CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

kisah aku...

aku n suami ada agreement...  aku basuh baju, dia sidai n aku yang angkat n lipat...  so, ada satu malam jumaat ni, aku membasuh la baju...  sebab kebetulan esoknya kami dapat cuti ganti...

bila aku dah basuh sume baju n humban dalam bakul, suami pun turun la nak sidai kat porch luar...  aku lak masuk naik bilik layan forum ni...  aku tak ingat aku bukak thread mana tapi masa tu ada post yang memang klaka gila...  aku pun dok terkekek2 gelak...

tak sampai seminit, suami tros meluru masuk tercungap2...  aku cam kompius la...  dah kenapa laki aku ni...  aku pun tanya la : abang ni dah nape...

dalam tercungap2, dia cakap sambil berbisik...  abang rasa la kan (sambil pandang kiri kanan depan blakang)...  abang rasa la kan...  er er er...  abang rasa la kan, tadik abang dengo ada perempuan mengilai...  abang rasa cik pon la...

hahaha...  aku ni baru nak abeh mengah gelak, tros terkekek2 mengilai2...  hahaha...  sian suami aku...  bini gelak dikatanya cik pon mengilai...  nampak sangat penakut tak bertempat..

kisah aku...

aku n suami ada agreement...  aku basuh baju, dia sidai n aku yang angkat n lipat... ...
eyansss Post at 2-10-2011 02:00

awat ko tak tanya somi ko.. " mcm ni ke bang cik pon tu ngilai... he heh heh " sama tak? laki ko tak sekeh paler ko... ?

awat ko tak tanya somi ko.. " mcm ni ke bang cik pon tu ngilai... he heh heh " sama tak? laki ko ...
want2bhappy Post at 2-10-2011 10:03

ikutkan ati aku, nak je aku buat terpinga2 sambil jawab, tak dengo pun...  ekekeke...  tapi tak sampai ati la plak...  kang demam suami aku...  aku gak yang kena jaga

dia tak sekeh aku tapi dia malu tersipu2 sebab dia slalu cakap : abang kan cool...  hahahaha...

Adoooii..terkekek kekek aku membaca citer korang..

Aku nk share gak ar..

>ni kisah adik2 ipa aku,diaorg tu budak2 kmpg..numpang umah aku sementara nk cari keje..
satu malam tu,depa keluar melepak kemana ntah..aku ni dok baring dpn tv,smbil cuba2 lelapkan mata..

aku nih jenis mmg x suka bab membazir2 letrik nih..klu kt umah tu..klu malam aku pasang satu lampu jer..lampu dapo la
biasanya...yg lain bio begelap

Jadi sambil tgk TV tu,aku pun set la time sleep kt tv tu..yelakan..takut tetido..x der la tv tu terpasng smpi siang..
dalam tengah dok melayan mata ngantuk..aku dengo la budak2 tu bising2 bkk pintu umah.."ermmm diaorg dh balik upanya" dlm ati aku ckp "aahh..lantak la..aku nk tido nih.."so aku mmg x bukak mata masa depa masuk tu..yg aku pasan diorg masuk2 terus lepak dpn TV..

Pastu tengah aku syok2 tido..tetiba aku dengo diaorg menjerit..yang sorang berdiri..yg sorang mengesot kebelakang..yang sorang
dah lepas ke dapur..Upanya2 masa diorg tgh syok2 melayan tv..tv tu terpadam sendiri..(kan aku dh set time sleep) punya la diorg cuak...diaorg ingatkan hantu tolong off kn tv tu...hahahahah

lagi satu..

ni kisah masa aku kecik2..

umah aku ni umah kmpg..depan umah ada parit ada titi..biasanya bapak @ mak aku memalam..suka membuang air besa kt titi tu..
smbil melabur kepala selubung ngan kain yg diorg pakai tu..

kebetulan dpn umah aku tu ada pokok kekabu 2 btg..besarrrrr punyerrrr..

nk di jadikan citer..

satu malam tu..bulan tengah mengambang penuh..bapak aku pun melabur la kt titi tu..tengah syok2 melabur..tetiba dengar suara menjerit antuuuuu..smbil berlari..bapak aku pun terkocoh2 lari balik umah..(x sempat lepas hajat..terkejut punya pasal)

esoknya..kecoh la citer satu kampung...yg anak jiran aku jumpa antu berselubung kt titi dpn umah aku..sian member tu..smpi demam dia..hihihihi...bapak aku lak..selamba buat muka cool..macam x der aper2 jer..

p/s > korang jgn tanya naper bpk & mak aku suka melabur kt titi tu yer..aku mmg x der jawapan..hihihihi..

Adoooii..terkekek kekek aku membaca citer korang..

Aku nk share gak ar..

>ni kisah adik2 ipa a ...
Akuler Post at 14-10-2011 00:58

hahaha...  mesti memasing bengang ngan ko kan...  ekekeke...

Follow Us
Post Last Edit by Akuler at 14-10-2011 01:27

ada satu lagi..tapi bukan citer pasal antu..  tapi yg nih aku rasa lawak sgt (bagi aku la sbb aku yg lalui kn..hihihii )

masa tu aku dajah bape ntah..

masa tu aku ngan member sekampung suka bebeno jongging pepagi buta..jongging keliling kampung smbil tgk sawah yg menghijau..besttt sejukk jer..pastu wangi jer bau padi..

satu pagi tu aku ngan member2 aku dlm 5 org gitew g la berjogging..dlm kul 6.30 giteww ler..lari2 smbil mengekek ngekek..maklumla..pepagi jalan beso tu maner ader org lalu..jln kampung kn..seronok beno la kan..

tiba2 smbil2 lari tu ada la nmpk lampu kenderaan dari jauh..lama2 makin dekat..pastu makin dekat..pastu tetiba cam menghala ke kitaorg ..kitaorg dh suspen..sbb masa tu kecoh pasal hantu purdah dgn kes org culik budak nk jual organ..

Tetiba..lori ngam2 benti dkt tepi kitaorg..kebetulan lak..kt tepi kitaorg tu ada palong..pela gi..mencicit ler memasing lari kearah palong tuh..

cuak memasing nih..takut kena culik ker aper..masa tu ble tahan gelap lak tuh..

Pastu pintu lori tu terbukak..ada la org turun..smbil lambai2 kt kami..kami nih gigih lari atas palong tu..org tu pulak ble join sekali lari atas palong tuh..

kitaorg pela gi..menjerit2 terjun kearah sawah..terus lari kearah surau dkt2 umah kami..jauh jugak la..satu keping sawah tuh..dah x toleh kiri kanan dah...

bila dah konpem lori dgn org tu dah x der..kami pun balik la ke umah masing2..

tengah ari tuh..tgh aku sebuk2 main kt bawah umah..tetiba ada la lori dtg..

Uittttt..alamak!!!!   lori yg pagi tadi tuh..aku pun nyorok tepi tiang umah...

pastu org dlm lori tu pun turun..panggil mak aku..

dan alkisahnya..org tu sedara aku..dia panggil kitaorg pagi tadi sebab nk tanya jalan cemaner nk g umah pakcik aku..diorg bawak padi yg nk diproses jadi beras..umah pakcik aku tu ada mesin tu..tapi diaorg x nah g umah pakcik aku tu..

hihihi..sian diorg kan..udah la subuh2 sapei..carik umah org x jumpa2..bila jumpa org nk tanya jalan...ble plak org tu lari mencicit2..hihihihii

Reply 466# eyansss

aku x kabo pun..aku pun tgh mamai2 masa tuh..terkejut..kebetulan lak masa tu..umah tu mmg ada gangguan sikit2

Reply  eyansss

aku x kabo pun..aku pun tgh mamai2 masa tuh..terkejut..kebetulan lak masa tu..uma ...
Akuler Post at 14-10-2011 01:31

ekekeke...  gelak aku baca kisah2 ko...

anak buah aku penah la kena cani lebih kurang...  tapi pasal lampu...  akak aku ada beli lampu yang ko bleh set pukul bape nak menyala... akak aku set kul 7 petang sebab biasanya kul 6.30 petang akak aku n anak2 dia akan trun ke umah mak aku n tido kat sana (umah akak aku blakang umah mak aku jek...)

ada satu minggu tu suami akak aku balik kampung...  so, akak aku pun takde la gi tido umah mak aku...  akak aku plak terlupa la off kan timer tu...  masa anak2 buah tengah lepak2 tengok tv sambil tunggu maghrib, tetiba lampu tu menyala...  apa lagik, menjerit ah memasing sebab ingatkan hantu yang bukak...  hahaha...

sampaikan mak aku kat bawah tu mencicit berlari ke atas sebab ingatkan pape jadik kat cucu dia...

Reply 469# eyansss
anak akak ko umo baper??adik2 ipa aku tu..semua dh bangka...itu pun ble tekejut.hihiihihi

Reply 470# Akuler

masa kejadian, abang sulung 8 tahun, kedua 6 tahun n ketiga 4 tahun...  melompat menjerit2 memasing...

dah bangka?  bangka tahap mana tu?  kengkadang, kita yang tua bangka ni la lagik mudah melompat...  hahaha...

Reply 464# Akuler

hehehe.. klaka cite yg nih..

Reply 471# eyansss

dalam 20an gitu ler..hihihi..btl jugk ko ckp tu,,lagi bangka lagi penakut..hahaha

ha aku pon nak share gak..

aku ni dok sorang je, maklom ler bujang. umah aku ni pesen 70an, memang dah lama la bapak aku buat (dulu dia sewakan cuma skrg ni aku ler yang duduk sejak 3 tahun ni). selama ni aku rilek je dok umah ni takde takot apa n x penah le ada encounter dengan makhluk2 ke apa.. tak tau le maybe aku ni jenis hati kering, memang agak susah ler nak takutkan aku..

umah aku ni kira cam kawasan ulu2 gak la.. belakang umah utan tebal. umah yg ada kawasan situ pun cuma ada 3-4 buah umah. kalo dari luar tengok umah aku tu macam scary sket. maklom la umah lama, dinding kusam2 n aku lak malas nak mengecat. akak aku sampai skrg takut nak masuk umah tu. sanggup dok kat dalam keta dari jumpa aku dalam umah.

sebelah umah aku ni ada sorang makcik tukang urut dok ngan family dia. tau je la kalo tukang urut ni byk citer2 mistik. aku ni x brape campor sangat ngan jiran. tegur gitu2 aje lah. alkisahnya tahun lepas makcik ni nak pindah. lepas dia pindah umah tu kosong je la dengan semak samun berimbun depan umah.

satu hari tu dia datang umah nak mintak sket daun pokok inai (dpn umah aku ada pkok inai). so kami bersembang2 la. dia boleh pulak bukak citer mistik. dia cakap umah yg dia sewa tu memang ada penunggu. siap cakap belakang umah tu tuan umah tanam tengkorak la utk jaga umah. pastu masa seblom dia pindah tu dalam seminggu darah tetibe kuar dari dinding. memula aku dengar tu aku angguk2 je la.. malas nak layankan sangat..

sekali malam tu masa aku tdo, aku terjaga dalam kul 4 pg nak buang air kecit. lepas selesai tu aku pon baring la nak lelapkan mata. skali tu leh pulak terpikir citer makcik tu. dah mula otak aku pk bukan2. jam tu pulak telinga aku tertangkap bunyian sayup je macam bunyi orang tumbuk sambal.. tuk.. tuk.. tukk.. tukkk.. bunyi macam datang dari umah sewa sebelah yang dah kosong tu laa..

terus meremang bulu roma. serkup kepala ngan bantal n baca ayat2. bunyi tu berterusan sampai la aku terlelap.

esok malam kejadian sama gak jadik. kali ni aku amati betul2 bunyi lesung batu tu. bunyi dia macam seragam je. aikk.. x leh jadi ni. aku pun bangun kuar gi ruang tamu. aku perati kipas siling kat situ (aku memang on kipas aku 24 jam kat umah tu sebab kucing2 aku kalo x bukak kipas sume suka ngamuk meroyan).. aku dengar betul2.. laaaa rupanya bunyik kipas tu. maklom la kipas umah lama. dah berkeriut2 la bunyik dia. cuma bunyik tu kdg2 ada kdg2 xde ikot mood dia lah. tp memang kalo bunyik tu ada memang sebijik macam bunyik orang tumbuk sambal pakai lesung batu..

siot betol.. terpedaya jugak aku akhirnya..

ada lagi satu citer..

masa ni aku memancing ngan member aku. biasa lah kalo memancing malam ni kdg2 kitorang pakai lilin, kdg2 pakai lampu karbait. kitorang gi mancing kat satu tempat ni banyak udang galah. tapi memang orang ada citer tempat tu keras. seblom tu memang ada la penah 2,3x kitorang mancing kat situ, tepat kul 2 pagi je serentak bunyik anjing mendayu bersahut2an (anjing2 area situ la). tp disebabkan hati tu lebih kuat nak dapatkan hasil tangkapan, kitorang buat derk aje..

tengah syok2 mancing tu, mata aku tertangkap kat 2 bijik mata bersinar je macam pandang kitorang dari tebing seberang yang ngadap kitorang. member aku pon nampak gak. memang scary la.. macam mata rimau kumbang beso je, tp x bergerak2 pon. kat situ je la dok mandang kitorang macam renung tajam gitu. aku tunjuk kat member aku.

member aku hati dah x sedap. dia terus kemas2 ajak balik. aku pun ikut jugak ler tapi hati curious nak tau apa. member aku ni kalo bab bunyi2 ngacau dia leh tahan lagi, tapi kalo dah mula nampak.. mula lah datang penakut dia.. lagipun sungai tu bukan lebar sangat. kalo rimau kumbang tu lompat harussss lah leh sampai kat tebing sini.

next time nya kitorang pegi lagi mancing kat area tu. tapi pergi awal pagi dalam kul 6+ cam tu. sampai2 je masa tu gelap lagi so kitorang nyalakan lampu karbait. elok je lampu pasang terus terpandang aku kat sepasang mata di tebing seberang. aikkk.. ada lagi ke rimau kumbang ni?

tapi aku malas nak layan sangat aku terus je pasang joran segala. tengok member aku pun diam je tak cakap apa. maybe dia x perasan kot so aku pun malas nak bgtau.

dekat2 kul 7 macam tu masa tu dah mula terang. aku pun tengok la kat tempat mata bersinar tu. nak tau apa aku nampak? rupanya plastik jajan twisties!! elok aje gaknye bila terpantul cahaya lampu karbait tu, dia pun bersinar. yang lawaknya elok je kedudukan bucu plastik jajan tu sebijik macam sepasang mata.

terkekeh2 aku gelak ngan member aku. sia2 aje ketakutan ingat nak kne baham ngan rimau kumbang..

ni cerita sepupu pompuan aku..

alkisahnya diorang ni satu keluarga memang rajin ke mesjid. satu hari tu sepupu aku ni lambat balik keje, dekat2 kul 7 macam tu baru balik. malam tu ada ceramah lak kat mesjid jadik mak pak dia suh gak dia ke mesjid. dia bagitau mak pak dia suh pegi mesjid dulu. dia maghrib kat umah je, nanti lepas maghrib baru dia datang mesjid ngan adik laki dia.

so lepas maghrib dia pon terus la masuk keta dengan bertelekung. keta ni parking jauh sket depan umah la. tempat tu gelap takde lampu jalan. sekali tu adik laki dia kata ada tetinggal apa bende ntah hp kot so dia nak masuk umah jap amek. keta masa tu tak idup lagi. so dia ni tinggal la dalam keta sorg2 dalam gelap2 tu.

nak jadik citer ada satu moto lalu. 2 orang la budak2 muda. bila melintas je motor tu kat sbelah, sepupu aku ni buat bodo je la pandang depan je tak toleh pun. tetibe dengar bunyik gedeganggggg.. motor bebudak tadi tu jatuh kat korner area belakang keta tu. lepas tu dengar bising2 mengaduh segala.

adik laki dia pon kuar la dari umah cepat2 bila dengar kecoh2 tu. yang sepupu aku ni dok je dalam keta tak kuar2.. segan kot ye lah yang jatuh tu bujang2 kan. lepas tu adik dia pon tolong la mamat2 tu angkat motor yang tombang tu n tolong diorang. sambil2 tu diorang citer ngan adik dia sambil pandang2 kat keta.

setel je sume tu adik dia pun masuk la dalam keta sambil senyum2. adik dia citer la rupa2nya mamat2 tu ingat ada antu dalam keta. nampak putih je macam hantu bungkus duduk tegak sebelah seat driver tu. yang mamat tu punyelah takut gi pulas minyak pastu sampai korner tu terus tergelincir menggelabah punye pasal.

hahaha naseb baik jatuh.. kalo tak jatuh tu sampai sudah tak tau citer sebenar agaknya. tak pasal2 heboh kampung ngan citer antu bungkus dalam keta

haha..smua kelakar la..

ni cite aq plak, waktu terjadi mase 2taun lepas

mase tu aq form 4, abg aq form 5 akk aq umur 19

kite org p kat n9 naik kereta (abg aq drive) sbb akk aq letih..
mase pergi tu..kiteorg smpai kat tempat sunyi , kat muadzam law x silap aq..so abg aq behenti kat situ..sbb nk buang air....lepas abg aq buang air..die drive mcm biasa la..tibe2 aq rase ad benda je belakang aq..rase geli2 ad..rase tajam2 pom ad...pas bunyi preettt preet da la bising..aq pom mule2 x tau ape benda tu..aq da cuak..akk aq da gelabah da..abg aq da tunggang langgang bawak kereta..aq cuak..pas tu aq suh abg aq behenti check takowt ad ape2...aq check la..mase check tu bukan main takut ar..abg aq ngn akk aq x bergerak..aq sorg je kuar kereta sbb nk check benda tu...da la gelap..hnya bertemankan lampu kereta..aq check la cpt2..mase aq check kat sit belakang..aq jmpe binatang ape tah..aq pom da lupe name die..punye la ganaz die p gigit tangan aq...abis luke tangan aq..aq mule2 ingt binatang mcm dracula tu..aq terus masuk dalam kereta..aq buang smua makanan plastik2 yang ad kat belakang tu..takowt ad binatang tu dalam kereta ..aq ckp kat abg aq..bla bla bla..pas tu die pecut.. dgn pintu kereta x tutup ag.takut punye pasal..smpai pintu kereta x tutup..tepat2 kul 3.30 aq smpai kat n9..mase smpai umah ayah aq..aq ad check ape makluk td tu..rupa2nya mcm cengerik je..haha..aq tergelak abis sorg2 kat kereta tu..pas tu abg aq dtg kat aq .. die tampar aq..(die ingt aq kena histeria) pas tu aq tnye die nape tampar?die ckp la die ingt aq kena histeria or rasuk..aq tergelak2 dngar..aq ckp la benda yang jmpe td tu cengerik je..haha...adoi..kelakar ar

haha..smua kelakar la..

ni cite aq plak, waktu terjadi mase 2taun lepas

mase tu aq form 4, abg ...
zacky1 Post at 27-10-2011 03:45

kelakar mender.. rasa nak bagi penampar sbb rosakkan bahasa ibunda... :@

kelakar mender.. rasa nak bagi penampar sbb rosakkan bahasa ibunda...
want2bhappy Post at 27-10-2011 08:10

sorry..aq belik2 skit cerite..

ada lagi 1 kisah ni masa zaman aku kecik2 dalam darjah 1 ke tadika aku dh tak berapa ingat.

aku ni masa kecik kalau tidoq mmg buas. jatuh katil tgh2 malam tu dh biasa, sampai mak aku cakap dh tak larat nk kutip aku kt bawah tu, tp setiap kali aku jatuh tu aku mcm sedar tak sedar je (mengantuk pny pasal kan). esoknya baru la komfem tau aku mmg jatuh dari katil sbb mak aku dh bising pagi2 dok cerita psl tu.

ok masa tu aku still tido ngn mak aku. pastu dh masuk tadika/sekolah abah aku beli katil bujang bg aku suh tido asing (tapi still dlm bilik yg sama ngn mak aku lg) sbb nk ajar la tido sorg kononnya so aku takde la jd penakut sgt nti. abah aku ni askar. so kelambu kat aku tu dia bagi kelambu yg askar tu la (jenis gantung kt dinding tu - aku mcm tak reti pulak nk explain cemana rupa bentuk kelambu askar tu, dia ada 1 tali je gantung kt atas, pastu bila dh tak guna kita gulung la balik pastu tergantung la kelambu tu kat dinding tu). nti aku try cari gambar.

mula2 tido sorg tu mcm x bleh nk tido sgt la sbb tak biasa kan. lepas tu dah makin ok la sbb tau mak aku still ada kt dlm bilik yg sama. pastu ada la kejadian yg tak boleh dilupa 1 malam tu, tba2 masa tgh malam tu aku rasa seram sejuk, pastu tak boleh nk bergerak, mcm kena ikat smpai nk gerakkan tangan pun x bleh, pandangan sekeliling mmg dh gelap gelita. aku try panggil mak aku tp suara mcm tersekat2 je tak kuar, rasa mcm slow je suara aku time tu. puas la aku bergelut2 sebab nk lepas kan diri. dlm pada masa tengah bergelut tu aku dh makin sesak nafas dah, tba2 kaki aku mcm dh terlepas dari ikatan dan aku tendang2 la sekuat hati. masa tgh menendang2 tu aku rasa mcm ada kayu atas badan aku (aku dlm posisi terlentang masa tu). aku dah takut gila dah sebab aku rasa mcm aku dh ada dalam keranda time tu, aku dh mati ke??? apa lagi menggelupur la panggil mak aku tak berenti2 smpai akhirnya aku terjerit2. tak lama pastu aku dengar suara mak aku panggil2 aku,

"adik, adik .. laa ilahaillallah budak ni tidoq lagumana la smpai bergumpal dalam kelambu ni.... mangkit lekaih!!". pastu aku rasa mak aku tarik aku dari tempat gelap tu bwk aku keluar. rupa2 nya aku jatuh dari katil.... tp kali ni siap bergumpal dalam kelambu askar tu pastu ntah cemana tergolek boleh masuk bawah katil pulak. ptt la aku rasa gelap semacam, sejuk, pastu sesak nafas & ada kayu atas aku. punya la mak aku bebel tgh malam tu, dengan nk keluar kan aku dari gumpalan kelambu tu lagi satu hal. last2 aku sambung tido balik ngn mak aku. sebabnya tali kelambu tu pn dh putus (ye la sbb aku dh pi bergumpal kt dalam tu siap jatuh bawah pastu masuk bawah katil lagi), mak aku pun tak larat nak cari tali baru yg lain tgh2 malam nak gantung balik kelambu tu.

punya la saspen aku mlm tu ingatkan aku dh mati kena kapan pastu dok dalam keranda. hampeh betul. takut gila kot aku time tu, dah la budak lagi. mmg aku ingat pasal tu smpai skrg. lepas kejadian tu aku still jatuh katil lagi, tapi takde dh smpai bergumpal tahap mcm tu. aku mcm takut dah peristiwa sama berulang lagi. so kalau aku mcm dh tersedar yg aku dh jatuh ke lantai aku try bangun jugak naik atas katil balik. pastu sambung tidoo.. dulu masa tido ngn mak aku takpe la dia boleh tolong kutip kan aku kat bawah kalau dia tgok aku x de atas katil. ni dh tido asing kene diri sendiri la yg uruskan...ha3