CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: isabel

2AM : SHOWCASE IN MALAYSIA 2011 [FAN ACCOUNT]

ni fancam aku...
Sing along contest.. suka kat NO THANKS changmin...

Birthday Celebration

I Was Wrong

Like Crazy

This Song

Sesi skodeng kat KLIA...

credit to me...

Post Last Edit by rukiaichigo at 25-5-2011 08:31

okay, seperti yg telah dijanjikan, aku dah selesai upload semua gmbr2 dr kamera fieza... kpd sesiapa yg nak buat koleksi tu, sila2 la amik ye. fancam nyer sambung esok2 la pulak...

110520 Koleksi Gambar Semasa Sesi Autograf

110521 Koleksi Gambar Semasa Sesi Showcase

picture taken by: fieza & JUSTcircle
upload by: rukiaichigo

Rate

1

nih koleksi gmbo dr camera chap hayam aku yg selebihnyer le skod pesbuk aku yek?

kwon membtlkn suarnyer

abe long blankie

muker changmin nmpk penat

maknae merenung tros ke kamera ku

PLS DO NOT HOTLINK
PLS TAKE OUT WITH FULL CREDIT
PIX CREDIT:  AGASSHISEBEN AKA SE7ENSTARZ AKA SEBEN *motip multinick hahaha

sambungan

jinwoonie ah

4 sekawan

maknae got angry birddddddddddddd as bday pressie

bersemangat tiup lilin kek bday klcc.  ayat changmin:  i want to eat the bridge but it's a plastic

PLS DO NOT HOTLINK
PLS TAKE OUT WITH FULL CREDIT
PIX CREDIT:  AGASSHISEBEN AKA SE7ENSTARZ AKA SEBEN *motip multinick hahaha

Rate

1

FAN ACCOUNT ~ FANSIGNING

aku bertolak dr jb kul 830 am pastu jumpa blankie tros ke mid valley shopping hadiah utk kwon.  lepak2 touch up pressie sume, blankie tulih kad chenta utk 2AM tros gerak ke opis kia.  jumpa fieza dgn luvmosh.  so gether2 la kita bergerak.  kia dgn kete baru pantas berdezup ke wisma bentley.  smpi dlm 530 pm lepak2 dulu kat surau jmpa k/hadiff, sweetdiva borak tak hengat donia pastu bru masuk hall jmpa fida yg belikn tix utk aku.  ramai gak yg pes taim aku jmpa.  mekasih la ye saper yg tegur aku.  korang mmg best!  

dh masuk hall dpt tag dorg bg cd 2AM.  aik brp byk daaaaa?  takpe ar wat koleksi.  tp poster tak dpt laks.  pang pung pang pung dlm kul 830 pm bru bdk2 2AM kuor.  sblm tuh baki dgn guiboo wat coverage utk 8tvnite live.  jin selaku emcee mmg lawok.  not bad ar dia leh ctrl the crowd *sorry aku skip byk benda sbb rata2 ader dh citer kekeke

ok pastu sesi autograph bermula.  plan nk pg last skali tp ahjusshi security sebuk suh beratur.  memuler dh beratur eh leh kuor plak pg belakang.  poyo tul sajer nk melmbt2kn giliran aku sanggup takmo ltk pressie kat dlm kotak.  aku nk bagi face to face kat dorg.  tiba turn aku semunyikan pressie tuh seb bek tak kena tahan.  pes aku greet changmin, eye contact *cair siot tros aku pas surat chenta pastu dia senyum.  next kwon hamboi tobal makeup dia kekeke greet kwon, eye contact tergezut dia masa aku pass pressie tuh.  tengkiu tengkiu katernyer waaaaaaaaaaaaaa sonok2 pastu jinwoon sama gak greet then pass surat chenta aduhai mater dia satu line jew tp totap comey last but not least seulong aku greet dia pastu dia angguk2 then aku pass surat chenta gak.  yg paling best aku siap usap tangan dia yg mulus berurat mmmmuaaaahhhhhaaaaa tros kena tegur dgn security poyo tuh.  aku peduli haper janji dpt pegang ngeeeeeeeeeeeee abih2 tros kuar wisma jmpa dak2 len.  moyan tak hengat lg end of day one.

aku tak share fancam sbb rata2 sama jew dgn yg len2.  mmg berbaloi ar dpt pg fanmeet nih.  sgt2 best.  mekasih kat blankie temankn aku pg shopping, pd kia yg tumpangkn aku ke wisma bentley.

Rate

1

FANACCOUNT ~ FANMEET

aku kuar jam 12 noon.  pg together2 dgn fida ok jew cari wisma mca.  park kete kat opposite wisma flat rate.  masuk2 tros ke zone A queue mintak tlg bebdk kat situ chopkn tempat sbb nk pg isi peyut.  maser tuh fans mmg dh ramai.  dh lunch lepak 4 jam lebih jmpa lak linome.  masuk hall dlm kul 5 pm.  mekasih pd JC chopkn tmpt.  appreciate sesgt tuh jew mampu aku ucap.  nk spons tix beast tak dayo

masa aku dh masuk tuh ada plk bdk nk beli tix fida so berlari lah aku kuar pass tix kat dorg.  alhamdullilah dpt jgk jual 2 tix zone B.  the power of twitter msuk dlm jmpa limau, boboy tak sangka dpt duduk satu row.  linome seblh aku lagik kekeke show start lps jin warm up the crowd.  dorg nyanyi dgn penuh perasaan dan main game best2.  pastu celebrate besday changmin, seulong dan jinwoon.  impressed dgn engrish changmin.  at least dia blh converse basic engrish tmpt yg aku duduk tuh mmg strategik sbb nmpk dorg sgt clear.  pasan jgk repotz2 kat dpn dgn camera bagak2 sian kat org yg duk front row.  tp bdk dpn aku pn mmg sajer nk kena hempuk dgn tangan tak reti diam.  taw la essited skali skala kita phm la nih sibuk dgn ketas kajang murahan pastu balik2 melompat2 tak kena masa haizzzzzzz

neway mmg enjoys sesgt fanmeet nih.  digi jjang!  pd blankie, kia, fieza, luvmosh, k/hadiff, fida, jc, sweetdiva, k/bel, limau, boboy, linome dan sesaper yg aku tak pasan *jgn mare mekasih sume!  dpt jmpa korg sgt best hocckay!  end of fanaccount.

Follow Us
Post Last Edit by rukiaichigo at 25-5-2011 07:48

Reply 645# se7enstarz

sama-sama seben... aku tolong tmpg kan korg tu sbb aku pun nak pegi kan. nasib baik la korg x sesat barat daya nak terjah ofis aku tu. plus time kaseh kat ko jugak sbb bg aku free pass showcase tu!!

nota kaki:
kete aku tu bukan kete baru ye... dah nak setahun pun...

Reply 642# rukiaichigo

i lebiu bebeh!!!!
sayang ko dgn fiza manyak2.....

Reply  se7enstarz
sama-sama seben... aku tolong tmpg kan korg tu sbb aku pun nak pegi kan. nasib ...
rukiaichigo Post at 25-5-2011 07:42

mmmuaaahhhha tp nmpk mcm bru.  siyes! takde mn nk sesat sbb blankie yg lead.  sonang baitu...kekeke

Fansign event:

Disebabkan ramai dah citer pengalaman dorang dari awal dan rasanya pengalaman me pun lebih kurang je. Oleh itu me cerita pengalaman masa berada depan dorang kat meja tu je la ye

Sebenarnya me dah prektis nak cakap apa bila berdepan dengan dorang. Lama dah prektis ni.. tu pasal masa beratur tu me suh amyhisashi tu pi depan dulu sbb me nebes tahap gaban. Dalam otak dok ingat skrip jek Yelah, jumpa dorang face to face dlm masa yg sangat singkat. Harus me cakap laju2 tanpa tersasul ke hape sbb tak nak bazir waktu.

Jeng.... naik pentas.

1st Changmin. Dia amik cd me dan trus tandatangan tanpa pandang me pun. Dah abis sign dia amik cd lagi satu. Me tak sempat apa2 ok! Tapi me tak puas ati, cakap jugak "OMG, you're so handsome even off the camera!" tup tup masa tu dia tgh sign cd orang belakang me (sape ek? Hana O ke? lupa plak) dan me plak in the middle nak ke arah Jo Kwon, dan dia angkat kepala...... pandang me "Thank you... you're so sweet"  ahhhhhhhhh.... cairrrr~~~~~~~~~ rasa lutut ketaq seribu tuhan aje yg tau!

2nd Jo Kwon: Masa terlalu pantas sbb telah dibazirkan pada ChangMin tadi. Cakap jugak "lease take care, don't sick. Promise?" Jo Kwon: "Hehe... ok, promise. Thank You. Bye" sambil lambai-lambaikan tangan ala diva. Me cair untuk kali kedua. Jo Kwon is my bias in 2AM and 2nd in my heart after Taemin. Harus korang paham macam mana perasaan me bila face to face ngan pojaan ati ni kan? Menggeletar segala lemak di badan.

3rd JinWoon: "Uri maknae~ your eyes... cuteeee" sambil wat single line eye guna jari. Ehem... ye, masa me sebut cute tu bunyiknya cam gedik sket. Sape seblah2 me tu kalo dgr mungkin dorang akan muntah darah kaler pelangi. Reaksi Jinwoon?  sebelum tu dia senyum biasa2 jek.. tapi depan me leh plak dia kuarkan killer eye smile itu. Terasa cam ada lagu "Dugun dugun" by Sunny Hill (Best of Love ost) plak sebagai background music kannnnn....

4th: Seulong: Disebabkan me dah cair ntah brapa %, bila depan Seulong ni me dah tak tercakap apa selain tunjuk tanda bagus sambil angguk-angguk kepala je. Tujuan me wat camtu sbb me nak dia tau dia tu super hensem dan flawless... tapi mulut me dah tak leh sebut kata2 tuh. Rasa cam nak jatuh je bibir me ni akibat tahap kecairan yg keterlaluan. Reaksi Seulong? "OMG.... thank you~ OMG~" well... korang rasa dia paham tak signal me tadi tu? Yg heran tu motip nak  berOMG sampai 2 kali? Masa me nak turun tangga tu pun me dgr lagi dia sebut OMG. Sape la yg jadik mangsa OMG Seulong kat belakang me tu ek

Lepas tu kami turun tangga. Ntah brapa banyak tangga kami turun sambil spazzing tak henggat. Kaki masih ketaq lagik. Payah nak lupa muka sweet Jo Kwon. Rasa cam nak naik balik dan pi tatap muka dia for another 1 minit. 1 minit pun cukup la.... walaupun rasa cam tak puas... hahahah ^^

Gambar me rasanya same je ngan gambo korang kan? Jadi me post mana yg perlu je la ok.

Showcase is next~

Showcase... but before that, sessi bergelimpangan di luar bangunan.

TBH, me tatau mana Wisma MCA. Walaupun dah google dan sebagainya me still tak paham jalan. Ni semua disebabkan segala point2 yg diberikan oleh member dan peta semuanya me tatau... Ape tu bangunan City Bank? dan lain-lain. Jadi, keputusannya? Park di BTS, naik teksi ke Wisma MCA. Tak susah kan? Ya, hidup saya mmg macam ni. Kenapa nak kusut masaikan lagi kehidupan yg dah oredi bercelaru? Yang penting enjoy~ *wat gaya Nora Danish*

Kisahnye:
Sebelum naik teksi tu kami singgah beli makanan di KFC. Beli banyak sket sbb takut member2 CARIan yg beratur awal tu lom makan. Beli Colonel Burger je udah... me tatau nak order apa. Janji soru masuk perut... Bila dah sampai, kami (me, amyhisashi, limau) dok tunjuk pass dan dorang soh beratur kat barisan zone A. Sebenarnya me ngan si amy takyah beratur kat situ sbb both of us menang M&G passes. Tapi disebabkan nak temankan rakan kami si limau tu makan2, kami pun join ler bergelimpangan kat barisan tu. Jumpa Hana O dan Muun tgh tgk Running Man. Borak2 sat. Pas makanan. Kami bertiga pun pi berbaris. Security kerek tahap ultraman tiga. Nak borak ngan member kat barisan awal pun dorang tak kasik. Bukan kami nak potong line pun. Nak potong pun camna since barisan tu mmg very the padat gituh. Kalah ikan sadin dlm tin hokey. Susahnya nak jumpa security yg bila bercakap tu dorang pikir dulu, rata2 jumpa sumer act mengalahkan bimbo. Tgh makan2 tup tup nampak lincome. Waaa... me silap kenal... ingatkan dia ewiks... hahaha...

Tgk jam dah kul 1pm. Me ngan amy mula angkat punggung nak pi beratur kat barisan M&G. Eh, dah ramai orang beratur rupanya. Sebelum tu sempat stamp utk passport 2AM kingdom. Walaupun cam tak penting, but as truly IAM, me stamp gak. Nak kasik bukti ler yg kite ni ada join event orang. Then jumpa si jesi... siap menari-nari lagik kat tv beso tuh. Gigih~! Dari jauh me nampak sorang awek ni cam me kenal... tapi tak sure since awek tu dah makin cun bila pakai tudung. Masuk barisan M&G balik sambil bisik-bisik kat amy kata me cam kenal awek pakai tudung ni. Muka cam Yana tapi betul ke... pergh... me pye bisik tu mmg tak serupa bisik sbb awek tu leh dengar la pulak... wakakka.. ya, tu mmg Yana. 1st time jumpa masa JYJ, ni second time jumpa... rasa tak caya.. cik Yana makin cun! rasa nak geget! haha ^^

Pi amik M&G passes. Dah dapat. Posing depan kamera. Ada staff digi dok amik  gambo me ngan Yana. Then beratur lagi...................... semalam punya sakit kaki akibat berdiri terlalu lama lom habis, la ni beratur lagi ok.. *nanges sendu*

Masa yg ditunggu-tunggu telah tiba, kami yg menang M&G ni mula dibawa ke atas utk berjumpa 2AM secara lebih dekat. Kami dibahagikan kepada 10 orang satu kumpulan. Sambil tu dgr nasihat cekgu2 kat depan suh kami jgn tarik2 bebudak tu, jgn jerit2, jgn menggedik dan sebagainye. Pastu dia suh jgn amik gambo sbb dorang pye staff je yg leh amik gambo. I don't mind to follow the rules since me dah dapat jumpa depan mata apa lagi yg me nak? Simple rules is simple.

Kumpulan pertama dah masuk. Hati me dah  dugun dugun lagik. Semalam dah jumpa pun still dugun2 lagik ke? haiya.... Kumpulan kedua!! kumpulan me tuh. So me ikut barisan dan naik ke atas pentas.

OHHHH MYYYYYYY GOD~!!! This time is different! So different. The feeling is different. Everything is different. The boys are different! And I myself ..... so 360 degree different~

Dlm barisan tu me orang yg kelima. So amy diarahkan suh kedepan. Sebelum amik gambo tu me sempat beramas mesra dgn ChangMin dan Seulong. Masa memula tu mata me dok tuju arah Kwon tapi jauh sangat (dekat je, tapi rasa jauh tul). Dlm few sec tu otak me dok pokus pada kat depan, nnt yg jauh tak dapat, yg dekat berciciran. Jadi me fokuskan pada Changmin dan Seulong je la. Masa tu me dok "Woww... you're so wooowwww" kat Seulong. Tapi security seblah dok halang2 kami jgn terlalu dekat dgn the boys. Hotak dia, nak jarak pebenda lagik? baik ko wat macam time JYJ dulu, dorang atas pentas, bodyguard 10 org bawah pentas dan kami bergelimpangan kat depan bodyguard! So, sah sah kami takkan dekat ngan the boys kan~ Baget la sket, alang2 kami dah leh bergesel-gesel ni, kasik la can... jgn la wat perangan harom!. Walaupun begitu me sempat cakap " Uhh... can we shake hand?" kat Seulong. Yg heran Changmin plak kat seblah jadi tukang jawab "Oh yes... sure~"   To be honest, masa tu Changmin hulur tangan dia dulu... dan tangan dia sah sah tuju kat me. Tapi masa tu me dok salam Seulong. Siap goncang2 tangan lagik. Mak aihhh... lembutnye tangan dia. Masa tu feeling me cam tgh makan cheese cake! ding dong ding dong bunyik loceng kat belakang. Skrg me paham meaning lagu Ring Ding Dong - SHINee tu Disebabkan request salam tadi, pak gad sebelah me makin menjadi-jadi bimbonye. Dia halang2 tangan me nak sambut tangan Changmin. Tapi berkat keinginan kami nak genggam tangan masing2 tu kuat, maka berlaku adegan silang-silang tangan antara me, changmin dan pak gad. Changmin siap wat bunyik "ohhh.... ohhh" sambil mengelakkan tangan pak gad bimbo ittew. Akhirnya.... kami bersalaman. Me salam pakai dua belah tangan. Ingat nak cium tangan sekalik tapi masa tak mengizinkan. Potong stim sungguh. Rasa nak mengamuk je bila upacara batal air sembahyang tu diganggu........... errr... motip wat upacara ni ngan laki orang? Tu la, time2 cam ni tak kira laki sape me rembat jek.. hahahahah

So, masa utk amik gambo. kameraman ahjushi tu cakap "Adik yg tepi tu boleh tunduk lagi tak?" Me jawab "What, tunduk? He already tinggi what. Buat apa tunduk?" Tapi me tunduk gak.  Again, without any specific reason, me dengar lagi suara Seulong "OMG~" kat belakang. Sanp snap snap~~~~ amik gambo dah selesai. Masa untuk bergerak... me lambai2 kat Seulong dulu since kat depan me ada sedikit traffic jam. Lama gak me lambai2 dia ngan Changmin. Ntah kenapa masa lambai2 tu pun Seulong sebut OMG  gak. Ni tetibe lambaian ratu tadi nak bertukar jadik tempeleng ratu plak dah. Tak de ayat lain ke bang?

Jalan ke depan lagi. Depan Kwon. Me pye sengih makin menjadi-jadi. "Kwon ahhhhh~ I love you~!!!! Thank you for coming to Malaysia" Me cakap dlm nada agak tinggi *baget suh dia dgr isi hati me* Kwon jawab "Thank you.... byeee... see youuuuu" dgn sore lembut lemah gemalai cam nak suh aku tumbuh kepak dan terbang melayang-layang cam burung gagak dlm bangunan wisma MCA tu jek. Jujur cakap, masa berinteraksi dgn Kwon la moment paling hebat untuk me pada hari tu. Dah move on depan Jinwoon........ sori. Me tak cakap apa2 pun dgn dia sbb me fokus kat kwon saje.... Wahhhhhhh... me sudah terlupa nak say something kat maknae. Hanya lambai2 je... tu pun dah turun pentas baru me lambai kat Jinwoon. Bodoo tul me~!

Keluar dari pentas tu.... masuk barisan balik dan duduk  bersila. Warghh... meroyan tak henggat. Dok tekup pipi ngan tangan yg salam changmin ngan seulong. Otak dah ting tong.... check fesbuk.... perghh... digi youth dah upload gambo kumpulan me tadi~! laju nyer...

Kesimpulan lepas jumpa dorang secara dekat, alkisahnya ketinggian dorang ni idak ler mencapai ketinggian dlm imiginasi me. Me ingatkan at least kepala me kat bahu seulong ke hape ke... rupa nye me kat idung dia udah. Nak kata me tinggi sangat pun  idak... tapi me bersyukur sbb me berdepan ngan seulong, kalo depan kwon? tenggelam laki me tu ok. Harus me tunduk kaw kaw pye. Nak pose side by side kang langgar peraturan plak. Nnt trus jadik cam gambo kawen...

So sesapa yg ada fesbuk me leh check gambo me ngan dorang ok

Showcase? next~

Rate

1

Showcase... but before that, sessi bergelimpangan di luar bangunan.

TBH, me tatau mana Wisma MCA. ...
HideGulz Post at 26-5-2011 02:28

wa jeles ngn fa lu beb...

FANACCOUNT ~ FANMEET

aku kuar jam 12 noon.  pg together2 dgn fida ok jew cari wisma mca.  park ke ...
se7enstarz Post at 25-5-2011 01:22

bebbb...aku x knl pn ko...ko dok mana??

Reply 646# se7enstarz

Fieza pun have fun gegiler.....even 1st time jumpe semua org...all of u totally friendly giler!!!!...x rasa kekok n thx u so much gak kt kia & Blankie coz meroyan bersama2 ku dr 1st day sampai balik JB^^

nie gak lar 1st xperience kejar diorang sampai airport bagai....totally!!!!!!....Next event (SJ-M) gonna meet all of u again^^

found this...muka2 kiter semua ader d'sini....^^

http://1in1m.proboards.com/index.cgi?board=om&action=display&thread=5017&page=1

Nota kaki:
kia & blankie....ingat x???..brother nie kawan k.bel kn~~^^

bebbb...aku x knl pn ko...ko dok mana??
seroja23 Post at 26-5-2011 08:09

aku waser aku nmpk ko tp ko yg tak nmpk aku kita duk satu row ar aku kat sblh linome.  tak dapek merasa kek batik

aku waser aku nmpk ko tp ko yg tak nmpk aku  kita duk satu row ar aku kat sblh linome.  tak dap ...
se7enstarz Post at 26-5-2011 09:55

hi, seven..pist time kita borak kan...

dulu tgk2 jahh nice to meet urr tooo

Reply  se7enstarz

Fieza pun have fun gegiler.....even 1st time jumpe semua org...all of u t ...
fieza_kyu Post at 26-5-2011 09:06 AM

Wkakakakkakaa.. Punyalaaa besar gambar kita.. Ada dua pulak tu..

hi, seven..pist time kita borak kan...
dulu tgk2 jahh nice to meet urr tooo
limau Post at 26-5-2011 10:01

motip kita berkenalan taim pg toilet gether2 len kali kita borak dgn pjg lebar k?  nais to meet chuuu too

aku waser aku nmpk ko tp ko yg tak nmpk aku  kita duk satu row ar aku kat sblh linome.  tak dap ...
se7enstarz Post at 26-5-2011 09:55

laaaaaaa!!!!!!!!!!!ko dok sblh kak nom ke???
motip aku x tau???lenkali tego ahhhhh....bg tau la...'hai oja, nama sy seben'..
aku ingt tu kwn2 jesi ke ape....tahhhh.....maybe sbb aku overexcited kotttt..
nnt2 jmpe leh aku bt kn lg kek batik...

laaaaaaa!!!!!!!!!!!ko dok sblh kak nom ke???
motip aku x tau???lenkali tego ahhhhh....bg tau  ...
seroja23 Post at 26-5-2011 11:23

camner nk tego ko.  ko bz ke hulur ke hilir pastu jauh ke tgh laks tuh.  nebermind next taim k?  bwk kek batik skali