CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Himpunan kisah seram ... sambungan kisah bro blues6909 kisah12 page 57

adlythegreat posted on 1-8-2012 06:25 PM
salam geng cg skalian. sy org bru kt cni n bru je lpas khatam thread ni. papepon thread ni mmg t'b ...

Sangat dialu-alukan adlythegreat .. kalau ada cerita rajin2kanlah diri share kat sini... dan terima kasih gak kat adlythegreat sudi gak lawat tread zad nih...  terima kasih sekali lagi..

salam sume.. sini aku nak kongsi cite yg bagi aku takut gak lah tp tak jd kat aku, jiran aku...
bende neh jadi kat tempat aku stdy, uniten muadzam shah..
kat situ mmg tak ramai org sgt, student pown dlm 2000++ jea..
so nk jadi cite, kat ostel ktorng, 1 aprtment 4 org, 2 org 1 bilik..
jiran aku neh a b c d..  a 1 bilik ngn b, n c 1 bilik d..
wekend tuh a ngn b balik kg diorng.. tgal lah c ngn d.. bilik si a ngn b tuh bekunci..
malam tuh, ngah diorng 2 study, sorng dlm bilik, sorang kat ruang tamu, pintu bilik si a tuh bergegar mcm ade orng nk kuar or masuk, mmg kuat gler.. mcm orng nk pecah masuk... then si c yg study kat lua tuh lari masuk bilik dye ngn si d tuh, disebabkan ostel  ktorng bilik mengadap, still dgar n nmpak la gegar pintu bilik depan tuh.. then baru jea si  c tuh masuk bilik dye, pintu bilik dye plak tetutup sendiri cm ade orng marah.. mmg kuat cam hempas org marah... then 2 org tuh lari dtg umh aku, diorng ckp sebek la pintu tetup jea.. kalo tekunci tak taw lah....
bile bace balik ape yg aku tulis neh cam tak takot lak plak compare ngn wktu dgar cite diorng tuh... why eh???
nnt aku cite sal senior aku kene kacau waktu skype ngn housemate...

salam geng cg. ok. ni cite sy.
benda ni dah banyak kali gak jadi kat sy sejak skolah menengah smpaila skang.
ada satu masa tu sy nk tido n ntahla bbrapa minit lpas terlelap ttba sy terjaga tp time tu badan xleh gerak n mata pon bleh bukak cket je. nak kata kena tindih xrasa berat pon. part yg peliknya sblom terjaga tu sy rasa cam something keluar dr badan sy. mmg trasa. bla terjaga n badan xleh gerak sume, tiba2 rsa benda yg kluar tadi msok balik. mmg trasa cam angin yg kuat (tp xrasa sejuk) msok kat setiap inci badan n dalam proses nak msok tu ada la lebih kurang setengah minit cmtu. bila dah hbes tu barula badan bleh gerak. benda ni mmg banyak kali jadi kat sy n bila sy pk balik, sy buat andaian mgkin msa terjadi benda tu, roh dlm proses nak kluar dr jasad n sy terjaga plak masa tu n sebab tu la dia msok balik.
sy buat andaian ni pon sebab ada pnah terjadi sekali lagi. cam biasa la sebelum terjaga rasa cam something keluar dr badan n bila bukak mata je rasa something nak msok balik, tp kali ni tengah sy terjaga tp xleh gerak tu (dalam keadaan sparuh sedar mungkin), sy nampak bayangan, sy tengah dok kat tempat lain. kiranya dalam bayangan tu sy nampak badan sy cam terapung kat tempat yg sy mmg xtahu n dalam masa yg sama cam ada something yg tarik badan sy untuk msok balik dalam jasad sy ni. badan sy tu cam ikut je kena tarik n bila sampai je kat jasad sy n msok (time ni mmg rasala cam something msok dalam badan), sy terus bleh gerak. mmg bangun tu dada berdebar2.
sy pon xtau sangat benda pe yg jadi kat sy ni. lau spa2 yg tau tu bleh la bagi pendapat.
sorila ayat berterabur mmg bab nak menulis ni sy fail cket. erk, bukan cket, banyak.
InsyaAllah lau ada masa sy cite kesah sy kena kacau n benda ni baru je jadi beberapa hari sebelum masuknya bulan Ramadhan.
Last edited by adlythegreat on 10-8-2012 11:03 PM

Pengalaman Menarik menghadapi Pontianak

Malam itu saya dikejutkan oleh orang-orang yg berlarian seperti dikejar anjing, waktu itu jam 11 malam dan kebetulan aku sedang duduk-duduk di sebuah gerai, serentak itu aku berdiri dan menghadang mereka..

"Ada apa ini.. korang ni macam ketakutan ajer ?...

"Ada hantu..... ada puntianak.... (teriak seorang daripada mereka sambil memegang kedua lengannya bersilang yang seolah takut kedinginan ketika hendak mandi pagi hari )

Kat mana?..

”Tu kat bawah pokok  mangga, lagi nangis... iiyh!!...”

Last edited by rdzaccess on 4-8-2012 01:52 PM \n\n

Kemudian aku berlari berlawanan arah dengan mereka, aku menghampiri pokok mangga yang cukup besar itu, tempatnya gelap tapi samar-samar aku boleh melihat ada sesusuk putih berambut panjang sedang telungkup di bawah pokok mangga.. sementara yang lain hanya melihat aku dari kejauhan sepertinya mereka ingin tahu apa yang akan aku lakukan dengan puntianak itu..

Tanpa ragu ragu aku menghampiri susuk putih berambut panjang itu, suara isak tangisnya sudah semakin jelas terdengar, kemudian aku pegang atas kepalanya sambil aku panggil perlahan..

"Cik... cik... kenapa cik menangis kat sini?.."

Perlahan-lahan susuk itu mendongakkan wajahnya.. dan benar saja seperti dugaan ku.

ternyata dia seorang …...

Setelah melihat wajahnya ternyata dia adalah kawan teman ku yang lagi muram dan bersedih kerana telah ditampar oleh kawan aku....
( pakwe , makwe nyer gaduh )

Kemudian perempuan itu aku pujuk untuk pindah tempat terang.
Dia menurut kata dan aku bawa dia ke depan sebuah rumah yang berdekatan dari situ, kemudian aku memujuknya dan ternyata hatinya boleh tenang semula
Selepas mengucapkan terimakasih akhirnya dia berjalan menuju pulang ke rumahnya...

Follow Us
salam geng cg.
sy ni skang belajo kat uni kat perak. hostel sy ni plak jenis bilik dimana 1 bilik 2 orang. katil sy ni plak dekat dengan pintu. beberapa hari sebelum masuk bulan Ramadhan hari tu, hari pe sy dah lupa, sy ada kelas dr kul 8-10 pagi. lepas je habes kelas, sy balik bilik. buang kasut pe semua sy bukak pintu n sy biarkan je pintu tu terbukak cket. bagi msok angin nak bukak tingkap malas. lepas letak beg sy menghempapkan badan atas katil. xlama lepas tu, sy terus terlena n dalam lena tu pulak sy mimpi. dalam mimpi sy tu sy tengah tido, tido mengiring. dalam mimpi tu sy dengar ada orang duk ketuk something kat bawah katil. cam orang tengah ketuk tukul kat simen.
sy pon apalagi sound la, lebih kurang camni, "bleh senyap cket tak?". lepas tu bunyi ketuk tu bukan makin senyap tp bunyi dia makin kuat. main2 plak benda ni. sy pon sound sekali lagi, "lau nak ketuk pegi ketuk tempat lain jangan kacau orang nak tido." lpas tu, bunyi ketuk tu dah takde tp tengah tido tu cam ada something ketuk batang tengkuk dr belakang guna tukul. aisy, loyar buruk bebeno benda ni. orang suruh pegi ketuk kat tempat lain dia boleh pulak pegi ketuk kat batang tengkuk. sy ni dah berang n sy pon cam nak pusing belakang cam nak sound benda ni la. tengah2 dok pusing tu, masa ni la sy terjaga dr tido. masa bangun tu badan dah xleh gerak, kaku. mata bleh bukak cket je. masa ni sy tengah tido menelentang so bleh nampak la pintu n sekeliling. masa bukak mata tadi, sy sebenarnya ternampak cam kelibat benda hitam lalu. tp dia lalu kejap je lepas tu hilang. tangan sy ni cam ada something yg pegang. rasa cam tajam mungkin kuku kot. mmg terasa kuku tu pegang tangan sy. sy pon baca jelah ayat2 yg sy ingat. Alhamdulillah, lepas tu je badan sy bleh gerak n cengkaman kuku tadi pon dah xde. tengah2 sy bangun tu sy ternampak pintu bilik cam bergerak cket cam ada something la yg keluar dr bilik.
benda ni jadi mungkin sebab sy msok bilik xbagi salam kot n tanpa sapu2/kibas2 dulu atas katil tu tp terus tido. mungkin benda tu tengah lepak atas katil n tanpa bagi warning, sy terus tido atas badan dia tu yg buat dia marah kot. Wallahualam.
Last edited by adlythegreat on 10-8-2012 11:20 PM

Mungkin dia akan datang lagi kot...?
Standby ajerlah...

zadzamusa posted on 26-3-2011 09:06 PM
Post Last Edit by zadzamusa at 26-3-2011 21:07

Kisah Kesebelas....

citer mcm ni mmg penah jadi kat classmate sy jugak..

ceritanya begini..
classmate sy ni sama kolej ngan sy (jun2003-sept2004) masa blaja kt arau. bila study wktu malam dorg akan dgr radio.waktu tu pulak yg tgh hit adalah citer antu kat salah satu siaran radio ni..siaran ni kul 12am kot..sampai ada sorg ni call deejay lelaki ni, nak citer pasal pengalaman dia. citer caller ni same cam citer zad. kereta dia exciden dan masuk gaung.kalau deejay ni tanya soalan, caller ni jawab elok jer.. caller ni ckp kereta masuk gaung ,semua org mati,ada yg mati dalam gaung tp sampai sekarang xde sape jumpa dan bole citer detail mcmmana exciden ni berlaku dan kesudahannya..

sampai la deejay ni tanya soalan "Mcmmana awak tau semua citer ni? awak cakap tadi, semua org dlm exciden tu mati.."
nak tau ape caller tu jawab....saspen giler..
caller tu cakap " sebab saya la mayat yg x dijumpai tu........" ...klik..terus caller letak fon..
deejay tu senyap jap dan terus pasang lagu...

kawan2 yg dgr ni otomatik raser seram..nasib baik budak bilik dorg ni rajin baca Al-Quran..

on d way nak pegi kelas pukul 8am, kwn saya ni citer la. malam tadi dgr citer seram dari radio ni. (tp mmg tiap2 hari lps dgr kisah seram kat radio tu, kawan sy akan story balik kat saya.sbb sy xpenah buka siaran tu atau kekadang sy yg tanya, mlm tadi citer ape?..hehe). kawan sy ni klu citer mmg excited..so, kitorg yg dgr ni pun boleh rasa aura seramnye.. nasib baik saya x pasang siaran tu.huh..  waktu pagi sblm kul 8am.mase citer amai la budak2 nak pi kelas jugak..rasernya ada kuar kat frontpage suratkhabar utusan, "deejay demam sbb hantu true story"..

sape2 yg penah dgr sendiri siaran radio tu, boleh btau feeling dorg time dgr tu..
mase dah sem 3, try la buka siaran radio ni..tp dgr lagu intro dia pun dh seram..dgr bunyi buka tutup tingkap sambil ada effect bunyi angin.anjing menyalak..dgr satu citer je..pasal ape ntah. emm,xla seram sgt..tp yg lawaknya, ms caller ni tgh citer dgn excitednya kisah seram dia, mybe la dia nak sebut nervous tp dia sebut benda lain.. ayat sepatutnya " sy nervous giler bang biler benda tu makin datang dekat ke arah saya" .tp dia xcakap nervous, dia sebut word lain..lupa pulak word ape yg mamat tu sebut..hahaha...pastu, deejay tu betolkan "awak nak sebut nervous sbnrnyekan?" caller tu balas  "aa'h..nervous sayer bang.."

bestnya baca cerita2 kat sini...
tapi yg membuatkan terganggu...bbrapa forumer ayatnya terlalu short form sgt la...pening mahu membaca dan memahamkan...

ok...peace...teruskan bercerita!!

iluvmath posted on 6-8-2012 02:38 PM
citer mcm ni mmg penah jadi kat classmate sy jugak..

ceritanya begini..

bace kisah iluvmath ni teringat lak adik penah cite mende yang same kat saye time die study kat UiTM dulu...
alkisahnye die ngan sorang lagi member die ni memang suke dengar radio waktu malam2 siaran yang same macam
iluvmath cite kan tu rasenye... ade seram2 gitu... dan memang satu hari ni die pun antara yang mendengar masa tu
lah kot... same seperti ape yang dialami oleh kawan iluvmath tu...

rdzaccess posted on 6-8-2012 01:20 AM
Mungkin dia akan datang lagi kot...?
Standby ajerlah...

lau datang bleh la berkenalan. hehe
Last edited by adlythegreat on 10-8-2012 11:22 PM

Last edited by iluvmath on 9-8-2012 12:45 AM
punkerzoe posted on 6-8-2012 03:13 PM
bace kisah iluvmath ni teringat lak adik penah cite mende yang same kat saye time die study kat Ui ...

true story ni..(yes..ada juga yg boleh sahihkan citer ni)

cuba tanya adik, ada x baca paper pasal deejay tu demam. siap jadi frontpage paper utusan rasenya..mcm berita utama pulak.. deejay lelaki ye tu..siaran ni dlm bhs melayu.

citer lagi..

bulan april 2012 yg lepas, sy join prog sekolah pegi camping di gombak.kitorg camping 3 hari. baru je sampai dan letak beg dalam bilik masing, tetiba ada budak cam kena ganggu.(bilik penginapan dan tmpt berkumpul cam jauh sket..)menangis je. nasib baik guru lelaki yg ikut pandai ilmu2 nak pulihkan semangat ni.. suruh mengucap, budak tu senyap je.mata dia merah(mgkn byk nangis kot..+ve thinkng..ecece).. tp lps dah baca2 sket hembus kat muka, budak tu boleh sebut "asyhadu..asyhadu..". muallim(guru lelaki) dah bg isyarat kat guru ppuan untuk jaga blkg budak ni..adoyai..nervous jugak la kitorg ni..kang buatnye budak ni mengamuk ke..cekik ke..huhu..risiko2.lama2 baru ok..tp xbole biarkan  dia sorg2.bila budak2 ni ikut LDK ngan fasi,baru mllm cerita,"tadi benda tu ada kat budak W"..

bila tanya kenapa menjerit, baru budak ni citer. 2 org budak ni nak pegi toilet dlm bilik. dalam ruang toillet tu, ada 3 shower room,3 bilik air. K tggu W kat dpn pintu nak masuk toilet. sambil W dalam bilik air, dia panggil K,supaya dia tau K tggu dia kat luar. tp bila W panggil,K x jawab. W ni mmg lemah semangat. Pastu dia kuar dari bilik air, K dah xde..time tu dia rasa cam ada org pggl dia,bila toleh, xde sapa.ape lagi mencicit la lari dgn x pakai kasut. bila tny K,knapa x jawab bila pggl. K xdgr ape2 pun..dia pulak ingatkan W dah pegi dulu...
sblm start nitewalk, ada sorang muallim ni btau kat guru2, dia rasa tempat ni pelik sbb dia jumpa benda pelik2 kat sini.dan xde ayat AQ langsung.masa tu semua berkumpul kt dpn bilik penginapan pljr.bilik penginapan tu kat atas air.tgh2 muallim btau, tetiba ada bunyi kat air mcm org baling batu dan ada bunyi org ketuk dari bawah kat kayu tempat guru2 berkumpul. ( mcm kat rumah kg, kayu susun jarak2, kat bawah tu boleh nampak air..)..terus rasa scary..

lps nitewalk malam tu baru la bole tido..muallim D pesan kat semua sblm tido, kibas katil dan baca "la hawlawala quwwatailla billah 3x" .tempat tu cam resort.jarang org guna..mana la tau, ada benda lain lepak king kat situ.muallim Y pulak pegi siasat tempat tu..sbb kat tmpt penginapan guru byk gmbr2 mesir kuno dan pelik2.muallim Y geledah almari kaca kat situ (almari tu kat tempt kami berhimpun buat xtvt,mcm lobi)..jumpa pulak kitab Bible dan novel2 yg gmbrnya x sopan..tp serius, tempat tu mmg seram.tempat apela yg consultant ni pilih..guru2 pun musykil staf2 yg masak mknn kitorg ni, muslim ke non muslim..sbb area org asli tempat ni..

iluvmath posted on 9-8-2012 12:49 AM
citer lagi..

bulan april 2012 yg lepas, sy join prog sekolah pegi camping di gombak.kitorg campin ...

kat mana tempat ni? cam best je lau nak buat aktiviti paranormal ni.
Last edited by adlythegreat on 10-8-2012 11:23 PM

iluvmath posted on 9-8-2012 12:39 AM
true story ni..(yes..ada juga yg boleh sahihkan citer ni)

cuba tanya adik, ada x baca  ...

kuar paper ke tak, tak pasti pulak sebab jenis tak bace paper sangat time study dulu... hehee
yep dj laki2 dan siaran radio bahasa melayu...

kisah kedua iluv pun skeri gak tu... kat mane tu yer berlaku tu ? macam dalam hutan banat aje tempatnye...

sy ada 1 cite tp berlaku kat bapak sy le. beliau cite.
waktu time umo bapak sy ni dalam 30-an camtu, beliau suka lepak kedai kopi. sampai ke mlm baru la tau nak balik. hehe.
nak dijadikan cite, ada 1 mlm ni bapak sy balik tengah mlm dalam kul bape xingat plak. kat kawasan rumah sy ni mmg seram cket. belakang rumah hutan, kanan rumah kebun pisang, kiri rumah kawasan kubur, depan rumah kebun getah n jalan nak msok rumah ni plak kiri kanan hutan. masa bapak sy lalu kat jalan nak msok rumah, tiba2 je beliau rasa seram sejuk. sebelum2 ni xpulak. lepas tu kat tepi jalan tu pulak ada 1 semak tebal n bila bapak sy tengah perati dr jauh kat atas moto cabuk beliau, nampakla semak tu bergerak2 cam ada something kat belakang semak tu. bapak sy time tu dah kecut tp beliau xterpikir pasal hantu jembalang ni semua tp mmg kawasan hutan tu banyak ba... kurang sopan pulak nak sebut benda ni. kat situ ada banyak khinzir hutan. takot dirodoknya bapak sy xke naye. dengan semangat yg kental & jati diri yg jitu, bapak sy buat dono la. xsemena2, terdengar la bunyi ketawa cik pon. masa ni darah dah berderau, bulu roma ngan tengkuk dah stim. risau gak bapak sy time tu kot2 la cik pon ni tanpa segan silu dan budi bahasanya menumpang balik rumah, naye. pe lagi terus dipecutnya moto tu n sampai rumah terus msok n tido. nasib baek xdiikutnya balik rumah. tp bapak sy pagi esoknya rilek je mungkin sebab beliau ni orang kampung jati kot tu yg rilek je, dah biasa benda2 ni semua. lepas2 tu pon xinsaf lagi masih meneruskan gak aktiviti kat kedai kopi sampai lewat mlm. sy penah gak lalu kawasan tu mlm2 ngan moto tp setakat ni xpernah lagi kena kacau. mungkin cik pon ada kot goyang2 semak tu tp mungkin sy xperasan, almaklumlah, sy ni rabun.
ada lagi cite seram tp ni berlaku kat arwah nenek sy kat rumah yg sama gak. nanti2 lau sy rajin sy update.
Last edited by adlythegreat on 10-8-2012 11:38 PM

punkerzoe posted on 10-8-2012 09:50 AM
kuar paper ke tak, tak pasti pulak sebab jenis tak bace paper sangat time study dulu... hehee
yep ...

btol la tu...dj lelaki stesen radio guna bahasa melayu..

cam x caye pulak ade jugak org penah citer nih..hehe..
time sayer dgr siaran tu,x seram pulak..klakar ade la(caller lelaki tu tersalah speaking)..
haha..lps tu terus tutup radio pasang lagu inteam..

iluvmath posted on 26-8-2012 08:36 PM
btol la tu...dj lelaki stesen radio guna bahasa melayu..

cam x caye pulak ade jugak org penah c ...

nape pulak tak percaye... percayalahhh.. hehee

kat rumah saya ni, tak tau la kenapa 'bunyi' tu datang balik..3 malam yg lepas, tengah best buat movie marathon, tetiba dengar bunyi dengkuran lelaki.saya pulak letak laptop kat meja jepun,duduk dalam bilik sebelah tingkap.nak kata ayah tido, ayah x balik lagi..bunyi dengkuran tu macam dari sebelah tingkap je..time xfikir apa2, takde la rasa takut..baru tadi sembang ngan adik,pasal bunyi dengkuran tu, dia pun dengar jugak..ok,saya x keseorangan.. bawah rumah xde orang,xkan bunyi jiran atas berdengkur sampai rumah bawah pun dengar..
sampai kekadang rasa bunyi tu macam dalam bilik saya je..adoi ni lagi menakutkan...mnta jauh la dari benda2 sihir dan makhluk seni..