CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: birumatahitamku

baru berkahwin mestilah mahukan privacy ya tak??

jangan2 suami biru tu ada rahsia disebalik rahsia tak

Hah! Itu berbahaya... adakah mereka berdua ada 'something' dalam botol..kuang kuang kuang...

sorry salah spelling ...buat bukannya biat..
garamcukupmasin Post at 15-4-2011 13:29

eleh, buat-buat tersalah spelling plak, padahal niat nak kredit lebih..

motornye dah hampir siap

hehe 'hampir' siap tu bukannye da siap cik kak oi. jangan celebrate terlalu awal.

Skang ni bukan masalah motor tapi suami u tu.. motor yang dah direpair boleh rosak semula tau.

Klu tak dpt nego ngan suami, alamatnya datang balik la mamat tu lepas ni, ntah2 dia  sanggup rosakkan motor sendiri semata2 nak duk umah u...huhuhu

dah kuar dah.....

org gila meroyan.........

tak koser nk baca posting tak ilmiah ko ni  ...
go_kart Post at 15-4-2011 09:12

Fuh, sentap kau Joyah Gokart! EMPAT kali jawab posting aku, padahal mula2 kau tak nak layan. Ikut ilmu psikologi, mental kau tengah tak betul,ni mesti kes serius dengan laki kau. Yelah, jawap sekali, pastu pergi masak...masih marah. Jawab kali 2, pastu tonton Cineteron...masih marah. Pastu jawab kali ke 3, cuba baca koleksi novel Cinta..masih marah. Kena batang hidung ke? Cik abang tengah chatting dengan siapa? Dia simpan SMS siapa dalam hp?

Aku panggil kau Joyah sebab kau banyak posting hal ehwal dunia artis...pasal madu, skandal artis, gosip artis...biasanya orang suka topik pergolakan rumahtangga artis ni ada kena-mengena dengan diri sendiri. Kat Jabatan aku, kami panggil wanita kaki gosip ni Joyah.

Sorry lah Joyah Gokart...kita berbeza. Posting kau seolah-olah aku ni perempuan, dah nampak yang IQ kau tu rendah.

Aku ni lelaki, bertaraf pegawai kanan. Gred aku? Pegawai paling junior masuk ke ofis mengadap aku Gred 48. Itu paling junior. Hari ni aku terkejar-kejar 2 tempat rasmikan 2 majlis. 2X berucap tu. Saja berforum nak lepas tension, sebab kat luar aku bercakap bahasa rasmi aje.

Kejayaan aku disebabkan prinsip AKU TAK AKAN KELUARKAN ARAHAN UNTUK BUAT SESUATU YANG AKU SENDIRI TIDAK BOLEH DAN TIDAK SANGGUP BUAT.

Sebab itu semua staf sayangkan aku. Contohnya, aku suruh mereka sertai Askar Wataniah hujung minggu. Berkawad tengah panas. Aku turut ikut serta. Tak pernah miss walau sekalipun. Sekarang aku dah dapat pangkat pegawai askar pulak. Kepimpinan melalui teladan.

Wahai forumer sekalian; aku posting dalam kes biru ni sebab, antara beratus anak buah (dari pegawai sampai gred PAR) ada yang bermasalah rumahtangga,disiplin yang ganggu prestasi Jabatan aku. Objektif aku pulak terganggu. Sebab itu aku turut ikuti perkembangan TT, sebab tak mustahil jadi pada staf aku.

AKU TAK AKAN KELUARKAN ARAHAN UNTUK BUAT SESUATU YANG AKU SENDIRI TIDAK BOLEH DAN TIDAK SANGGUP BUAT.Jadi kalau anda tak sanggup kawan suami tinggal 2 bulan selepas jadi pengantin baru, janganlah nasihat TT supaya menerima perangai suami dia.

Aku sebenarnya boleh tolong TT kalau dia sanggup kasi alamat + sanggup terima malu. Anda semua pernah baca dalam akhbar kes tangkapan khalwat oleh Jabatan Agama WALAUPUN dalam rumah itu ada ramai orang lain? Contoh anak dara atau mak janda bawa balik lelaki, WALAUPUN ada orang lain di rumah. Tak percaya, PM alamat TT, walau negeri mana pun aku boleh cakap dengan Pengarah Jabatan Agama negeri tu sendiri.

Kepada Joyah Gokart...jangan asyik berforem gosip je, jaga suami awak baik-baik.

[tegur dgn baik agar persahabatan suami biru dgn kawan dia tak retak....
quote][/quote]

perlukan strategi yg terbaik nak buat ni...:

tak pela.. celebrate awal kononnya nak kasi ada heppy sikit utk bebape hari ni...

Follow Us
Reply 144# copacobana

bagus.. tapi aku takleh nak bagi point. TT kena bertegas dalam soal nih.. orang kata pendam lama2 nanti meletup rosaknya lebih teruk.

bukan berdosa ke? duk gtu? azz tanya ni, xtau hukum bab ni, tp klu  xberdosa pun, sgt kurang manis, mmg x patut, laki ptt paham, ni la lelaki, duk syg friendship tu sgt, x ilang kawan nye kalu suh kawan keluar,..

xsemua laki la...

entah hapa2 ada pulak yang upkan diri sendiri kat sini duk citer jawatan dia tinggi bagai.. off topik sangat

Reply 149# mesmerize

xtau nak comment apa kalau pasal tu..

..............................................................
tp nak gtau korang semua... smalam member husbend biru balik rumah dia.... so biru ada post kat satu 'laman sosial' biru...

gini bunyiknyeeee....

"BERDUA LEBIH BAIK.. =) "  pendek tp sgt bermaksud!

lalu si member husbend yg tgh beron9 waktu tu terus memberi maklum balas dgn ayat sentapnya... "XXXXXX"

walaupun biru rasa ada sikit kesal sbb dah tulis mcm tu... tapi biru puas hati kalau betul dia faham maksud biru.. tp jgn smalam faham pastu buat2 tak faham balik lak....

sekarang ni..
boleh tak biru nak gelak kuat2???  

yeayyy! nyanyi! berdua denganmu, pasti lebih baik, aku yakin itu, bila sendiri, hati bagai langit, berselimut kabut, berdua denganmu...

Reply 150# birumatahitamku

weh apa dia reply biru kat facebook tu? XXXXXXX tu apa weh?
kalau dia sentap n paham kalau tak blah jugak dari rumah biru mmg sah muka tembok laaa dia..

Reply 150# birumatahitamku

biru..citer la sket ayat sentap dia tu..
eleh nk sentap konon..dia saje nk ganggu privacy korg baru kawen..
mamat tu ada awek tak? jgn dia ada hati kat biru,sudah la ye..
saje nk dengki..tak bg korg beramas mesra kat mana2 dlm rumah tu..
almaklumlah korang baru halal..pengantin baru..inai pun tak hilang lagi..
ada tau mamat psyco camni..tak boleh tgk org lain bahagia..
so cari la seribu,sejuta,setrilion alasan nk gugat kebahagiaan org lain..

itu la..tak sedar diri tol..

takkan kawan biru tak reti2 kot..

orang baru kahwen mesti la nak bermesraan kan..ni tak boleh pulak pergi terbabas dekat uma biru..

tak patot tol la..

tgk pada suami si biru ni....

lain mcm je tgk laki die ni. kot ye pun member baik, tapi jgn la baik sampai mcm tu. kene jaga maruah isteri. tak molek bukan muhrim tgl skali dalam rumah lama2. lain lah kalau saudara. bukan adap kita orang islam mcm tu.

x kan x penah fikir nak mesra2 dgn wife dlm umahke , usik2 kat dapur ke sambil wife main masak2, main kejar2 ke.. baru je kahwin kan semangat mesti lebih.

sebagai pandangan, kalau biru nasihat tak jalan, suruh orang lain nasihat, seperti mak ayah, adik beradik,saudara.. tok sah malu2, ni bukan citer dalam kelambu..

semoge motor die tu cepat2 ler molek... amin

tahu sentap jugak mamat tu yer? ingatkan tak reti bahsa langsung... eee...rasa nak menyumpah jer kalau jumpa mamat nie
mak ayah dan famili mertua tt tau ker tidak yg ader tetamu yg tak di undang rumah tt nie?

weh apa dia reply biru kat facebook tu? XXXXXXX tu apa weh?
kalau dia sentap n paham kalau tak blah jugak dari rumah biru mmg sah muka tembok laaa dia..

bagaimana bahasa sentapnya tak yah la kot biru tulis kat sini.. cuma lebih kurang dia cakap dia faham post biru n mintak maaf sbb dah ganggu kitorang...  so biru lega la.......               TAPIIIIIIIIII......              DIA KAT RUMAH SKUNK NI.. DIA DAH SAMPAI.. DIA CALL SUH HUSBEN BIRU G AMIK DIA TD.. WWWWWWWUAAAAAAAAARRRRRRR!!!!!! WUUUUAAARRRRRRRRRRR!!!   kenapa dia cakap faham tapi dia datang jugak....??? rupa2 nya dia tak faham pun!

dah tau suami lembik loyak, bini pun ikutttt je la eh jadi lembik jugak..

pastu stress sorang2, nangis sorang2, meroyan dalam ni.. motif? boleh selesaikan masalah ke?

dah berpuluh2 cadangan forumers bagi, sound direct, cakap elok2, libatkan keluarga, keluar dari rumah, hantar msg, berlakon, memberontak, sindir, berkias dsbnya...

and all u can do is... menangis??

selesai ke masalah? kalau rasa selesai.. then carry on.. boleh la close thread ni.. sebab dah ada solution dah... nangis je.. senang..

Post Last Edit by go_kart at 18-4-2011 07:39
Fuh, sentap kau Joyah Gokart! EMPAT kali jawab posting aku, padahal mula2 kau tak nak layan. I ...
copacobana Post at 15-4-2011 06:27 PM

apa yg ko merepek ni bahlul...............

haram aku nk baca..buang karan aku...next time jgn cuba2 quote posting aku okeh...

aku mmg pantang ngan org yang sewel

ko jaga jelah telo ko bebaik..kang tak pandai jaga jadik busuk mcm orgnya

babai