CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Himpunan kisah seram ... sambungan kisah bro blues6909 kisah12 page 57

cam dah lama sepi je benang nih. kiki ada citer yang nak share..

semoga boleh dijadikan pengajaran ye..

ok, arwah bapa kiki dulu boleh la dikatakan kaki pancing. asal ada masa free jek mancing la kejenya. xde keje lain. hehe.. ada 1 hari tu, hari jemaat. kebetulan hari tu arwah bapa kiki cuti. x ingat plak kiki dia cuti apa ntah. kiki masa tu skolah, mak kiki lak keje. geng2 pancing pun keje gak masa tu. so, dia pun apa lagi, gi la mancing sensorang.

tempat mancing tu agak dekat dengan rumah. kawasan tu kawasan tasik, ke lombong, camtu la. tapi berada di atas bukit, n berhutan. nak ke situ kena jalan kaki lak naik bukit. arwah pegi masa tu dalam kul 10 pagi. sampai tasik tu sorang pun xde. memang kawasan tu orang ramai x tau. kaki2 pancing je yang tau. arwah bapa kiki pun start la memancing.

setelah beberapa jam, ikan pun langsung x dapat. leka menunggu ayah kiki x sedar jam dah menunjukkan waktu zohor n solat jumaat. sedang dia leka tu, dia pandang la keliling tasik tu, tetiba arwah ayah kiki terpandang seorang tua berjubah putih, berserban putih, dengan janggut putih separas dada berdiri kat belakang arwah ayah kiki. jaraknya sekitar 10 langkah je. masa tu arwah ayah cam x terpikir apa2, dia pandang semula ke depan. masa tu baru dia mula terpikir, sapa pulak orang tua dengan dressing camtu berdiri kat tengah2 hutan ni. arwah ayah toleh semula ke belakang, sah memang dia nampak orang tua tu berdiri belakang dia, tapi dengan pandangan tajam macam marah pun ada. masa tu arwah ayah kata meremang semua bulu roma kat tengkuk. terus arwah ayah pandang depan sebab terkejut. x sampai beberapa saat arwah ayah toleh ke belakang semula, orang tua tu dah hilang. pandang2 keliling pun xde langsung. masa tu baru arwah ayah sedar yang dah masuk waktu solat zohor n ayah x gi sembahyang jumaat. mungkin "orang tua" tu ingatkan arwah ayah yang dia telah lalai dalam mengerjakan ibadahNya.

apa lagi, terus arwah ayah berkemas dan balik..

moral of the story, jangan tinggalkan solat..

Rate

1

Nak citer jugak ni…baru jadi jugak kat kitorg.

Tapi takde la sampai Nampak hantu atau paranormal sgt2 hehe just that mende pelik yg kitorg lalui baru2 ni.

Kitorg tgh cari rumah baru, sbb ingatkan nak dekat2 sikit dengan rumah family masing2. Aku n husband mmg asal dari negeri yg sama, rumah family kitorg pun dlm 10 minit from each other.

So kitorg pun igt, nak cari rumah area2 dekat2 diorg. Sbb anak aku pun makcik aku yg jaga. Sekarang ni rumah kitorg dlm 20 minit dari area family, so nak ambik/hantar anak kira ambik masa jugak.

Husband aku masukla internet, tgk2 kalau area yg kitorg aim utk beli rumah tu, ada org nak jual.

Sekali jumpa laa satu rumah ni. Mmg dlm internet Nampak cantikk. Harga pun murah. Rumah banglo setingkat, size rumah and jumlah bilik nya pun agak ngam dgn apa yg kitorg cari.
Dlm website tu cakap, dekat dgn surau, padang etc…haha kitorg pun call la ejen tu, nak set utk dtg tgk rumah.

Ok la dan set time, hari yg sama jugak nak dtg tgk, tapi dari luar je katanya…sbb kunci kat owner. Owner dah tak duduk situ skrg.

Baiklah, dah set semua…

Aku dgn husband kira familiar jugak dgn area tu. Kita panggil Kg Jambu lah. Haa…janji dgn ejen tu dtg lepas asar, tapi lepas2 zuhur tu kitorg ronda area kg jambu tu, survey2 mana tau terjumpa dulu rumah tu, boleh tgk dulu kan.

Pusing2, kitorg jumpa laa surau…pastu ada padang…pastu ada jalan kecik naik bukit, Nampak laa rumah tu! Mmg banglo cantik. Finishing cantik.

Tapiii,

Itu la satu2 rumah kat area bukit tu.  Jalan masuk ke banglo tum mg la ada rumah kiri kanan, tapi lorong banglo tu x de rumah lgsg.

Sebelum selekoh nak jumpa rumah tu, ada rumah lama yg beso…tapi mcm kena tinggal la.

Aku dah 50% kensel dah tgk area mcm tu. Sunyi sgt. Aku selalu tinggal berdua dgn anak aku, laki sll outstation.

Kitorg tengok tempat tu , kat depan rumah tu ada padang golf, cantikla.

Tapi betul2 tepi pagar padang golf tu, terus semak samun mcm hutan tebal.
Tepi dia hutan (lot kosong tanah banglo tapi tuan nye tak jaga lgsg), depan dia semak tebal.

So takpela, kitorg tgk sikit2 gitu, pastu balik. Tunggu la ejen tu call utk jumpa dia petang lepas asar…
Last edited by mala0n on 15-10-2012 11:50 AM

lepas asar...

ejen tu pun call kitorg, cnfm yg dia akan sampai kat rumah tu. so we all gerak la ke sana...

bila sampai2 je, takde lagi sapa2. dlm 5 minit lepas tu nampak la satu kereta ni approach...ada 3 org dlm tu.

(sebelum tu aku perasan jugak, org2 yg main golf kat dpn rumah tu dok pandang2 kitorg. even orang2 yg dok rumah kat bawah bukit tu pun dah pandang2 kitorg...)

so, yg dtg tu ejen yg kitorg call tu, nama dia man, sorg budak lelaki (aku x tau pun nama dia) and sorg guru agama. mcm mana aku tau dia guru agama? haha dia duduk dekattt dgn rumah family aku.

dah intro2 semua, kitorg pun tanya la mana tuan rumah. man tu cakap diorg skrg duduk kat Taman Megah.

aku heran jugak. kenapa aku heran? sbb taman megah tu 5 minittt je drive dari Kg Jambu tu. apsal tak duduk je kat rmh banglo diorg kan? ingat kan dah pindah luar daerah ke luar negeri ke...

si guru agama ni, haa ni aku bengang dgn mamat ni. dia byk sgt bercakap sampai boring. cakap pun tahapa2. dia cakap, 'harga dah tak boleh kurang lagi ye, saya pun ada rm5k-6k dlm ni' >>> meaning to say, dia punya komisen akan efek laa kalau harga turun lagi.

ek eleh.

pastu sebok tanya2, kitorg mampu ke beli rumah ni? whaddeheck kan? haha.

husband aku tanya, boleh ke tgk dalam rumah ni? ustaz tu ckp dia takde kunci, nnt dia try call tuan rumah, tanya boleh tak dtg utk bukak so kitorg boleh survey dalam. tapi dia cakap, cantikkk mcm istanaaaa hahaha tension aku. kot ye pun nak promote kan?

nasib kitorg baik la, tuan rumah agree utk dtg and bukak kan rumah...

so sementara tunggu tu, laki aku borak2 la dgn ustaz tu. korang tau dia boleh bagi komen2 mcm mana?

'haa depan ni semak, mmg tempat mat gian laa ni'

pastu dia tunjuk rumah lama yg tinggal sebelum smpi banglo tu, then cakap 'rumah tu berhantu tuu'

aaa mcm ni ke nak promote jual rumah??? padan la aku tgk rumah tu, walaupun cantik, tapi mcm dh lama sgt kena tinggal. banner UTK DIJUAL pun dah lusuh2.

then tuan rumah pun sampai...dia bukak gate, and hulur kunci rumah tu kat ustaz. dia cakap 'ustaz, tolong.'

ustaz tu pun sengeh2, pastu pegi pintu rumah. then dia suruh kitorg duduk tepi, jgn bertentang dgn pintu tu.

lepas tu dia bukak pintu, baca KUAT2 'Assalaaamu'alaikumm .....mcm2 doa dia baca kuat2'.

haa kalau korg prospect buyer, tak ke saspen??? apsal pulak kan sampai mcm tu. mmg la rumah kosong, lama tinggal, tapi konfem saspen tu mesti adaaa.

bila kitorg masuk je, aku terkejut.

rumah tu complete. semua ada. hatta berus gigi dgn colgate pun ada.
dapur complete.
bilik complete cadar tilam bantal.
set rumah mmg cantik2. lampu chandelier.

korang andai kan mcm ni. satu family hidup dlm rumah tu, tiba2 diorg rasa nak keluar sehelai sepinggang.

haa camtu la. semua ada.

ada satu bilik kecik, bilik study dia kata...yg itu husband aku bukak pintu, dia dah rasa seram.

pastu owner dia tak cakap byk. senyum je. apa2 ustaz yg cakap. (tension aku dgn ustaz tu)

aku ada jugak tanya owner tu, dulu duduk sini ke?

dia senyum2, cakap ha ah duduk sini.

laki aku citer, owner tu ambik loan gomen utk buat rumah tu. mahal rumah tu. ikut lojik, mestila plan utk duduk dlm tempoh masa lama kan? ni tak, rasanya kejap je dia dok situ.
alarm system semua canggih aku tengok. masih ada lagi kat rumah tu.

so lepas tgk2 tu, kitorg blah laa lepas bercakap serba sedikit dgn ustaz yg jengkel tu...

abis citer.

aku saspek rumah tu berhantu. sampai tak sempat2 diorg nak klua dari rumah tu.
aku still mcm tak dpt terima mcm mana lengkap nya rumah tu, and yet owner pindah ke taman yg tak sampai 5 minit dari rumah dia. lokasi kerja dia pun dekat2 jugak dari banglo tu.

aku takde pulak tanya kenapa dia pindah, sbb masa tu dah rasa x berminat nak beli. ye la tgk gaya ustaz tu baca mcm2 masa bukak pintu, dgn suruh kitorg duduk tepi la.

then org2 kt rumah bawah bukit pun dok pandang2...orang yg main golf depan rumah tu pun dok pandang2 kitorg. mcm pelik. mungkin tak ramai yg dtg utk survey rumah tu. or mungkin diorg tau apa2 cerita sebalik rumah tu.

but muka owner yg senyum kelat bila aku tanya dia duduk rumah tu ke dulu tu mmg aku igt...

itu aje dari aku...tenkiu2 hehehe

Rate

1

mala0n posted on 15-10-2012 01:39 PM
lepas asar...

ejen tu pun call kitorg, cnfm yg dia akan sampai kat rumah tu. so we all gerak la k ...

erkk..haku baca cita ngko pun aku dah seram....jgn kata nak stay situ...

mala0n posted on 15-10-2012 01:39 PM
lepas asar...

ejen tu pun call kitorg, cnfm yg dia akan sampai kat rumah tu. so we all gerak la k ...

nasib baik la korang tak beli umah tu. dah bukan satu macam dah tu, tapi macam2 kira korang bernasib baik la dapat hidu kepelikkan umah tu daripada tindak tanduk diorang. ada sesetengah orang, lepas beli baru tau kisah silam umah tu. masa tu dah terlambat.. macam kawan ash sorang ni, dah pindah barang abis dah pastu baru tau rumah tu ada penghuni lain. dah la jenis yang hardcore gila ni. diorang tak boleh bawak masuk benda berdarah dalam umah macam ayam ke, daging ke, ikan ke... duduk 3 hari je kat umah tu pastu terpaksa pindah sebab tak tahan...

anyway, takde ke tanya2 orang sekeliling tu kisah sebenar umah tu? mesti menarik story dia...

mea posted on 15-10-2012 02:06 PM
erkk..haku baca cita ngko pun aku dah seram....jgn kata nak stay situ...

aku takleh imejin kalau kena stay 2org dgn anak aku bila laki outstation

dlm time2 macam tu rasanya lagi baik dok area rumah teres, ramai org kiri kanan depan blkg

Follow Us
ashes2ashes posted on 15-10-2012 02:12 PM
nasib baik la korang tak beli umah tu. dah bukan satu macam dah tu, tapi macam2  kira korang ber ...

pergh takleh bawak mende berdarah? kacauuu isk

aku mcm nak soh hb aku recce2 gak citer sebenar. tapi since x minat nak beli, mcm malas laa nak ke area situ dah kan?

minggu lps ada jugak kawan hb aku bgtau satu rumah nak lelong. tapi awal2 dah warning, dulu ada org mati gantung diri dlm rumah tu...

err apasal kitorg asyik jumpa rumah camni ek hahaha

site n mmg best....aku pon ada pengalaman...tp x dasyat cm y len.....kisah n berlaku mase aku form six......aku ngn kawan aku kacau bdak junior....aku jd pocong.....kawan2 aku jd mak Andam....mlam tue kmi kacau sume dorm form 1....kisah dier bermula pas aku bwat jd pocong byak kali.....suatu malam aku tidur d dorm bdak junior yg aku kacau dulu.....ada katil kosong sbb ada bdak dorm tue yg balik(dmam)......mlam tue aku tarik katil g tgh dorm sbb panas ....parking btul2 bwah kipas.....fuh mmg lena....tp aku terjaga tgh mlm sbb angin kuat....tingkap kt bilik tue rosak(berkarat)......jd langsir mmg berkibar2 cm bendera.....aku nk tidur balik tp ssah sbb angin kuat...n sejuk....jd aku bgon n tutup kipas......mase nk baring n pejam mata.....tiba2 pintu dorm di hempas angin dgn kuat...PANG!!....aku terkejut ble aku tgok ada lembaga berbungkus (aku rase pocong) berikat di atas kepala.... btul berdiri kt tepi loker mmber junior aku....aku gosok mata aku....mane tau aku mamun jer...tp tibe2 jer lembaga tue hilang.....pastu aku tarik selimut ttup satu badan aku....malas nk layan(sebenarnyer tkot).......tue jerlah....mgkin sbb slalu kco org...last sekali aku yg kene y ori pnyer...
Last edited by usopsontorian on 25-1-2013 02:55 AM

Rate

1

"ustaz tu pun sengeh2, pastu pegi pintu rumah. then dia suruh kitorg duduk tepi, jgn bertentang dgn pintu tu.

lepas tu dia bukak pintu, baca KUAT2 'Assalaaamu'alaikumm .....mcm2 doa dia baca kuat2'.

aku rase ustaz tu yg lg menyeramkan...hehehe
Last edited by usopsontorian on 29-1-2013 07:34 PM

RE: Himpunan kisah seram ... Sambungan Kisah broblues6909

Assalammualaikum semua....

Dah lama tak update tread nih... Tapi disebabkan oleh cerita-cerita broblues6909 yang pada anggapan zad.. ada pengikutnya yang tersendiri..

Sebagai mukadimah bro blues6909 dah lama menyepikan diri.. setiap hari tertunggu-tunggu kisahnya.. namun hampa... Walaupun begitu.. rupanya bro blues6909 telah menukar nick kepada Harris71..

Seperti biasa.. apa yang diharapkan agar segala cerita yang dikongsi  dapat menjadi pengajaran buat semua..

.as to copy paste no issue....carry on as long & Insya Allah ada pengajaran & ikhtibar dri cete2 tu

Harris71
kredit to Encik Harris71
geng cerita

Kisah Broblues6909 yang kesebelas.

As usual meh lah kite baca Al-Fatihah dan hadiahkan kebajikkan membacanya kpd Rasullulah, Para Anbia, Para Sahabat Rasullulah, para tabi'in, para tabi'in2, para syuhada, para Alim Ulama & Aulia.....x lupa juga kpd kedua ibubapa kita & seluruh muslimin & muslimat....
sori ekk....klu ngomong cete seram ni  x seram....cecube jerr ni

Tangisan
Ini berlaku mase bro harris tinggal quaters somewhere kat keyel ini.....mase ini keyel x lah membangun secara pesatnya...quaters2 pun berbentuk Inggeris design.....kami kat quaters ini mmg sungguh rapat & majoritinya melayu/Islam about 90% pun begitu kaum lain mmg dh kami anggap cam sedara....straight to stoli lah kan senang

Bro harris ni suka bersidai kat palang verenda ecspeacially waktu mlm......nak jadikan cete....tgh lepak sambil main nintendo....ahakz sapa sebaya gan bro harris tau lah apa tu nintendo......tetiba berlari lintang pukang sorang kakak pd kawan bro harris.....larian dia cukup kencang....cam x cukup tanah dibuatnya.....pd mase yg same kakak tu menjerit2 cam dikejar H**tu....mmg sah....bile bro harris nengok kat belakang kakak tu.....melayang 1 lembaga serba putih mengikuti rapaat kakak tu....dlm dok syok incident ligan meligan tu.....lembaga putih tu bleh stop jap & trus memandang bro blues....muke pucat, bersopak/berkudis....mata yg x bersinar....putih melepak & kening yg bercantum (sapa ingat bro harris penah cete nak salam gan cik pon dlu).....camtu lah muke yg sama....tpi renungan cik pon kat bro blues ni kejap jerr....dia sambung ligan kakak kawan bro harris balik......sekelumit kendian gemparlah komplek qauters kami kakak kawan bro harris kena histeria.....cete bermula.....jeng2

Semua yg handal dipanggil....semua tewas....kebetulan almarhum ayah bro blues gi oustation & x tau bile baliknya.....apa yg kami boleh buat wat adalah menahan kakak siti (letak nama senang nak ber cete) yg mane dtg kekuatan boleh menumbang 5 org yg memegang dia....kami lah yg kendiannya menambah kederat kpd 5 org tdi....Alhamdullilah....1 suare memberi salam....suare tu cukup bro blues kenal...Ayahanda bro blues.....tpi heran eekkk....bile dia balik....ayahanda bro harris meminta izin kpd ayah kakak siti utk melihat apa yg jdi kat kakak siti....trus jerrr ada sorang menegah jgn masuk campur urusan dia yg sedang merawat kakak siti.....kakak siti pun yg tdi senyap mula bersuara serak & parau berkata..."Jgn bg org tua berserban ni sentuh aku....walhal ayahanda bro harris x berserban pun cume pakai ketayap jerrr....kakak ct bersuara lg......"Org tua ini bawak panah api....jgn bg dia kacau aku".....yg menegah tdi trus membuat isyarat mengusir ke ayahanda bro harris....sorang org muda (kepala) bg bebudak muda qauters ni sound...."Mat kau ni sapa...aku x penah nengok kau...apesal lak kau nak halau imam kami (dirujuk ke ayah bro harris)....maka terjadilah kisah kedua dlm 1 peristiwa....mamat yg menghalau ayah bro harris tu berundur & sekelumit kendian dia melanggar semua org yg utk ke pintu kuar.....aaauuummmm....bergumam bunyi harimau kuar dri mamat tdi & trus menghilang dlm kegelapan.....

Ayah bro harris mengambil kedudukkan.....bacaan2 rukuyyah dimulakan.....pastu ayah trus memanggil 5 org dri kami termasuk bro blues mengepung 4 penjuru laman rumah tdi.....sorang berdiri bebtul di tengah rumah.....yg berdekatan gan pintu disuruh berdiri or duduk rapat.....seolah2 jgn bg benda kuar....ayah bertafakkur dan berzikir.....5 init kendian...kakak ct terjerit mengatakan panas berapi....yg memegang kakak ct (10 org) tercampak gan kekuatan luarbiasa kakak ct.....trsu kakak ct berdiri tegak....gan kuasa Allah tetiba blok tu black out (bukan black out 505)....kak ct dilihat seakan2 terapung2......ayah kendiannya menyuruh yg berdiri mengepung 5 penjuru tadi Azan......org yg lain dinasihatkan membaca ayatul qursi secara serentak.....kak ct kendiannya terjerit kembali kepanasan & menyuruh kami berjhenti azan & membaca ayatul qursi.....Subhanallah....pelan2 pastu apa yg kami nampak cuma Allah saje yg tahu kebenarannya....berdiri tegak di sisi kak ct adlah 1 lembaga berpakaian putih terawang utk mencari jln kuar.....dimana ketika ini cik pon tu melayang....ngeri + takut melanda kami....pd yg x sanggup nak nenguk cume menunduk jerrr

kak ct terjelepuk jatuh kendiannya......x sampai 1 minit pastu berdiri terapung2 balik.....kami trus azan & membaca ayatul qursi.....kali ini berdiri sebelah kak ct adalah lembaga hitam bermata merah....mendengus2...hodoh & berbauk busuk....jatuh kembali kak ct....cam tdi gak x sampai 1 minit terapung balik.....kali ini 1 lembaga berbentuk patung buatan tangan manusia gan keadaan disalai menjelma......pd ketika tu ramai yg dh muntah akibat bau busuk.....ada gak cabut balik rumah sbb takut.....ayah kendiannya berdiri sambil berdoa & disambung gan bacaan Bismillah 6....jelmaan 3 lembaga tadi ilang......tpi kak ct msaih x sedarkan diri

bersambung...........

sambungan...........

ghupenya ct x pulih sepenuhnya ini dek kerana 3 makhluk yang terapung tadi kembali bersatu gan tubuh ct.....ayah berdengus sambil menyatakan....kuat sungguh sihir ni....namun ayah x putus asa.....ayah kendiannya menunaikan solat sunat 2 rakaat....selesai saje memberi salam.....ayah berdoa & kendiannya berdiri....ayah menyatakan kpd hadirin supaya bersurai balik ttpi memanggil 7 pemuda supaya tinggal termasuklah bro blues.....kendiannya kami bersama2 berserta keluaraga ct menunaikan solat sunat tasbih.....ayah menerangkan.....semasa menunaikan solat sunat ini kena betul pegang tajillilah....sbb dugaan & cubaan akan dihadapi amat berat....semua anggukkan kepala & bersetuju

Ketika takbiruatul ikhram......ct berdiri tegak & berlari sekililing kami....rambut merebang....sambil mulutnya kumat kamit seolah2 berjampi serapah......x semena2 pastu dia terajang rakan bro harris si raggae....subhanallah raggae x berganjak sekalipun ct melayang sambil menerajang.....ct terduduk.....pastu ct bersuara....."Hei raggae x kan kau x kenal aku.....tolong lah aku".....ayah menguatkan bacaan tasbihnya gan suara yg bro blues x penah dengo.....kuat, garau tetapi dengan nada yg cukup keras.....ct terdiam.....ct kendiannya mengilai...."Raggae kau x takut ke gan kau.....aku tau kat takut gan aku...."Aku lah sami hindu yg kau cube tumpaskan dlu......sapa penah baca nukilan bro blues psl kawan bro blues yg menghina kuil hindu dlu mesti tau psl jin hindu ni.....kini giliran kami membaca tasbih senada & serentak gan kuat......tercampak ct ke dinding......

ct mengamuk pastu.......abis barang2 kat hall di rumah dicampakkannya....Subhanallah.....tak 1 brg sekalipun terkena kpd jemaah yg sedang bersolat tasbih ni.....ketika kami duduk tahiyyat akhir....Ya Allah....dugaan paling besar kami tempuh....ct yg kerasukkan membuka semua pakaian dia....berbogel tanpa seurat benang pd badan dia......dia kemudian mengangkang lalu di buatnya perlakuan lucah yg teramat sgt.....ct ni mmg kategori org yg teramat cantik, lemah lembut, tutur kata yg baik, sopan santun & sentiasa bertudung kepala......tapi dek kerana kerasukkan ct menjadi seolah2 sorang pompuang sun***......ayah memberi salam & kami ikuti....ayah trus mengarahkan yg jemaah yg x bernikah lg ke 1 sudut yg ternampak ct....ayah mengarahkan kami (jemaah yg x nikah lg).....memulakan membaca yassin.....ayah berserta 2 org yg lain kendiannya menangkap ct lalu dipakaikan pakaian & diletak di tengah2 kami yg sedang rancak membaca yassin......terjerit terlolong ct mengatakan panas.....

cara ayah kali ini mmg pelik.....slalunya ayah akan berdialog gan makhluk halus yg meresap di dlm badan manusia yg dirasuknya.....tapi kali ini dia mempamirkan seolah2 kelakuan "Tiada Maaf bagi mu"......selepas pertama kali kami selesai membaca yassin.....ayah memegang tampok ketua kembali.....lalu mengarahkan kami membaca sekali lagi.....ketika sampai di ayat "salamun qaulam lam min rabbi rahim"......ct muntah....Ya Allah busuk nya.....ayah memberi isyarat kpd kami trus membaca & ayah ayah juga isyarat kpd family ct agar x membersihkan muntahan ct tadi......ct terbaring dada dia berombak2 kencang....mata nya terbelalak....lidah dia terjelir keluar.....ct bingkas bangun....lalu mengatakan dia memohon ampun dan akan keluar.....ayah sekali lg memberi isyarat kepada kami utk truskan membaca yassin.....ct terjelepuk kaku pastu.....mungkin pengsan.....ayah menyuruh kami membuat tahlil plak.....sepekara yg mengjadi ke heranan bro harris ialah kelakuan ayah.....mulut gan suaranya kuat mengalunkan ayat2 surah yassin namun tangannya x terlepas kan memngira batu2 tasbih.....

selepas saja kami selesai tahlil.....elektrik blok ini pulih kembali....ct msaih lagi mungkin pengsan tanpa bergerak2....ayah meniup kan sesuatu di umbun2 ct....bingkas ct bangun....mata putih dia kini merah menyala....dia mendengus sambil memerhatikan sorang2 antara kami....ketika sampai giliran bro harris.....ct terkam....bro harris menjerit sambil menyebut Hasbunallah Waknimal Wakil.....tercampak kebelakang ct......ct mula menjadi ganas kembali & blok tu blackout balik.....ct terus-terusan menyerang bro harris....jiwa anak muda yg baru nak flight gi us ni dah membara kepanasan.....ct seolah-olah mencabar bro blues ke gelanggang dia.....gan menguatkan zikir "Rabbi Assir Wala Tu Assir Ya Karim.....serentak gan tu membaca surahul Toha ayat ke 5 bro blues bace & kepal kan di tangan lalu meluru & melekapkan kepalan tangan tadi ke dahi ct......terlentang ct.....rakan bro blues nama punk kendiannya meluru lalu dia azan di telinga sebelah kanan ct....menggelupur ct cam kena sawan.....dlm kelam2 cahaya......angin di luar rumah bagaikan ribut......raggae kendiannya menyambung gan melurut seakan2 kena pd badan ct gan tangan dia yg penuh gan ayatul qursi.....badan ct tercampak lalu terhempas ke dinding.....3 makhluk yg menyerang ct kami nampak samar2 di tmpt ct memula tadi sblum tercampak......ayah membaca ad-duha sekuat ati.....3 jin tadi menggelupur yg seakan terikat diantara masing2.....kami berdiri serentak lalu azan.....lenyap 2 makhluk tadi......namun di kejauhan kami mendengar hilaian pompuan yg kelam2 lalu lenyap

ct diangkat oleh family dia utk diletakkan ditengah2 rumah.....ayah kendianya mengambil air yg diletakkan ketika kami membaca yassin....direnjiskan2 ke ct.....bingkas ct bangkit lalu menangis....family dia menenangkan dia....dlm tangisan tu tiba2 ct mengeluarkan suara yg parau & garau dan berkata....."Ini takkan abis disini.....aku akan kembali membawa askar2 yg lebih hebat utk aku siat2kan manusian sial ini...." ct pengsan kembali.....lalu ayah menyuruh ayah ct memnggengam air yassin tadi utk dilumurkan ke ct......ct bangkit dan pulih

that the end of stoli seram 1.....Insya Allah ada kelapangan bro harris sambung psl ct ni kat siri 2 lak.....

Walallahualam & wa'alaikumusalam

Rate

1

Terima kasih mod san.. ...

Mukadimah
Untuk cerita yang seterusnya, En Harris berkongsi pengalaman mengenai rakannya... di dalam tread Tika Allah masih meminjamkan nafas dan nyawa ini...

Macam biasa... kredit to En Harris71@ broblues6909
tika Allah masih meminjamkan nafas dan nyawa ini

Kisah Broblues6909 yang keduabelas.

Assalamualaikum & Salam Sejahtera

Kali ni bro blues aka bro harris cube menyampaikan 1 kenyataan idup sorang yg amat bro harris hormati, sanjungi & amat berterima kasih terhadap dia......sorang yg begitu tawaduk, soleh serta amat mualim....org yg  dilihat begitu hebat namun suka merendah diri....lidah & serta bibirnya tanpa henti berzikir walimah ketika berkerja sekalipun

bro burn itu lah panggilan kami terhadap org yg deskripsi tadi....bersusuk tubuh agak besar, muka nya putih kemerahan, alis kening yg panjang dan tebal, berbiji mata brown (mewarisi dari keturunan arab)....pendiam namun petah bercakap jika kena pasa topiknya....suka bergurau namun ada batasnya.....Allah menjadikan bro burn org yg kaya raya namun pemurah & penderma & idup nya berserdehana saje....berketerampilan yg segak & macho.....namun memilih utk x menonjolkan diri....budibahasa yg lemah lembut tapi bukan auuwww tau.....sikap lemah lembutnya ketara ketika bersama2 org tua atau kanak2.......sorang yg mudah dirapati & berpendidikkan dari obersee tapi x kiasu

Bro harris mengenali bro burn ketika kelas tajwid & tarranum.....pada mulanya kawan or sorang geng bro blues kami panggil bro ajak mengajak bro blues memasuki kelas mengaji yg di adakan di kaws perumahan dia....bro blues diterangkan oleh bro ajak tentang kelas pengajian dia lain dari yang lain & krana tertarik maka bro blues pun stuju mengikutoi kelas pengajian tu yg diadakan pada setiap ujung minggu.....pada ari pertama mengikuti kelas tu bro blues trus tertarik dengan pengolahan, penerangan serta ilmu yg disampaikan.....pada mulanya bro blues memanggil yg mengajar tu sebagai uztat.....namun uztat tu kemudian meminta memanggil dia sbg bro burn saje....

tapi ini bukan cete nya.....bro blues telah diminta sendiri oleh bro burn utk bro blues men cetekan pengalaman idop nya ketika idup selepas beliau kembali ke Rahmatullah....Al fatihah kita hadiahkan ke bro burn

bro burn dibesarkan dlm family yg sederhana namun ciri2 keislaman se mmgnya di titik beratkan oleh kedua ibubapa dia.....bro burn sebagai remaja2 lain yg gila2 maka bro burn pung cam tu gak....gila2....kaki moto....mat rock....suka meronda....sedidkit2 lepas tu bro burn hanyut.....di sini bro burn mengatakan bukan salah kedua ibubapa dia.....kedua ibubapa dia telah cukup mengajar dia ilmu ugama.....mengajar akhlak yg baik....cume bro burn terikut2 darah muda dia.....bro burn berpesan supaya disampaikan...."Berhati2 lah ketika remaja ini tentang bisikkan nafsu jahat dan godaan setan (yg terang2 dlm Al-Quran mengatakan setan adalah musuh utama manusia).....masih bersekolah lagi bor burn dah merokok bukan setakat tu saje.....bro burn berjinak2 gan ganja serta arak....khayal & terus khayal.....sehingga bro burn terjebak gan zina.....akibat dari hadiah race haram dia...

Allah mengetahui akan ciptaanNya.....bro burn di sedarkan seketika utk menghadapi SPM & mendapat keputusan cemerlang & trus melanjutkan pelajarannya di UK (bukan ulu klang eeekkk).....di perantauan yg bebas....kehidupan bro burn menjadi sebebas2 nya....solat....quran diabaikan begitu saje.....rakan dia skrunk adalah arak....pergaulan dia bebas....ahakz.....dia men cete kan.....aku nak itam aku amik si black......aku nak nak pink aku amik minah salleh.....yg sawo matang pun aku senang dapat.....idupnya laraa' (lalai) sehingga dia tamat pengajian serta kembali ke tanah air & memulakan kerja di salah satu bank di Mesia.....berkongsi apartment gan kawan yg 2x5 membuatkan idupnya x ubah ketika di obersee......pompuan silih berganti....to the xtreme.....klu kawan apartment dia dah puas dia bg bro burn & vice versa.....arak jgn cakap lah.....pepagi bangun bersarapan gan carlsberg dlu.....bro burn menitiska airmata nya ketika menceritakan perilakunya dahulu

Walaupun laraa'....ada ketikanya dia merasa jiwanya kosong....x seperti ketika solat & quran menjadi rakan dia....idupnya trus hanyut.....dia tertawa ckit bila mengingatkan camne dia berlakun baik mase balik kampung or balik ke rumah kedua ibubapa dia.....alim2 kucing aku mase tu....pijat semut pun x mati....baik punye lakunan aku buat.....aku rase klu aku di calonkan anugerah aktor terbaik mmg aku menang nya......namun airmata dia bergenang di tepian mata dia & sempat gak dia beristigfar bile mengenang kan kembali zaman tu.....kini airmata dia bercucuran jatuh bila mengatakan....klimax idup laraa' aku bila aku dah x boleh mengaji.....ayat2 lazim yg slalu terpampang kat dinding2 aku x bleh membacanya....tapi sebab nafsu & godaan setan yg kuat membuatkan aku x endah ttg tu semua...

Di opis aku champion...x kira status pompuan tu....anak org aku sebat....org dah kawin pun aku sebat.....kalu dah sesak sgt mak org pung aku sebat....bro burn menggelengkan kepala dia....dek kerana slalu menghancurkan idup org terutama anak dara org.....Allah timpakan aku musibah.....aku dipukul & dikeronyok.....aku koma & nyawa aku hampir tercabut.....maka ini lah intipati yg bro blues akan cetekan...

bersambung........

sambungan........

bro burn mencetekan dia ketika koma telah didatangi gan 3 makhluk....

Makluk 1

Sorang wanita yg amat cantik....berseri2.....terpegun melihat wanita ini seolah2 ilang panduan idup....pompuan ini x mengenakan sehelai benang pun di badannya.....pompuan ni mengajak bro burn berjima.....namun ditetapkan syarat....iaitu syaratnya bro burn kena mengaku tuannya adalah tuhan segala tuhan.....lalu pompuan tu menunjukkan 1 makhluk sedang duduk di kerusi dlm singgahsana.....dek krana nafsu syahwat yg mengelojak melihat pompuan yb=g cantik berbogel di depannya bro burn trus ingin mengatakan bahawa taun pd pompuan tu adlah tuhan segala tuhan.....namun blum sempat menzahirkan ayat2 tersebut....muncul sorang yg tua, berpakaian compang camping, terbongkok2 menghampiri bro burn.....lalu membaca sepotong ayat quran dri surah Al-Maidah yg bermaksud....."Ketahuilah kau (manusia) bahawa musuh-musuh kau adalah syaitan2 dan pengikut2nya" disambung gan berkata......tidakah ilmu sifat 20 kau mengatakan Allah itu berupa-rupa kerana itu adlah sifat mustahil bg Allah.....sifat "Mughalafatuhu bunafsi (Allah tidak bebrbentuk2 baik yg baru atau yg dahulu)....yg kau slalu sebutkan dahulu dan beriman kepadanya

Bro burn tersentak lalu melepaskan genggaman tangan dia gan pompuan cantik tu.....lalu dia beristighfar kerana dia tahu dugaan fitnah zina melanda dia.....inilah pelakuan aku ketika idup didunia....sentiasa berzina.....bro burn mengatakan....kalu lah ketika tu Allah x turunkan bantuan kpd dia.....kompem dia akan mati tersesat....kompem bagi dia adalah siksaan kubur & neraka....lalu bro burn bersalam sambil hendak mencium tangan org tua bongkok tu.....org tua bongkok tu menarik tangannya....ketika tu mata bertentang mata.....bro burn trus mengalirkan air mata nya krana.....org tua bongkok yg di depannya adalah diri dia sendiri.....org tua bongkok tu mengatakan....wahai pada diriku ada pada dirimu....kau lihat lah sendiri keimanan kau pada diri kau....sorang yg tua, yg x berjalan secara baik.....yg terbongkok2.....yg x mampu membantu kau di dlam dugaan yg besar nnti......ini lah kerja kau terhadap aku....kau laraa'.....fasiq & hampir saje kau tergelincir dri aqidah yg "Haq"......kata2 tadi menyucuk jiwa nurani bro burn....kesedihan melanda bro burn....di sini bro birn mengatkan betapa malangnya jika usia muda ini dipersia2kan ke arah kebatilan.....ingat wahai anak2 muda....usia muda hanya sekali & x semestinya di usia yg muda kita x kan mati.......bro burn ada menyambung......jgn lah ketika muda ni kita terlalu mengejar keseronokkan yg tiada batas kerana Allah akan membalasnya sbg cth....penyakit dri sex bebas.....kebinasaan organ2 dalaman jika kita mengambil arak or dadah.....bro burn meminta supaya kaji ayat ini agar x menyesal dikemudian ari

sambungan..........

Bro burn mengatakan di dlm meratapi ttg aqidah dierr yg hampir tergelincir itu.....tetiba suasana sekelilingnya menjadi terlalu panas.....bro burn ditimpa kehausan yg amat sgt......maka merayau2 lah bro burn di sekitar kaws yg asing baginya utk mencari setitik air.......kehausan dierrr sampai kekemuncak.....bro burn dah x berjalan tpi lebih ke merangkak.....selang kendian dia terhidu baur khimar yg cukup harum.....nafsu bro burn menggelojak krn tergambarkan kenikmatan air khimar (arak) itu nnti....gan sisa2 tenaganya.....bro burn berdiri & berjalan terhuyung hayang mencari mana dtg nya bau khimar tersebut....x jauh bau khimar tu dtg....dia gagah berjalan walaupun terhuyung hayang......sekelumit kendiannya mengalir 1 sungai yg tenang airnya serta jernih......bro burn semasa ni teresak2 menangis & mengatakan...." Kau bleh caye ke harris.....dah ada air yg elok lgi suci utk aku minum yg mana ketika tu aku kehausan sgt......tapi.....tapi......Ya Allaaaaaaaah.....bro burn teresak2 & tersedu menangis....aku masih lh mencari air jahanam tu.....aku tinggal kan sg yg air jernih tu......Ya Allaaaahh.....mmg jahanam aku ni

Tpi syukuran......tetiba kaki bro burn melekat kat tanah & x dpt bergerak.....lalu rumput2 di sekeliling kaki nya membelitnya & menarik dia kembali ke sungai air jernih tdi.....dia di tarik sehingga ke dlm sungai.....sungai tu x lah dlm sgt.....paras2 betis org dewasa......bro burn minum air kat sungai tu sepuas2nya.....sekelumit kendiannya bro burn tersedar akan perbuatan dierrr tadi yg mengejar bau air khimar tdi......bro burn amat sedih pada dirinya ketika ini & rupe2 nya rumput yg menarik ke sg ini adalah amal jariah yg penah dilakukkan.....bro burn mandi kembali & mencuci segala kotoran dan darah serta nanah yg ada pd dirinya....niatnya adalah ingin bertaubat dengan taubat yg bersungguh2........

Setelah dia abis mengambil wudhu dr sg tdi.....tetiba kepala dierrr berdegung & berpusing2.....dia pengsan & sesedar kendiannya kedua ibubapa sedang memicit2 badannya.....ibubapanya telah berada disamping bro burn selama dia koma.....ibubapa dierrr juga memanjatkan kesyukuran pda Allah sbb hampir 1 bulan 1/2 bro burn koma gan dia +ve action......tpi Alhamdullilah kuasa Allah membenarkan bro burn idup kembali & dierrr semmgnya berazam utk berhijrah secara total menuju kebaikkan & mengharapkan Allah meredhai dia & dierrr juga begitu meredhai yg Allah telah berikan kpd dia

Episode kecemerlangan kepada "Sirahtumustaqim" bro burn tempuh......dipendekkan cete Alahyarham Abu Bakar telah kembali ke Rahmatulah pd bulan March 2013 akibat kemalangan langgar lari.....dek krana tlh di amanahkan ke bro harris supaya mencetekan al-kisah bro burn selepas beliau tiada lgi di dunia utk dijadikan iktibhar & pengajaran kepada adik2 smuerrr akan tipu daya syitan dan iblis

Wallahualam & Wa'alaikumusalam.......end of stoli