CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9132|Reply: 42

[Tempatan] Anaknya Dah Tingkatan 1" - Guru 'Pening' Ibu Mengadu Kasut Anak Hilang Di Sekolah

Post time 4-7-2024 11:40 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode

" seorang guru ini apabila dia meluahkan rasa terkejutnya selepas menerima mesej daripada ibu seorang murid.

Mengadu kasut anak hilang di sekolah

Menerusi ciapan tersebut, guru itu berkongsi perbualan WhatsApp bersama dengan seorang wanita.

Difahamkan, wanita berkenaan telah mengadu pada guru itu mengenai kehilangan kasut anaknya.

Perkara tersebut membuatkan dia agak sedikit terkejut kerana dia bukanlah guru kelasnya. Malah, anaknya itu sudah berusia 13 tahun dan mungkin mampu mencarinya sendiri.

Puan nak saya buat apa Aduh. Tak kan dia expect aku cari kan pula?Anak puan dah 13 tahun Aku guru kelas dia pun tak pic.twitter.com/cDpZTgzApv

— Daniél (@danielhvqeem) July 2, 2024

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

siasat dulu..kot ada pembuli yg sorok kasut. Lainlah kalau tertukar kasut..tu bdk2 pun pandai tukar blk. Kasut hilang maybe ada yg jenis suka sorokkan..buli tu..kenalah cegah sblum parah

jaman smua chegeta up kat socmed

Aku menyampah mak2 yang marah cikgu bila anak sendiri yang salah.
Anak aku pergi kafa & transit. Memang dari zaman taksa dah belajar kemas baju & barang sendiri. Awal tahun haritu ada mak mengamuk seluar track anak dia hilang. Cikgu transit dah tolong cari kat lost&found box xde. Terus mak tu membebel pasal cikgu lepas tangan & pengusaha transit ambik untung banyak. Geram pulak aku. Cikgu tu tanggung jawab dia ajar anak kau, bukan jadi babu cari seluar hilang.

anak aku drjh 6... dia ngadu, 1st 1 set pensil box hilang...aku ok je, sbb aku rse die salah xjage betul2..even die ckp kmgkinan kawan dia ambil..aku still positif, kita tengok dulu.. then bbrp mggu tu, hilang lg...aku diam lagi... then buku dia hilang dalam beg ok..anak aku kena denda.. tapi yang pelik, buku tu bila nak balik ada atas meja dia.. bab ni aku da rasa marah, sebab mendtgkan trauma kat ank aku, pasai drjh 6 kena denda berdiri, dia sorg2 atas kesalahan yg die xbuat...kita sbgai mak, kita pikir apa patut buat kan..kang ngadu dengan cikgu, ini la jadinye, cikgu sure akan cakap bukan anak ko je aku nak jage.. aku cume nak cikgu mention dalam kelas, supaya budak yang buat ni akan rasa tkut nak buat lg...xkan aku nk jadi mak2 yg meroyan, p terjah kelas n ugut budak tu... even aku ada suruh b4 tu anak aku jaga barang dia betui2.. tapi kalau dia p toilet or rehat, perlu ke dia heret beg dia kesana ke sini... aku mesej cikgu dia pasal ni semua la, harap cikgu dia p mention dalam kelas n dak tu takut... ok, mmg cikgu mention n sound anak aku juge sbb xjage brg die elok2.. aku xdulik, sbb aku ckp kalau ade lg kes ni, aku sendri p..tp syukur xde dah... kite sebagai mak ayah , ape kite perlu buat..buat bodoh ke... then nk tindakan, tukar sekolah ke?

aku cikgu je tp ari tu aku pergi kelas F5 dok teriak kat pintu marahkan sorang budak lelaki yg tuduh murid aku F2 curi kalkulator.. budak aku ni klas inklusif PPKI jd dia mmg slow skit. tp dia join belajar di kelas perdana.   tk boleh la suka2 nak tuduh dia mencuri sebab tk jumpa pun kalkulator tu dlm beg dia.
dlm masa floating classes ni mmg nak kena jaga murid kita sbb takut bergasak je nanti disebabkan benda yg remeh

Follow Us
cikgu tu stress sebab tu dia cerita dekat orang ramai nak luahkan perasaan, tapi jangan selalu tau cikgu

grup kelas anak aku tingkatan 3, tiap hari rabu makpak sibuklah tny ada koko ke x, tny jadual waktu lah, tny hari ni balik sekolah kul berapalah..

msa aku f2 kasut skolah aku hilang msa dlm surau...xtau la jibauk mane yg cmpak kasut aku...aku ngadu kt ustazah je...nasib umh ustazah dpn skolah..leh pinjam selipar dia..

Anak aku pulak selalu hilang stokin. Balik2 tengok stokin tak pakai. Ah malas pulak nak komplen.

Kitty_catz replied at 5-7-2024 08:45 AM
jaman smua chegeta up kat socmed

Cikgu:
Ambil perhatian untuk paper math esok sila bawa calculator.
MakPak:
Cikguuuuu..intan payung xde calculator. Bwk henpon aje boleeeee..

Kisah bener yach

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

TabletSusu replied at 5-7-2024 11:28 AM
grup kelas anak aku tingkatan 3, tiap hari rabu makpak sibuklah tny ada koko ke x, tny jadual waktu  ...

Pemakaian baju hari².
Kalo dok serama tu aku phm la senin jemaat baju lain².
Yg SMK ni leh kata tiap mggu dok tnya hari ni/hari esok pakai baju apa padahal tatacara pemakaian baju sekolah cikgu dh pin kt group
Tu lom sembang update x dtg sekolah sbb pg td dh HADIR SEKOLAH utk koko jd ptg xdtg la dah
SMK sini men ren sesi ptg, jd koko dtg pagi..patu blk (or not tpulang) nnt tghari mai la sekolah utk sesi pembelajaran cm besa.

dalam group whatsapp/telegram cikgu and parents boleh identify parents yang karen, setiap soalan yg ditanya pasti akan buat non karen parents bulat mata

Rupanya sampai ke sekolah menengah masalah tertukar kasut ni ye

Thunderclouds replied at 5-7-2024 06:14 AM
Pemakaian baju hari².
Kalo dok serama tu aku phm la senin jemaat baju lain².
Yg SMK ni leh kata  ...

ye samaaaa... siap bgtau xnak dtg dah sesi sekolah petang tu dgn alasan xde pengangkutan.

pernah sekali kan. sorg mak ni ngamuk2 kat grup, anak blk sekolah bgtau kena beli seluar track yg ada line putih 3 kat tepi. bising lah cakap dah belikan track lain, kenapa seblum ni ok je pakai track lain. siap mention nama cikgu yg suruh tu. aku tny anak aku.. rupa2nya anak dia yg nak track baru 3 line tu sbb kwn2 ramai yg pakai track gitu. yg si mak ni kan, siap pi sekolah jumpa cikgu tu marah2. bukan reti nak selidik betul2. percaya je cakap anak tu

kotakbaju replied at 5-7-2024 01:20 PM
Anak aku pulak selalu hilang stokin. Balik2 tengok stokin tak pakai. Ah malas pulak nak komplen.

Samalah dgn anak i.  kalau tak stoskin botol air.  kadang2 stoskin kawan dia punya dia bawak balik.  So everytime masa ambil dia dari sekolah, iols dah macam security guard la, raba beg dia kiri kanan atas bawah, tengok botol air tinggal ke ada.  Ujung2 beli 2 bijik lagi spare, sebab tak nak menyusahkan cikgu.  Hari ni tertinggal botol air, esok bawa 2nd botol and balik ambil first botol bawa balik sekali.  

Ada parents siap minta cikgu tolong rinse and isikan air sebab botol anak tertinggal.  Hello, kau datang nek hellfire bagai, ko beli je lah botol baru kat anak kau. berapa duit jer.

TabletSusu replied at 5-7-2024 02:39 PM
ye samaaaa... siap bgtau xnak dtg dah sesi sekolah petang tu dgn alasan xde pengangkutan.

pernah ...

Perghhhhhh bab pakai nama cikgu suruh beli itu suruh beli ini padahal anak dia yg nak ni paaaaaaaaaaaling aku tak suka. Nak2 pulak jenis makpak caya cakap anak dia hundred percent mmg cikgu ckp mcm tu. Pastu bila kantoi cerita sebenar makpak tak reti mintak maaf. Dia sambung bebel part lain sambil buat muka toya. Rasa nak cili mulut anak sekali lempang muka makpak. Dulu tak gi sekolah ke camneeeee

semua benda nak suruh cikgu...adoi

Anak aku pernah tertukar beg masa tahun enam. Beg sama. Balik rumah bukak bukak tgk buku nama pompuanaku wasap je guru kelas dia. Besok pagi2 cikgu cakap akan buat pengumuman sapa yg tertukar beg. Senangkan?

TomyamPuteh replied at 5-7-2024 05:40 PM
Anak aku pernah tertukar beg masa tahun enam. Beg sama. Balik rumah bukak bukak tgk buku nama pompua ...

Teringat cerita Mr os, Awang sepanar
Tertukar beg baju dgn Connie
Mlm tu die pakai je baju tdo org tu
Si salleh yaccob yg duk sebilik dgn die dh Naik stim