CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sayzwani

Hidup bermadu secara harmoni

Reply 37# lizaliza

Enko makan sorang..... tak selera ...dengar aje janda anak 8...abis selera aku semua hilang..... meremang bulu roma....

Termenung aku.... cam ne nak allocate budget..... nak sewa rumah dan macam-macam lagi lah....

Cam nie la.... aku tak kawen dengan dia..... tapi pasal aku simpati.... aku bagi 1 rumah sewa aku kat dia dan belanja hari-hari.... tu jeak yang aku leh tolong.....

Dia tu subur sangat..... nanti kalo kawen dengan aku..... tambah 8 lagi.... cam ne..... hmy3:

Woiiii.....

Reply 39# chit_ana

Ana kan layak..... pok cik tak nak berperang...... tapi nak ber kompromi.... kan bagus....

Reply  lizaliza

Enko makan sorang..... tak selera ...dengar aje janda anak 8...abis selera aku s ...
fcoy Post at 26-3-2011 22:57

baguslah tanah yang subur, tak susah petani beli baja berbanyak! hasil berganda!kan jimat duit modal, produktiviti meningkat!

Reply  lizaliza

Enko makan sorang..... tak selera ...dengar aje janda anak 8...abis selera aku s ...
fcoy Post at 26-3-2011 22:57

aku ada kawan janda anak 5... berminat en Jamil? esok jugak aku kenalkan

sabor ajalah dgn En Jamil ni

bagus la kaka liza paham  tapi ada ke laki dapat terima ya
chit_ana Post at 26-3-2011 22:54

inilah realiti masa kini ana, semua lelaki bercakap hal poligami untuk membantu wanita,bantu merasai nikmat berumahtangga, tapi berapa ramai yang sanggup membantu insan-insan yang
memerlukan seperti ini. Dimana lelaki yang kekonon nak menyelamatkan wanita. Kenapa tak sanggup menjadi bapa kepada anak
anak miskin ini. Berapa ramai lelaki benar-benar menghayati konsep perkahwinan Rasullah. Berapa ramai sanggup mengambil wanita-wanita tua menjadi isteri atas nama membela hak seorang wanita. Berapa ramai yang menyanjung pengorbanan isteri pertama
seperti mana Rasullah tidak memadukan Siti Khadijah. Betapa Rasullah sedih kehilangan Siti Khadijah!

Follow Us
Reply 43# lizaliza

Sedap mulut jea cakap yea.... bukan senang nak bagi harmoni rumah tangga.....

Yang dah ada 3 nie pon dah sengal.... produktiviti memang bertambah..... duit aku yang berkuranggggggg....

Aku nak bermadu dengan anak dara lak..... tak kira..... kalo boleh biarlah anak businessman yang kaya..... senang aku menempek.........eeeewahhhhh......

Mak janda anak 8 tu..... En. Jamil bagi subsidi kira okey la..... nafkah zahir dah cukup..... nafkah batheen.... dia dah terlebih cukup......... Takut aku..... hmy3:

sabor ajalah dgn En Jamil ni
cmf_blingblings Post at 26-3-2011 23:05

bukan En Jamil tapi Tuan IR Jamil, baru naik pangkat malam nie!

inilah realiti masa kini ana, semua lelaki bercakap hal poligami untuk membantu wanita,bant ...
lizaliza Post at 26-3-2011 23:10

insyaAllah ada kaka...ana pernah jumpa laki macam ni...hanya insan yang benar2 terpilih boleh melaksanakan

Reply 46# lizaliza

Ustazah liza.... En. Jamil paham .....

Bukan ape.... anak sedara kat rumah nie ada 4 orang..... dah macam tongkang pecah..... btw..... my sister pon janda juga laaa.....suami dia meninggal...... tu yang aku tobat tu.... En. Jamil tak sangup bela anak ramai.... nanti macam perang nuklier lak rumah aku....

Ewwwhhhh.... kembang la dia.... En. Jamil panggil ustazah.....

insyaAllah ada kaka...ana pernah jumpa laki macam ni...hanya insan yang benar2 terpilih boleh me ...
chit_ana Post at 26-3-2011 23:15

boleh dikira dengan jari ana! kebanyakan ada udang di sebalik batu,tak pon anak ramai tapi ibu bekerjaya, itu ramai nak membantu!

Reply  chit_ana

Ana kan layak..... pok cik tak nak berperang...... tapi nak ber kompromi.. ...
fcoy Post at 26-3-2011 23:02

moga2 pokcik dapat bertemu yang leh berkompromi ye insyaAllah ameen

Reply 45# cmf_blingblings

Sekarang nie kena panggil Tuan Ir En. Jamil taw..... Ir tu maknanya isteri ramai laaa.....

Isteri ramai ..kena lah bersabo..... kalau tak..... huru hara ..... baik-baik madu tu hidup berhamoni.... jadi perang dunia lak..... hmy3:

Reply  lizaliza

Ustazah liza.... En. Jamil paham .....

Bukan ape.... anak sedara kat ...
fcoy Post at 26-3-2011 23:17

alamak! panggil ustazah ke? esok Avatar ustazah kene tukar ler, kena pakai tudung labuh skit!

Reply 52# chit_ana

Kalo Ana ape salahnya.... kan Ana nie lembut orangnya..... ewahhh...mana pok cik tau ehhhhh..... ooooo.... nanti lah.... bila dating nanti.....

Tapi rasa-rasanya gitu lah....

Reply 54# lizaliza

aaaaa ahhhhh.... kena pakai tudung labuh..nampak mata aje..... hmy3:

Lepas tu bagi ceramah..... Bagaimana nak hidup bermadu dengan harmoni serta berkasih sayang....

Tapi ingat..... jangan kaitkan dengan Tuan Ir En. Jamil tau..... sebab nanti enko mesti pekenakan aku..... sengal .... ....

Reply 44# IceCream_Soda

Perghhh.... janda anak 5..... senak aku.....

Janda anak 1 okey la lagi.... kalo boleh bawah 30 tahun.... macam 'wanitajelita' tu..... baru best....

Kira rasa muda lah juga Tuan Ir En. Jamil nie..... hmy3:

Gi shoping pun okey juga..... macam pinang dibelah 2.... alahai....

Ini kalo anak 5.....tak senang nak gi shooping..... asik memekak aje.... adoi....

boleh dikira dengan jari ana! kebanyakan ada udang di sebalik batu,tak pon anak ramai tapi ibu b ...
lizaliza Post at 26-3-2011 23:18

kan
cuma kenapa yg sering ana dengar, suami yg berkahwin lebih dari satu nih , akan lebih cenderung kepada isteri yang baru, dan sering abaikan isteri pertamanya..sedangkan,si suami wajib berlaku adil dalam soal giliran bermalam, nafkah.. soal cinta, adalah soal hati dan soal cinta adalah perkara yang si suami tidak akan dapat berlaku adil, kerana rasulullah tetap mencintai dan sering menyebut kebaikan isteri pertamanya; khadijah, sekalipun masa tu baginda dah berkahwin dengan aisyah.. poligami hanya boleh dibuat oleh orang BENAR2 mampu.. jangan kerana niat untuk melaksanakan sunnah, tapi akhirnya menjadi fitnah pada agama islam itu sendiri kerana sikap lelaki tersebut semakin menjadi tidak elok selepas berkahwin lebih dari satu nih..jangan sampai orang duk cakap, kesian nye kat isteri pertama dia tuh(setelah suami nya berkahwin lagi).. ada sorang ustaz  yang berkahwin TIGA, tapi aman damai je keluarganya..ini bermaksud beliau benar2 MAMPU..

***susah nak percaya lelaki zaman sekarang nih!! fuh, manis hanya di mulut!..(pengalaman sendiri)

Reply  chit_ana

Kalo Ana ape salahnya.... kan Ana nie lembut orangnya..... ewahhh...mana p ...
fcoy Post at 26-3-2011 23:23

ai lembut ka oh tidak pokcik ai ni garang tau belum jumpa belum tahu kan so camne niat poligami,dah jumpa calon ke

ala macam beli kereta baru dengan kereta lama la, mane yg dikilik lama...mesti la kereta baru coz maseh baru, nak rasa benda baru. kereta lama duk tepi dulu, coz dah rasa sume dah