CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: birumatahitamku

baru berkahwin mestilah mahukan privacy ya tak??

sian kat biru.. sabor je la...
kaum laki ni mmg cmni, syg benor kat kawan. kita yg pompuan kna byk bersabor..
try la slow talk ngan husben leklok,  biru balik kpg lu, utk tenangkan fikiran..klu ckp byk kali, sampai gaduh2 pun x guna gak..
dugaan berumah tgga cmtu la..sbb laki ni mmg susah nk paham hati pompuan..kdg2 kita dh bg hint byk kali pun, dia wat xtau je

amalkan bacaan ni

"Ya Aziz Ya Jabbar Ya Mutakabbir "

Selepas membacanya beberapa kali, hembuskan ke atas suami sekira-kira suami tidak perasan. Atau isteri membacanya waktu suami tidur nyenyak.

Hembuskanlah di tapak tangan dan letakkan di hati (dada) suami. Mudah-mudahan Allah lembutkan hatinya. Bila hati sudah lembut, mudahlah dibuka kunci perhubungan atau pintu perbincangan.

*dulu husben sy pun berperangai mcm husben biru...pentingkan kwn2nya dr sy..ayat ni mak yang ajarkan. Alhamdullilah skrg dah ok s

Post Last Edit by sheely at 12-4-2011 15:10

kwn suami biru xkuar lg dr umah biru ker??
kesian nyer......
tu kan rumah biru,pasangan baru kahwin lak tu.....
kwn suami biru tu xterpikir apa2 ker???
xhormat tuan rumah ker??
xmalu ker duk lama2 umah org.....
die belum kawen lg ker??

kalau setakat alasan trnsport nk g keje rosak...die xleh ikthiar cara len ker nk g keje....
knpa nk tumpang umah biru gak??
die xleh nk pikir ker??pas tu makan minum sapa yg tnggung??bju die sapa yg basuh?
mkne nyer ujung minggu biru mmg dok umah aje ker??

ish sy sendiri geram pd kawan hsben biru tu....
saya paham perasaan biru sbb sy pon pasangan yg baru kawen gak...
belum pon sebulan...

apa pon xder apa yang kita boleh buat melainkan bersabar.....
unless klu biru n husben berani berterus terang dgn kawen hsben tu.....
die tu patut d sedar kan..........

sori yer kalau ape yg sy cakapkan ni melampaui batas.

ruginyer ko baru kawin tp

-xdpt buka baju di tgh2 rumah
-x dpt bermanja ngan hubby di merata tempat di dlm rumah
-xdpt bergolek bersama hubby sambil tgk tv
-x dpt manjer2 ngan hubby ats sofa
-xdpt sembang2/luah perasaan dgn sesuka hati
- xdpt pakai baju2 yang agak open di dalam rumah
-xdpt pakai baju tido yg seksi2 sambil berkeliaran di dlm umah
-hubby xdpt nk g peluk ko dr belakng time ko tgh msak...
dsbgnya....

semua tu hanya dpt dilakukan di dalam bilik sahaja.......OMG, x sanggup aku la...
ni ada abg ipar aku baru dtg umah aku ni 2hr pun aku dh rs x selesa....balik kerja nk jgk lepak baring dpn tv ruang tamu nk lepaskan penat smntara nk msk, ni dh ada org tpksa aku baring dlm bilik, bosan la, hrp2 kpala otak dia cergas la ckit supaya x jadi mcm kwn hubby biru....nape la dia tu x pk smua ni kan.....org baru kawin la ngok...laki kau mgkin bg tumpang dulu sbb igt kejap je kot, tup2 lama plak..
xkan keta rosak sampai 3-4 mgu x siap2 lg..? keta cap apa tu...

Reply 82# sheely

Belum kuar sbb motor dia belom siap.... biru dah rasa dia tersangat menyusahkan!!!!  angan2 biru nk bermanja ngan husbend bila balik sini terus xkesampaian... xda langsung rasa alam kebahagiaan baru berumah tangga ni..

awt yg lama sgt nak baiki motor tuh? x kan ler terlalu lama ambik masa nak baiki motor

tiap - tiap minggu  biru ajak laa  hasben biru tuh pergi melancung dengan alasan untuk privacy....

Follow Us
relaks dulu biru..sebenarnya keadaan membe suami biru sama mcm keadaan sy dulu..dulu membe sy baru je kawin..sy t'paksa menumpang kejap rumah membe sy kerana dekat ngn tmpat keje..sebab umah sy jauh sngat2..sejam lebih klu naik keta..cmpur duit minyak+ tol adalah dlm seribu..itu blum cmpur expenses yg lain2..gaji bape je..so nk xnk terpaksalah sy tumpang kejap..kejap x kejap sngatlah ada jgak dlm 2 bulan lebih..so,sy da xtau nk wat cmana lg,sy amik keputusan utk berhenti keja kerana xnk menumpang umah orng dan x sanggup ulng alik dr umah sy..dekat 2 bulan jgak sy jadik biawak hidup..xde keje..tp alhamdulillah,skng sy dah keje..so Allah mayb nk menguji hamba2 nya.Bersabarlah wahai biru..insyaallah kita akn dikurniakn pahala berlipat kali ganda..mana tahu mayb kwn husaband biru x cukup duit..so terpaksalah dia menumpang sementara..yelah dgn menumpang dia da bole save duit sewa umah,duit minyak keta,tol,duit mkn..mayb dia x cukup duit mcm sy dulu..

Reply 87# lampard

mungkin la.... tp apa yg biru tgk  dia langsung tak kedekut.. byk barang2 rumah pun husben cakap member dia beli.. hasben beli n member dia pun beli tambah.... kalau bab tu mmg biru agak dia xkedekut.. setau biru gaji pun blh tahan... xpela.. mungkin betul kata Lampard... husbend biru pun selalu cakap mungkin skarang ni dia susah...mana tau nanti kita pula... hmm... hanya  ALLAH yg tau...

thanks biru sebab memahami..bg masa kat kwn husband biru tue..jgn la marah2 kat husband lg..cian dia..mesti dia serba salah..nk jg hati isteri lg at the same time nk jgk tolong membe baik dia..husband biru tue jenis orng yg baik hati..jaga dia leklok..susah nk dpt husband yg mcm nie tau..semoga rumahtangga biru akn bahagia selamanya..aminnn

Reply 89# lampard

Semoga ALLAH SWT tabahkan hati biru supaya biru tak marah2 kat husbend.. supaya biru lebih sabar dgn semua dugaan ni.. alam rumahtangga mcm2 dugaan kan...

relaks dulu biru..sebenarnya keadaan membe suami biru sama mcm keadaan sy dulu..dulu membe sy baru j ...
lampard Post at 12-4-2011 16:41

AKHIRNYA MUNCUL JUGA SPESIS PENUMPANG NI DI FORUM INI.

-berapa lama kawan kau tu dah kawin semasa kau tumpang dia?
-kau pasti isteri dia 100% redha?

apa kejadahnya kau terima kerja yang perlukan belanja RM1,000 utk ulang-alik pergi kerja?

manusia ni lain, bagi aku NO WAY! malahan aku rela dan pernah menganggur dari menumpang rumah orang, walaupun pakcik makcik...apatah lagi pasangan baru kawin.

sebelum kau kata aku SELFISH + pentingkan diri sendiri...aku dah pergi volunteer pelbagai misi bantuan kemanusiaan di Tsunami Acheh,gempa bumi Pakistan dan Timor Leste. makan minum tak menentu, minum air lopak lagi, tidur dalam hujan. aku ulangi, VOLUNTEER, bukan kerja.

dalam dunia ni banyak cara nak cari pahala, kau pergi volunteer cuci toilet surau dekat rumah kau pun dapat pahala.   

tapi nak menumpang 2 bulan rumah kawan baru kawin...sorrylah!

Reply 77# gea

haha..agreed with gea..TT bwk je membe2 TT dtg umh tgk skit apa reaction hubby TT..

heee..haku yang bace story nih memang dah hangin satu badan nih plak TT.

TT ni pon 1,kenapa baik dan tak sampai hati tak bertempat nih??? slow talkla dengan hubby dengan kawan dia tu skali.misalnya lepas dinner.

Hubby TT ni plak haku taktau nak bagi dia kategori mana satu.Tak layak dipanggil LELAKI!sorry TT perkataan yang haku pakai agak harsh tp haku mmg takleh nak terima spesies lelaki macam ni.Be a man la oiii!dahla dah jadi laki org dan tak lame lagi kalau ade rezeki jadila bapak budak (insyaallah!) kalau tak boleh nak stood for his own lady/wife hmmm...korang pk pk lah sendiri nanti bila datang cabaran yang lg bsr dari ni mcmana.

Bestfriend hubby TT ni plak badigol.Transport cap apa dia pakai sampai dah 3 minggu++ tak elok lg?Say if memang transport dia tak elok lg, tolongla pikir solution lain. Bas ada, cab ada, train ada (tengok tempat gakla kan) so what's the big deal?konon nak berjimat tp dah ganggu privacy org lain yang dah berkahwin dan melanggar hukum agama..

Pikir pikirkanlah TT. Bersabar pon ada hadnya..

alahai suami tt nie.. dia tak ada niat ker nak bermanja dgn isteri yg comel bila2 masa yg dia suka kat dlm rumah tu. rasanya semua pasangan yg baru kawen mmg bercita-cita nak duduk rmh sendiri sbb privasi. blh peluk kat dapur..cium2 dpn tv..bila dah hot sgt senang suami dukung masuk bilik atau on jer terus kat mana2 pun. ni...ada sorang jantan lain kat rmh tu. dia ni bujang lagi ker dah kawen?

kalau dah susah sgt suami atau tt nak halau dia secara terhormat..aper kata tt ajak mak ayah tt datang melawat tt dgn suami. mintak mak ayah stay kat rmh tt dlm 4-5hari. dan semestinya mak ayah tt akan sound jantan tu supaya keluar dari rumah tu. aper hal duk dgn pasangan yg baru kawen...nak pregnant pun susah sbb tension jer kan

kawan laki biru tu buta hati...

tetamu lebih 3 hari sudah bole dihalau...wajib layan 3 hari saja.

dah agak musti TT bela hubby, dia tak gay kan?
tp dr cerita TT, aku rasa kawan laki ko tu suda minat sama laki ko la...
dia cemburu ko dgn laki ko, dia pun dah berjaya buat ko renggang dgn suami ko...
masa ko berdua sahaja hanya dlm bilik tido, yg most of the time dlm keadaan x sedar diri sbb tido...
masa sedar laki TT byk spend dgn kawan dia, sesuatu yg pelik bg org yg baru kawen...

aku pulak, wpun laki aku main game online dgn kawan2 dia, gelak2 suka2, aku pun jeles...
sbb aku deserve perhatian, gelak2 & hepi2 berdua...
aku x kira, aku mmg tamakkan perhatian laki aku, kalo dia x bg aku luahkan perasaan aku & bgtau apa yg aku nak dr dia...
tp bila aku dah hepi, dia nak main game sampai lewat2 pun takpe, hehe...

aku kat umah sementara masih berdua boleh seksi2, mugel2, manja2...
ya aku mmg manja & mula2 laki aku x dpt seswaikan diri...
hasil komunikasi, desakan, arahan, pujuk rayu, merajuk & doa, lama2 kami makin ok...

apa yg penting, DONT LEAVE YOUR HUSBAND ALONE...
kerapkan berkepit, ko selamba jek mesra2 dgn laki ko, tp secara sopan la...
kepit lengan dia, lentok2 kat bahu dia, baring2 kat riba dia...
masa ko wat keje, masak, menyapu, cuci pinggan ke, ajak somi sekali...
ajak sembang sambil dia tgk ko wat keje pun da besh...
buat apa saja supaya laki ko tumpu pd ko & jauhkan kwn dia tu...
bykkan senyum pd laki ko, ckp manja2... yg kwn dia tu ko wat mcm x wujud...

dia belikan brg umah tu saje nak bg korang rasa bersalah & bleh la dia dok lama2 kt situ...
kalo aku la, dulik la aku selamba jek pakai tanpa rasa bersalah...
tp hati2, amalkan bacaan bismillah & doa dlm apa jua pekerjaan...
takut jugak kan dia guna2kan korang berdua...
bkn menuduh, cuma brhati2...

bengang giller aku dgr citer TT neh, mmg carik pasal la kawan laki ko tu...
selamat berjuang, kami menyokong ko di sini...

TT cuci seluar dalam kawan husband jugak ke? TT jemur kan ke? jemur kat mana? sebelah dengan bra/panties TT ke?

Reply 87# lampard

2 bulan bukan kejap. kalo semua orang pikiaq macam hang... habis tungging langgang rumahtangga orang.

kita bersangka baik la... Allah nak duga hambaNYA mcm mcm cara... kita tgk Nabi kita, Nabi Muhammad S.A.W, sampai Madinah dia pun tumpang duduk dulu rumah sahabat... Abu Ayyub Al Ansari... cuba baca sejarah Nabi kita... berapa lama dia duduk umah Abu Ayyub... jadi kita berbaik sangka...
cumanya kes TT ni, saya pun faham, pengantin baru... nak rasa nikmat pasangan yang baru... nak privasi... jadi saya dah baca banyak komen ada yang baik, dan ada yang kurang enak didengar... jadi TT konklusi sendiri...
tetamu datang mmg kalau lama sangat mmg tak selesa... tapi dia datang bersama rezeki yang kita tak sangka2...

huhu..pe kes ni...kalau aku mmg x suka...x suka...