CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tunggulbatu

Tiga Sebab Tidak Boleh Dirawat

kene banyak tegur dia.. jgn bg termenung saje.. wat air yasin bg dia minum hari2.. ada air zam zam pon lagik baik.. bagi dia makan tamar nabi 3 biji pagi, rendam biji tamar tu dlm air zam zam kemudian minum dgn membaca bismillah dan selawat.. mohon agar dibersihkan jiwa dr kebathilan.. itu saranan saya.. selebihnye kita kene usaha.. itu kalo org takder zuriat pon boleh wat 7 hari berturut2.. insyaAllah di permudah...
tunggulbatu Post at 1-4-2011 10:46

petua eks???
aku nk kasik petua nih kat kawan aku la
dia ade anak sorang...nk tambah blom de rezeki lagik

Reply  tunggulbatu

tak pernah pun dengar ijazah alFatihah, ade ker?;)    
  kenape lak tanya soalan cam gini? nak wat jerangkap samar eih!?
ciklahcute Post at 5-4-2011 10:17

hehehe... soklan cepu perak hitam bersalut emas.. huhu... pernah dgr 'ibu yasin'...?? huhu... clah pernah amik pape ijazah... maklum ler kan..kalo kita ni masuk U pon kan ade degree master bagai tu... nak mintak keje takde qualifie... sama la jgk ngan ngaji...kalo tak amik ijazah, kira tak ber'hikmah' lg ler bacaan kita.. tu sbb beza antara org yg bole merawat nih.. dorang baca fatihah org tu meraung, kita lak baca org tu wat dek jek... ijazah tu hikmah sesuatu ayat setelah diamalkan sekian2 bilangan dan tempoh... kalo ibu yasin lagi best... ada ibu yasin plak tu plus ngan yasin mubin... huhu.. best2...

petua eks???
aku nk kasik petua nih kat kawan aku la
dia ade anak sorang...nk tambah blom de r ...
seeri_7843 Post at 5-4-2011 10:34

ada tambahan lagi, setelah habis 7hari tu, biji tamar yg di makan sume ada 21 biji..kumpul dan tanam depan umah... pastu berdoa dgn hajat sekian2... insyaAllah...

Reply  ciklahcute

jadi maknanya ko da tawen ler nih.. da tak penat dah becinta ek.. ish is ...
tunggulbatu Post at 1-4-2011 11:01

betul....
aku dulu pun pernah merasa
aku suka dia.....dia pon suka aku
tapi Allah kata tiada jodoh antara kami
aku tertarik kat dia sbb aku tgk pegangan agama dia
tapi aku redha ketentuan tuhan
mungkin sbb aku bukan yg terbaik utk dia.....
mungkin aku tidak sebaik dia.....
sampai sekarang aku ingat kebaikan dia
tiada langsung perasaan benci pd dia.....

adeiii...apa kene ngan aku ari ni....sesi luahan jiwa la plak....

ciklah cute...
Allah menjanjikan berdoalah nescaya aku kabulkan doa kamu... Allah tidak memungkiri  ...
tokwan_jantan Post at 1-4-2011 11:29

tok wan...
aku sgt sgt suka baca penerangan tokwan
sgt sgt tenang utk aku membaca nyer......

Post Last Edit by tunggulbatu at 5-4-2011 11:02
betul....
aku dulu pun pernah merasa..... adeiii...apa kene ngan aku ari ni....sesi luahan jiwa la plak....
seeri_7843 Post at 5-4-2011 10:41

huhuhu... takpe2... luahkan lebih baik dr simpan... kat sini sume org baca... mungkin dorang ada hal yg sama... sekurang2nya luahan tu bole wat awak lega... ermm... jodoh yg baik mesti dr pertemuan yg baik.. pertemuan yg baik hanya Allah Maha Merancang... kita tak tau bila dan mcm mana... tetiba jek... paling best bila kita wat doa tu mlm hari, then esok org yg admire kita tu berterus terang...subhanallah.. kan cantek susunan tu... maknanye Allah makbul doa kita... tp kene ingat, bila Allah da makbul doa, kene lah plak kita memelihara yg termakbul tu..

Follow Us
isteri tu derhaka wat camner..?? dia sepak laki dia ker...?? hehehe... tu bukan derhaka, n ...
tunggulbatu Post at 5-4-2011 09:45

Salam...

salam perkenalan untuk TB aka TT...clah....tokwan...dan lain2....setelah sekian lama menghilangkan diri dalam bod ni, lina amat senang masuk benang TB...dan baca pengisian dalam ni...Alhamdulillah...moga TB boleh teruskan...bagi kami yg mendapat kekuatan dan semangat....manusia..biasalah...kena igt mengingatkan..selalu...gitu gak dengan diri lina ni...

Lina berminat dengan TB kata...kelebihan Al-Fatihah...mmg lina ada amalkan dan sedekahkan Al-Fatihah..baik utk ibu bapa, mertua..keluarga, diri sendiri dan muslimin muslimat yg idup atau meninggal dunia...tak lupa juga buat junggungan besar kita Rasulluah s.a.w dan juga orang2 lain..Alhamdulillah..kesannya...Allah yg lebih mengetahui...cuma...belum diterima ijazah lagi..cuma amalan masa berdoa je...sekurang2 baca 3X...

Amalan untuk pengijazahan...lina tak dapat sempurnakan lagi...moga dapat disempurnakan satu hari lagi....

Apa yg pasti...lina sekarang belajar2 untuk menjaga solat.. dalam ni mungkin ada benda kacau sampai solat selalu lompang dan nak solat..tapi...boleh terleka buat benda lain sampai abis waktu..padahal, dah ambik air sembahyang   

Semoga TB, clah..tokwan....dan yang lelain, boleh berkongsi byk pengisian untuk kita di bod ni...yang baik datang dari Allah...yg buruk datang dari diri kita sendiri..

hehehe... soklan cepu perak hitam bersalut emas.. huhu... pernah dgr 'ibu yasin'...?? huhu ...
tunggulbatu Post at 5-4-2011 10:37

ibu yasin tu apa yer? yasin 40?

belum diterima ijazah lagi..cuma amalan masa berdoa je...sekurang2 baca 3X...
Amalan untuk pengijazahan...lina tak dapat sempurnakan lagi...moga dapat disempurnakan satu hari lagi....

linamys Post at 5-4-2011 10:53

Amalan 3x selesai solat tu mmg bagus... mcm baca Al Quran keseluruhannye... amalan utk pengijazahan...? lina amik ngan sape ek...? bole PM sbb TB nak pastikan ijazah tu ijazah yg mcm mana dan siapa yg ijazah awak tu..

ibu yasin tu apa yer? yasin 40?
linamys Post at 5-4-2011 10:54

ibu yasin nih... ermmm... takleh wat sesuka... kene amik ijazah... nak wat bukan senang... tp bukanlah yasin 40 tu... yg tu sy taktau...

Reply  ciklahcute

mmg bagitau, tapi, bukan masa dia tgh bebel.. biarlah dia lepaskan dulu  ...
izan78 Post at 2-4-2011 22:53

kitorg anak anak....... (aku ngan adik badik aku la)
bila bapak membebel kitorg mmg tak akan komen balik
samada masa dia tgh bebel atau kemudian
sbb nye mmg peel bapak aku takleh terima anak ngajar dia
mmg tak bole.....dan bole mendatangkan pergaduhan
dan bole menyebabkan cerai laki bini

so...jalan nye...kitorg akan diam kan walo apa yg dia kata
kitorg akan redha apa saja....... dan terima itu adalah kelemahan bapak aku
walau mcm mana dia sekalipun
dia ttp bapak kitorg........
doa kan saja semoga Allah tempatkan dia bersama org yg DIA kasihi

ibu yasin nih... ermmm... takleh wat sesuka... kene amik ijazah... nak wat bukan senang... ...
tunggulbatu Post at 5-4-2011 11:09

lina takde ambik pengijazahan pun..kerana apa yg lina tau...pengijazahan tu adalah dengan bersuri..

utk Al-Fatihah tu...bacaan 121 X setiap hari...amalan biasa2 je...tapi lina belum lagi mampu nak buat sebanyak itu...lina cuma amalkan 3x selepas solat...

ibu yasin tu..semestinya mesti ada pengijazahan kan.. lina pernah dgr2 ibu yasin ni..tapi tak tau apa bendanya..

pasal minyak tu namanye 'malaikat subuh'... minyak nih kalo yg ori mmg bagus wat beramal... ramai yg dtg jenguk... kita pon rasa selesa nak berzikir atau nak mengaji... saya kalo takde minyak malaikat subuh mcm tak cukup sifat plak.. hehehe... da biasa... pg mana2 pon bwk je... tp kalo da biasa pakai wat beramal, jgn plak nak pg merayau pon nak pakai gak... nak berjalan, atau riadah cam misal nak pg shoping komplek ker...takyah pakai... pakai mlm je masa nak beramal... tunggulbatu Post at 4-4-2011 23:17

kat mana ade jual???

jelas skali disitu ada alam rahim yg menjadikan rahsia diri kita 'hidup dan matinye' dr setiap alam perpindahan mengikut turutannya. Taatilah kedua ibu bapa kerana kamu pernah menduduki alam kandungan dr rahim ibu kamu dan kepada ibu kamu jg lah kamu akan memohon ampun (jika kamu berdosa kpd keduanya). kamu telah merasai nikmat dunia hanya kerana ibu bapa kamu telah 'mempertahankan' dan 'memperjuangkan' kamu.. Subhanallah..
tunggulbatu Post at 5-4-2011 09:07

makk.......

lina takde ambik pengijazahan pun..kerana apa yg lina tau...pengijazahan tu adalah dengan bersuri..

utk Al-Fatihah tu...bacaan 121 X setiap hari...amalan biasa2 je...tapi lina belum lagi mampu nak buat sebanyak itu...lina cuma amalkan 3x selepas solat...
linamys Post at 5-4-2011 11:19

baca 121x setiap hari...? tak tau pulak kaedah tu.. tp kalo nak ikutkan ianye lebih sukar dr itu... nak amik ijazah Fatihah pon bukan senang2 leh bg... tgk gak org tu sape... sesetengah org alim yg TB jumpa pon mengeluh kene wat zikir2 dia... tak tahan... pape pon Al Fatihah nih kita kene 'pegang' kuat2... ianya adalah Ibu segala ayat dlm Al Quran.. rahsianye amat besar sekali... di samping tu ada lg rahsia fatihah yg jarang2 kita dgr.... tulah... camner nak ajar org kalo org sendiri pon takleh nak bwk... tu baru fatihah...blom ibu yasin lagi yg kita tau sbgai "jantung Al Quran"... maknanya 'nyawa' Al Quran tu sendiri... dugaannye... masyaAllah... nak buat bukan lama pon... 9 hari sebelom syawal, pose kene penuh...!!! tak lama kan... tp tak tido terus sampai subuh... ermmm... tmpt pulak bukan bole ada yg kenal kita... kene pg tmpt org takde dan tak knal kita... seeloknye di pulau2 kecil atau tmpt terpencil... nak blaja, kene berguru... carilah guru yg boleh ijazah sume tuh... jika berhasil... Alhamdulillah...

ada tambahan lagi, setelah habis 7hari tu, biji tamar yg di makan sume ada 21 biji..kumpul ...
tunggulbatu Post at 5-4-2011 10:41

ok...
nnti tumbuh tak????

kat mana ade jual???
seeri_7843 Post at 5-4-2011 11:32

hehehe... cari ler kat kedai2 org jual buku2 agama dan peralatan solat... tp tanye ler yg ori... arwah mak TB dulu masa wat Haji, TB pesan malaikat subuh yg ori... dia kata, 'bila mak tanye yg ori, dia tgk mak... pastu dia masuk dlm, amik satu botol... rm80.."  hehehe... org tu senyum kat dia... pastu org tu tanye lagi kat mak TB... " awak mahu ka serbuk attar masjidil haram...?" arwah mak TB kata.. "bole..." sekali tgk harga dia...mak ai... mahal nye... serbuk attar nih kan dorang ada bakar kat depan masjidil haram tu... ermmm... yg nih org tertentu jek pakai... kalo ada 'majlis' besar,biasa guru TB pakai dulu...

ok...
nnti tumbuh tak????
seeri_7843 Post at 5-4-2011 11:48

kat tanah melayu nih kalo tumbuh mmg rezki awak ler tu... hehe... TB tanam tak tumbuh plak... haha..

Reply  seeri_7843

betul...betul.....betul.....aku dah serik nak tanya apa2 kat sana sebab a ...
hanna1905 Post at 31-3-2011 11:38

betul3x... penerangan yang ringkas and senang org kebanyakan mcm kita ni nak faham... saya ada jgk ckp.. cer citer taraf org bercerita kat budak.... tak ley ke...? ada pulak yg jawab.. takkan itu pun tak tahu? salah ke kalau nak tahu lebih detail... aduhhh baru ada ilmu sikit dah riak.. susah betul...

baca 121x setiap hari...? tak tau pulak kaedah tu.. tp kalo nak ikutkan ianye lebih sukar dr itu... nak amik ijazah Fatihah pon bukan senang2 leh bg... tgk gak org tu sape... sesetengah org alim yg TB jumpa pon mengeluh kene wat zikir2 dia... tak tahan... pape pon Al Fatihah nih kita kene 'pegang' kuat2... ianya adalah Ibu segala ayat dlm Al Quran.. rahsianye amat besar sekali... di samping tu ada lg rahsia fatihah yg jarang2 kita dgr.... tulah... camner nak ajar org kalo org sendiri pon takleh nak bwk... tu baru fatihah...blom ibu yasin lagi yg kita tau sbgai "jantung Al Quran"... maknanya 'nyawa' Al Quran tu sendiri... dugaannye... masyaAllah... nak buat bukan lama pon... 9 hari sebelom syawal, pose kene penuh...!!! tak lama kan... tp tak tido terus sampai subuh... ermmm... tmpt pulak bukan bole ada yg kenal kita... kene pg tmpt org takde dan tak knal kita... seeloknye di pulau2 kecil atau tmpt terpencil... nak blaja, kene berguru... carilah guru yg boleh ijazah sume tuh... jika berhasil... Alhamdulillah..
tunggulbatu Post at 5-4-2011 11:46
AlQuran adalah untuk semua umat Islam, digalakkan dan disarankan pembacaannya agar boleh membimbing kita kejalan yg diredhoi. Tak perlu ijazah ijazah... just belajar membaca dan baca baca baca....lagi baik fahami maksud yg tersurat dan tersirat.

Jika amalan yg dilakukan dengan disyaratkan berbagai kaedah dan cara ini, pastinya untuk mendapatkan 'fadilat' dari pembacaan, pastinya tak ikhlas kerana Allah... dan kalau tak ikhlas tu...faham fahamlah, tiada ganjaran diakhirat nanti ibarat dilempar ibadah kita kemuka kita seperti dilontarnya kain buruk