CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: catstitch

Pernah tak anda diganggu masa solat? jom kongsi.

aku pulak
tak la diganggu masa tu
tapi
aku yg ngacau

nak test laaa
depa khusyuk ka tak
leh pakai ke idea aku ni????

aku pulak
tak la diganggu masa tu
tapi
aku yg ngacau

nak test laaa
depa khusyuk ka tak
...
orangbesi Post at 5-4-2012 10:11

awk kacau camne?

berdosa tau kacau org solat....kusyuk ke tidak..antara dia dengan Allah..kenapa  nak test bagai...

sory TT..tumpg cerite.....nak relate dgn post orangbesi..
dulu time sy solat kat surau kat skola...adela sorg hamba ALLAH ni gigih bercerite dgn geng die....suare pulak kuat x hingat...hormat2 la org nk solat (even dm islam ade suruh rendahkan suare ketika membaca al-Quran jika sebelahmu ade org sedang bersolat) ....

time sy dah tamat solat xde pulak nk bercerite bagai....pastu sy habaq la kat dia.."ko ni volume td bukan men kuat...dgn aku2 sekali terdengar"....pastu die cakap ape..."la ko pasang telinge ke mase tnga solat td...tu namenye solat ko xkusyuk...."

pastu sy sound la die...dah suare ko tu maksimum volume...macam manelah nak kusyuk...kire aku xkusyuk ni ko pun ade saham sekali ar...

Reply 62# life_love

laaaaa
kacau kan seronok
cam hang dok lari 100 meter...adalah dalam 16 saat kan
cuba antu kejar hang
mau je hang spring ngalahkan usin bolt tu
pecah abih rekod2 semua termasuk rekod p ramlee,saloma,hamid gurkha,lan pet2

caya tak???
barulah nak ada POWER sikitttttttttttttttt

selalu nak terkentut je masa solat.. time lain tak pulak...

Aku plak masa sembahyang, dengar mak aku panggil aq, aq wt x tau je, lepas tu bile aku gi kt mak aku lepas sembahyang, aq tnya ar 'ada panggil dak'...mak kte x... meremang gak bulu roma

penah masa mak nak rukuk (solat kat surau rnr solat isyak) tiba ada baby xbermuka baring, langsung xsujud2 dah pastu

Follow Us
aku time solat la macam2 idea bernas aku dapat... memang sengal je.. time lain x de pulak idea.

misssakura posted on 4-11-2012 12:19 PM
aku time solat la macam2 idea bernas aku dapat... memang sengal je.. time lain x de pulak idea.

sotong pon mcm 2 juge..time nk solat la mcm 2 bende hok lupe bleh igt blk

biasa rasa nak kentut..
pastu ada je ingat ape yg x ingat sebelum tu...hehehe

Confession. Aku adalah salah sorg pengidap was-was yang kronik masa solat. Start terjadi masa 2nd year aku kat uni (1999). Aku ingat lagi 1st time terjadi, masa tu kat rumah abg aku, nak solat asar. Tiba2 je bila nak angkat takbir, dtg was-was tu (mcm niat tak masuk), padahal sebelum tu mmg langsung aku takda masalah psl solat. Start dari tu, makin lama makin teruk. Nak ambik wudhu', ada la 15-20 minit. Lepas dah siap wudhu', terasa mcm terkencing lah, terkentut lah, pi ambik wudhu' balik. Nak solat, adalah takbir 10-20 kali (sampai menggigil). Pernah masa tu nak solat Subuh, dari start pukul 6 pg, siap solat pkl 6.45. Aku suffer benda ni sampai tahun lepas (2011), kira-kiranya dekat 13tahun. Kalau dulu kat sekolah (asrama), kalau org suh jadi imam, aku takda masalah. tapi lepas dapat masalah ni, aku jadi sgt takut kalau org suruh aku jadi imam (sampai wife aku sendiri taknak berjemaah ngn aku - lama nak tunggu takbir complete, punya la berantai penangan syaitan ni)

Last2, ada satu benda yang kiranya jadi ubat kat aku. Aku check kat youtube, ada la kuliah Dr.MAZA, kebetulan ada dia terangkan pasal was2 ni dan alhamdulillah aku boleh terima penjelasan dia (walaupun simple je aku rasa - ustaz lain explain panjang lebar, still tak meresap kat jiwa). Sebelum tu dah macam2 ayat guna, macam2 buku aku study, still tak boleh jgk. Start dari aku tgk tu, tak tau kenapa (dah terbuka hati kot), makin lama makin ok aku pyr masalah walaupun belum perfect 100%.

Masa kena dulu memang aku tau sgt benda ni gangguan syaitan. Tp still terperangkap dlm game dia. Yang aku perasan, benda ni jadi lepas dari aku bercintan. Agaknya setan yang selalu kacau org bercouple ni dah tukar Job Description dia jadi setan was2 pulak.

none88 posted on 5-11-2012 01:38 PM
biasa rasa nak kentut..
pastu ada je ingat ape yg x ingat sebelum tu...hehehe

betul tu. asal nak solat je mesti nak terkentut. sakit hati ada jugak. tp dah lepas solat tak de pulak nak kentut2.

tapi aku punya gangguan bukan setakat terkentut je. bila baca al-fatihah menguap banyak kali. pastu, bila rukuk, dada rasa sempit sangat tak leh nak bernafas. kaki rasa kena tarik2 je uratnya. bacaan pun selalu sangat terlupa, rakaat pun selalu terlupa. then, lepas bagi salam je, aku rasa macam termengah2 dan berdebar2. jantung aku berdegup macam baru lepas marathon je. haissh.

then, tep kali nak solat jugak la rasa macam ada org tengok aku je dari belakang/depan. walaupun aku tak pernah lagi nampak depan2, tapi beberapa kali jugak aku ternampak dari ekor mata macam ada lembaga putih je dok perati aku dari satu sudut.

meremang itu tak payah citer. takut pun memang bermaharajalela la.. tapi aku selalu cakap dlm hati, "Ko tak payah nak ngada2 kacau aku, aku nak ngadap allah ni, aku ada allah, aku takkan takut dengan ko, ko ingat aku nak biar ko menang boleh takutkan aku?" pas aku cakap je macam tu, baru rasa macam lega sikit.

tapi masalah gangguan dalam solat aku ni kira kronik jugak la. sebab aku rasa sangat jarang aku dapat khusyuk dalam solat. nak solat pun payah, tapi aku tetap akan gigih lawan sume tu, walaupun lambat sekalipun. hm. setan setan. ko memang tak berguna.

ingat masa tahun 1998 kena gie kem motivasi kat satu u di KL. ada program qiamullai.. solat taubat.. solat zikir etc.. tapi time tu xsolat sbb period. masa diorg tgh solat taubat, time sujud imam tu ada baca doa.. mmg sedih sampai ramai yang nagis termasuk saya ar. sujud memang lama maklumlah dosa banyak

time tadah tangan dengan tersedu-sedu, tiba-tiba saya nampak kat tiang tengah antara diaorang keluar satu kepala.. terus terkedu apa benda tu? untuk makluman dalam surau tu memang samar-samar sebab hanya bukak satu dua lampu je. rupa dia macam kambing bertanduk. terus saya tunduk kepala tak pandang-pandang dah. cuak dan seram

tiba-tiba kawan sebelah dok mengensot rapat kat saya tanya "apa benda kat tiang tu? ko nampak tak?" saya terkejut sebab ingat saya sorang je yang nampak rupanya dia pun sama. tp dalam hati saya dok bebelkan kawan saya sebab saya ingat pesan mak kalau nampak apa-apa jangan tegur..

saya cakap saya tak nampak apa-apa sebab saya tak nak 'benda' tu ikut saya balik nanti.. terus saya diam sampai balik bilik. malam tu memang tak leh tidur lah.. dah lah bilik dia pun menyeramkan..

dalam bas masa nak balik, saya jumpa kawan saya tu balik dan bagi tahu sebenarnya saya nampak apa yang dia nampak.. terus saya kena marah dengan dia sebab buat dia rasa seram sorang-sorang.. heee heee