CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saudagarkampong

KampongGrill <----- Tak Semegah Mana Pong...!

Berniaga ini banyak menguji tahap kesabaran sebenarnya. Dalam kita mencari punca pasti ujian datang berderet. Sya penah dapat pengalaman dgn kakak n abg ipar. Dari 4 meja (itupun meja kayu) hingga berbelas meja. 1st day berniaga, angin turun bagaikan ribut tp hujan takde. Bayangkan roti canai dalam pinggan customer blh tercampak. Tp nasib baik pakcik tu baik. Dia bagi semangat. Dia bgi tips supaya kuatkan iman n tabah. Mana nak hadapi pihak penguatkuasa lagi. Hasrat dengki lagi. Semua sya n akak harungi. Yang penting ikhlaskan diri. Insyallah semua kita dugaan kita blh hadapi. Apa2 pun pada semua yg baru hendak berdiri pastikan diri anda kuat untuk memaut. Andai tersadung, jgn mengalah krn itu adalah ujian dalam kita bertatih diri.

Good luck to all of you.

bestnye baca....besar beza n risiko gaji 12k terus ke puluhan ringgit sehari..
Rasa kagum ngn semangat TT. Sampai sekarang sy masih takut nak berenti keje sampai saat ni...detik ni..sebb takut income tetap tu lesap...

Harap 1 ari nanti ada azam n semangat yg kuat...utk lepaskan keje n buat biz full time.

saudagar ni mulala tu dia gantungkan cite...  

lisa
bz kot..sbb dia ada 2 biz..hehe.....

saudagar..oh ...saudagar..kemanalah menghilang....

best  citer nyer...mana TT?...sambunglah lg...errr, nk tanya..TT pernah bg x pakcik goreng pisang tu rasa TT nyer chicken wings?...(motip i teringat pakcik goreng pisang tu lak??)

a'ah mana saudagar nih??
jgn la main cak2 plak....hehehe

Follow Us
Note: Thread has been banned by manager

harap banyak bersabar

web
marah bebeno kome ni...bawak2 sabo ye..

Dah banyak kali masuk sini.... masih tak bersambung lagi. Sabar je lah...

Post Last Edit by ctredzuan at 17-5-2011 16:46
ctredzuan???? harkhkhkkkkkk tuih! mod paling hampeh+syok sendiri+boleh pegi hanyut lah ... ...
webxcrawler Post at 15-5-2011 12:56

saya bukan lock rasanya saya pindahkan ke bod jual beli yg sesuai.. alhamdulillah terima kasih atas teguran membinatak payahlah kaitkan dgn business saya nak berniaga tudung ke, apa ke.. saya bukan berniaga benda haram kan..saya sendiri pun tak pernah promo apa2 business sendiri dalam bod ni.. masyaAllah..

dan saya telah search topik anda takda pun yg saya lock.. tahun bila tu? kalau anda promote joomla di bod ni sebelum2 ni mmg salah, sebarang berbentuk perniagaan , ajak join,ajak beli.. dll.. walau bukan MLM, mmg tak di bolehkan.. kan kita ada bod jual beli yg sepatutnya skrg, kan..

Reply 267# webxcrawler

pls behave..
next time aku -288

page 19, stop smpi sini....
masih tiada n3 baru...

Memang gua bengang as mod tarak respek sama user/poster di mana mod tak buat homework dgn baca/paham/kaji selidik dulu isi kandungan di dalam topik berkenaan. Sorrylah cek mek, ambo bukannya benok 'dok buat homework' sampai bongok sangat nak tepek topik pasal joomla kat bod usahawan nie dan hok pasti ambo dok rajin offer servis/sebarang jual beli berkaitan dgn joomla di forum cari nie... ginilah baghe mudoh... kalu ambo ado bunyi..tak kan tuan tanoh topik nie pom bui hint gitu..kalu demo sero syok sendiri demo betul..takpolah..kot demo lah...demo hidup dalam dunio demo..tapi orang sekeliling demo lebih mengetahui... mudoh kiro lain kali baco dulu lah gapo dalam topik tu dulu..nie baso jenis terima report pah pakat dok sapu belako...

Salam system_failure, as to highly respect you as moderator here. I dont mind kalu you nak potong credit atau sewaktu denganya.. dah lama aku xmasuk bod usahawan as to gain some knowledge..so today as aku masuk sini lagi then baru tau yang anda sekarang jadik moderator pulak.. so aku ucapkan selamat bertugas dgn tanggung jawab yang diberikan dan sekiranya sebarang tindakan ingin diambil pastikan buat kaji selidik..fahami bebetul apa yang dibincangkan.. bukan hanya terima report kemudian...zaaaasss!!! kasik lock itu topik macam cek mek molek tu...hampeh!

adios!

selamat berforum!

Kasik nasik tambah sket lagik... gua sememangnya anti segala jenis aktiviti MLM dan cepat kaya dan sewaktu denganya... gua jenis berminat dgn produk perniagaan yang straight forward tak payah nak air liur lelebih gebang sana sini.. bisness plan mantap then we make a deal .. win-win profit setel...

Dan untuk pengetahuan para mod & rakan rakan forum sekalian, gua bukan ada 1 ID di sini..  yang pasti bukan ID gua nak propaganda bikin panas sama moderator..  dan bakar topik orang.. tapi kalu dah moderator nak mari sailang topik tanpa usul periksa gua memang panas hati..takat user biasa nak menyalak dalam forum gua tak heran.. main lock lock xtentu pasal ketika gua nak discuss more info tetiba kena cantas memang bikin panas..

adios!

Errr...

Kasik nasik tambah sket lagik... gua sememangnya anti segala jenis aktiviti MLM dan cepat kaya dan s ...
webxcrawler Post at 18/5/2011 22:47

Ni hapa yang pepanas ni...?

Jizzz... Klong! Klong!

Minta ampun semua.... dijangka dua hingga empat bulan nie saya sibuk sesangat.... Bulan 5 nie baru buka satu gerai di KL jadi saya perlu menumpukan dan memberikan perhatian kepada perniagaan saya di situ. Semoga dapat bertahan. Kemudian bulan 6 ini, orang rumah saya dijangka bersalin pada minggu hadapan. Mudah-mudahan dipermudahkan segalanya. Berikutnya... bulan 7 ni pula, saya dan rakan saya akan membuka satu lagi kedai makan di Desa Sri Petaling, dengan konsep ala-ala francais secara kecil-kecilan, mudah-mudahan ianya bakal menjadi titik tolak dalam meluaskan perniagaan saya.  Di dalam pada itu, kami juga berusaha untuk membuka sebuah kedai barangan bayi terpakai di sekitar Selangor. Harap menjadi kenyataan. Insyaallah. Dijangka kesibukkan yang saya alami bakal menyebabkan saya kurang dapat mengarang cerita saya dan berforum...  dan buat makluman, semua ini tidak diduga akan berlaku di dalam jangka masa terdekat ini kecuali pasal jangkaan isteri saya bakal bersalin

Rate

1

saudagar
patutlah senyap je,anak sulung ke? apa2pon,tahniah ye...smg isteri slmt bersalin,plus kesibukkan menguruskan perniagaan plus rezki perniagaan yg bertmabh..semua tu rezki anak yg bakal lahir kan..apa2pon,smg berjaya ye...

Reply 277# saudagarkampong

wow!! tahniah and muga saudagar terus maju.

Reply 277# saudagarkampong

tahniah en. saudagarkampong

kiut larr pulak gambo si pemintak maaf tue...