CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

aku pun ada ceta,pengalaman aku kat rmh aku ni,skg aku masih lagi tingal kat sini(,nak kemana lagi dah memang rmh sendiri)mlm tu aku begaduh dgn somi,alah..perselisihan sikit je,aku ni konon2 tu nak majuk.gi tido kat bilik belakang.dlm aku nak lelap tu aku dgr anjing jiran ku bunyi dia mendayu2,ok.aku tak ambi pot dgn bunyi tu,so aku teruskan nak tido.di antar tido dan jaga aku melihat kelibat org menyelak kain langsir dari luar.bayangkan ,tingkap dah di tutup rapat,mcmana leh tgn dia menyelak langsir?bulu roma ku dah meremang....apa lagi lari ...bila sampai ke dlm bilik master bed room.bulu ku masih meremang seolah2 benda tu mengekori aku,Tapi skg anak lelaki aku yg tido kat situ takda pun kena kacau.ke budak tu teroverdose tido .

Reply 160# SangPertala

sila sambung secepat mungkin

aku pun ada ceta,pengalaman aku kat rmh aku ni,skg aku masih lagi tingal kat sini(,nak kemana lagi d ...
voiletiris Post at 12-4-2011 22:23

issshhhh......abeh tu ada lagik ker gangguan langsir di selak2 tu......ade dia selak2 bende lain tak.......??? selak kelambu ke.....???? ade pakai kelambu ker......huishhh.... main selak2 nih yg bhaye nih.....kang dia main cak cak kang lagik haru......

Reply  SangPertala

sila sambung secepat mungkin
missnourell Post at 12-4-2011 22:33

yeeeehaaaaaa...... aku tgh menunggang kuda nihh....nak cpt sampai ke destinasi dlm kpale otak aku yg tgh meroyan nak bercerita nih..... pening aku....aku pon da naik sasau da nak bercerita........ ko ni kan cpt je anta report kat link medang ehh...... hehehehehe..... TQ3x...... hikhik...

Reply 164# SangPertala

iols dh suh dia dok dendiam kt sane... iols tukang reputz jahh...

waaaarggggghhh.....      hisssshhhh...... aku nak mengambik mood penceritaan yg dasat nih..... hehehehehee...... wokeyh wokeyh wokeyh...... aku sambung citer psl uma adek aku yg angker nehh... selepas kejadian cik pon yg cun melecun tuh...... msh lagik cik pon tu ganggu.tp ganggu umah org lain plak dahhh... abis kecoh cik pon ngaco uma org lain satu apartment bercerita sampai ke pak guard pon terkene..... ntah last adik ipar aku ckp, ajk tmpt dia pgl org pandai dtg halau ke tangkap aku tak tau...yg pasti cikpon tdk mengganggu lagik. walaubagaimana pon uma adek aku tetap ade gangguan........mcm2 hal lah...aku pon da naik boring tiap2 mlm aku kene bg silent tp vibrate fon aku psl tanak terperanjat tgh2 mlm adek aku tipon.......... ko tak terkezut ke kalo bunyi tipon kol 3 pagi.....??? berasap jek kepala tgk ade  org col pagi2......huurrmmm....sebaik adek aku........
gangguan uma atas yg kosong tp ade bunyi org berlari tgh2 mlm tu da kira rutin dahh... tak psl2 kang tgh tdo kol 1 pagi, ade plak bunyi org berlari main kejar2 kat atas.....gdung gdung gdung......gdung gdung gdung...bunyi org berlari..... nak marah sape.....??? rumah atas tu kosong......!!!!..... haaa....yg nih la aku kata gangguan ntah mana punye makhluk sesat berkampung pasal anak adek aku nmpk mende2 tu waktu siang pon.....   "mak, nape anak dia main brang kakak....?" anak adek aku tanye smbil tunjuk arah dlm bilik dia........ adek aku ni da ler penakot....pompuan...biasa lah kan..... jap kang anak adek aku kata lagik.... " mak, nape org tu pakai baju buruk2 camtuh....... adoyyaaiiii..... seremm aku ingat2 balik citer nih.... anak adek aku nih petah bercakap plak tu......pantang ade bende dia nak ckp,dia men ckp jek.....  yg adek aku nih plak kalo da mcm tu, dia bukan nak tipon laki dia dulu, dia tipon aku...... kang aku lah yg kelam kabut nak larik pg uma dia....... aku cuma risau anak dia jek....... hurmmmm....

bila aku dtg jek, anak dia mesti terus plok aku cam takut2 jek..... aku baca doa sket dlm ati, aku tiup pelan2 masa dia plok aku..... pastu aku try lah tgk2 kat dlm bilik2 dia.... masa aku masuk bilik anak dia, huhhhh.....terasa cam penuh je bilik tu. rasa bahang dia cam panas jek. aku pon ckp je dlm ati. "korang ni dari mana nak ke mana......?? kalo lalu sini, lalu dan terus pergi dan jgn dtg lagi......" abis aku ckp dlm ati, cam ada rasa keseraman terlampau menunjukkan mende tu marah kat aku........ huishhh.... seriau gak ler aku.....aku da ler memandai2 jek......aku pon baca la al fatihah cam biasa tok imam baca masa solat jemaah. maknanye aku mohon al fatihah ini di 'amin' kan para malaikat.... aku nih main hentam jek....asal ape yg terlintas, aku baca ngan buat jek. memandai2 ler katakan....hehehe.......

mende2 tu masih ade kat uma adek aku tp tak mengganggu. mende2 tu pindah plak kat uma atas yg kosong tu. mungkin memang uma atas tu kot tmpt mende2 tu berkampung......??? berkemungkinan jgk kan kan kan....... akhirnye panggil ler lagik kawan adek ipar aku tu utk wat pagar uma sume dan pulihkan semangat anak adek aku ngan adek aku tu yg lomah semangat.... selepas dr hari tu maka dpt lah den tido lena tak hengat dan membuai mimpi2 den yg ngarut2 tu.....hehehehehe.... sampai ari nih adek aku masih fobia nak tdo dlm bilik uma dia.....dia ngan anak dia ngan laki dia sume tdo kat ruang tamu sampai lah skrang..... kekadang aku saje jek tegur2 soh tdo dlm bilik tp dorang da terbiasa tdo kat ruang tamu....janji dorang sume selamat.....

Rate

1

Follow Us
time taceh medang bagi tedid.. lap u lap u lap u..( macam lampu lip lap la pulok).. banjer kopi jantan satu {:1_144:}

time taceh medang bagi tedid.. lap u lap u lap u..( macam lampu lip lap la pulok).. banjer kopi jant ...
auntymelly Post at 13-4-2011 08:30

wahhhh....auntie blanje medang kopi jantan wooooOO......siap lap2 lagik...... hehehehehe......

waaa byk nye cite hantu korang...aku setakat ni dok mane2 rumah x kene kaco lg la..alhamdulillah..xnak la kene kaco aku  dh la scary merry..poyo je suke bace cite hantu kat bod MPS pastu mlm2 dok terbayang2 cite korang...

Reply 169# asamfy87

senang jer tak nak scary mary nie.. ko bacer pastu ko tegok AV sangpertala.. kompom tak tatut punyer.. itu la rahsia keberaniaanku..hehehehe..walaupon da tengok tapi macam nak tengok lg.. dasat tul AV dier.. tiap kali nengok mesti gelak.. tak tau la naper.. cam siot jer...hehehhe

Reply 170# auntymelly

hahah sengal ko aunty..haha...aku scary merry tu kejap je pastu aku ok blk pastu lps bace blk  jd takut kejap..mcm tu la..haha

Reply 168# SangPertala

nah aunty banjer kopi jantan tarik punyer..{:1_144:}
bior hang seger nak hupet citer memanyak..huhuhu

yes! dapat tacang...makaceh mod medang........

hahah sengal ko aunty..haha...aku scary merry tu kejap je pastu aku ok bl ...
asamfy87 Post at 13-4-2011 10:12

kalo mcam gayernye, ko kne framekan AV sangpertala ni beso2..hehehehe.. nih air kopi 'o' kaw siap jampi pulih semangat..{:1_144:}kang mengaruk TT kang... ampun...hehe

Reply 174# auntymelly

hahah mmg sengal hg ni...xpe2 aku try dulu dgn frame yg kecik...hakhak...TT xde cite baru ke?

Reply 175# asamfy87

aunty memang salu sengal.. sengal badan sapu minyak urat.. hehehe. TT sibuk gaknyer.. kiter tunggu sesama..

Reply 176# auntymelly

yo lah tu..haha aunty x keje ke? ke smbil myelam smbil berporum? hahaha

Reply 177# asamfy87

aunty tak pandai nak menyolam nie nak oii..hehehe.. ekau tak do cito yg bole ditatap umumkan ko.. nie penangan sangpertala ler nie.. torikut den nih hah..

Reply 178# auntymelly

haha byk je..tp aku x reti mengarang + x jd kat aku...alhamdulillah...xmo kene weh..pengsan~~~~~~~~ hahaha...aunty cer cite la cite aunty

Reply  auntymelly

hahah mmg sengal hg ni...xpe2 aku try dulu dgn frame yg kecik...hakhak...TT xd ...
asamfy87 Post at 13-4-2011 12:53

hehehehe......avvy oh avvy......huhu.... Aku tgh nak mkn nih....bru abis meeting ler.... Ptg kang dgn pantas aku hapdet citer lagik.... Wokeyhhhhh.....