CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: plastic_flower

[JODOH] My lonely life..bila nak bertemu jodoh

Close [Copy link]
anggerikwangi posted on 26-2-2013 12:35 PM
i pm gambar dia k...

idak sesuai sesangat...

Innrukia posted on 26-2-2013 01:13 PM
idak sesuai sesangat...

huurrmm kan.. kira ok laa i reject u kan kak inn... i bijak kan..?? hahahhaa...

HangBuah posted on 7-4-2011 10:09 AM
Minta maaf cakaplah ye....... Dari point of view seorang lelaki...... korang yg macam tak menarik pe ...

lelaki ni tgk muka lawa, badan lawa je ye..hehe..

knapa aku tk lawa dan bdn tk lawa ada ramai yg suka?

atau aku tk perasan aku lawa kot..haha

serihartatie posted on 26-2-2013 02:51 PM
lelaki ni tgk muka lawa, badan lawa je ye..hehe..

knapa aku tk lawa dan bdn tk lawa ada ramai y ...

hihihihi... pengertian cantik tuh subjektif

anggerikwangi posted on 26-2-2013 10:52 AM
jangan salah faham yer... dia nak ada at least 4 orang adik beradik... so means perempuan tuh ada  ...

ngarut je kawan uols tuh buat rumusan.
ai adik beradik 8 org, 2 org meninggal, so tggl 6.
akak ai, anak dua jek, dapat anak lambat pulak tu, slps 5 thn,
akak lagi sorang anak 4, tu pun susah payah usaha, .

ce tulis sikit biodata kawan uols tuh. best ke dia?

kot 2 la ada yg berkenan.

ni ai tanya bagi pihak org lain nih. bukan untuk ai nih..

nuhanis posted on 26-2-2013 08:23 PM
ngarut je kawan uols tuh buat rumusan.
ai adik beradik 8 org, 2 org meninggal, so tggl 6.
akak a ...

Ni ciri-ciri sidia tuh laa...

-lelaki

-26 tahun

-keje System Engineer (IT engineer) kat taman equine

-bujang tanpa ikatan pertunangan/perkahwinan sebelum dan masa kini

-asal & tinggal kat beranang, selangor

Follow Us
dulu memang aku selalu meroyan sebab tak sampai2 lagi jodoh.... tapi sekarang aku da sampai tahap malas pikir & malas mencari....aim aku skrg nak kumpul aset,nak kumpul harta,nak setel hutang2,nak p haji & nak pusing dunia....lagi berbaloi kot dari dok bersedih2 pikir jodoh yang tak kunjung tiba....

shalin2011 posted on 27-2-2013 08:56 AM
dulu memang aku selalu meroyan sebab tak sampai2 lagi jodoh.... tapi sekarang aku da sampai tahap  ...

how old are u
sama dgn me saja tahap malas pikir tu

shalin2011 posted on 27-2-2013 08:56 AM
dulu memang aku selalu meroyan sebab tak sampai2 lagi jodoh.... tapi sekarang aku da sampai tahap  ...

kena sampai meroyan ke..??? aku nih relaxx jaa... takde laa malas nak fikir.. tak fikir pasal kawin pun.. tapi kalau ada yang aku suka kan aku pening camna nak mengorat tapi dalam hati tak rasa pun nak kawin ngan dia... just nak seronok2 kacau2 jer... hahahhaa...

kalau jodoh apa salah nya.. hahahahahaha... sapa yang kata malas nak fikir tuh laa sebenarnya dia asyik fikir jer... kalau tak camne dia bleh kata malas dah nak fikir... hahahaahhaa... relax2 sudah laa...

anggerikwangi posted on 27-2-2013 10:14 AM
kena sampai meroyan ke..??? aku nih relaxx jaa... takde laa malas nak fikir.. tak fikir pasal kawi ...

Cik Seri,
Org tu luahkan rasa yg terpendam, let it be. Jgn samakan situation dia dgn cik Seri. Mungkin ada something yg buat dia jd camtu.
Dia luahkan kata meroyan, mungkin tahap meroyan dia tu sama ja ngn tahap relax cik Seri.

anggerikwangi posted on 27-2-2013 10:14 AM
kena sampai meroyan ke..??? aku nih relaxx jaa... takde laa malas nak fikir.. tak fikir pasal kawi ...

perjalanan hidup kita tak same...pengalaman hidup pun of course tak same...maybe pade u,ok je being lone ranger....tapi utk sesetengah org cm aku,aku rase being alone is quite stressful,sometimes....for certain situation,aku rase aku perlukan someone yg tolong aku...p servis keta ke,btolkan lampu ke,paip ke...or maybe teman pendengar masalah... this is how companionship works for me...but for some situation,aku rase sgt2 la comfortable menjadi single...for instance,aku takyah susah2 pikir nak masak pe balik keje kang,takyah pikir anak sakit ke,suami sakit ke...ikut suke aku nak tido kul bape,nak bangun kul bape...boleh ngadap fb & forum berjam2 lamenye...takde sape nak mara....

Innrukia posted on 27-2-2013 10:28 AM
Cik Seri,
Org tu luahkan rasa yg terpendam, let it be. Jgn samakan situation dia dgn cik Seri. M ...

hahahahhaha... ye juge... definisi meroyan yang tidak dapat dimengertikan... hihihihihi....

i relax2 saja... tapi i tak kata i tak fikir langsung.. i fikir tapi biasa2 jer.... maybe sebab i baru mula hidup kot baru 3 tahun keje... kalau yang dah berpuluh2 tahun keje mungkin lain perspektif nya...

bab yang macam u cakap tuh tukar lampu laa pebetul paip laa pi servis kereta... even pebetui motor yang kadang2 rosak... semua i bleh buat sendiri maybe betul jugak ler i rasa ok jer lone ranger...

sorry yer pada semua kot2 ada yang terasa...
Last edited by anggerikwangi on 27-2-2013 11:01 AM

shalin2011 posted on 27-2-2013 10:59 AM
perjalanan hidup kita tak same...pengalaman hidup pun of course tak same...maybe pade u,ok je bein ...

Yes, itula fitrah Allah jadikan setiap manusia berpasangan. Sedangkan Nabi Adam pun ada naluri hingga Allah ciptakan Hawa.
Mcm aku, memang selesa jugakla hidup sorg, maklumla dh 34 thn sorg jer. Tp at 1 point memang tetap ada rasa nk kawen & ada anak.
Tp hidup tetap diteruskan mcm biasa. Hehee no harm utk pikir psl ni. Doa & tawakkal la. Allah tetap bg yg terbaik utk kita.

wahh..dah page 105...hangat btl...

Innrukia posted on 27-2-2013 11:12 AM
Yes, itula fitrah Allah jadikan setiap manusia berpasangan. Sedangkan Nabi Adam pun ada naluri hin ...

stujukk.. sampai masa ia akan datang sendiri.. yg penting tetap percaya dengan qada n qadar..

shalin2011 posted on 27-2-2013 10:59 AM
perjalanan hidup kita tak same...pengalaman hidup pun of course tak same...maybe pade u,ok je bein ...

sama la dgn aku.. kdg2 rasa mcm ok aje kalau stay single.. kita pun akan lebih berdikari dan tak mengharapkan org lain.
cuma baru2 ni ada ular sawa dok mengganas kat rumah aku ni.. dah 5,6 ekor kucing2 aku kena  makan.
masa ni lah terasa nya susah sgt2 bila takde org lelaki kat rumah..
tp aku terfikir jugek la.. belum tentu kalau berlaki pun, dia bulih tangkap ular tu.. ntah2 dia pulak yg lebih takutnya..

Hmm. Soal jodoh ni memang la menikam kalbu gitu. Dah bertahun2 single, ni la first time rasa berkecamuk. Sebelum ni relax2 je, tapi lately.. Mungkin sebab I sorang je yg sampai sudah tak kahwin2. Perit telinga bila dengar orang mengata macam2, seolah2 salah kita sebab kita tak kahwin. Lepas tu orang selalu ingatkan kita dah tua & single. I know it already okay, motif tiap kali nampak muka I tiap kali nak sebut hal sama?!
Last edited by Nina9 on 4-3-2013 10:34 PM

zehra2 posted on 28-2-2013 11:33 PM
sama la dgn aku.. kdg2 rasa mcm ok aje kalau stay single.. kita pun akan lebih berdikari dan tak m ...

ulaq sawageliiiiii cian kucing2 tu.....

Nina9 posted on 4-3-2013 02:07 PM
Hmm. Soal jodoh ni memang la menikam kalbu gitu. Dah bertahun2 single, ni la first time rasa berkeca ...

peyet eh?

Innrukia posted on 4-3-2013 05:30 PM
peyet eh?

Err.. I nak luahkan perasaan je. Sorry sebab panjang bercerita.. I dah edit & pendekkan. Ingatkan boleh cerita kisah diri sendiri..
Last edited by Nina9 on 4-3-2013 10:36 PM