CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gee_poziah

pertanyaan ttg credit card bagi pengguna baru..

dah taruk dah....adakah bila kita sign masa kat kaunter tu casher akan tgk samada sama atau tak  ...
gee_poziah Post at 23-3-2011 08:52 AM

selalunya Cashier x tengok.....kdg2 je....

CC ku tak pernah sign belakang, ok je, tak banyak tanya, diorang charge je..

CC ku tak pernah sign belakang, ok je, tak banyak tanya, diorang charge je..
oneders Post at 23-3-2011 05:50 PM

Kennnnnnnnnnnnnn...nampak sgt yg cashier tu x wat keje......

dan...tingat aku ada satu ks melibatkan kad kredit tak sign belakang ni....kalau x silap kat Jusco.....aku mmg nak pekenekan cashier tu dan kad tu mmg aku x sign kat belakang nun....bersungguh2 aku nengok dia caj kad aku...masa tu masih zaman swipe kad dan masih xder chip....kendian dia kata ok dan hulurkan slip transaksi dan resit....aku tanya dia....

Aku : Dah ok ke???
Cashier : settle En.
Aku : Cuba tgk kat belakang kad tu....ada sign tak??( sambil aku serah balik kad aku )
Cashier : Errr.....( dgn muka kelat )...xder la En.....kad saper ni
Aku : Kad saya lah...sajer je nak nengok samada Jusco ni praktiskan nengok kad kredit ...samada bersign atau x...nampaknya tak secure langsung kalau camni...kalau kad ni saya curi kendian beli brg kat sini camner??
Cashier :...Errrrr...sori lah En.....
Aku :just nak bg nasihat ..lenkali nengok dulu samada kad ni bersign kat belakang atau x...bahyer....nanti x pasal2 awak dipersalahkan..
Cashier : Sorrri En....TQ

terus aku belah....

Belanja secara berhemah, pakai CC ni memang seronok terutama first time, memang teruja...jgn belanja sampai limit, Nanti dapat statement baru terasa...

Reply 23# medangmru

semlm first time guna kad kat giant...dia tak nengok pun signature kita tu...

malas la tu...

Reply 24# bobok5015

memang teruja...ambik je apa2..terus swep...tak perlu keluarkan wang tunai..

tapi...kalau tak beringat..gamaknyer hutang bertimbun la nanti..

Follow Us
kebanyakan cashier bukan kisah pun tandatngan sama ke tidak

Reply  medangmru

semlm first time guna kad kat giant...dia tak nengok pun signature kita tu...
...
gee_poziah Post at 24-3-2011 09:25 AM

bukan malas.....tp ambik mudah.....

Reply  oneders

kalau aku tunggu penyata ,bila dah sampai aku langsai semua...kira takde interest la kan..?
gee_poziah Post at 22-3-2011 16:42

den bese sehari lepas pakai terus byr full...pakai m2u je.....tak kuasa menunggu statement

den bese sehari lepas pakai terus byr full...pakai m2u je.....tak kuasa menunggu statement ...
ecomoda012 Post at 24-3-2011 11:32 PM

Bank tak suka tawwww camni..

Bank tak suka tawwww camni..
medangmru Post at 25-3-2011 13:03

kannnn....tu la masa nak potong kad cimb akak cs tu jenuh memujuk jgn potong....bila dah surrender kad tu, dlm 2-3 hari pas tu dpt call pulak pujuk jgn potong dr hq....katanya nak bagi bnyk reward point....tp den saje nak potong jugak sbb nnt bercadang nak buat loan umah...so kira komitmen kureng skit la kan

tinggal lah seketul kad je skrg

Reply 30# medangmru

medang..kad AMEX tu leh pakai kat mana jer sebenarnya..?

Reply  medangmru

medang..kad AMEX tu leh pakai kat mana jer sebenarnya..?
gee_poziah Post at 26-3-2011 02:22 PM

Kad Amex yg dikeluarkan oleh syarikat American Express.( 100% charge kad ) ...kene tgk lambang AMEX ni kat merchant...kat kedai2..kalau ada lambang tu mmg boleh guna ...kalau kad Amex yg bergabung dnegan Maybank rsnya boleh guna kat mana2...

Reply 33# medangmru

kalau visa dgn mastercard kat mana2 pun ada...amex saya belum nampak lagi..
hr tu,saya saje bg kad amex kat pasaraya UO..tapi casher kata tak leh pakai..
dia tak swep pun..dia tanya saper ntah..(maybe bahagian admin)..mereka cuma terima visa n master..
amex saya memang combain ngan maybank..

amex kan point dia 5x kalau shopping hr sabtu dan ahad..saje nak try..sekali tak bley daa..
tu yg nak tanya,biasanya kedai mcm mana yang leh guna tu...

soklan 4 tu sebenarnya caj lebih tu dikira mcm processing fee....esp yg buat 0% installment..

mmg ...
medangmru Post at 22-3-2011 18:03

medang..cer terang psl cc 0% interest epp ni, still xphm la..

sorry, lmbt pick up,hahahaha

medang..cer terang psl cc 0% interest epp ni, still xphm la..

sorry, lmbt pick up,hahahah ...
amyainsamad Post at 12-5-2012 08:48 PM

Sebenarnya tak semua bank yg Offer v0% installment ni......ada bank yg offer o% installment ni dmelalui pelbagai cara . Antaranya :-

1.  Contoh : Pembelian brg di Sengheng - Ada beberapa Bank yg participate dan beri peluang pd kad kredit Bank berkenaan untuk beli brg di Sengheng dan jumlah pembelian tersebut boleh diconvert ke 0% installment. ( T&C Apply ). cthnya Bank Citibank & Hong Leong Bank ( 36 bulan 0% interest installment : pembelian melebihi RM1000)...SO katakan kita beli barang berjumlah RMJ3600 dan bgtahu kat staff utk convert pembelian ke 0% installment ...so 3600/36=RM100 sebulan-kene bayar pada Bank. Namun akan ada processing fee ( % drpd jumlah RM yg dibeli) akan dikenakan.

2. Ada bank yg membenarkan Easy Payment plan utk pembelian yg dilakukan dimana2 kedai dan pembelian tersebut ( dalam satu resit ) boleh diconvert ke EPP dgn cara call pihak Bank atau melalui SMS ( ikut T&C Bank berkenaan ). Sbg contoh Bank CIMB...membenarkan pemegang kad membeli brg pd amaun tertentu dan boleh diconvertakn utk 0% installment, Namun akan ada caj tertentu ( one time charge only) - sbg contoh..pembelian melebihi RM3000 akan dikenakan caj 7% dr jumlah yg dicaj...katakan kita beli brg berbnilai RM7000..maka RM7000 x 7% =RM700 akan dikenakan......kendian jumlah tersebut dapat dilihat pada statement akan datang...so...RM7000/30 =RM350 utk bayaran bulan pertama sehinggalah abih ( tp ada bank yg amalkan caj 5% drpd baki tertunggak -taktik Bank sbnrnya ni )

Cth : amy beli perabot di Kedai Perabut perjumlah RM3000. Kendian call CIMB suh convertkan amaun tersebut ke 0% installment selama 30 bulan. one time charge bernilai RM3000 x 7% =RM210 akan dikenakan. kendian amy kene bayar 3000/30=RM100 sebulan pd pihak Bank sehingga selesai. Tp katakan kalau Amy hanya buat pembayaran 5% drpd jumlah teersebut dan masih ada baki tertuinggak selepas 30 bulan...maka caj biasa kad kredit ( ikut tier % tahunan kad kredit ) bakal dikenakan.....

Namun jika kita nak buat early settlement pada skim EPP o% biasanya penalty chartge akan dikenakan....

harap maklum

saya nak tanya... klu CIMB platinum Cast Rebate....

24 Dec 2016 saya dah aktifkan CC.... 26/12/16 sya keluarkan rm 200, 27/12/16 sya keluarkan rm 100 dan 28/12/16 saya keluarkan rm 100...

So, klu diikutkan total yang sya guna rm 400. akan tetapi bila sya lihat kat akaun dah kna tilak rm 31.80...

so total terbaru yng kna bayar dlam RM 431.80...

ada spa2 yg tau mcm mna blh kna bayar RM31.80 sedangkan sya bru shja keluarkan 3 hari....

Iols  pakai kad kredit dekat 8 tahun....tp mmg bayar on time.....even org kate boleh kumpul point lah ape lah...tp iols  rasa kad kredit x sesuai utk iols ....sbb iols  jd kuat belanja...so tahun ni x pakai swipe lg lps dpt yg baru ni.....pesanan utk adik2..gunalah kad kredit dgn berhemah

Nak tny ckit kalau saya dh dpt kad kredit tp saya xnk aktif kan.. boleh ke??? Sebab cimb call aritu twar cc pastu siap pos kat rumah tiba2 pkir mcm xperlu nk ade cc ckup dh ada 1. So cmne nk batalkan cc cimb tu?? Saya xpayah active kan cc tu atau saya kne call cimb.mohon bantu saya yg noob sgt ni

Mai youlls main sama2 di SKY777! *FREE Kredit RM10 utk anda!!!~ JOM MAIN SKRG!

Byk lagi game best2 yg youolls bleh main!

SPECIAL: Menang dpt angpao, kalah pn dpt angpao! Wauuuuuuu! Macamane leh? Tany saye dkt WECHAT

ADD SAYE DKT WECHAT SKRG! Ada lagi TOPUP BONUS! X KENCING YO!

*Kuantiti free kredit terhad

MENANG JACKPOT BERTUAH RM3,888!!!