CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

terbaik la.. mmg seremmmm.. lebih2 lg klu dlm uma

Reply 76# atheera

aku x igt no umah aku tu...tp umah aku no 3 lpas simpang yg tgh2 tu...kat blakang umah aku ade tmn ape tah...x igt dah....kat ujung ade tangki air besor tu.....dulu slalu dok jln kaki p mkn nasik lemak kat mak cik gazebo blakang tu.....area ctu mmg seram kan....ko dok melawis gak ker dl

aku nak sambung cite pasal umah sewa aku tu...

kat hall kitorg ade tv..seblah kiri tv ade iron board...kanan plak ade meja pc....sbla pc ade meja mkn....seblah meja mkn ade toilet yg sentiasa berbau bunga mawar tu....bese laa umah student...mmg berterabur sket..kat luar tu laa ade jgk meja mekap nye skali...sape pnah tggl area ctu leh bygkn keadaan umah tu yer....{:2_66:}

slalu mlm2 aku ngan bdk umah aku g mkn kat kdai dpn tu...aku siyes da x igt nama kdai2 tu dah....lpas mkn balik ramai2 jln kaki x pon naik kete....pastu dah smpi umah lpak2 tgk tv...dannn yg pastinya pinto dapo tetap akan dibuka....panas area ctu...

skali dok syiok2 lyn tv....tibe2 pintu toilet mcm terhempas"gedegang"....dia nak main laaa tu....kitorg dah x kose nak lyn....kitorg tuskn activiti menonton....pastu dahhhh dgr bunyik loceng kaki lg....rumet aku da stat menyiku aku dah....ni yg x best ni....br nak lyn tv jap...kunun2 stress stadi....:@

skali...korg tau ape aku nmpk...org len aku x tau laaa...bdk kecik kaler itam...cam umo 4-5 tahun camtu...dok lari2 bwh meja mkn..pastu lalu blakang tv...main2 dkt2 iron board....aku x pasan muke dia....dia mcm asik jer main...x hiraukan kitorg....pastu aku tgk dier lari masuk bilik blakang....hhahahahah...aku senyap jer...aku x ckp kat sape pon....aku x ckp kat sape pon...bg signal ke ape pon x....yg penting dier x masuk bilik aku....haahahahahha

lpas tu aku trus p masuk bilik n tido dgn pintu terbukk...sbb osmet aku suma x tido lg....sbbnye bile dorg dah tido dah slamat tido dah...x yah pikir ape2 n dgr ape2....itu jela cara yg aku slalu buat utk slamatkn diri dgr or nmpk ape2.....hihhihihihih

Rate

1

Reply 79# king_kenny

area MMU...kat ctu ade bdk cine mati jatuh dr apartment dia.. x igt tingkat bape....ko g sane tanye melawis kat mane? dorg tau punye...ko g pagi2...lm pkul 3-4 pg...haahhhh....dulu serem aaa...skang aku x tau laaa...{:1_125:}

pernah...
dulu masa kecik2 dok kat kampung majidee stulang baru, tahun 70an gitu..
tak banyak pengalaman seram kat sana, cuma pernah nampak bayang putih kat hujung katil waktu malam,  my sis  pulak pernah nampak tangan berupa rangka kat ceiling..
takat bunyi2an tu mmg bnyklah, bunyi org berbisik, org jalan2 keliling rumah..tu je lah..hmm..taklah seram sgt..my parents ada jumpa tapi derang tak ckp apa benda yg derang jumpa..berahsia betul..
rumah sebelah kami pulak ada satu bomoh tinggal, dia bela anjing 2 ekor, tiap malam mesti auuuuww..sayu gitu..seram..
tapi kitorg tak tinggal lama kat situ, adalah dlm 3-4 tahun camtu lah...dpt tau kat rumah tu ada org mati bunuh diri lps pindah..arwah bapak dah tau dulu tapi dia tak ckp kat kitorg, yelah kitorg pun masa tu kecik2 lagi, tak paham pun pasal benda2 ni..rumah tu pulak kena tinggal lama sblm kami pindah situ....

Rate

1

best3x......hehehehe.....aku mmg suka bc citer2 antu nih....mmg ada kelainan adrnalin tak cam F1 tu.....itu adrenalin syiok2 jek....kan kan kan..... hehehehe... ini adrenalin dia dia lebih membuatkan org terngiang2 cerita tu sambil membayangkan situasi keadaan lagik.... perghhhh.....jgn biarkan hdup anda...di selebungi miiisssterriiiiiiiii... ay yay yaiii.... hehehehe... amende aku merepek nihh.... aku takle citer skrang  nih.... bz sket..... nt mlm kalo sempat  aku citer lagik k......

Follow Us
malam2 tak berani nak masuk thread nih...Wa layan waktu siang je lah. Skeri mary betullllll....
Ina_pk Post at 10-4-2011 08:47

hahahahahaa.....takot ko yer..... huhu..... siang mana thrill layan scary mary nih wehhh.... adrenalin mcm nih kene mlm2 baru syiok ma..... hummmmm....ngeri kan kalo tinggal uma org mati di bunuh nih..... papehal pon.......andaaa.....adaaaa..... enammm...pulohhhh.... saat....... hehehehe.... pembawak btul lah nabil nih.... cehh...

assalammualaikum semua geng2...

mlm nih aku mmg keletihan yg amat2 sgt dek kerana melayan coti yg penuh dgn aktiviti...huhhhh...mmg penat.... mlm nih aku nak citer rumah yg aku pernah tinggal masa bujang dulu. uma ni aku dok lama gak la. hampir 6tahun. aku citer dulu pasai ape yg menghuni uma ni. masa aku mula2 pindah aku mmg tak tau pon sape yg penah tgl uma ni. hingga la aku sendiri dpt rasa tgk dan diganggu mende nih. nak tau apedia...???

aku citer dulu. dlm uma bujang aku cuma dua org je. aku ngan membe aku. aku awal2 lg da bgtau dia aku nak lbh privasi. ok. awal2 aku dok uma tu pd satu mlm tu aku melayan dvd smpai larut mlm. lampu bilik aku suka padam kalo tgk dvd. so mmg lampu tv le la yg ada pon. aku tgh tgk dvd tu, aku perasan kat tingkap aku cam ada org berdiri. btul2 sebelah katil aku. aku malas nak amik pot sgt sbb mende tu kat luar. ok takpe. dia nak lalu je kot.

bila da abis tgk dvd tu aku tutup tv pastu terus tarik selimut la nak tdo. bila aku mengiring, aku terasa sebelah aku cam ada org baring. aku tak toleh pon. btul2 sebelah aku. tetiba aku rasa menede tu mendengus sebelah aku. aku biar je. rambut dia yg kene angin kipas tu cam kene sket kat lengan aku. haishh....pinjam ayat dak aus....hehehehe... aku ckp dlm ati, ni da lbh ni........aku yg dr td asyik berzikir je dlm ati terus tukar nak baca ayat kursy. cuma tu je yg aku tau selain baca al ikhlas. aku baca ayat kursy pastu ulang ayat terakhir tu cuma 7x je.

pastu aku ckp, "engkau tau aku nak tdo,engkau jgn ganggu aku. esok aku nak kije...nak baring, baring diam2..." nak tau apsal aku ckp mcm tu.....??? haaa... sok balik kije,aku trus pg uma jiran sbelah. aku tanye dia siapa yg duduk uma nih dulu. jiran aku cam tau je aku nak tanye ape...... .... dia pon citer.... "uma ni dulu org baru kawin dok. dia org ganu... dia ada bawak mak dia dok skali. mak dia nih meninggal dlm uma ni dulu seblom dia pindah. mak dia ni mcm mak bidan. ade sket2 membela....."     aku pon tanye lah....bela ape...? dia ckp belaan dia nih yg pompuan tu.....ooooOOO....baru saya tauuuu....hehehehe...

aku da paham lah ape maksud dia...sbb tu mlm tu bila aku tgk bende nih, org punye ke atau saje2 ngaco....rupa2nye mmg sah org punye.... maknanya mende belaan makcik tua tu masih tertinggal kat uma tu. biasanye kalo belaan ni mmg dia akan merayau je kat ctu sampai dia tau mana arah dia nak pg...mencari tuan baru yg spatutnye.......... hampir setiap mlm mende tu akan berada dlm bilik aku dan dr situlah bermula aku rajin beramal jgk....hehehehehe.... tp bila lama kelamaan mende tu dgn sendiri tak ganggu aku. cuma kekadang aku terasa je mende tu merayau kat luar. mmg sah mende tu merayau sbb aku dpt tau citer ada org nmpk. tu satu hal. yg lagi best, ada jiran aku ckp,tgh dia tgk tv mlm2,tetiba bende tu lalu je dpn dia...... keras trus dia tgh tgk tv......nih citer btul nih....bukan aku nak reka2 nih.... anak dia yg tgk tv skali pon nmpk...kecoh gak ar kat ctu. tp aku diam jek. jiran aku yg tau ni pon diam jek........

Rate

1

Reply 88# SangPertala

Berani betul ko TT,ada satu forumer kalau tak silap zadmusa,dia mcm tu jugak time tido ada yang peluk dia,siap dia boleh toleh lagi siapa yang peluk...eeeeee serammmm...

Reply 89# nigerna

hehehehe......kena pelok.....??!!! Nt...... Pelan2.......aku ada citer kne plok ngan jin berbulu......... InsyaAllah nt ptg ke aku citer........aku tgh bz sket nihh.......

Reply 90# SangPertala

Tidak sabar sy nak mendengarnya....

As salam,

besst nyer citer kau.....kalu nampak real2 leh lakar2 skt...bagie kiteorang tengok....saja2 jer
tak boleh pon per....

apa yg imagine dalam kepala otak aka mungkin tak sama apa yg kau nampak....hehehe

Reply  SangPertala

Tidak sabar sy nak mendengarnya....
nigerna Post at 11-4-2011 10:06

sabo.......sabo.........huhuhuhu......

As salam,

besst nyer citer kau.....kalu nampak real2 leh lakar2 skt...bagie kiteorang tengok....s ...
sofiera Post at 11-4-2011 10:19

adoyyaaiiiii.......permintaanmu itu amat berat lor.....aku tak reti nak karang2 gambo nihh.....apo yg ekau byangkn tu itulah kiro2 dkt ngan mende tu kira halal jelah.....hehehehehe........ Aku reti cerite je pon...tu pon aku nak menulis karangan dkt berjam2.........hahahaha....

adoyyaaiiiii.......permintaanmu itu amat berat lor.....aku tak reti nak karang2 gambo nihh ...
SangPertala Post at 11-4-2011 10:32

Hehehe...saja jer aka kacau kau,saja jer demand tinggi....its ok

wokeyhhh....korang da mamam blom sume......?? haaaaa.....yg tak mamam lagik tu,wat2 lah amik kopok ke pape ke.......kang pengsan,adoyaaiiiiii.....nak ngankat tu je.......hahahahaha... seperti yg dibgtau oleh nigerna tu hal sorang forumer nick zadzamusa ada pengalaman kene plok nih....aku tak bc lagi dia kene plok ngan mende hape..... tp aku nak citer aku kene plok ngan jin ke jembalang aku tak tau ar mende ape...tp badan dia mmg besar dan berbulu.....

mlm tu aku ada sket aktiviti ngan kengkawan kat kampung dkt uma aku ni....aku lepak sana lama gak ler sampai dkt kol 3.30 pagi baru balik.... masa aku balik tu membe uma da tdo... aku masuk bilik siap2 lah nak tido.... tilam aku tu jenis quenn size jd mmg besarlah kan.... aku baring sebelah tepi skit.... masa aku tgh baring tu tetiba aku dlm keadaan separuh sedar nih terasa tilam aku mcm ada org pijak. pastu dia baring sbelah aku lak tu.....tilam aku melendut ke bawah....hurmmmmm....aku diam je......dia punye mendengus fullamakkk... mmg kuat... grrrrr..... grrrrrr..... hissshhhhhh..... grrrrrr..... hisssshhh.... mmg kuat kat tp telinga aku.....

aku zikir je Allahhuakbar....tetiba mende tu plok aku......haisshh......aku pelik....camne mende ni leh plok aku sedangkan aku masih sdg berzikir....tak power kot.....hehehehe... len ler cam forumers lain yg ade power tu....dia org leh sepak terajang je mende2 nih... best aku baca kisah dorang tu.... hehehehe....       masa aku tgh kene plok tu mende tu pon mengiring gak cam aku...hahhhh.......yg nih aku pelik....slalu org kene himpit bila tdo terlentang kan kan kan...... aku tgh ngiring......camne tu..... hishhhh....maleh nak pk...... mende tu plok aku sekuat ati dia lah........

tetiba aku teringat nak baca al ikhlas sbb setau aku al ikhlas nih ada kekuatan utk memecahkan mende2 nih........ aku baca al ikhlas pelan2 dlm ati pastu aku tarik nafas panjang2 pastu aku toleh skit kebelakang aku hembus sekuat2 ati.....phuhhhhhhh... mende tu cam bergerak skit kebelakang pastu aku try hembus lbh kuat dan akhirnye mende tu ilang.... tetiba plak aku nmpk kawan aku yg pandai sket dlm bab2 ni muncul tiba2 dok kat ujung kaki aku...... aikk....camne mamat nih leh ada depan aku nih......herann tul aku..... dia ckp slow je.... "dah....mende tu da takde.....tp ko kene hati2 lain kali...."..... itulah pesanku wahai si mambang..... hehehehehe.... tu je dia pesan... sok aku tipon dia,aku cite kat dia.....dia kata ko balik mlm lewat tu ade yg ikut2 tu.... len kali nak tdo basuh kaki ngan muka pastu mengucap.....hmmmm....lega aku dgr dia ckp camtu......

Rate

1

Reply 96# SangPertala

rase2 mcm hantu raye kot tu....

wah berani la TT ni... boleh berkenalan?

Reply  SangPertala

rase2 mcm hantu raye kot tu....

wah berani la TT ni... boleh berkenalan? : ...
JulietTheOrange Post at 11-4-2011 14:33

hantu raya....????huishhh......bebebebetolll kew.....???? adoyyaaaiii...camne lak dia leh sesat ngaco aku ekk..... pape pon cuma skali tu je dia ngaco aku.....pastu da takde da....... seriau gak ler aku ko kate antu raya...... aku nih nak kate brani sgt tu idok ler...berani2 alang tu ade lahhhh..... hehehehehe....... yg penting kita kan ada pegangan agama. aku percaya ada Allah dan RasulNya. itulah yg menguatkan aku. nak berkenalan boleh saja geng........no hal punye lahhhh....

aku nak bagi sajesyen - pe kata ko bagi tau lokasi bungalow 8 bilik kat PJ tu kat surfinv - leh dia gie T&G or ekspedisi kat situ lak ka....

best..
nnt sambung lagi yer..