CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tunggulbatu

Tiga Sebab Tidak Boleh Dirawat

terima kasih atas jwpn yg dikongsi oleh mr tb n miss swoosh...
rose_liz Post at 31-3-2011 14:34

miss?saya ni lelaki la..

miss?saya ni lelaki la..
sw00sh Post at 31-3-2011 15:29

hehehehe... aku pon ingat ko nih pompuan ler... adehh...

Reply 60# tunggulbatu

trimaksih atas penerangan tu..clah akan catit dlm diary..!;)

Reply 59# tokwan_jantan

clah x brapa stuju dgn pdpt tokwn..bg clah, Allah tidak tertakluk kepada mana2 hambaNya dalam memakbulkan doa...(sapa2 saje boleh berdoa samada tok guru alim ke org Islam biasa mcm clah ke, hatta org kafirpun, namun yg memakbulkan ialah Allah..) ini  kisah benar(nak pcaya x pa, x nak pcaya pun x rugi apa2 ) , tok guru ni memang terkenal kat kelantan, dia berdoa perompak2 di lembutkan hati..clah dah scan tempat prompak ni dan `tgk`samada akan diberi hidayah ke x, mmg x jalan le..lalu clah dokan agar dihapuskan kesemua mrk krn telah menganiaya dan menzalimi ..kerana harta yg mrk rompak adalah kebykannya harta org2 miskin...dan dalam Islam sdripun, hukumnya mati..Alhamdulillah...mati mrk tu..dgn izin Allah.

kisah berparang ngan adek..

Post Last Edit by tunggulbatu at 31-3-2011 19:03

cerita di bawah...

Reply  tokwan_jantan

clah x brapa stuju dgn pdpt tokwn..bg clah, Allah tidak tertakluk kepada ma ...
ciklahcute Post at 31-3-2011 16:49

ermmm.. setiap kejadian ada ilmunye.. fikirkan perkara sebelum dan selepas berlaku serta hikmahnya..

Follow Us
Reply 73# tunggulbatu

itulah pentingnya scan, dlam scan tu, kita boleh tau sama sipolan ni berdosa pada sapa2 atau pd Allah sdri, atau etc tapi kalau yg Allah murka, clah sdripun kecut, tulang2 dan seluruh urat saraf semua menggeletar ketakutan..x leh nak crita kat sapa2...(tgh type ni pun boleh rasa lagi getarannya... err nauzubillah.. Islam ini adalah way of life...setiap perkara baik yg kita lakukan ikhlas untuk Allah dikira ibadah, bukan hanya ibadah khusus shj seperi solat dan puasa...sedekah tu salah satu cara untuk membersihkan hati kita, lgpun paling senang..ia juga boleh menjadi jalan untuk penyembuhan penyakit dan melepaskn dari masalah..sedekah x semestinya dgn wang dan benda shj, doa, senyum kata2 yg baik, nasihat yg baik tapi semua kerana Allah..

miss?saya ni lelaki la..
sw00sh Post at 31-3-2011 15:29

errr...mula2 baca post mmg ingat laki..tapi bila tgk avatar, cam pompuan so pgil miss....hehe...

sorry miss ops...mr swoosh...

Reply 86# tunggulbatu

clah rasa(ini perasaan org bodo mcm calh le...kalu ada sapa2 nak komen, silakan )  kenapa doa tok guru tu, tak diperkenankan, ialah, sb, tak berapa sesuai. harta tu bukan milik tok guru tu, jd dia tiada hak untuk menghalalkannya, kena mintk halal dr semua org yg terlibat dulu, baru boleh mntk Allah beri hidayah untuk lembutkan hati perompak tu...;)

clah rasa(ini perasaan org bodo mcm calh le...kalu ada sapa2 nak komen, silakan )  kenapa doa tok guru tu, tak diperkenankan, ialah, sb, tak berapa sesuai. harta tu bukan milik tok guru tu, jd dia tiada hak untuk menghalalkannya, kena mintk halal dr semua org yg terlibat dulu, baru boleh mntk Allah beri hidayah untuk lembutkan hati perompak tu...
ciklahcute Post at 31-3-2011 17:52

seperti yg saya selalu katakan, ilmu itu terletak pada kejadian.. penilaian kita adalah rumusan.. rumusan itu di catit.. dihantar laporan ke Rabbul Alamin... maka teori dan praktikal (pekerjaan rohani dan jasmani) kita nih akan dinilai Allah dan hikmah itu diturunkan... maka samada ianya baik atau tidak bukan urusan kita lagi sebab itu hak Allah..

jadinya siapa yg dipertanggungjawabkan atas kejadian itu akan juga mendapat rahmat disebaliknya... clah doa Allah dengar dan kabul..tok guru doa pon Allah kabul... semua doa Allah terima tp 'hadiah'nya...? samada diakhirat kelak atau akan terjadi kejadian menunjukkan doa itu di makbulkan... wallhualam...

lari topik sket.. hehehe.. nih aku nak cerite pasai pengalaman berparang ngan adek lelaki aku yg kerasukan di depan uma.. biasanya kita dengar org kerasukan ni tak pegang ape2 senjata.. haa.. yg nih pegang parang gitu..

masa tu aku dok uma bujang sendiri.. satu hari tu lpas maghrib aku nak kuar pg 'pondok' tmpt aku berguru.. masa nak pakai baju tuh aku tgk je baju 'hitam' aku yg khas tuh.. ermm.. tak sedap ati aku pakai ler t shirt hitam tuh.. aku kuar pg makan mlm sorang2.. tgh makan tetiba abg aku col... "aji tgh ngamuk kat umah tuh pegang parang..dia sakit blk... adek2 yg kecik sume lari dah kat uma sbelah..":@

dengan pantas aku habiskan nasik lemak dan tea'o... masuk kete terus baca ape yg patut... aku pon berdesup terus pegi uma famili aku.. sampai je aku tgk org ramai kat depan uma aku... cina india sume ade beb.. bro bujang sebelah tu bgtau adek aku td letak parang kat leher dia sendiri.. huhh.. nak kene tibai jin nih...

aku pon pg depan uma.. aku tgk dia tgh pegang parang... aku cuba lemahkan dia... sekali dia hempas pintu.. tetiba dia bukak pintu balik ngan parang lagi panjang... dia berlari ke arah aku.. aku dengar kat blakang aku sume da lari.. hehehe.. seriau gak ler aku.. tp aku tak lari beb.. sebab dia terhenti dlm jarak 3 meter dr aku..

dia bukak bunga silat plak dah.. aku tunggu sambil siap2kan ape yg patut.. pastu dia bg laluan kat aku plak bukak silat...aku mana ada silat dey.. hehehe.. tp ader ler sket blaja dlm mimpi tu.. tp sempoi punye je.. aku depa tgn mcm nak bg dia serang dulu.. dia main jurus batin.. dia libas2 parang tu... aku tepis elak...

tetiba dia berhenti.. termengah2... adehh.. jin pon mengah ker.. hehe.. da lama tak bersukan nihh.. pastu dia tarik nafas panjang macam tgh kumpul tenaga gitu.. ntah ape jurus tak snonoh plak nih.. aku pon kuarkan parang halimunan aku plak.. nahh ko.. berjegil bijik mata dia.. dia tak peduli..dia nak libas gak.. belom sempat libas, aku da libas dulu.. prannggg.. parang jatuh.. aku terus amik kesempatan romantis tuh dgn pukulan penghabisan..

terlentang dia jatuh.. aku terus pg kat dia...aku lipat2 renyuk2kan jin tuh.. geram.. pastu aku tarik kuar... balik pada asal ler jin tuh.. adek aku blackout terus.. aku amik air wat penawar.. sapu kat muka dia , dia da sedar.. Alhamdulillah... adek aku plok aku.. dia kata dia nampak sume yg berlaku tp yg kawal diri dia bukan dia dah.. aku swoh mengucap istighfar.. selesai...

thanks tt kongsi ilmu...tajuk ni sgt bagus...

thanks jg kepada tokwan dan ciklahcute kongsi ilmu masing2..

Reply 88# rose_liz

hahaha...mmg saja x nak tukar avatar tu...let people judge the book from its cover

tuan tunggulbatu...
kalau ikut sirah nabi kita, ... nabi telah berpesan kpd sydina umar... kalau en ...
tokwan_jantan Post at 31-3-2011 08:56

betul ke anak sahaja yg kena mntk maaf dr mak bapak? kan ada istilah mak bapak yg derhaka kepada anak...ada satu kes dalam kalu x silap clah semasa pemerintahan Sayyidina Umar al Khattab(correct me if i`m wrong) clah prnah `tgk` seseorg yg kena kifarah(kurang 3 mggu dr tarikh kematiannya), stroke etc sb dia tak beri perhatian dan pendidikan agama sewajarnya kpd anaknya(aliff, ba ta pun x khatam)  ..terpaksa lah clah ambik tgjwb tu, supaya dia terlepas(sebenarnya clah dah mimpikan ini semasa clah masih blajr 14 th sblm kejadian ni, sb tu clah tau apa yg harus clah buat ) dlm mimpi tu clah nampak beliau pikul traktor diblkangnya, clah seolah2 ada suara kata, clah kn bri dia `minum air manis`(ini cuma kiasan semata):cf:  bru dia terlepas...

betul ke anak sahaja yg kena mntk maaf dr mak bapak? kan ada istilah mak bapak yg derhaka kepada anak...ada satu kes dalam kalu x silap clah semasa pemerintahan Sayyidina Umar al Khattab

nak jatuh hukum derhaka ibu bapa pada anak tu amat berat.. mmg ada kerumitan kat situ.. tp aku nak bahas bende nih kene tepat pada kehendak syara'.. banyak sebab boleh jd macam tuh.. Allah uji kita sebagai anak.. Allah juga uji ibu bapa sebagai penjaga yg melahirkan...tp ibu bapa amat kurang dipertanggungjawab kerana sudah dgn sendirinya ibu bapa itu mesti memikul tugas berat dari alam kandungan hinggalah memberi nafkah walaupon bapanya tidak memikul tugas nafkah, mcmmana pon tetap dia seorang bapa.. kerana dengan benih bapa kamu barulah kamu merasai nikmat dunia...
clah prnah `tgk` seseorg yg kena kifarah(kurang 3 mggu dr tarikh kematiannya), stroke etc sb dia tak beri perhatian dan pendidikan agama sewajarnya kpd anaknya(aliff, ba ta pun x khatam)  ..terpaksa lah clah ambik tgjwb tu, supaya dia terlepas

dari sudut pandangan saya clah diberi Allah peluang berbuat kabajikan yg org lain tidak dpt merasai nikmat peluang yg ada sepperti itu.. seharusnya clah belajar lebih redha di atas segala 'perintah' yg Allah beri secara tidak langsung.. bukan semua org dpt perintah macam tuh clah.. clah mungkin terpilih... dan jgn sia2kan peluang di pilih dgn 'merungut' kerana itu akan mengurangkan 'markah' clah..

Reply 95# tunggulbatu

hahaha... bukan merungut, tapi...kesal...!!memang berat sungguh tgjwb tu... kena kutuk dari pelbagai arah.. menangis dalam hati hanya Tuhan shaja yg tahu.. tambah lagi, tentu ada halangan dr tgn2 yg tak dapat dilihat, tapi kalau kita benar2 ikhlas...Allah akan sentiasa memberi jalan dan memudahkan jalan untuk kita..! clah bukan nak berbangga , apa yg clah alami itu, semoga boleh jadi iktibar untuk clah sndri, pembaca2 dan forumer2 yg lain..(sekarang masih menangis lagi kalu ingat..hina sangat ke aku ni?? )

Reply 91# tunggulbatu

apa punca gangguan tu?adakah di sihir atau gangguan yg tidak di undang?

Reply  tunggulbatu

itulah pentingnya scan, dlam scan tu, kita boleh tau sama sipolan ni berdosa  ...
ciklahcute Post at 31-3-2011 17:06

oooo...boleh scan eehhh...macamana nak menyecan tu ehh...boleh belajar keee...boleh tolong scankan kamiorang dari jarak jauh takkk....

hahaha... bukan merungut, tapi...kesal...!!memang berat sungguh tgjwb tu... kena kutuk dari pelbagai arah.. menangis dalam hati hanya Tuhan shaja yg tahu.. tambah lagi, tentu ada halangan dr tgn2 yg tak dapat dilihat, tapi kalau kita benar2 ikhlas...Allah akan sentiasa memberi jalan dan memudahkan jalan untuk kita..! clah bukan nak berbangga , apa yg clah alami itu, semoga boleh jadi iktibar untuk clah sndri, pembaca2 dan forumer2 yg lain..(sekarang masih menangis lagi kalu ingat..hina sangat ke aku ni??
ciklahcute Post at 1-4-2011 00:54

clah nih nakal gaknye.. hehehe... nakal tu biasa lah.. dalam nakal tu ada yg bimbing dan perihatin jugak kan...? ermmm.. ikhlas nih tak sume org boleh.. ikhlas seumur hidup boleh..?? okeylah contoh ari ni kita tolong org..kita ikhlas...lepas 5 tahun misal, org tu wat tak senonoh ngan kita..kita kata.."nyesal aku tolong dia dulu..." hahhh...mcm mana tu..?? Allah uji kita bila pon kita tak tahu kan...? so mcm mana nak ikhlas seumur hidup...? maknanya kene istiqomah.. kene selalu bersangka baik.. kene selalu positif... org hina kita kemudian hari pon takpe... org dengki kita kemudian hari pon takpe.. sebab kalo kita SABAR dan ISTIQOMAH dlm sabar tentu Allah akan lebih syg kita dan 'bahagian' kita sok dah tentu Allah janjikan...

kalo clah masih menangis sape yg pujuk...? hehehe.. positif dgn Allah clah.. Allah dgr kita merajuk ngan Dia.. Allah tau kita nak 'bermanja' ngan Dia.. sbb tuh Allah akan beri awak nikmat yg org lain mungkin tak dapat.. 'dibelai' dgn kasih syg Allah nih lain... (bergenang air mata aku nih)......... k lah... cukup dulu...

Reply  tunggulbatu

apa punca gangguan tu?adakah di sihir atau gangguan yg tidak di undang?
sw00sh Post at 1-4-2011 01:01

gangguan tu dari saka gonjol:@ , yg tak di undang dtg menyibuk dan adek aku nih pegi plak blaja ntah silat hape dah panglima ngok ngek yg masuk meracau nak bunuh adek aku plak..  hishhh.. tuh yg aku geram tu... kalo meracau tak letak parang kat leher dia takpe gak.. nih dia wat tak senonoh plak depan aku... mmg aku kerat kerat... aku rasa bom jarak dekat tuh da cukup buat yg kat luar tu mengigil..    Alhamdulillah dia da pulih dan perlahan2 mencari identiti sebenar dia utk menjadi org yg 'kuat' rohani..