CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: diyes

Sikap Pelik di Malaysia jika pasang lampu kereta siang hari

orang tegur sebab xnak ko terlupa tutup espcially ble kereta da stop nti...klu lampu terbukak siang  ...
faisaltakherani Post at 6-4-2011 17:29

biasanya keta baru kalau kita off engin tapi lampu idup, bukan ker ader sound alert?

aku off siang dan malam

sesetengah model kereta memang ada bunyi alarm kalau lupa tutup lampu slps tutup enjin

Ada jugak sebab memang lampu dia x leh tutup.....memang hidup jer enjin, mesti lampu nyala.

Tapi lampu daylight ler diorang cakap..bukan nya lampu main. Alaaa...macam keter audi/bmw....yang jenis2 latest nie...memang ade specific lampu bila jalan.....mesti nyala.

Sebenarnya orang yang tegur tu memang ingat awak terlupa nak tutup sebab tu orang tegur.. Coz memang selalu sangat.. Bila dah on lampu waktu siang, x kira la on sebab masuk terowong ke atau sebab kat parking gelap ker.. selalunya dah park kereta nak jalan terus jalan aja sebab x perasan lampu on.. saya pun kalau dah terpasang tu x ingat dah nak tutup.. so berterima kasih la kat org yg tolong ingatkan tu..

Tapi saya baru tau keta2 mewah ni lampu automatik on coz mmg selalu gak terserempak BMW or MERC yg lampu on waktu siang.. hehehe rupanya auto on erk..

Reply 20# houdini

Bukan ke tepat kul 7 malam dah kena on lampu.. Saya asal tgk jam kul 7 aja confirm pasang lampu.. xkira la nampak siang lagi pun..

Follow Us
Reply 51# jerangkoong

Saya rasa bab2 pakai tali pinggang tu.. ada ramai org yang tidak suka ditegur kerana masih ramai org yang hanya memakai tali pinggang hanya setelah melihat kelibat abang polis..

Saya antara org yang asal masuk kereta aja terus pakai tali pinggang.. mcm dah automatik.. sekali balik kampung pergi rumah kawan yang cuma 500m dari rumah.. saya drive kereta ke rumah dia coz jalan semak2 nak sampai rumah dia.. so time nak balik saya seperti biasa akan memakai tali pinggang. Tiba-tiba saya terdengar adik kawan saya bertanya kepada kawan saya tu.. "Kak Rin tu nak pergi mana tu siap bertali pinggang bagai" Kawan saya yang menyangka saya tidak mendengar cepat2 menyiku adiknya dan berkata.. "Isk, pelan-pelan la cakap tu nanti Kak Rin dengar.. Dia tu mmg dah biasa pakai tali pinggang.. jadi bila dah jadi kebiasaan tu yang dia pakai walaupun nak balik rumah jer.. duduk kat tgh bandar sana mana leh x pakai tali pinggang.."..

Hehe saya sebenarnya terdengar.. Pastu semasa melambai saya cakap dengan adik kawan saya tu.. "Heheh dik.. kak rin kadang x perasan pun automatik pakai tali pinggang.. padahal nak balik depan tu jer"

Tapi saya rasa kebiasaan saya tu perkara yang baik.. jadi biarlah terus menjadi kebiasaan..

Reply  jerangkoong

Saya rasa bab2 pakai tali pinggang tu.. ada ramai org yang tidak suka ditegur ...
Rindianiey Post at 12-7-2011 09:57

Kan ? orang kita suka gelakkan orang yang pakai seatbelt! :@
Katanya skema segala, hellooooo ini bukan masalah skema.. ini masalah keselamatan kan ?

Macam la diorang tu boleh jangka diorang sentiasa selamat di jalan raya,
bawak keta pun macam pelesit ada hati nak fefeeling takde risiko eksiden langsung

Reply 68# houdini

Tu la pasal.. saya nak jalan dlm universiti pun mmg automatik pakai seatbelt.. bila saya dah pakai.. mana2 kawan yang menumpang tu saya tengok akan automatik pakai.. mungkin hormat sebab tumpang kereta kita kan.. tp alhamdulillah la.. x perlu di cakap.. tp ramai org sebenarnya x boleh terima bila ditegur suruh pakai tali pinggang.. sebab tu lah tidak menjadi kebiasaan menegur org yg tak pakai tali pinggang takut jadi kes bermasam muka pula nanti..

Reply  houdini

Tu la pasal.. saya nak jalan dlm universiti pun mmg automatik pakai seatbelt.. bi ...
Rindianiey Post at 12-7-2011 10:59 AM

salah satu sifat orang melayu adalah sukar untuk menerima apabila ditegur..

Bila tak pasang lampu motor siang hari,
polis traffic pulak tegur nasib tak baik bagi saman terus.

o0o0o0 gitu! selama ni aku pelik nape la org pasang lampu di siang hari... padahal dah cerah kot! salah satu sbb nk bg alert pemandu lain ek... so kalo cmtu hanya sesuai praktik kat highway je la kan n utk kete2 laju... kalo kete bese yg bwk kelajuan biasa, x kan korg x perasan kot? nk alert pemendenye? ni ape yg aku pikir la...
then aku pernah gak tny mmbr nape bukak lampu siang2? dorg ckp nk bg silau ngn flash camera polis... so dorg xleh nk snap plat kete... betul ke teori ni?

mcm kes TT ni, ko sekadar terlupe tutup lampu... bkn biasa bukak lampu mase siang hari... different situation la...

aku tak heran kalo orang hidupkan lampu di siang hari, tapi apa kes nyalakan fog light sensiang?

aku rasa org tegur tu sebab takut TT terlupa matikan lampu kereta, tau2 nanti...bateri habis jek kot...tp kete baru skang kalo kita tak matikan lampu selepas enjin mati kan ada bunyi...

aku tak heran kalo orang hidupkan lampu di siang hari, tapi apa kes nyalakan fog light sensiang?

...
nazurah Post at 21-7-2011 09:09

nazurah sayang...kete I, kalau sekali pusing 'ON' je suis lampu, fog light yg menyala dulu....pusing lagi sekali barula head lamp menyala.... so minta maafla kalau U teserempak dgn kete I ye....

Reply 74# zulka

zulka sayang... u pakai kete apa kak?

i selalu terserempak dengan satu swift ni...pukul 5petang pun fog light nyala.

Reply  zulka

zulka sayang... u pakai kete apa kak?

i selalu terserempak dengan satu swift ni. ...
nazurah Post at 21-7-2011 14:46

alamak...nick sy tu mcm nama pompuanke?..I ni bro la...
i pakai Honda sayang....

Reply 76# zulka

hadoi... habang rupanya. ingat kakak. sorry morry!

u pakai honda wave ke, honda civic ke, honda crv ke?

ermm.. bukan kalau kita lagi kerap buka lampu? lagi cepat bateri abis ke?

Reply 78# freekey

gitulah sepatutnya...

aku pernah hidup lampu dari pukul 1pm sampai 5pm, nak balik keje enjin x boleh start

skali tgk lampu x padam...

ermm.. bukan kalau kita lagi kerap buka lampu? lagi cepat bateri abis ke?
freekey Post at 21-7-2011 16:37

tak bro...kalau kita pasang lampu ke pasang radio ke 'semasa enjin tgh running' takde efect apa2 kat batery....
tugas bateri hidupkan starter utk hidupkan enjin kereta....lepas tu semua tugas diambil alih oleh alternator...