CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BeeHaa

staff teraniaya

saya tak tau la kalau lain company buat DI...
tapi pengalaman saya mcm tu lah...
ada pengerusi, pe ...
taban98 Post at 25-3-2011 12:12

entah tatau bila until further notice katanya dlm surat tu..rs nye 2 mgu kot..psl gaji dpt half pay utk 2 mgu nt..

apalaa..bila kejadian pancit keta bos ko tu? tanya polis..ko ada alibi...ko kt mana massa tu..ko nga ...
hartanahmalaya Post at 25-3-2011 00:49

tah laa..tatau langsung bila masa kena pancit tah..tau2 je dia repot polis..semlm kwn sy confront bos..bos ckp tyr pancit bulan 2 !~

gila skang dah ujung bulan 3..motif nye bos tu dah x suka ngan kami..dan inilah kami dpt..

takpe lah....for the time being banyakkan doa, buat semayang hajat...mana la kot2 tuhan bukak pintu hati dia untuk tarik balik charges2 tu...
then pada masa yang sama, awak kena start carik info pasal DI ni ker..call jabatan buruh untuk tanya pasal ni ker....
kalau nak saya ada lawyer yang mmg buat on kes2 mcm ni...maybe boleh mintak pendapat dia ker....if i still keep his number la...

Reply 23# taban98

thnk u so much en taban..i really appreaciate your kindness

sy mmg byk google psl DI..dan bercdg nk jumpa lawyer IR very soon..my fwen da g panjat pej buruh dah..tp belum sempat nk share ape2 ngan dia..doakan kejayaan saya.. staff vs boss ! hahahah lawak kan ?!

ko beli tayar baru.. ikat dengan reben pink..dilevery ke opis..

**SILA JANGAN BUAT..AKU SAJA NAK BUAT LAWAK BUDUS NI...

ko beli tayar baru.. ikat dengan reben pink..dilevery ke opis..

**SILA JANGAN BUAT..AKU SAJA N ...
eniliana Post at 25-3-2011 13:01

very good idea..u make my day..ketawa besar aku akhirnya..setelah 2 hari aku stress...thx eniliana

Follow Us
ngee.. mcm tu la.. ketawa penawar duka.
kdg2 stress tu buat kita lagi susah nak cari jalan.. bile kite tenang..lagi banyak idea datang mencurah..hehehe

Reply 27# eniliana

nt aku igt nk buat camtu tiba befday bos laa..hahahhaha.. notty  

nk update skit : td tepon IR..tanye dia dlm surat suspend sy tulis alleged commited major misconduct..sy tny laa ape benda alleged misconduct sy buat?
IR tu jwb jgn susah2 hati..nt auditor tepon awak..baik sungguh IR itu..pujuk aku camtu..agaknya dia pun tatau nk kategori misconduct ape kat aku..misconduct pancit tyr bos ??!    nk pancit tyr pun aku x reti camne tau !  

Reply 28# BeeHaa

ya ampun... kang bos tu buat report pulis nama aku plak.. sbb aku yg kasik idea..hahahha

Reply 29# eniliana

aiyo yer tak yer jugak kan ?!~  
benda gurau2 ni pun leh di tuduh ugutan.. aku berposting lam fb care camni laa..cara lawak2 camni ngan kwn2 opis..

dh 3 ari aku kena suspend. Dok umah main ngan anak2..kat luar kenalah berlakon ok2 je.dlm ati..mcm2 terlintas di pkran..abis DI aku kena transfer ke atau pompuan tu yg kena? Aku nk g jln2 bwk ank2 supping tp hati aku msh depress skt2 psl kejadian ni.

banyak kan bersabar & doa serta tawakal kpd NYA... insyaallah..

salam...

mcm x percaya jer perkara2 mcm ni berlaku kt alam nyata ...ingatkan dlm cerita2 indon jer... dan sy mmg x faham kenapa pihak polis tu sgt pendek akal fikiran mereka sampaikan  boleh terima lawak jenaka sebagai bahan bukti...dan sekiranya pihak atasan yg buat DI tu pun gunakan lawak jenaka tu sebagai bahan bukti...baik laaa awak jgn kerja lagi kt situ... apa2 pun awk mmg boleh buat aduan kt pejabat buruh berkenaan hal ni...mintak pendapat & nasihat.  lagi satu kena jugak muhasabah diri knp perkara mcm ni berlaku pada diri awk...mungkin ada sesuatu yg terlepas pandang...apa pun doa org yang teraniaya itu kan dimakbulkan Tuhan...

Reply 33# azzira

tu la tu..dugaan hidup dr allah mmg x diduga..tima kasih byk2 azzira atas nasihat awak tu.

sy dah berjumpa ngan lawyer baru2 ni minta nasihat profesional. lawyer tu ckp nothing to worry about. dia ckp klu u kena terminate kite lawan ! sengih je aku dengar   tp dlm hati sangsi gak..ada ke duit nk byr lawyer tu ?
esok sy akan berjumpa semula ngan lawyer..dia nk tlg counter surat suspension sy..dia ckp mengikut employment act..suspension x boleh melebihi 14 ari dr tarikh effective day. harap2 segala nye berjln dgn lancar. one more thing kan..dlm surat suspension sy x dinyatakan nape sy kena suspend. surat dr IR tu sgt suspicious. dia cuma tulis ..alleged commited major misconduct. lawyer sy ckp patutnye IR kena spell out ape kesalahan sy..bukan setakat tulis mcm tu sajer. nmpk sgt pihak atasan x de kes nk amik tindakan ke atas sy. dengar2 cite laki bos msk cmpr dlm hal ni..dia paksa big bos sy panjang kes sy ni ke management..tu psl sy kena suspend x tentu psl..ada ke patut laki dia pulak yg sibuk2 nk amek port..

banyak kan bersabar & doa serta tawakal kpd NYA... insyaallah..
taban98 Post at 28-3-2011 08:38

thank u en taban..sy akan proceed with legal action (saman malu) selepas abis DI nanti. sy nk bersihkan semula nama sy yg da tercemar..abis sy ngan kwn2 sy dicop sbg staff jahat nk ugut bos. boleh katakan seluruh department dah tahu cite ni..yg lebih menyakitkan ati..ada orang sampaikan kat sy..konon2 bos dr caw lain bg support kpd bos jahat sy ni..ckp mcm ni : u dont worry m*&%, kitaorg sokong ape yg u buat tu.

PEEERRRGHH bengang gila aku dengar lah !!!~~ :@ :@  

tah ape laa pompuan jahat tu cite kat bos2 lain..geram gila aku tau !!~~ :@ :@

sabar....sabar.....
one more thing ..... kat ofis ni...bagi aku la...jgn percaya sangat citer2 yang disampaikan ni....bukan apa...takut citer tu tak betul....ataupun dah ditokok-tambah....tak pasal2 jer awak bengang...
i can bet.. cerita pasal u ni kat ofis u tu mesti dah mcm2 version... i mean telah dipersedapkan dengan tokok-tambah....
apa2 pun...stay low profile....the best way is mcm awk buat sekarang, seek for professional advise.....

sabar....sabar.....
one more thing ..... kat ofis ni...bagi aku la...jgn percaya sangat citer2 yang ...
taban98 Post at 29-3-2011 14:19

hmm oklaah..i take your advice en taban. betul jugak u ckp menambahkan bengang di jiwa jer.

nanti jgn lupa update..leh jadi pengajaran kat kita semua
anyway, jgn stress sgt...

nanti jgn lupa update..leh jadi pengajaran kat kita semua
anyway, jgn stress sgt...
awek_amir Post at 30-3-2011 01:46

hmm..sy msh menanti panggilan dr HR utk DI.tp msh senyap je. Dh 8 ari kena suspend dah !~  ptg karang sy g jmp lawyer.dia nk tlg draft surat counter surat suspension sy blk. Thx awek amir bg support kat sy. Nt mlm sy update lg. Sy terpk ni mcm mane nk serah surat counter kat HR..takut dorang x lyn ke marah ke..

takpe...yang penting dapat kan advice dari yang pakar...make sure dia tau everything rules dalam employment ni especially kes2 mcm ni...
then awak just follow je advice dia...