CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply  atheera

aku x igt no umah aku tu...tp umah aku no 3 lpas simpang yg tgh2 tu...kat blaka ...
CincinKristal Post at 10-4-2011 12:18

melawis tu yg area blkg RSU tu ke?? aku pn tk igt...course mate aku dlu ade tggl kt melawis...aku dlu lak tggl kt tmn dahlia
situ pn scary mery gk...sblm diorg bina apartment utk students tu, kwsn situ kn ade byk semak samun & pokok2 yg tggi n rimbun...byk fmly kera yg tggl dlm semak2 tu..
kalo mlm2 mmg gelap giler la jln tu...dr pagar blkg mmu tu, nk masuk ke lorong pertame kt tmn dahlia tu bknla jauh sgt tp kalo dh jln mlm2, mmg rse jauuuuuh jek nk lepas area semak samun kiri kanan tu...plg aku benci skali, bile aku jln sorg2, mesti lampu jln yg kt tepi umah lorong pertame tu akan terbukak bile aku smpi je kt bwh lampu tu....mgkn ade sensor kot hahahaha...n aku tktau nape time tu aku ade guts utk blk umah mlm2 n jln kaki sorang2 ye....slambe badak je

anyway, speaking of umah berhantu, aku pn penah encounter ngn makhluk2 gini....umah aku tu idok ler berhantu tp aku penah ternmpk la memende gini kt bhgn dpn umah aku...
waktu tu aku tgh sembang2 ngn rumet aku (Laiqam) kt dlm bilek...bilek aku ni kt tgkt bwh & bilek yg dpn skali & tingkap nye ngadap porch..
kebetulan time bersembang tu aku ngadap tingkap, rumet aku lak sandar kt dinding yg membelakangi tingkap
n tingkap tu plak kitorg bukak seluas2nye & langsir tu pn kitorg selit kt tepi tingkap tu...kononnye nk bg angin masuk kaw2 laa

tgh ralit duk bersembg tu, aku cm prasan ade org intai kt cermin tingkap belah kanan...
smbl sembang, smbl aku tgk je muke org kt tingkap tu...
makin lame muke die makin nampak jelas...waktu tu aku cume terpk, 'nape mangkuk hayun ni tk ketuk pintu ke atau bg salam ke ape ke'....
elok aku nk tny kwn aku je, tetibe muke kt tingkap tu cm senyum kt aku...muke die tu cm die lekapkn kt tingkap smbl senyum..
tetibe cm aku cm terpk 'asal muke die cm menakutkn je'...tros bulu roma aku meremang...aku cm tersentak n tros jerit kt rumet aku suh tutup langsir tu...

kwn aku dh gelabah giler...cpt2 die tarik langsir tu
aku lak dh tutup muke, nangis2 wakakakakaka
bkn ape, terkejut nye psl....mane tk nye, muke die cm muke mayat tu...pucat pastu keliling mate die cm gelap
pastu g lekap kt cermin tu & senyum....wpon aku agak lmbt pikap time tu, tp kalo dh gtu rupenye, sape tk terkejut kan?

waktu tu aku rse mmg takut giler...nk bace doa mkn pn dh tk igt hahaha giler jahil time tu
dlm keadaan tgh gelabah tu, kwn aku suh aku rileks, tarik napas...pastu die suh aku cite kt die ape yg aku nmpk..ampeh giler
mlm tu, mmg aku tkleh tido langsung!
elok nk tido jek, aku tros terjage...aku rse cm mende tu masih berlegar2 kt situ...sepjg mlm tu mmg aku rse berdebar2...sudahnye smpi ke pg tk tido...lps subuh baru aku lelap
sebaek la waktu tu mlm mggu....

Rate

1

Waaaa, mungkin itu adalah hantu raya "gay".

Sebelum tu, nak bagi lambaian mesra kat bdk2 mmu melaka.

Aku sewa dkt taman bunga raya dengan 6 housemates. Rumah teres setingkat 3 bilik. Aku duduk bilik tengah dgn sorg member...bilik ni plak jenis ada tingkap nako tu, style rumah lama. Kitorang mmg tutup tingkap tu tapi still boleh nampak orang lalu lalang jugak. Nak dijadikan cerita, sorang housemate aku ni ajak 3 org indian girls stay sekali so diorang amik bilik belakang sbb bilik belakang lagi besar dr bilik tengah ni.

Satu malam ni dalam kul 3 4 pagi, aku terjaga mamai2 then nampak bayang-bayang kat tingkap orang lalu-lalang depan bilik aku. Jalan pon macam slow je. Aku just terpikir maybe budak2 indian ni terjengkit2 baru balik dari dating kot. Tak pon clubbing ke apa kan. Lama jugak aku memerhati sbb macam dok lalu byk kali sampai la aku menutup mata.

Esok tu tgh borak2 aku tanya diorang, sape yang balik lambat semalam? Yg bdk2 ni boleh pulak terkejut bila aku tanya. Rupa-rupanya, semalam semua tido awal. Takde sape keluar. Aku tak suspect bdk2 bilik depan sebab aku dgr loceng kaki waktu jalan tu. Those 3 girls tu je yg pakai gelang kaki kat rumah tu. Bila tanya sorang2 takde sape ngaku diorang bangun pagi tu. Persoalannya, siapakah yang aku nampak?

Tu la cerita tak seram dari aku. Dia akan jadi seram kalau aku rajin bangun bukak pintu then gi tegur 'makhluk' tu. Hehehe. Actually aku selalu je rasa tak sedap hati kalau duduk rumah tu lagi2 kalau aku tinggal sorang yg lain pegi kelas. Boleh dgr mcm ada org dalam bilik indian girls tu tapi tiba2 kejap lagi diorang muncul baru balik dari class. Kadang2 bau minyak ke benda apetah yg diorang bakar kalau semayang tu. Tiba2 je okay... boleh meremang kalau tiba2 terbau.  

Kitorang beranggapan mungkin duduk satu rumah, yang ni semayang cara ni, yang separuh lagi cara lain. Dia berlawanan. Mungkin kot. Aku dok situ pon 6 bulan je.

Rate

1

aku nak bagi sajesyen - pe kata ko bagi tau lokasi bungalow 8 bilik kat PJ tu kat surfinv - leh dia  ...
adnil Post at 11-4-2011 16:38

sajessen.....!!!!.... surfinv tu org mana ek.....??? tp kalo nak pi wat T&G  atau xpdc kat ctu mmg tak sronok da skrang sbb da bnyk pembangunan.... aku citer nih bende da dkt 10 tahun lpas der........... skrang nih mmg bnyk perubahan kat area ctu.........anyway,aku hrp tmpt2 yg aku citer nih biarlah aku simpan saje sbb.........aku tanak jd 'penyebab' kpd sesuatu yg buruk..... kita mana tau kan kalo ini mungkin penyebab berlaku bende2 yg tak mungkin dpt diubah lagik........ aku tanak jd penyebabnyeeeee.......

best..
nnt sambung lagi yer..
ladygempak Post at 11-4-2011 16:48

wokeyhhh......roger n out......hehehehhehe.....

Reply 101# lin_okinawa

huhuhuhu..... seb baik mende tu tak terus terkam ko yekk....hehehehe..... jgn ko bayangkan pon........ best3x citer ko..... ader kellllaassssss....

Follow Us
wah manyak syok wa baca... Manyak silam... Tp manyak klaka mehh.. Sila la menghadpet cite lg TT...

Waaaa, mungkin itu adalah hantu raya "gay".
tarabas1976 Post at 11-4-2011 17:26

mwahahahahahaha....... hantu raya gay......!!!! ayyooooo..... tapi kami tak bersama pon pd mlm durjana tu..........???? hehehehehehe...

Reply 103# lasagnaklcc

hurmmmmm.....part nih aku ade sket soklan bonus bonanza..........camner leh korang tahan dok ngan derang yg bako2 stanggi tu ekk....ko nak tau tak stanggi tu mmg makanan mende pojaan derang tu.........len kali beware huhh......

wokeyhhh...seprti wa sudah janjikan dgn uols td.....cewahhh...style missnourell..... hehehehe.... ak ...
SangPertala Post at 10-4-2011 00:58

motip sebut2 nama iols?

Reply  lasagnaklcc

hurmmmmm.....part nih aku ade sket soklan bonus bonanza..........camne ...
SangPertala Post at 11-4-2011 20:33

Housemate aku la bengong pegi ajak tak discuss dgn kitorang. Kitorang tak setuju pon sbnrnye. Btw aku la org 1st yg keluar dari rumah tu diikuti dgn mereka yg lain.
Lesson learned!

motip sebut2 nama iols?
missnourell Post at 11-4-2011 20:37

mwahahahahahakakakaka..... uols n iols...... adoyaaaiii..... kelakaw jiwo den membaco pado mulonyo den mmg tak reti mende iols tu.... bilo di pk2 kan lagik....derrrrr....... baru haku reti mende pe ler iols uols nih.....kkekekekeke.... mudak baru ler katekan....

wah manyak syok wa baca... Manyak silam... Tp manyak klaka mehh.. Sila la menghadpet cite lg TT...
auntymelly Post at 11-4-2011 20:28

wokeyhhh3x.....den dgn segala walafiat nih hah akan menghapdet scary mery utk pembaco setio thread den nih hahhh..... hehehehe.... den cumo harap sgt semua terhibur.....

mwahahahahahakakakaka..... uols n iols...... adoyaaaiii..... kelakaw jiwo den membaco pado  ...
SangPertala Post at 11-4-2011 20:49

uols ngn aus adik beradik ker? same jer cr bercerita

Housemate aku la bengong pegi ajak tak discuss dgn kitorang. Kitorang tak setuju pon sbnrnye. Btw aku la org 1st yg keluar dari rumah tu diikuti dgn mereka yg lain.
Lesson learned!
Reply 111# lasagnaklcc

hehehehehe.... testing2 one two three...... hehehehe.... o camnih wat qoute yekk....ehehehehe.... haru biru mata haku dok nengok camner ler derang nih leh wat mende canggih manggih nih ekk.... hurmm... nih da terer sket ler....
bagus ler kalo uols da pindah dr uma tu, tak elok dok brcampur camtu.......tak dapek den nak nolong kalo antu macha pusing2 palo tgh2 mlm weyhhh.....hehehehehe....

Reply 101# lin_okinawa

hah...RSU...kihkihkih...lame siot x sebut restoren nih....pastu ptg2 bli tauhu sumbat ngan pisang goreng kat mak cik tu....ade U-Center x silap aku.....tokey dia amoi seksis giteww yg skandal ngan pak arab....hahahahahah

pasal yg tiang lampu tu aku pon slalu gak kene....time blk dr discussion assignment....jln2 sensorg....mule2 dulu rileks jaa...x pikir ape2...skali osmet aku bukk cite pasal lampu tu...langsung aku seram weih.......pastu kan...kalo ade discussion kan...dr umah aku jln cam biase....sampai kat tiang lampu tu aku lari sekuat ati...dkt2 nak smpi kat dpn tu aku jln semule...muke menten cam x der pape...hahahhahaha

kalo nak g kampus tu aku pon slalu ikut utan yg byk kera tu(tu la jln paling cepat nak smpi campuskan)...pencil case aku penah kene ragut dek kera kat ctu....

bdk2 yg penah tggl area ctu mostly penah kene kacau kan.....

uols ngn aus adik beradik ker? same jer cr bercerita
missnourell Post at 11-4-2011 20:55

adek beradek seguru masa blaja cara2 nulis essei........ hahahahahaha.... takde lah.... haku try mengfunnykan keadaan umah ni cam dak aus tu supayo takdolah suram muram scary mary sgt bilo sesapo membaconyew.... lbh2 lagik uma nih tajuknyew RUMAH BERHANTU....!!!.... jadik sasau lak derang kang kalo baca tgh mlm.... mau kang tido celah ketiak rumet memasing..... hahahahaha...
dak aus giler tacang tu mmg best citer dia...... iols mmg follow up to date citer dia tu.... best3x....

adek beradek seguru masa blaja cara2 nulis essei........ hahahahahaha.... takde lah.... hak ...
SangPertala Post at 11-4-2011 21:04

hati2 la uols,, dak aus tu siap kene kaco oleh org dlm ni yg suke ngetest2 ilmu dia.. smpai dia kate nk pencen...
seb bek dh koyak kontrek..

sila sambung citer

wokeyhhhh3x..... nih haaa nak citer mende yg aku secara tak sengaja melalui di tempat yg amat keras disebuah kampung..... masa nih mmg zaman jahiliyah haku masa memuda dulu.... aku nih dulu mmg suka gile kalo ade joget2 lambak nih......hehehehehehe..... korang penah joget lambak ke.....??? zaman nih da kureng da.... dulu kalo ade kenduri komfom kat area kmpg2 ade joget lambak nihh....

ada sekali tu aku masuk satu kampung nih ngan membe2 aku....merempit naik moto masuk kampung nih....tak hengattt.... joget start kol 10mlm sampai kol 3 pagi psal esok coti........ jd mlm tu mmg joget tak hengat lahh sampai kol 3 pagi..... aku ngan membe sume 4 motor sorang sebijik.... masa nak balik aku start moto pastu aku tgk membe2 aku pon start ler moto.....aku ingat derang nih follow kat blakang aku. aku pon slow2 jelah bwk moto......... mula2 aku toleh belakang aku masih nmpk derang lagik. bila aku toleh lagik derang da takde........gulp..... aku bwk lagik moto slow2.......

sampai kat satu simpang tu kat ctu jelah satu2nye ade lampu jln. aku benti ler kat ctu. dekat 20mnt aku tunggu kat ctu..........hurmmmmm....punyelah aku mengeluh dlm ati......mana lah bdk2 nih.....adoyaaiii....... masa tgh tunggu tu aku tgk je uma kat tp simpang tu. rumah tu uma kayu lama. ada anak tangga. lampu dlm uma tu malap2 je aku tgk. aku perasan ade org lalu lalang dlm uma tu. tp mmg masa aku tunggu tu meremang je bulu roma, tp aku ni yg baru balik joget ngan kpala pon da ngantok jd aku tak pk pape la...  bila membe aku sampai,derang trus ajak aku blah........derang siap jerit kat aku........ "weyhhh....jom blah cpt.." aku pon trus ler rempit........

sampai kat simpang satu lagi,membe aku tahan aku benti. dia ckp jom pg minum dulu. sampai kat kedai, membe aku trus tanye aku...... 'weh, ko pg benti depan uma tu watpe....???' aku ckp lah aku tgu derang kat bwh lampu tu....... membe aku ckp...... " kalo ko nak tau itu lah tmpt paling keras dlm kmpg tu.....nak tau pesal....uma yg kat tp tu dulu suami dia potong kepala bini dia pasal main kayu tiga pastu gi tanam kat bawah tangga uma tu......" huishhhhh....... gila babas tak hengat punye brutal..... membe aku ckp, sume org kmpg mmg tak brani pg uma tu smpai la skrang sbb roh istri dia masih lagi ganggu org kmpg smpai skrang..... tp membe aku heran nape mende tu tak ngaco aku ekkk...... misteriiiii........ seremmmm aku kalo tgk uma tu walau pon waktu siang....

Rate

1

Reply 111# lasagnaklcc

aku dulu penah tggl kat bunga raya gak...kat ctu byk anjing woooo...siap penah kene kejor dek anjing time blk dr library satu mlm tu.....takut punye pasal tah umah cine mane tahaku masuk siap jerit "help..help.help.."anak cine yg tlg halau anjing tu...pastu jln nak blk umah berdebor jer....
ni cite time aku tggl kat bg raya tu....umah kitorg kat blakang tu dkt dgn kuil hindu sane...blakang tu dah hutan ngan bukit bagai dah....osmet aku penah kena rasuk kat ctu...dier kene rasuk dek antu diam dan pemalu......sbenornye kitorg x tau dier kene rasuk....dah lame gak...tp bdk bilik dier yg pasan....sbbnye osmet aku ni dah x byk ckp..kalo ckp nak marah2 jer.....

pastu bwk g berubat...tok moh kabo dier kene rasuk sbb setan tu marah dier terlanggar anak setan tu mase bwk baldi dr dapor g dpn.....osmet aku ade saka gak...kire antu saka berlwn dgn setan lam umah tu....ape lg mcm2 ler jdik....pintu toilet terbukk sendiri....ade org ketuk pintu n tingkap....anjing sokmo ler dok menyalak sayup2 jer....tp korg bygkan selama ni kitorg dok bersembang, tgk tv, n stadi ngan separa antu manusia.....tp mmg logik gak laa kan...area umah aku tu x der melayu...pastu penyewa seblom nih awang itam yg kapir....dkt dgn kuil do puja2 baga...blakang tu hutan + bukit plak...pakej lengkap laa kitorg dpt...

penah skali tu...kitorg suma g klas....pastu ptg tu blk dr klas tgk telur dah berterabur satu umah....busuk giler arr...tp kitorg berbaik sangke...tu sume keje kera dr atas bukit tu kot....

Rate

1