CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21741|Reply: 169

masalah konsortium brg Cina yg tertubuh thn 2007

Post Last Edit by ctredzuan at 22-4-2011 06:11

Saya rasa kecewa kepada Sinar Inspirasi, beliau mencadangkan MOD lama usahawan digugurkan dan diganti baru, namun ada cerita disebalik perbuatan beliau dan rakan-rakannya. Saya bercerita kerana saya juga melabur RM1000.00 dan juga membayar 100 sebulan untuk mereka bayar sewa kedai kononnya. Benda nie lama berlaku tahun 2007 lagi, difahamkan saya mendapat maklumat 24 orang telah melabur. Wang tersebut dimasukkan dalam akaun Mata-mata rakan Sinar, Badai juga terlibat sama rakan karib Sinar nie.

Sehingga sekarang tiada penjelasan kemana wang tersebut hilang, Barang tiada, Penjelasan tiada, tetapi Sinar bermegah dengan kedai GM, kilangnya di Thailand. Bila tanya duit tersebut katanya burn rugi? rugi apa tu? kata RM1000 beli barang, kalau tak terjual mengapa barang tersebut tidak diserahkan kepada kami? kemana barang itu?

Jadi persoalannya adakah Sinar Inspirasi tidak bertanggungjawab atau ada penjelasan lain disebaliknya.

apa tujuan thread ni di buka yer??

motif buka thread untuk kena katup

hahahaha...motip?

TT ..kalau tidak puas hati, report scam di Balai polis..nak jatuhkan hukuman mesti lah dgn cara yg berhemah

Tapi, tak perlu lah nak open thread sebegini dgn niat nak menjatuhkan maruah seseorang..nie hina namanya..at least, give some respect

Post Last Edit by AwangAli at 13-4-2011 12:22

Ko punya tajuk:
Sinar Inspirasi tidak bertanggungjawab? betul ke?

Pastu ko cakap:
Saya bercerita kerana saya juga melabur RM1000.00 dan juga membayar 100 sebulan untuk mereka bayar sewa kedai kononnya

kalau ko sendiri yg terkene..buat report..ape susah..
kalau ko pitnah..tunggu la bro sinar buat report..

Follow Us
tak paham motip tt.....

dan aku.............................just nak nambah credit je post kat sini..
ahaks...

Sinar Inspirasi tak pernah cadang moderator Elle digugurkan, sebaliknya Elle yang dah 2-3 kali minta resign kerana bisnessnya berkembang maju dan tak terbukak laman forum ini. Elle minta saya ganti tempat dia sebagai Mod tapi saya tak mahu kerana saya juga bukan seorang yg boleh ada depan komputer sepanjang hari macam Kak CT.

dari masa kesemasa kita akan terserempak dengan citer nie kat banyak thread...

untuk org baru mcm kami nie...  tak tahu citer hujung pangkal..
macam main teka teki.. ataupun cari gambar tersembunyi jer laaaa...

mungkin ada baik nyer jugak kalau benda nie diterangkan secara jelas
supaya takde salah faham dan syak wasangka....

since ramai ahli forum nie yg terlibat
jadi tanda tanya jugak pada ahli2 yg lain sebenarnya...

permulaan yg baik tu... harap dapat diselesaikan dgn baik jugak hendaknya...

dahulu pernah diutarakan tetapi tiada jawapan.... jadi ada baiknya saya tanya disini, jika kawan baik anda sinar itu dipihak benar, biarlah dia jelas kan disini. Kes ini memang lama, dia pun dah kaya kan... tentu dia tak mengaku jika bersalah... maklumat yang dapat setelah minta berkali-kali yang terlibat antaranya;

Senarai nama yg telah buat pembayaran share RM1000:
1.   mata2
2.   zisam
3.   tanya
4.   ctzai
5.   golden girl
6.   akuletwo
7.   abe_323
8.   herba
9.   qash
10.   sbr
11.   nagasan
12.   jham
13.   fazidah
14.   akaizubon
15.     primavera
16.   EezOne
17. M khairi
18. nurul huda
19. eha

salah seorang tu adalah saya... kalau nama anda ada disini sila bersuara

Ampun tuanku, maaf patik harap diampun. Patik sebagai orang baru di sini berharap agar pertelingkahan di antara otai-otai semua dapat diselesaikan dengan cara aman dan makmur. Yang keruh kita tapis, yang jernih kita minum. Ampun tuanku.

En. Herba, forum koperasi tu kamu yang sediakan , kamu yang simpan maklumat itu, cerita semuanya disini... yang lain, jangan hanya tengok sahaja...

Ampun tuanku, maaf patik harap diampun. Patik sebagai orang baru di sini berharap agar pertelingkah ...
saudagarkampong Post at 13-4-2011 16:02

Nak tapis berapa tahun.... boleh tak saya pinjam awak 1000 lepas tu saya diam jer... tak nak bayar, boleh ke? suami saya pun marah tau

Ko punya tajuk:

Pastu ko cakap:

kalau ko sendiri yg terkene..buat report..ape susah..
kalau ...
AwangAli Post at 13-4-2011 12:20

Bagus idea awak tu, kepada nama diatas, sila muncul, beritahu saya, dia dah bayar duit awak ke belum, jika belum join saya untuk report polis

Semua ni bermula dari forum cari ni http://eforum1.cari.com.my/viewthread.php?tid=286709

macam2 orang kat thread ni kan...

ada yang bisnes betul2..

ada yang bisnes mengambil kesempatan...

ada yang bisnes penipu...

tulah saya betul2 kesian kat forumer2 baru yg baru nak berjinak2 dlm ruang ini..

apapun, harap2 kita menulis tidak menggunakan emosi, tidak beselindung disebalik nickname baru dan jauhi lah dari menipu atau membatu api.

yang nama2 yg disebut tu - harap2 dapat CLEAR THE AIR -

p.s. sedang mengira2 ...

astarafirullah....fuh!!! dah panjang rupanya.. hmmm

memerhati.. sila pm saya..

tidak ada satu sen pun saya makan duit nih..  mungkin saya silap jgk.. dan bukan berseorang.. dan semua ahli masa tu terlibat..

kalau saya panjang2kan pun jadi masalah jgk.. sila pm saya.. kita selesaikan secara baik..

kalau sape yang berkenaan sila pm saya ye..

kita bincang dan kita buat pertemuan sekali lagi.. mana yang salah.. mana yang tak betul kita perbetulkan..

boleh?

Post Last Edit by cmf_herba at 13-4-2011 19:45

haduh... nama aku juga yang disebut, untuk pengetahuan semua, aku nie cuma support laman web sahaja, aku bukan group en. Sinar, aku pun pelabur juga. En. Sinar ni dulu dia berhajat membantu usahawan melayu yang tak mampu pergi ke china dulu... bagi memudahkan perhubungan aku minta rakan aku wujudkan satu lagi forum yang dinamakan koperasi konsortium berhad bagi memudahkan ahli-ahli berbincang, sebab masing-masing kan duduk jauh-jauh. Laman tu masih wujud dan telah dikunci, disimpan sebagai archive semenjak ia tidak digunakan lagi. so harap maklum... Sinar PM aku

saya bersedia utk menjawab isu ini.. tp bukan disini.. utk yang berkenaan dan berkait saje.. dan perlu perkenalkan diri..senang nak berurusan... kita buat pertemuan.. soal lah apa saje yg berkenaan.. dan perlu menjawab juga soalan..

sebahagian dari ahli yang disebut diatas telah menghubungi saya dan berjumpa dengan saya.. dah selesai dengan mereka..

yang belum jumpa tu boleh  jumpa dan hubungi saya.. dan kita buat perjumpaan..

harap2 jangan ada yang jadi batu api, sebab akan jadi buruk ramai orng..nak hentam saya tak apa.. tp kesian orng lain ..

segala kelemahan dan kesilapan perkara itu kita bincangkan.. kenapa ia berlaku..

saya ingat ia dah selesai.. sebab perkara lama.. tp kalau masih belum selesai.. kita bincang lah ye.. tak nak gaduh2.. jadi masalah lain plak kan.. emosi pun tak stabil, sangka buruk pun ada..

so .. bagaimana pilihan?