CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 33# CincinKristal

aku dah agak da masa memula ko cite tu mesti area bkt beruang..melawis tuh mmg scary tambah2 yg belah blkg..aku dulu slalo lepak umah membe aku kat melawis tu..

ada skali tu masa mak aku dtg bwk adek aku yg kecik... adek aku masa tu baru dlm 6bln jek... bila nak senja tu aku balik uma tgk adek aku nangis cam kene sawan... muka dia merah padam....sape pernah tgk budak kecik kene sawan tau lah.... adek aku nangis sekuat2 ati... aku tgk tak sdp ati aku ckp ler bg sket air yasin tu sapu kat muka ngan pale dia... pastu ayah aku pg pgl jiran sbelah...jiran aku ckp adek aku nih sawan nih.... mak aku puas dok pujuk2 adek aku....

akhirnye kebetulan ada org surau dok kat area uma aku nih... ayah aku mintak tolong dia... dia dtg pastu baca2 sket sapu kat muka adek aku.... baru lah adek aku reda sket.... sian aku tgk adek aku nangis camtu...aku tau nih mst mende kat dlm uma tu yg kaco... mak aku dtg sehari je...sok da balik JB balik... ayah aku riso adek aku kene pape lg... asalnye bwk mak aku dtg nak singgah uma pakcik2 aku kat gombak ngan pandan...da jd mcm tu terus kensel... kalo sesapa ada anak kecil nangis camtu cpt2 ar bwk berubat...kalo tak nt dia demam manjang pastu nt tumbesaran dia akan terbantut sbb otak dia akan rewind n rewind je mende tu....

Rate

1

ape yg melepas miss....??? melepaskan hembusan angin perut kew...??? hahahaha...
SangPertala Post at 9-4-2011 11:41

melepas nk tmbah simpanan tacang...

cite lah banyak2...

wooooo...waduhh waduhhh....tacang tu upenye kedit kew...??? hehehe... mcm2 ler korang nih.... nak wat camne ekkk....??? nak kene bg tau mod ke nt dpt tacang nih....???

Reply 43# missnourell

nt haku cite lgk ye miss........ miss suka bc cite seram kew.....?? nt takleh tdo plak kang......hehehehe....

bantal pelok adew...

Follow Us
Reply 39# mama_mukhriz

cam sama je ngan kita ni yekk... uma aku tu pon aku yg paling lama...... nih bkn cite macha nih...nih cite real... org kat sbelah uma aku ckp paling lama sblom aku 2 bln jek.. tu yg dorang cam heran gak. membe aku pon ckp camtu. tp aku takla kene pape plak... yg kene ngaco teruk ayah aku je. mlm2 aku suka baca komik je. hehehehe... nak bg ilang rasa takut la kan. lagi2 aku bc komik cam pendekar laut tu. lg la rs cam berani jek.

bantal pelok adew...
missnourell Post at 9-4-2011 16:26

hahahaha...kalo takut, tekup muka ngan bantal kew.....???!! hahahaha....

Reply 47# SangPertala

yup..india sblah umh bgtaw,sblom neyh dh ramai yg kluar msok ctu..student,lecturer,fmly,yg bru kawen,smue skejap..pas saye pindah,ade org bru kawen dduk ctu..sbulan jerk,pas tuh pindah..neyh ade org bru plak..dh 2 bln gak die dduk...

hahahaha...kalo takut, tekup muka ngan bantal kew.....???!! hahahaha....
SangPertala Post at 9-4-2011 16:31

err... bantal tu yg tekap muke dia kt iols..

nih aku nak citer psl membe aku yg gila nengok antu kat sarawak. gila membe aku nih dia pg ajak bdk2 yg penakut pg uma kosong berantu. siang tu da plan da nak pg. ada la 8 org. dlm 8 org nih yg penakut ade 3 org je. so dia wat2 brani la nak ikot konon. yg membe aku ni plak bwk pg uma ada mak pon....... dia tau ctu ade mak ponti sbb dia da tgk sendiri. jd mlmnye sume da ready nak tgk antu maka berkumpul kat uma kawan aku.

jarak perjalanan dlm setengah jam dr uma kawan aku tu. kawan aku ni gile, ati kering. dia ckp jom naik tingkat atas uma banglo tu. sbb mak ponti tu suke dok kat depan tingkap atas tu. ok....sume naik atas. membe aku tak bg dorang zikir. cuma kosongkan minda jek. sbb mana tau mak ponti tu tanak kuar plak. akhirnye mmg tak kuar pon kat ctu. dorang da dok dlm bilik kosong tu sejam tp takde apa2. wokeylah membe aku ckp jom balik. dorang ni tadi dtg naik moto ramai2. so semua bwk helmet. yg mamat nih plak helmet tinggal kat bilik td tu. da le penakut. hehehehe... membe aku mrh dia... "ko ni penakut sgt pesal....!!!" da kene mrh punye pasal, dia pon wat2 la brani naik bilik tu.

masa dia masuk balik uma tu yg lg 7 org nih sume kat bwh tgk kat bilik tu....... mak ponti tu relax je dok depan tingkap......semua yg kat bwh tu nmpk..... yg mamat sorang ni nak amik elmet tu tak tau yg membe kat bwh semua tgh tgk mak ponti. huhu..... sekali mamat penakot ni berlari ke bawah ckp antuuuuu......antuuuuu..... hahahaha... membe aku ckp ko "jgn ler lari mongok... kan dtg sini nak tgk mak ponti..." kan da kene mrh lgk...huhu.. membe aku pon ckp jom blahh...  mak ponti tu masih ada masa dorang blah... mak ponti tu cuma kelihatan separuh badan dan rambutnye kembang..muka kebiruan sket matanye merah cam berdarah. aku rasa yg dlm citer ponti harum sundl mlm tu pon tak menakotkn lagik.  

gambar real mak ponti masa membe aku bg dulu lagik best..bdk cina dua org konon nak amik gambar kat air terjun mlm2 kat kota tinggi. yg sorang tukang amik yg sorang lg posing. amik ko......... mak ponti tu berdiri sbelah dia. yg amik gambar mati lps 2 hari. yg dlm gambar pon mati lps seminggu. nih mmg citer btul. gambar tu aku tgk pastu aku terus bakar kat situ gak. membe aku ckp "ko brani ke nak bakar gambar ni wehhh....?" aku ckp nak takut ape plak.... bakar jelah.... terus aku bakar... kalo ada lagik gambar tu, kalo aku tepek kat cini gerenti korang tak tdo mlm. sbb mmg clear dan gambar tu mmg sahih....

Rate

1

wooooo...waduhh waduhhh....tacang tu upenye kedit kew...??? hehehe... mcm2 ler korang nih.... nak wa ...
SangPertala Post at 9-4-2011 16:21

kalau dpt tacang dendiam jer.. jgn bitau orang..

nih aku nak citer psl membe aku yg gila nengok antu kat sarawak. gila membe aku nih dia pg ajak bdk2 ...
SangPertala Post at 9-4-2011 16:58

sila tepek pic plezz..

mcm penah dengar cite ni dolu2.. tp x penah tgok pic tuh..

sila tepek pic plezz..

mcm penah dengar cite ni dolu2.. tp x penah tgok pic tuh..: ...
missnourell Post at 9-4-2011 17:25

kan aku da bakar gambar tuuu........:@  hehehehe.... korang takyah nengok takpe lah... sbb membe aku yg tgk pon boleh demam2........ tp seyes aku kata kalo ada lagik pic tu mmg aku tepek kat sini.....masalah nye da di bakar....sbb bole membuat org bermasalah nt.......

kalau dpt tacang dendiam jer.. jgn bitau orang..
missnourell Post at 9-4-2011 17:19

hahahahaha...... tak mengapey.... tak mengapeyy... nt aku menuntut ilmu mendapatkan tacang weyhh.... ehehehehe...

kan aku da bakar gambar tuuu........  hehehehe.... korang takyah nengok takpe lah... sbb  ...
SangPertala Post at 9-4-2011 18:00

yg potostet punyer pon xde ker?

missnourell Post at 9-4-2011 06:07 PM

Isyyyyyyyyyy........kang demam saper yg susah...

missnourell Post at 9-4-2011 18:07

tak dapekk achik nak mnolong da neh.... ko nih bebeno ko apo nak nengok antu nak oi.....???? hahahaha... nt achik posan ngan antu tu soh singgah2 kek dopan uma ekau yo nakkk.... hahahahaha.... nt ekau jgn pulak menggelabah nakk oi... makcik ponti tu da tuo bangko da..... nt dio dtg ngan rambut dio yg panjang mengerbang cam org tak mandi 200 taon ngan kuku bopintal2 nak oii... jgn la ekau wat2 brani nak nengok nak oi....wat nayo ajo kang........  tak dan dah nak oi nak plok bantal bucuk ko tuh.... hahahaha...

slalu org ingat mak ponti ni cam lawa ekk...... mano adO.... tak lawa pon....!!!! yg real aku tgk tu pon muko cam da 200 taon moninggal.... uishhhh.... mana dtg lawa nyo.....?? tak dan nak nengok muko ngan mato cam da tinggal setongah ajo..... bdn cam da nak kering daaa.... tak larat ko nak lupokan muko dio nt.....waduhhh..... (wat xpresi cam dlm AV aku tu haa) hahahahaha...

Isyyyyyyyyyy........kang demam saper yg susah...
medangmru Post at 9-4-2011 18:11

mama iols la yg susah