CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saudagarkampong

KampongGrill <----- Tak Semegah Mana Pong...!

batman
tahniah le,satu keputusan yg bijak,rezki meniaga kan....blh share biz apa tu..

ryumaira
sedap tu,saya layan nasi kerabu,tapi mostly saya jmpa tang sayur tu,toge je...sabar jelah...

saya pun peminat makanan kelantan, terutama nasi kerabu..

jodoh aje takde dgn org sana, berjodoh dgn org Perak..jenuh makan poyok aje aa..

Mana incik saudagar ni, biler mau sambung cerita daaaaaa..

Reply 236# batman_2007

Fuhhhh.....cayalah batman! Sebulan 30-40k tuh!!! Bilalah dpt merasa pendapatan byk camtu ek..... *berangan jap*

Reply 243# syeffy

a'ah la...tgh berangan gak nih.. bestnyer klo income rm 30-40k sebulan...!!
isk nih yg bagi semangat nak burusaha lebih...!

bli saudagar nk sambung citer ni..ai pn duk rawang x ..area bdr rawang ..yg ada tesco tu....skrg kedai yg mn? leh g mkn...

Reply 245# dealova04

dealova,
    Kedai saudagar dekat kuang. I penah g mkn 2x kt kedai dia   . Sedapppp.. . Coz penah beli brg2 baby dr dia..tu yg g amik kat kedai dia tu

Follow Us
bli saudagar nk sambung citer ni..ai pn duk rawang x ..area bdr rawang ..yg ada tesco tu....skrg ked ...
dealova04 Post at 29-4-2011 08:21

Alamak... ada orang Rawang lah plak... hihihi nih yg segan nie...

Reply  dealova04

dealova,
    Kedai saudagar dekat kuang. I penah g mkn 2x kt kedai dia : ...
ms_dd Post at 29-4-2011 15:27

haiyoo ms_dd.... hang senyap2 nyuruk... pastu tibe2 kluar ek... hadoih... makin segang aku....

Aku: Akak nak yang mana kak? Boleh pilih….

Pelanggan 1: Mana-mana pun boleh dik. Adik baru niaga ke hari ni? Tak pernah nampak pun sebelum ni?

Aku: Ha ah kak. Baru hari ni mula. Tu yang kabut skit.

Pelanggan 1: Ohhh patutlah… tu yang rasa macam kedai baru jer ni… sebelum ni niaga kat mana dik?

Aku: Hehehe sebelum ni saya meniaga kat depan pasaraya sebelah taman sana kak. Ni ha kak.. dah siap…

Pelanggan 1: Ok dik… saya beli yea…

Aku: Saya jual kak. Terima kasih datang lagi. Kak! Tolong promote skali yea… sedap tu tau kak…

Pelanggan 1: InsyaAllah, kalau sedap don’t worry punyer…. Hehehe

Aku: Time kasih….

Hahaha kata orang dah pecah telor… dah terjual kali pertama tu kira oklah. Lega sikit hati aku. Takdelah risau dan gundah.. Pengunjung sudah semakin ramai. Aku tengok pakcik peneram ni tak abis-abis menguli dari tadi. Pelanggannya pula tak henti-henti. (Memang serius beb, peneram dia memang paling terbaik aku pernah rasa, setakat ni belum lagi jumpa yang boleh celen peneram pakcik Nuar ni. Mungkin Deaolova04 boleh try rasa. Jangan hang tanya pasal aku sudah… hahaha).

Jam dah 6 petang. Cuaca mendung malah lebih gelap berbanding biasa. Macam dah nak maghrib pun ada. Peniaga-peniaga lain dah ada yang mula memasang lampu menggunakan generator.

“Alamak… aku apa pun takder… nampaknya bergelap lah aku lepas nie…”, tiba-tiba hatiku terdetik.

Aku pandang pakcik Nuar. Aku tengok dia masih sibuk. Aku pandang tunang aku. Dia angkat bahu. Mungkin tahu apa yang bermain di dalam kepala aku.

“Dik, awak ada gen set tak?” tiba-tiba pakcik Nuar bersuara. Aku memandang pakcik Nuar.

“Errr takder pakcik, tak terpikir pulak kena bawa gen set.” Hehehe jangankan gen set, satu mentol pun aku tak bawak. Nasib baik aku paham apa itu gen set.

“Takper-takper… biasalah tu.. namapun baru berniaga. Haaaa… awak pegi ambik gen set kat dalam lori tu. Bawak ke sini. Awak tahu pasang tak?” soal pakcik Nuar lagi sambil meneruskan uli tepungnya dari tadi tak henti-henti.

Aku toleh ke arah pelanggan yang sedang beratur dari tadi. Diorang pun dengar apa yang pakcik Nuar tanya aku tadi. Hehehe segan aku nak jawab.

“Errr tak tahu lah pakcik… seumur hidup tak pernah pegang pun…” jawab aku pula dengan tersengih.

“Alahai… kesiannya pakcik tengok awak ni… takper-takper… bawak ajer ke sini. Nanti pakcik pasang,” arah pakcik Nuar lagi.

Aku pun pergilah ke lori pakcik Nuar dengan tersengih-sengih… segan aku. Apa pun tak tahu. Takpelah… namapun hari pertama. Nak buat cam mana. Aku ambil generator tu lalu aku bawa ke sebelah meja pakcik Nuar. Pergh… berat jugak. Rasa nak mintak tolong. Tapi memandangkan tunang aku ada, aku gagahkan jugak Nasib baik larat. Hilang tenaga aku untuk satu hari. Kemudian aku ambil mentol serta wayar-wayarnya sekali.

Aku letak kat sebelah pakcik Nuar. Dia senyum ajer. Aku balas senyuman nyer. Lalu aku dongak ke langit. Aku perhatikan cuaca memang gelap. Kalau takder lampu memang payahlah nak berniaga. Susah nak tengok kalau-kalau kepak ayam panggang tu terentung. Nasib baik pakcik Nuar ni baik hati.

“Dik, ambik mentol ni… pasang kat payung awak tu…” arah pakcik Nuar.

“Nih… ambik lagi satu ni… kasi terang lagi… baru berseri gerai…”

“Hehehe terima kasih pakcik, hanya Allah saja yang dapat membalas jasa pakcik…” jawab aku dengan rasa terharu.

Pergh… apa yang aku doa-doakan dalam hati termakbul juga. Aku pandang tunang aku. Dia pun pandang aku. Uhhh….masing-masing menarik nafas lega hehehe syukur Alhamdulillah. Tidaklah aku terkapai-kapai masa nak mengibas bara…

Hari pertama aku berniaga di pasar malam tidak banyak bezanya dengan aku berniaga di tempat sebelum ini. Bezanya kali ini orang lebih ramai dan suasana lebih meriah. Penuh dengan lampu dan juga hingit bingar. Malah aktiviti berniaga lebih seronok. Tanpa aku sedari, dalam diam, di dalam keseronokkan dan kerancakan perniagaan ini lah aku diuji.

hahaha... bersambung lagi.... anyway lama tak jenguk kat bod usahawan nih. Tak sangka banyak lagi timbul topik-topik yg hangat. Sampai meleret-leret ke bod-bod yg lain. Hehehe apa2 hal pun saya layan ajer. Ambil pengajaran dan tauladan. Mudah-mudahan biarlah semuanya berkesudahan dengan baik .... amin...

Reply  dealova04

dealova,
    Kedai saudagar dekat kuang. I penah g mkn 2x kt kedai dia : ...
ms_dd Post at 29-4-2011 15:27

kuang kat mana dikk.... selalu gak masuk paya jaras kalau nak ke kundang.. adalah nampak shoplot baru Kuang Station... before traffic light tu.. kat mana kedai ni???

Reply 243# syeffy

betul dik..
biz kena ada semngt kuat.. kena selalu usaha..
nak tau biz pe nanti PM ye

mod... saya dah tukaq tajuk... kasi feel skit ek...

kuang kat mana dikk.... selalu gak masuk paya jaras kalau nak ke kundang.. adalah nampak sho ...
hazel23 Post at 30-4-2011 09:08

Slam kak hazel23, nak mai sini ker?

igt ader dh citer baru.... penat je bkk....

baby_nurin Post at 4-5-2011 00:09

ala... takkan penat kot... klik2 ajer kan tengah busy nih... baru abis bertukang. tgh setup satu gerai skang nih... InsyaAllah saya akan sambung..
tunggu feel mai....

baby_nurin Post at 4-5-2011 00:09

Moga Qash Maju Enterprise semakin maju..... amin...

p/s: mood tgh takder nak menulih. Maaf yea...

settle jugak akhirnya baca tred nih...

best sgt2... pengalaman saudagar ni bagus...

Dalam niaga ni, mmg kene buang perasaan malu tu..
baru leh niaga yakin.. huhu.. OG sendiri pun kadang2 ok, kadang2 segan ..

wah dah ada nama syarikat
tahniah!!

saudagar, tu kompeni asben.. sy tukang promote jerk..
anyway, thx bb bkk blog sya...

sy still tgu citer terbaru... ibarat dh mcm baca novel...