CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: plastic_flower

[JODOH] My lonely life..bila nak bertemu jodoh

Close [Copy link]
mizz_aurora posted on 18-2-2013 10:15 AM
tulah.... aku pon nak tau defination cantik bagi ko?
aku tak penah rasa cantik n tak cantik pen ...

One of them cerita takde pun lelaki yg approach diorg sejak zaman remaja lagi. Bila berkenalan di internet and the berjumpa di dunia nyata - perjumpaan itu hanya jadi one-off affair. Lelaki tak mahu follow-up.

Bell posted on 18-2-2013 10:21 AM
Kulit gelap mcm perempuan myanmar, bibir tebal - tak cantik la tu.

Ok. Understand dh cantik kat mata hang camna.
I would suggest hang banyakkan bercampuq lagik dgn masyarakat. Then hang boleh tgk betapa ramai jer pompuan kulit gelap & bibir tebal yg kawen. Malah ramai ajer pompuan putih bibir nipis yg belum kawen. Lgpun byk ajer pompuan Myanmar yg kawen....

Bell posted on 18-2-2013 10:23 AM
One of them cerita takde pun lelaki yg approach diorg sejak zaman remaja lagi. Bila berkenalan di  ...

so takde jodoh lah tu.... tak semestinya sebab pompuan tu tak cantik then takde follow up
aku penah je blind date dgn lelaki2, ada jer yg good looking... tp aku tak hooked up pon
sebabnya aku rasa takde chemistary dgn lelaki tu
tp even tak hook or follow up whatever tu, aku sempat jugak la bercinta dgn dia for 2 years
Last edited by mizz_aurora on 18-2-2013 10:38 AM

Innrukia posted on 18-2-2013 10:28 AM
I would suggest hang banyakkan bercampuq lagik dgn  ...

Org melayu kena la guna benchmark melayu. Apahal guna benchmark negro pulak...

Innrukia posted on 18-2-2013 10:28 AM
I would suggest hang banyakkan bercampuq lagik dgn  ...

hmmm.... typical lelaki melayu. mendambakan wanita kullit putih gebu, kurus, tinggi etc

mizz_aurora posted on 18-2-2013 10:32 AM
so takde jodoh lah tu.... tak semestinya sebab pompuan tu tak cantik then takde follow up
aku pen ...

so temu jodoh di syurga jer la. Kalau umur dah 40'an belum kawin, elok membujang sampai bila-bila imo. Lagipun chance nak dpt zuriat tu amat kecil.

Follow Us
Bell posted on 18-2-2013 10:21 AM
Kulit gelap mcm perempuan myanmar, bibir tebal - tak cantik la tu.

aku pun hitam dan bibir tebal jugak... aku pun tak kawin lagi jugak.. means memang camni ke..?? aku tak rasa... aku rasa aku belum jumpa jodoh aku...

bagi perempuan kat ofis hang tuh.. aku rasa depa tak jumpa jodoh sebab depa tak berusaha jer.. kalau setakat cari jodoh online tuh tak berkesan.. depa kena laa fikir alternatif lain... maybe jodoh depa ada kat sepanyol ka peranchis kaa.. jepun kaa... depa dok kat ofis tu jaa pi keja balik pi keja balik... mana nak jumpa jodoh nya pung...

kena laa keluar skit dari kempompong kan.. macam yang aku cuba buat for this year 2013... year to travel... hahahahaha.. mana tau jumpa jodoh kat airport ke dalam kapal terbang ke... ha kan kan kan kan kan.. hahahahahaa

anggerikwangi posted on 18-2-2013 10:37 AM
aku pun hitam dan bibir tebal jugak... aku pun tak kawin lagi jugak.. means memang camni ke..?? ak ...

Kalau tanya 100 lelaki - adakah Neelofa cantik? 90-95 lelaki akan jawab ya.
Kalau tanya 100 lelakki - adakah Adibah Noor cantik? 1-2 lelaki mungkin akan jawab ya.

Ini contoh, bukan nak mengeji. So beauty is in the eyes of the beholder betul kalau tgk individu. Kalau tgk as a group of people, it is not true.

Bell posted on 18-2-2013 10:41 AM
Kalau tanya 100 lelak ...

believe me lelaki yang buruk giler tahap gler tak handsome pun akan kata neelofa cantekk... tapi kalau suh depa bandingkan bini depa ngan neelofa confirm depa kata bini depa lagi cantekk.... hahaha...

lelaki nih memang fitrah depa suka bende cantek2.. tapi bila depa dah kenal hati budi seorang perempuan yang lebih cantek dari rupa depa akan kata cantek jugak... hihihihi...

cuma perempuan yang tak cantek hitam dan bibir tebal macam saya nih kena ler berusaha lebih skit kalau nak dekati lelaki sebab awal nya depa mesti takkan pandang orang yang tak cantek macam saya nih.. jadi kena ler pandai bergaul dan rapat dengan lelaki2 nih... jangan jadikan kekurangan kita sebagai penghalang.... just berkawan jer... nanti bila depa dah kenal hati budi.. hurrrmmm mana tahu ada yang tertawan ngan kecantikan dalaman kan....

dari hati menyentuh Jiwa... bukan dari mata turun ke hati... hihihihihi...

Bell posted on 18-2-2013 10:41 AM
Kalau tanya 100 lelak ...

Yes, aku pun admit Neelofa cantik. Tp cantik fizikal ajer ker yg uols pandang? Aku ada baca phsycology book, 1st attraction utk lelaki of cos fizikal tp lepas beberapa tempoh lelaki akan get tired of this beautifool face. Sebabnya isi dalam kosong. Aku harap kajian buku ni betul. Sebabnya kalau ikut pandangan hang, semua andartu yg ages ni memang xleh kawen dah.

So bg aku & geng2 yg bibir tebal & gelap
samalah kita isi jiwa kita dgn 'permata' which is agama.
Insyaallah ada Allah tahu betapa cantiknya kita.

ps; tua nnt sama ajer berkedut jaaahhhh

anggerikwangi posted on 18-2-2013 10:55 AM
believe me lelaki yang buruk giler tahap gler tak handsome pun akan kata neelofa cantekk... tapi k ...

Depan bini kena la kata bini cantik. Belakang bini toksah cerita la...heheheh. Cuba tgk laptop lelaki - kalau takde gambar perempuan cantik-cantik berbogel tak sah...haaha

Hati budi tak nampak. Muka & body terus nampak. So hati budi tak berapa relevant la bagi lelaki....haahaa

.

Innrukia posted on 18-2-2013 10:57 AM
Yes, aku pun admit Neelofa cantik. Tp cantik fizikal ajer ker yg uols pandang? Aku ada baca phsyco ...

Apo pulak? Bila dah jemu dgn kecantikan isteri sedia ada. Cari la no 2, 3 dan 4.....hahaaa. Ugama pun tidak melarang....heeh

Bell posted on 18-2-2013 11:03 AM
Apo pulak? Bila dah jemu dgn kecantikan isteri sedia ada. Cari la no 2, 3 dan 4.....hahaaa. Ugama  ...

iols nih ciri lelaki yg tak berkualiti
ngutuk wife kat belakang, nk kawen 2,3,4 sbb jemu dgn kecantikan

So tak rugi kalo tak kawen ngn lelaki sebegini.
Sila ignore lelaki gini

sampai skang takde org PM mintak ASL

Bell posted on 18-2-2013 11:01 AM
Depan bini kena la kata bini cantik. Belakang bini toksah cerita la...heheheh. Cuba tgk laptop lel ...

So sad... kesian nya kat u nih... saya ada ramai kawan lelaki yang depan saya pun dia cakap bini dia cantek pandai masak.. selalu ajak saya makan kat umah dia.. walhal depan bini dia tak pernah pun dia cakap bini dia cantek...

u better go out and see more people out there.... lelaki nih kalau dah kawin macam mana depa terbeliak tengok pompuan cantik kat luar pun.. dalam hati bini gak yang paling cantek beb... mana lelaki yang tak cakap camtu confirm ego tinggi atau bodoh sombong....

betul kak inn kita kena laa isi kan diri ngan ilmu dan cantek kan dalaman kalau dah luar tak berapa nak cantek kan... Allah tuh cipta manusia semua dengan berbagai2 kelebihan... cuma kena pandai manfaat kan apa yang diberi jer....

kalau cantek nih kelebihan dia memang terang sangat... kalau bodoh pun orang tetap nampak cantek.. perangai buruk pun orang tetap nampak cantek sebab muka body dah memang cantek...

pada yang hitam dan bibir tebal macam saya nih.. kena lebih berusaha jaga perangai jaga budi pekerti.. sebab kalau dah muka pun buruk perangai pun huduh takde sapa yang nak pandang dah... nak pulak bodoh sombong lagi taruk kot atas..memang sah laa tak kawin2... hahahahaha...

kalau sedar diri tuh tak berapa cantek.. jadi bawak2 laa cantek kan akhlak dan budi pekerti... kalau dah cantek dan bijak pandai macam adik kita bell nih.. takpa dah kot... mesti bell dah kawin dan punya keluarga bahagia kan..??? alhamdulillah....

Innrukia posted on 18-2-2013 11:06 AM
iols nih ciri lelaki yg tak berkualiti
ngutuk wife kat belakang, nk kawen 2,3,4 sbb jemu dgn ke ...

yer laa kak inn... cantek bila2 masa bleh jadi tak cantek.. Jika Allah tarik balik kecantikan tuh camno... sekelip mata jer... lelaki yang tak cukup dengan 1 nak tambah 2-3-4 nihh.. elok renti kan laa.. tapi rasa nya yang tak cantek tak akan jadi mangsa nih.. sebab dah memang tak cantek kan..

selalu yang cantek2 jer arr yang jadi mangsa camni.. tu laa kelebihan Allah bagi kat yang tak cantek macam saya nih.... hihihihihihi....

farouk21 posted on 18-2-2013 11:09 AM
sampai skang takde org PM mintak ASL

ASL please... hahahahhaa... kelakar.. geli perut saya...

anggerikwangi posted on 18-2-2013 11:13 AM
ASL please... hahahahhaa... kelakar.. geli perut saya...

kalau nak mintak kena seriyes hokeh

farouk21 posted on 18-2-2013 11:15 AM
kalau nak mintak kena seriyes hokeh

hahahahaa... dah minta marah pulak.. tak minta kata takdak sapa minta... serius laa nih laling.. mai pm mai...

anggerikwangi posted on 18-2-2013 11:19 AM
hahahahaa... dah minta marah pulak.. tak minta kata takdak sapa minta... serius laa nih laling.. m ...

iols pemalu lahhh