CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: plastic_flower

[JODOH] My lonely life..bila nak bertemu jodoh

Close [Copy link]
isis885 posted on 7-12-2012 03:13 PM
boleh boleh.. bila2 boleh la set date. mggu ni dah buat planning nk berpiknik dgn kwn. nk melepas  ...

yer arr..  ramai juge yang kata pi jer arr mana tau terjumpa jodoh kan.. tapi kaedah nya segan arr nak pi hahahaha...

motif dia tak pasti ler... maybe jemput sekadar kawan ja kot...  siap SMS i kata nih kenduri terakhir mesti kena mai... setahu i laa kan yang tak kawin lagi tu dia ngan adik dia... tapi kenapa dia mention kenduri terakhir means dia dah kawin laa kot... hahahahhaha...

dalam dilema jugak nak pi ke tak... ke dia bersanding sekali ngan adik dia... jenuh gak nak tahan ayaq mata satgi... hahahaha...

anggerikwangi posted on 7-12-2012 03:21 PM
yer arr..  ramai juge yang kata pi jer arr mana tau terjumpa jodoh kan.. tapi kaedah nya segan arr ...

laaa...jemput pakai sms je ker? cm x ikhlas je nk jemput

isis885 posted on 7-12-2012 03:30 PM
laaa...jemput pakai sms je ker? cm x ikhlas je nk jemput

yer dia SMS jer... maybe dia takut kot nak dengar suara yang manja nih... wakkakakaka.... takut tergoda...

so camne rasa nya nak pi ke tak..???

Lupa nk story i nih ghajin gak ler hiking ngan member2 kat cherok tokun tu...kat taman negara tu lama gak dah x pi
last hiking kat gunung jerai bln 8 aritu...so sapa minat nnt contact la yer heheee pi holiday pun slalu jugak especially kat pulau2
anggerik tu slalu juai mahai

anggerikwangi posted on 7-12-2012 03:34 PM
yer dia SMS jer... maybe dia takut kot nak dengar suara yang manja nih... wakkakakaka.... takut te ...

pd pendapat sis la kan, baek u buat background research dulu b4 pegi kenduri tu (cewahh...ayattt ~ background research!!)
bukan pe ni utk jaga hati sendrik dulu ni. mana tau tiba2 terjmpa wife dia kt sana ke incase kalo dia dh kawen. kang meraung plak kt ctu. so kena prepare awai2. expect the unexpected!

apa2 pon, just follow ur heart dear

Innrukia posted on 7-12-2012 03:36 PM
Lupa nk story i nih ghajin gak ler hiking ngan member2 kat cherok tokun tu...kat taman negara tu lam ...

u ajak time i keje laa.. camne nak pogi... bagitau awai bleh arr prepare duit muit dan cuti muti... hahahahhaha

Follow Us
anggerikwangi posted on 7-12-2012 03:05 PM
ok camtu i balik awai laa arini.. kasi siap kan keje cepat skit.. terlupa HP tertinggai kat umah l ...

sorry terlupa akak ada janji ngan orang dah, dia nk mai rumah mlm ni
minggu dpn la erk kita plan len

isis885 posted on 7-12-2012 03:41 PM
pd pendapat sis la kan, baek u buat background research dulu b4 pegi kenduri tu (cewahh...ayattt ~ ...

Nak risik2 kat sapa pung tak tau laa... sebab tak berapa nak ada nombor contact kawan2 dia... nak tanya direct terus rasa cam tak kena pulak aritu.. so sms jemputan dia tuh i just reply inshaaAllah takde aral i sampai ler umah dia.. cam gitu jer arr...

rasa ati nak pi sebab dah lama tak jumpa... tapi kalau pi nanti rasa cam sakit ati pulak kalau tau dia yang naik pelamin atau dia introduce bini dia ke nanti kat i.. mampus gak tuh.. mana nak letak muka nih... hahahahhaa...

Innrukia posted on 7-12-2012 03:55 PM
sorry terlupa akak ada janji ngan orang dah, dia nk mai rumah mlm ni
minggu dpn la erk ki ...

oowwhhh.. ok... takper.. plan lagi nanti... hihihihi...

anggerikwangi posted on 7-12-2012 10:22 AM
kelakar jer zehra... relaxx arr... vet tuh pung ok gak pe... kalau tak silap kan penceramah motiva ...

aku harap, aku takde la kecikkan hati sapa2..
kalau pompuan tu dah 30an tp vogue mcm rozita che wan ke.. rita rudaini ke.. boleh la kot simpan angan2..
tp klu pompuan biasa2 mcm aku ni, wlupun gaji 5K, tp dah mmg kertu 32, rasa2nya mmg tak sekufu laa nak berjodoh dgn doktor.. tak  kisah la wlupun doktor haiwan..
sepatutnya aku kena bwk kucing utk vaksin ptg td.. tp aku tak dtg.. dia call tanya, aku ckp aku baru makan ubat cacing.. jadik takde mood nak dtg..  hakikatnya aku sendiri kena hati2 kan.. kena sedar diri..

dengki nya tgk korang berfoya-foya..

zehra2 posted on 7-12-2012 09:30 PM
aku harap, aku takde la kecikkan hati sapa2..
kalau pompuan tu dah 30an tp vogue mcm rozita che w ...

Bagus sikap sedar diri ni zehra, tp dlm masa yg sama jangan kondem diri sendiri la. Alah vogue cam artis tu bertepek ngan slat solek tiruan buat apa...yg penting kita ni wajah asli heheee.... Manatau jodoh hang ngan doc vet tu....kena hang panggei kami p kenduri hang nanti.....

Innrukia posted on 7-12-2012 10:40 PM
Bagus sikap sedar diri ni zehra, tp dlm masa yg sama jangan kondem diri sendiri la. Alah vogue cam ...

ini la dia kekurangan diri aku ni.. biasa2 aje..
zaman skrg ni, org selalu tgk yg luaran dulu. lps tu baru kenal2 diri masing2...
mcm aku ni, kalaupun ada hati yg cantik, (perasan!)tp itu tak cukup syarat. sbbnya, hati bukannya bulih nampak pun. kat dalam. klu ikut rupa, org pun tak berapa sudi nak memandang...  abis tu bila masa kita nak berkenal-kenalan..

lagi pun, aku selalu sibuk.. social life, zero.
ni pun tgh pulun nak menanda paper SPM. target, 10 skrip satu hari. ataupun harap2 byk kertas, takde jawapan..

zehra2 posted on 7-12-2012 11:39 PM
ini la dia kekurangan diri aku ni.. biasa2 aje..
zaman skrg ni, org selalu tgk yg luaran dulu. l ...

Betul org akan tgk luaran dulu. So kena siapkan diri, heheee bukan suh pakai seksi & tampal make up bergomak. Cukupla nampak bersih & kemas & nmpk feminin skit.
Lgpun semua org suka tgk benda yg cantik. Cantik pulak subjektif len org len pandangannya.
Insyaallah ada tu ENCIK BETUL yg mai, cuma mungkin belum masanya dia menampakkan diri.

apa yg aku observe,
kes A : org yg x berusaha punnnn, tapiiii,,,,,senang je dpt rezeki
kes B : ada yg berusaha mcm nak GILERRRRR, tp nasib belum menyeblahi
itu tandanya, Tuhan nak mengUJI

aku agak skeptikal dgn situasi spt ini
dan mmg ada antara kita yg pernah alami sama ada kes A atau kes B
dan jujurin, pernah terdetik dlm hati aku, apa benarkah Tuhan tu wujud? (sapa2 nak fefeling ustaz ustazah dr al-azhar mesir, bolehla maki aku..i'm very open and liberal)
sbb, apa susah sangat ke nak tunaikan permintaan kita
kita x mintak sebuah telaga minyak atau lombong emas
kita cuma mintak jodoh..iaitu pasangan hidup..itu jek
apa susah sangat ke nak bagi?
smpi satu saat, byk aku tgk org2 yg dahulunya berada di landasan kebenaran, sudah pun beralih arah
mungkin mereka juga sudah berputus asa dan tidak lagi mempercayai rahmat dr Tuhan?? barangkali
jadi mengapa terus terusan perlu solat 5 waktu, puasa sebulan, berbuat baik sesama insan (pndek kata dah alim maksum sgt la) kalau permintaan yg semudah itu pun tidak dimakbulkan???
ada memana ustaz ustazah wali songo ahli sufi nak tolong aku jawabkan persoalan aku ni???

cmf_premierleag posted on 11-12-2012 11:58 AM
apa yg aku observe,
kes B : ada ...

saya bukanlah ustaz mahupun wali songo..just manusia biase jekk..
saya nak share 2 potong ayat dgn u..harap2 awak paham lah yea

"boleh jadi kamu membenci sesuatu sedangkan ia baik untukmu dan boleh jadi kamu menyukai sesuatu sedangkan ia buruk untukmu. Allah mengetahui sedangkan kamu tidak tahu." Surah Al Baqarah:216

Firman Allah SWT yang bermaksud: "Tidak ada yang putus asa dari rahmat Tuhannya melainkan orang yang sesat."(Surah Al-Hijr,ayat 56)

apa yg aku observe,

sedih pulak aku baca..
tp aku percaya setiap kejadian tu ada hikmahnya..
mcm aku, mungkin aku ni lemah semangat.. kalau dpt jodoh yg menghampakan, mungkin aku collapse.. ( cer tgk kat bod FD tu.. mcm2 masalah yg ada..). aku respect betul pd suami/isteri yg selalu bertolak ansur demi kebahagiaan berumahtangga. sbbnya bg org single mcm aku ni, selalu fikir psl diri sendiri dulu..

nanti kalau aku tulis mcm gini, ko jgn lah terasa ya.. kita selalu fikir kenapa? kenapa? seolah-olah kita nak meletakkan beban tu pd org lain. sbb doa kita tu memohon jodoh pd Allah. memohon pd pihak lelaki supaya jadi pasangan kita..
cuba kita fikir positif, mungkin kita ni ada kurangnya.. mungkin belum bersedia.. dari segi emosi ke.. kewangan ke.. tanggungjawab ke.. suka nak bercinta aje.. tp bila org ajak kawen, terus kecut perut...
sbbnya perkahwinan ni perkongsian hidup antara dua insan.. kalau kita tak cukup bersedia, mungkin kita dah aniaya kehidupan org lain.. sian org tu, sepatutnya dia dpt jodoh yg lebih baik, tp tersekat hidup dlm alam rumahtangga yg tak bahagia dgn kita..

tu sbb Allah tangguhkan dulu kot..kita berdoa aje lah yg baik2 ya..

zehra2 posted on 11-12-2012 11:21 PM
sedih pulak aku baca..
mcm aku, mungkin aku ni ...

hihihihi... yang ajak kawin kecut perut tuh aku ler tuh hahahhahaa.... walaupun tak pernah ada yang ajak aku kawin lagi.. tapi aku dah kecut perut bila memikirkan nya.. hahahhahaa

memang semua kejadian tuh ada hikmah nya... kalau dah abis melawa dah abis perbaiki akhlak tapi still lagi belum ada yang berkenan kena laa doa pulak... peka skit ngan keadaan sekeliling kadang2 ada yang jeling2 tapi kita wat dekk jer sebab tak perasan..hahahahhaa

apa yg aku observe,

yang dia nih pulak... aku pung bukan laa ustazah kan.. tapi dari statement hang nih pun dah jelas2 dah ilmu belum cukup iman belum kuat.. Allah masih sayangkan hang dia bagi peluang untuk hang perbaiki diri ...Dia dah sedia kan jodoh yang terbaik untuk hang cumanya tunggu hang lebih bersedia dari segi rohaniah....

cuba renung2 kan balik.. hang asyik bertanya kenapa Allah tak makbulkan doa hang... tapi hang ada fikir tak dah cukup ke hang berdoa dan berusaha... mana tahu Allah kata kena doa sampai seratus kali baru dia makbulkan tapi sampai 95kali doa, hang dah tanya2 kenapa tak makbul lagi pastu terus berpaling ke jalan yang lain sebab tuh laa doa hang tak makbul....

Bersyukur dan hargai laa apa yang kita ada sekarang nih... jangan putus asa.. Allah tuh maha pengasih dan menyayangi.... kalau rasa kurang ilmu dan iman cari laa guru dan belajar... jangan marah yek.. sedekah senyum2 selalu baru awet muda... hahahhahaha

zehra2 posted on 11-12-2012 11:21 PM
sedih pulak aku baca..
mcm aku, mungkin aku ni ...

sangat2 trsentuh bace komen kaka zehra

anggerikwangi posted on 12-12-2012 01:09 AM
hihihihi... yang ajak kawin kecut perut tuh aku ler tuh hahahhahaa.... walaupun tak pernah ada yan ...

sangat2 setuju dengan hujahan kaka anggerik..

kita nih kalau hidup jangan asyik menunding jari pada orang lain jer... orang tuh salah orang nih salah.. Allah tak adil.. Allah tak dengar doa kita... semua orang salah... sekali sekala cuma laa tengok diri sendiri.. nak kata Allah tak adil.. adil kah kita pada diri sendiri... nak kata Allah tak dengar doa kita... cukup kah kita berdoa... nak salah kan orang lain.. diri sendiri takde buat salah kah..???

Duduk selepas selesai solah.. renung2 balik perbuatan kita percakapan kita... ada kah masih perlu diperbaiki dimana-mana yang salah... sama-sama laa kita muhasabah diri....Inshaa-Allah...