CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: isabel

2AM : SHOWCASE IN MALAYSIA 2011 [FAN ACCOUNT]

Reply  se7enstarz

Fieza pun have fun gegiler.....even 1st time jumpe semua org...all of u t ...
fieza_kyu Post at 26-5-2011 09:06 AM

no hal la, fieza. dah aku pun pegi 2-2 sesi tu kan, tu yg boleh jer sekali angkut korg. nak2 kalo ada member join sekali, kurg sikit bising mak aku tu. kire dia tau la aku ni xder la pegi merewang ntah ke mana kan...

OMG.... tubik jugak muka aku?? adeh, segan aku dibuat nyer... nasib baik la make up x cair, padahal x pakai make up pun!!   mntk2 la xder org2 yg aku kenali terjah website ni... haru nnt dibuat nyer...

Sambung FA saye~

Showcase time~!

Time ni orang berebut nak masuk. Me kena tolak ngan orang belakang... tolak la.. korang tolak me makin ke depan. Time kaseh~

Dah masuk... wahh.. me lari2 try dapatkan seat depan. Barisan kedua. Belakang ngan bebudak yg beli tiket interaction session tuh. Chop kan seberapa banyak seat yg boleh. 3 jek yg mampu dicopkan. Sorry sesangat kat bebudak CARIan yg lain. Ai tak bermaksud takmo cop kan tempat korang. Time tu aksi merebut kerusi amat dasat. So me, amy, blankie, muun dan hana O meroyan cam orang hilang akal. Amik gambo baget cam model terkemuka. Sambil tu layan MV dorang kat screen beso. Yg crowd pun menggila sama. Nyanyi cam tgh wat iklan ubat batuk cap ibu dan anak. Belasah la... sore hazab pun takpe. Time tu me tatau ntah brapa banyak kamera dok snap gamba kami or senang citer, gambo fans kat belakang kami. Tapi heyyy... sah sah la muka kami pun mesti ada kan~ interframe kamera orang mmg side job saye... hahah ^^ Sebenarnya banyak lagi aksi menggila kami berlima kat seat tu, tapi biarlah dipendekkan je ceritanya.

Opening act: Student Bentley Music. Wow.... ni mmg the best opening so far utk artis kpop. Lagipun persembahan dorang ikut tema. Dorang wat medley lagu-lagu popular 2AM. Mmg best. Time macam ni ler crowd nak noraebang. Yang cik abang kat atas pentas tu pun kemain lagik... yg ai bawah pentas ni pun terasa nak jadik feminat dorang jek... vley? haha ^^ Takde sape ke antara kita yg wat fancam dorang ni hah? rugi tau tak! *ckp ngan diri sendiri*

Tunggu punya tunggu masa yg dinanti-nantikan telah tiba. Cik abang berempat pun muncul dengan gaya terhensem di abad ini.

Dorang nyanyi... lepas tu wat serenade 4 lucky girls (lucky girls ever~!) Time ni sumer crowd meroyan cam tak henggat rumah. Termasuk la me dan 4 gadis sebelah2 me tuh. Saket wo tekak dok jerit. Antara jeritan me "Oppa, andwae~~" tu mmg ayat biasa bila laki kita try-try nak curang la kan. Selain tu macam2 lagi la. Honestly me rasa envy dan happy untuk dorang yg atas pentas tu. Envy sbb dorang berpeluang skinship dan polok2 bebudak neh. Happy sbb usaha dorang beratur dari awal pagi utk beli tiket tu berbaloi. Kalo beratur seploh jam pun dan dapat fanservis macam ni mmg la harus bebudak tu happy giler... kena langgar kete pun tak terasa saketnye kannn... choyy jah perumpamaan harem neh... kekekekke ^^

Then what else... sama je cam korang kan. Bila wat besday surprise tu sebenarnya bebudak tu sah sah la tau dah. Takde maknanya surprise2 neh. Motip sangat ler masa MC tu bagitau dorang kat belakang tak dgr plak... ohh... dorang tak paham omputeh ye? ok~

Then dorang kasik kezutan plak kat fans ngan nyanyi lagu Incomplete. Please 'yall. Other song pleaseeeee.... dah brapa tahun korang asyik nyanyi lagu ni aje hah?! Me dok ikut dorang via youtube kehulu kehilir dok  bawak lagu ni. Masa untuk berubah, Digi pilihan bijak! *iklan tuk dorang juge*

Apa lagi? Encore song. One of the most beautiful ballad sang by flawless 2AM~♥

Post showcase:
Semuanya berjalan lancar, mengikut jadual. Takde yg tak jadi, cancel itu cancel ini. The boys sendiri pun sangat-sangat fantastic, bombastic, elastic dan plastic ... eh? haha ^^

Ada satu je yg tak puas hati, wartawan. Macam jesi ngan amy dah karutkan kat post sebelum ni. Press kat depan pentas tu sangat annoying. Motip nak naik pentas bagai sampai berdiri terus depan pentas tunjuk montot memasing ngan kami? Sampai susah kami nak rakam detik2 terbaik. Semuanya ada je kepala dan montot wartawan. Sampai kena zoom kaw kaw kat muka bebudak 2AM ni baru boleh. Rasa heran gak... baik wartawan bebal ni tadi dok hempas jek kamera gabak korang tu kalo tatau camna nak guna. Nak zoom ntah brapa ratus kali pun tak reti? Tu pasal me heran tahap gaban bila ada lebih kurang 5 -6 hekor wartawan tak skolah ni siap nak naik pentas bagai terkinja-kinja amik gambo pelbagai posisi. kalo ko datang situ atas tiket free, bley tak wat aksi dapat tiket free? kalo kat bawah pentas sambil duduk pun me sure dorang dapat view yg baik pye. Yg me heran bila nak habis baru ler dorang kena halau macam lembu masuk kandang. Baru le aman sikit kami yg sah sah dlm kandang ni. Yelah... lembu lain terlepas dapat hirup udara segar dan senang lenang, kami lembu dlm kandang ni cam hape je terjerit-jerit "Hoii press duduk la~!" ada yg siap chanting lagik "ress duduk! press duduk!"  Sib baik me tak jerit "Lembu duduk! lembu duduk!" wat dose je me ni kan. Untuk wartawan yg me mention kan ni, me nak mintak maap sbb cakap korang ni lembu. But you also owe me ........ at least say sorry would be nice. Kami adalah penonton yang membayar. Kami tak seharusnya melihat montot-montot dan kepala-kepala kamu secara berjemaah.

Kedua, pak gad yg tengking jesi "woii" itu. Jesi cuma berhenti sekejab kat barisan kami utk memberi info dan berbual sebentar. Dia tak seharusnya di "Woii" macam harem. Teguran secara baik dah boleh. Pak gad, pak gad tau apa itu tempeleng tak? nak rasa?

Post fansign event:
Me ada baca kat fesbuk dan twitter pasal orang komplen dorang tak dapat sign 2AM sebab dorang takde album M'sia version. To me is simple. Yg ko harem sangat tak pi beli sesiap wat pe? Kenapa susah sangat manusia nak ikut peraturan? Organizer awal2 dah cakap sign hanya boleh dibuat kat cd m'sia version saje. Walaupun sebelum ni dorang ckp bley sign kat poster yg diberi secara percuma, tapi kamon la... kalo korang tu fans 2AM yg truly IAM, takkan tak leh stop pi beli album rm 59.90 neh? Even me yang dah oredi ada Korean version for limited and regular edition pun still tak kisah keluarkan another rm 59.90 utk M's ver ni. Lepas tu nak ngamuk dlm fesbuk dan twitter salahkan orang tu salahkan orang ni... salah diri sendiri tak nak pulak. Bila kena halau tau plak marah. Kata tak tau itu tak tau ini... abih tu, apa yang korang tau? internet tu ape korang tau tak? apa guna pakai iphone 4 mahal2 kalo tak reti2 nak check update dari organizer? Malah MC pun dah berbuih cakap benda yg sama. Tak paham ke? Korang baru turun dari bukit mana? Kepiangan mereka tu sukar ditandingi!

Gambar dan video mungkin akan dipost dalam masa  terdekat. Yg ada fesbuk me silakan tgk gambo2 dlm folder berkaitan. Fancam leh check kat channel me   [url]http://www.youtube.com/user/Hyderine01[/url] fancam ni pun cuma sikit jek. Ada lagi few me lom upload. Tunggu me balik nanti baru sambung kerja-kerja upload2 neh ok.

Rate

1

wa jeles ngn fa lu beb...
seroja23 Post at 26-5-2011 08:07

Motip nak jeles bagai? saye makan kek batik andaaaaaa

Post Last Edit by amyhisashi at 27-5-2011 08:32
Reply  se7enstarz

Fieza pun have fun gegiler.....even 1st time jumpe semua org...all of u t ...
fieza_kyu Post at 26-5-2011 09:06

waahhaha..muka korang ade ke?? jap..aku g tgk..
dah la smlm masuk kosmo...elok jer muka aku,hide, muun dgn hana terpampang...

edit:

wahaha!! gambo aku, hana, muun dgn hide ade..wakakaka..gelak beso aku nieh..

Reply 664# amyhisashi

OMG, smlm muka korg masuk dlm kosmo ker?? nasib baik la muka aku xder kan, kalo tidak naya jer nnt... huhuhuhuhuhu ~

waahhaha..muka korang ade ke?? jap..aku g tgk..
dah la smlm masuk kosmo...elok jer muka aku,hid ...
amyhisashi Post at 27-5-2011 08:25

dah korang tercongok kat depan...

Follow Us
dah korang tercongok kat depan...
limau Post at 27-5-2011 14:36

wahaha....dah aku masuk dulu..kekeke

Reply  amyhisashi

OMG, smlm muka korg masuk dlm kosmo ker?? nasib baik la muka aku xder kan, kal ...
rukiaichigo Post at 27-5-2011 14:33

masuk dlm crowd..tapi mmg nampak la muka kiteorg...
dak opis aku yg pasan...

besok bwk la...nk tgkkkkkkkk

2AM Live In 3D Concert Movie

One of the most popular Korean boybands of the moment, 2AM, formed under JYP Entertainment, is soaring to greater heights now. The band's releasing its Live In 3D Concert Movie and the organisers are giving away   10 pairs of FREE PASSES to the 3D premiere screening where winners can join in the fun of the gala K-pop event.

more

Reply 670# nzhass79

p la tgk pd sape2 yg x tgk lagi..aku dh g masa gala premier best....hehehe mcm dlm concert...

Reply  nzhass79

p la tgk pd sape2 yg x tgk lagi..aku dh g masa gala premier best....hehehe ...
hadiff05 Post at 13-10-2011 15:48

mlm neh kitorg g midveli...
sesi meroyan ngn geng2 CARI....yehhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!