cite la ape jadi. cum gtau yg 3 org ni selamat...bila dah setel perkhemahan tu baru dorg cite...masa tu kami tobat dah xnk buat perkhemahan kt kawasan tu lagi...

Rate

1

Reply 122# ladygempak

Kejap ya... kadang-kadang eijamsya update.. cite dia lagi best...

Reply 123# eijamsya
faham2.. macam masih segar diingatan...

membaca di kala hujan rintik2..seram sejuk

Reply 126# ice98

Betul ice98... pasal mulut tak ada insurans la kita selalu kena... memang pengajaran paling beerti dalam hidup....

Bercerita pasal mulut lancang @ mulut tak ada insurans ni, nak berkongsi juga satu pengalaman... Hari camping, dekat laut jugak, disebabkan kami bercuti hari jumaat dan sabtu, pada hari khamis bertolak ke tapak khemah...

Dipendekkan cerita, selesai semua aktiviti kami semua bergerak ke khemah masa tu dalam pukul 2 pagi.. masa nih memang penat sesangat... Rasanya kalau letak kepala sure hanyut dah... Ok jugaklah malam ni tak kena sentri... Masa dah siap2 nak tido.. yang bestnya dalam dok camping2 boleh cik kak yang sorang ni pakai masker...

Pastu tetiba bau wangi... lebih kurang bau bunga melur... kami bertiga macam dah faham2.. jadinya diam-diam dan buat macam tak ada apa-apa... anggapkan yang bau masker dia (berprasangka baik la konon)... Tiba-tiba cik kak sorang ni datang... sambil tangan kanan dia kat hidung macam menghidu sesuatu... tau dia cakap apa lepas tu...

"Eh... Bau apa arr... wangi sesangat nih...."

kawan yang sorang tu ketuk kepala dia.. Tak lama lepas tu lolongan anjing lagi kuat... apa lagi... nak tunggu... x moh la... kami lari masuk ke khemah sentri... tido kat situ....

Esok pagi... khemah kami runtuh... siap kena perli lagi dengan fasi dan senior.... yang member lagi sorang tu lagilah kena usik dengan senior dan fasi pasal pakai masker waktu perkhemahan....

Ayat power yang dia kena ... (awak ingat ni beauty parlor ke apa...) Bertahun jugak nak hilang usikan tu...

Rate

1

Reply 127# eijamsya

seramnya.... kalau saya la memang pengsan...

Rajin ya eijamsya camping... selalu camping kat mana?

Reply 130# tmx_elmo

kat sini hujan lebat...

Reply 133# zadzamusa

ha sama lah..ni baru tetiba hujan turun ngan angin2..dah la saya ni duduk kat tingkat 14   bila hujan2 ni angin mcm extra kuat lak

p/s : err tt, ntah2 kita ni senegeri dak? hehehe

Reply 134# tmx_elmo
   tingginya tingkat 14, rasanya bukan satu negeri kot, sebab bangunan paling tinggi kat sini 10 tingkat ja...Tu pun hotel ada lagi yang paling tinggi kat sini... menara

ice mmg kalau boleh nak elakkan camping dgn member sebaya.... kalau nak, cari chalet....

dalam tiap2 citer yg aku baca...bila 'antu' tu nak menampakkan diri dia...kenapa dia asyik sengih jer yerrr..... dia memang cam gitu kuttt.... ataupun dia perasan kalau dia sengih2 cam tu.. dia nampak la lawa skit kuttt....

Reply 136# ice98

betul2 setuju...

Reply 137# twins
senyum tu kan sedekah....

senyum lah...senyum lah... ahhai cek molek!!! (terbayangkan M Daud Kilau bergelek...)

Reply  ice98

betul2 setuju...
zadzamusa Post at 29-3-2011 10:27

haa kan? sbb kalau terjadi la ape2, susah woo!!! kene lak henpon takde line... uishh haru dibuatnya!!
mak dah la jauh, ayah dah takde.... (selalu ice pikir camtu...)