CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

Reply 120# CincinKristal

Seblah rumah aku dua2 chinese. Selalu jgk anjing diorg masuk rumah, siap lepak dpn pintu lagi. Nasib baik anjing yg cas2 comel. Tapi kitorg jerit mcm nampak hantu jah.

Ada satu hari tu jiran seblah kiri rumah aku tu ada org mati. Tak sure sape yg mati tapi mmg seriau la jugak tgk dia dok dungdang2 beberape hari. Kitorang gi class pon siap pusing taknak lalu depan rumah dia. Keranda letak depan rumah je... Haiyoh..

Btw depan rumah aku ada playground. Kadang2 ada jugak couple yg dating malam2 kat buai situ.. Tapi kalau kitorang ternampak buai tiba2 bergoyang laju je tanpa ada org, buat2 taktau sudah... anggap je 'dia' tgh bergumbira...

Reply 118# missnourell

gulp....hmy3:{:1_126:}.......... bebebebetoiii kaa..... pado sesapo yg membaco dlm thread den nih haa den hrp sesagt jgn di apo2 den nih haa... den nih da ler smayang tunggang langgang da nih.... den terus terang ajo.... den ni cetek ilmu.... jgn ngetest den haa....den tak tau apo.... den nak hiburkan org ajo... kalo den salah tulih ke apo,den minta maap dulu..... .......................{:1_144:}.......

Reply  missnourell

gulp.............. bebebebetoiii kaa..... pado sesapo yg ...
SangPertala Post at 11-4-2011 21:42

harap2 uols tabah

cite lagik?

harap2 uols tabah

cite lagik?
missnourell Post at 11-4-2011 21:51

hehehehehe.....moga2 Allah selamat kan den...... amin.....

utk mlm nih den nak nengok citer con air...... hehehehehe.... citer lama tp best woooo.... okey.... sok mlm wa sambung lagik aaaa....

seram baca kisah korang...hmmm..

rumah lama kami kat klang pun sebenarnya ada 'benda' tinggal tapi sepanjang2 aku dok situ (berbelas tahun) tak pernah nampak kelibat benda tu, takat bunyi2an tu biasalah..
bunyi perempuan mengilai masa kitorg tgk tv, bunyi org berjalan satu kaki (camna ye nak describe, mcm lompat2 gitu) masuk dlm bilik kitorg, pastu jengah my sis (dia berkelubung ketakutan atas katil), titisan darah dari koridor depan terus ke dapur (benda cam tergantung tak dpt trace sumber mana), bunyi benda2 lari atas rumah tu biasa sgt sampai tak heran pun kami, my sis kena cekik dgn tangan berbulu dari tingkap, suara perempuan nyanyi ke bersyair kat belakang rumah tgh malah buta, aku pernah kena tarik dari katil sambil kena hempap (bangun je nampak dua bekas tarikan kat hujung katil mana aku letak kepala situ)err ada paham ka?..belakang rumah tu pulak ada pokok besar, my jiran yg sekarang menyewa rumah kitorg ni pernah nampak atas pokok tu bersinar2 dgn lampu waktu malam (bunian berpesta kot)bukan firefly ye...hehe..
sekarang ni pun mak dah pindah ke putrajaya..so rumah tu kami sewakan pada adik angkat mak tu lah...kakak tu laki bini mmg warak, dan laki dia ada 6th sense.derang pun kena jugak kacau tapi derang tak mo pindah sbb rumah best..hehehe...dia cerita anak dia nampak nenek tua kat dapur rumah..berdiri je tak buat apa pandang budak tu...yg dia pulak (lelaki) nampak benda hitam kat pokok pisang luar rumah...
baru2 ni dpt tau ada 2 kubur lama kat sebelah rumah tu..punyalah dok lama tak perasan pun kubur tu....

Rate

1

Follow Us
Reply 104# SangPertala

ohh cito zaman lampau la nih eh... ada ke lagi bungalow tu pun ?  dak surfinv dan geng mmg cari port terbaekk nak buat siasatan... ada thread sblah tu milik dia - the others clan tu lah group eh.. sure dia nak nyer - bagitau jer kek mano - sure dia gie reramai..

Sebelum tu, nak bagi lambaian mesra kat bdk2 mmu melaka.

Aku sewa dkt taman bunga raya deng ...
lasagnaklcc Post at 11-4-2011 18:22

wohhh aku penah sewa skali kt bunga raya...tp aku sewa 6 bln je, same cm ko hahaha
waktu tu bilek aku kt dpn skali...penah gk nmpk kelibat org diri dpn tingkap aku, cm terhuyung hayang jek, kul 3-4pg lak tu....dh la time tu aku sorg jek dlm umah tu....yg pelik nye aku tgk je tingkap tu, tanpa pk ape2 yg negatif...pastu smbung tido balek ahhahahaha

Reply  lin_okinawa

hah...RSU...kihkihkih...lame siot x sebut restoren nih....pastu ptg2 bli ...
CincinKristal Post at 11-4-2011 21:02

hahaha U-centre...pehh lame tk sebut perkataan tu...tetibe tringat lak asam pedas ikan pari makcik saripah wakakakakakaka!
aku rse la name die sharifah...lupe dah hahahaha

pencil case kene ragut ngn kera?? terer giler kera...mesti dh lame die aim pencil case ko...
hosmet2 aku penah lalu situ...diorg ni bese g supper kt RSU tu...g lak dlm kul 11lbh or 12
pastu siap cadang lalu kt jln utan tu sbb nk tmbh thrill...
diorg dlm 3-4org laa n sume ppuan....sebaek aku tk join time tu
jln punye jln punye jln....tetibe diorg dgr cm bunyi kain yg cm dikibar2 tu...pastu bunyik cm org berdengus
tp masing2 buat diam je wpon jantung dh berdebar2...tah cene tah, slh sekor hosmet aku ni g pandang kt atas2 pokok tu
die kate nmpk cm ade mende besa bertenggek situ...nmpk cm ngerbang2...tktau ler kain ke rambut ke hape..tp nmpk jelas la ade mende atas tu....
sume pakat lari laaa...bile tembus kt seberang jln yg ngadap RSU tu, sume kembali maintain wakakakakakakaka
tktau la yg diorg nmpk tu dewa kera ke, pontianak ke, perogol bersiri yg tgh carik mangse ke ape ke....

tp kalo aku la, tk terhingin aku nk lalu jln tu...sepjg aku stadi kt mmu mlk dlu, skali je aku penah lalu kt situ...tu pn aku rse cm cuak gilerr...satu mcm jek kwsn tu...tu kalo kene attack ngn perogol pn sure tkde org notice....

Rate

1

Reply 25# medangmru

sokmo jadik SR..nih nak nyampuk jap..memang dahsyat penangan MPS nih..
teddy pon sokmo terpsiko sendrik kes suka lepak kat sini..dekat umah lain2 juge.
telinga jadi makin sensitip ngan bunyil2 persekitaran..mata olso..hahaha...

paling takleh blah..siap masuk mimpi..mlm tdi pon mimpi kak pon ngn sweetie..
adehhh...tapi tak serik2..lepak lagi sini sambil mata bolat2..hahaha..

Reply 126# nour2001

sereeeemmmmm....... Rumah tu kira berhantu tahap 5 star.......perghhhh... Tu kalo dibior kosong lama2 mst lagik kaw punye...........

hahaha U-centre...pehh lame tk sebut perkataan tu...tetibe tringat lak asam pedas ikan par ...
lin_okinawa Post at 12-4-2011 11:15

hehehehe........kelakaw haku membacanye..........aku bayangkn, punyelah gile tak hengat punye lari membe2 ko tu........hahahahaha..... pastu da abis larik tak hengat, wat muka ensem control macha plak tu......... Hahahahaha......

sambil menunggu TT dan yang lenlain hadpet citer.. aunty ada ler alkisah sket.. dulu penah ler tido umah member nie.. pagi2 die da kuar.. katenye ada hal.. die suwoh ler wat macan umah sendiri.. kalo nak makan masak sendiri.. barang sume ada kat dapur.. ditinggalkan aunty yang lemah semangat nie sengsorang.. nak control macha punyer pasal (ayat sangpertala...hehehe)..aunty diam jer la..

umah tu ada 3bilik.. aunty dok kat master bedroom punyer.. dok tengok la tv kat bilik..  sambil tengok tu teringin pulak nak makan meggi.. aunty pun pegi la kat dapur tu hah.. masak ler  meggi.. sambil masak tu dengar bunyik ggreeeeeettttt..... macam bunyik cakar pun ada.. bunyik seret barang pun ada.. malas nak layan jantung yang da bergegar nak rak nie..teruskan lagi memasak..perghhh.. bau meggi menutup pancaindera yang lain..steambot giler punyer bau..

Dung! dung! dung! dung!..... peranjat gaban aunty... mane datang bunyik orang ketuk bagai nak rak nie.. wat dono lagi... kali nie ketukan tu tak berhenti.. aunty pun cari ler mane datang arah munyik nie.. tengok kat luar tak der.. bunyik macam kat dalam rumah gak.. jalan punyer jalan cari munyik, terpandang ler bilik satu lagi.. tapi kunci dari luar.. time tu da senyap pulak..

ingat tak der pape da la.. nak bawak la meggi nie masuk dalam bilik aunty.. sekali.... gedegaaaaaangggg... gedegaaaang..... gedeguuuuunggg....pintu tu macam kene tendang dari dalam.. bole nampak bergegar pintu tu.. padahal td member da cakap tak der saper kat umah nie.. apalagi adeyyyyy cabuttt masuk bilik... gituler gamaknye cite yang tak semegah.. tp pastu taubat nak tido umah member tu lagikk...maakkkkk.......

Rate

1

Reply  medangmru

sokmo jadik SR..nih nak nyampuk jap..memang dahsyat penangan MPS nih..
tedd ...
TeddyBear Post at 12-4-2011 12:10

hehehehe......... bod nih mmg khas utk menaikkn kadar metabolisme yg tersangkut2 dan merangsang supaya lbh berjaga2 krn kita msh hidup di alam perkongsian bersama makhluk lain yg tidak nyata..... Kalo da smpai termimpi2 tu mmg dahsat ler story scary mary forumers hingga menyebabkn anda disebungi misteriiiiiiiiii.......... Hmmmmmwaaahahahahahaha.......

sambil menunggu TT dan yang lenlain hadpet citer.. aunty ada ler alkisah sket.. dulu penah ler tido  ...
auntymelly Post at 12-4-2011 12:42

slrrrruuuppppp.....mee maggie masuk ke tekak...... perghhhhh........ layaannnnn.....hehehehehe.....kwn auntie tu tak pnh citer pape ke kat auntie........????? mst dia pon ade citer kan kan kan...............

Reply 135# SangPertala

tak citer lak kwn aunty tu.. wat muke slamber dek jer.. bior kan ler.. hehehe

Post Last Edit by nour2001 at 12-4-2011 13:08

Reply  nour2001

sereeeemmmmm....... Rumah tu kira berhantu tahap 5 star.......perghhhh...  ...
SangPertala Post at 12-4-2011 12:30

ala rumah tu belum boleh taraf 5 star lah keseramannya. .aku kan selagi tak berjumpa dpn mata benda tu, kira ok lagi lah boleh duduk rumah tu...

lupa nak add....satu mlm tu electric takdak so bergelap pasang pelita je...tgh ramai2 tu dgn anak2 buah lepak kat ruang tamu, anak buah sorang ternampak cik Pon kat tgh2 hall antara ruang tamu dgn family living area..dia ckp cik pon tu berdiri je dlm samar2 pelita tu..huhu..ni dpt tau pun lepas pindah dari rumah..dia tak cerita kat sesapa sampai lah jumpa last year masa raya kat melaka tu..

aku ni ingat2 lupa.kalu ingat aku tambah..ni berlaku last year, saya dan anak2 tidur dlm bilik utama, mak saya pulak tidur kat family area dgn anak buah 2 org kat lantai (pasang kelambu dan tilam kat situ)..yelah panas tidur dlm bilik tu...sekali tgh malam buta tu mak  terperasan kelambu tu bergerak2..mak dah rasa tak senang hati plus bulu roma mula menegak, dia bacalah apa2 yg patut..sekali tu dia nampak samar2 ada benda nak masuk dlm kelambu tu, kira kelambu tu ada belahan or pintu dia, mak terus pegang kelambu sambil baca kursi lah..pastu takde gangguan dah...malam tu mmg sunyi betul takde satu benda pun berbunyi dahlah rumah tu sebelah kebun cina yg lalang dia mengalahkan org dewasa tinggi dia dgn pokok2 yg besar2 pulak tu..tak pernah derang kemaskan kebun tu...

Rate

1

best nye cte TT nie..wlupn seram tp nk bce jgk..cte cincin pn best jgk...nt TT uodte lg tau..x sbar nk bce kish sterusye...

best! best!

paper pun...salam tuan tanah......nak tompang citer ni.....

citer ni pasal umah sewa yg kucen duk skarang. dah staon dah duk situ tp seb baik x dek yang pelik2 sgt. cuma wat lintasan secara laju. sekilas pandang la org kater. yg laen tadoks la...yg slalu kena biasanyew akak la...dia x duk samer tp bila dia dtg, slalu la dia nampak main cak cak. adik kucen puloks pernah bg tau yg ketika dia tido kt sofa (masa tu kucen g keje & dia duk sorang). dia pernah mimpi ada sorg nenek asyik tgk cam marah jek kt dia. tp dia wat donno (don't know) jek. dh lama tp dia baru citer.
tp yg misteri ++peliknyew...ada satu gobok tu......almari la...umah tu byk gobok lama yg wat isi barang cam pinggan mangkuk tuan umah, baju..blablabla...bkn milik kucen tp milik tuan umah. kucen sewa jek sbb murah. sewa skali ngan letrik air. x yah pk pasal nk byr semer tu la...

okey, balik pada citer gobok tu...kucen tido x jauh dr situ...kt kaki jek sbb kucen tido luor, malas tido lam bilik sbb anas plus nyamuk. mmg ramai tahap gaban la....okeh...fokus...fokus....dlm gobok yg tu adew pinggan mangkuk bagai. kucen x de la nak sentuh ke aper, just biar jek. tp yg pelik, biasanya.....biasernyeeewww...klu pinggan mangkuk yg kita x usik pasti berdebu bagai tp dlm gobok ni, pinggan aras 2 (gobok tu ada 3 aras), x pernah berdebu. ini kucen tgk ngan mata kepala telinga hidung sendirik. mulut tutup, malas nk tego time tgk....ada pulak sama ngan pinggan tu adew set tembaga. 1 set la....adew cawan, piring & teko. yang kompius, x pernah berdebu sedangkan kami x usik pun. pinggan tu puloks cantik giler, bersih, bunga kaler biru. pinggan zaman dulu2 tu....saper tolong bersihkan?

eh, x seram pun kan? sajer...nak citer pasal umah tu yang kdg2 cam adew org pandang kitew, duk atas kosi......kt tepi katil laluan ke dapur...arap2 x jelmakan diri....xmo xmo....

abis....
lps ni klu sempat kucen citer pasal umah sewa yg akak kucen duk skarang & dulu (masa lom keje kt tempat skarang)

Rate

1

Reply 139# kucingkarate

citer kucen cite kucen