CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: memerhati

masalah konsortium brg Cina yg tertubuh thn 2007

benda ni boleh discuss dgn En Sinar. Dia pun dah offer tu...

sinar ni popular baju t-shirt sinar inspirasi tu kan..isy2 xsangke lak sy...

sinar ni popular baju t-shirt sinar inspirasi tu kan..isy2 xsangke lak sy...
megan_pox Post at 13-4-2011 21:03

tak sangka apa?
tak baik bersangka2 taww..hehehe..
nak bersangka tak ape...tapi bersangka baik

Reply 23# AwangAli

tak sangka ade cite hot cmni kat sini....betul atau tidak tu sy xkisah la....hot fm tau....hehe

Benda benda sebegini perlu ditangani dengan bijak dan pantas ni,,Dalam bidang perniagaan sekarang, kuasa internet boleh melonjakkan perniagaan kita dengan maximum, tapi jika tidak dikawal selia dengan betul, internet juga boleh menyebabkan business, goodwill kita tersungkur..

Untuk "memerhati", sepatutnya berunding secara offline dulu instead of membuka thread sebegini.

Dan kalau saudari memerhati  mempunyai nickname yang asal, lagi bagus menggunakan nickname yang terdahulu..kata orang, berani kerana benar,,

btw, kita sama sama mendoakan  segalanya berjalan dengan lancar dan kekusutan ditangani dengan happy ending..

saya harap perkara ini dpt diselesaikan cara belakang tabir ya, pada yg tak tahu asal cerita harap jangan berburuk sangka ye..

Hubungan yang baik antara satu dengan lain dan khususnya antara muslim yang satu dengan muslim yang lainnya merupakan sesuatu yang harus dijalin dengan sebaik-baiknya.

Ini kerana Allah telah menggariskan bahawa setiap mukmin itu bersaudara, seperti dalam firmannya yang bermaksud, "Sesungguhnya orang-orang mukmin adalah bersaudara kerana itu damaikanlah antara kedua saudaramu dan bertakwalah kepada Allah supaya kamu mendapat rahmat." (Surah al-Hujuraat, ayat 10)

saya sayangkan bod ini, utk memerhati dan en. sinar sila pm ct ye sekiranya anda minta utk tutup atau susulkan macamana topik ini

Follow Us
harapa semua nie dapat settle dgn elok......

so dah settle?....happy ending?

dah, suma balik buat kerja masing2

tiada happy ending, kepada

Senarai nama yg telah buat pembayaran share RM1000:
1.   mata2
2.   zisam
3.   tanya
4.   ctzai
5.   golden girl
6.   akuletwo
7.   abe_323
8.   herba
9.   qash
10.   sbr
11.   nagasan
12.   jham
13.   fazidah
14.   akaizubon
15.     primavera
16.   EezOne
17. M khairi
18. nurul huda
19. eha

yang juga forumer cari, sila muncul dan bincang disini kalau takut PM saya... saya nak sediakan lawyer... tapi mesti ada saksi yang kukuh

Post Last Edit by amirul_nazri at 14-4-2011 12:54
tiada happy ending, kepada

Senarai nama yg telah buat pembayaran share RM1000:
1.   mata2
2.    ...
memerhati Post at 14-4-2011 10:14

tak perlu lah sampai nak engage lawyer bro..utk kerugian RM 1000, plus kos engaging lawyer serta other miscellaneous charges nnti end up bring overall total lost ..lawyer pun senyum2 lebar jer...

ai pernah loss...all lossess i suffered before (kena tipu bagai..tamak haloba etc etc) , the more profit ai generates in my own trading activities as of now..tp i redha jer apa yg dah hangus dulu

since sinar dah invite for private discussion among the shareholders, the proceed lah dgn the session.. elok cuba di selesaikan dgn cara baik dahulu..

Semua ni bermula dari forum cari ni http://eforum1.cari.com.my/viewthread.php?tid=286709
memerhati Post at 13-4-2011 16:19

nampak sumer org happy jer masa tu... berebut2 nak join...
takde masaalah pun sampai hujung thread...

apa yg terjadi.....

since ianya bermula in public domain..
mungkin ada baiknya public is make aware of what happened...

yg baik jadikan teladan
yg buruk buat sempadan.....

harap2 ada sesuatu yg baik dapat kita pelajari......

Saya dah semak, baik koperasi mahupun persatuan tak wujud, mengambil deposit macam tu boleh dikenakan tindakan BNM.

Saya nak nama-nama diatas muncul dan buat aduan di Biro Pengaduan Awam jer dulu... ikut lawyer... memang boleh dapat pampasan, dengan kadar peratus ikut tahun dan macam-macam lagi... selagi Sinar tak beri penjelasan pada saya secara terbuka saya tak puas hati.

Apa slow talk individu, nak mengugut ke? taulah kamu tu ada geng, tambahan dah kaya. Time guna modal orang rugi, time modal sendiri untung pulak, betul ke modal sendiri.

Kepada yang memuja Sinar and the gang tu, jangan cakap sembarangan, nanti awak juga boleh dituduh bersubahat dalam konspirasi ni.

ok.. kalau nak guna loyer..  silakan.. saya akan guna loyer saya jugak...

sebab ini bukan pelaburan.. ini adalah group yang sepakat nak buat konsortium dan sanggup nak berniaga bersama.. dan kearah penubuhan persatuan.. dan koperasi masa tu tidak diluluskan sebab sebab tertentu...sila cek dalam forum terdahulu ... .. masa tu meeting pun hampir setiap minggu..  dan syarat2 nya pun dijelaskan dalam forum dulu ( bukan forum cari ) .. dan kalau betul rasa teraniaya.. sila tampil dengan nama sendiri.. senang nak berbincang... jangan sembunyi identiti... nanti ada orng lain menyamar utk memburukkan keadaan...

kena ingat jugak masa tu .. awak selalu jgk datang meeting di tmpt paling cikai bersama.. dan pengurusan masa tu pun masih berterabur dan masing2 sedang belajar selok belok bisnes..

usaha kami dan ahli nak tubuhkan dulu dengan nama ALLAH adalah untuk membantu sesama kita .. sama sama berniaga.. mungkin ramai juga ahli yang tidak memahami secara jelas.. itu adalah kelemahan bersama sebab benda baru ketika itu.. sedang mencari susunan atur yang bagus dengan kerjasama semua orng

dan produk masa tu ada di ofis.. berapa kerat je yang datang tgk.. dan berapa kerat je yang datang tolong wat sale..  dan perlu diingat jugak.. buat jualan produk bukan dibahu AJK saje..yang mana mereka tak de gaji pun dan sewa bulanan ofis tu pun adalah dari duit jualan jgk.. kena tgk dalam forum perbincangan itu.. dan pihak AJK pun abis duit sendiri utk membayar sewa tertunggak

perlu diingat juga.. ia adalah konsortium.. group yang membeli barang utk diperdagangkan bersama...

panjang nak jelas kat sini.. takut tak sampai maksud...

p/s : jgn ada batu api.. kesian orng lain nak berforum... biar kami selesaikan diluar samada mahkamah atau perjumpaan bersama ahli ahli secara terhormat

kalau boleh diselesaikn dgn cara baik.selesaikanlah dgn cara itu.

selesaikan lah secara berhemah...semoga dipermudahkan segalanya...

**saya pon dh lama tak nampak mata-mata...mana dia skrang ye??

Kerana benda2 cam ni lah aku tak mo join venture, nak2 dengan group sampai berbelas berpuluh orang. Bila barang dah ada, nanti yang buat kerja cuma 3/4 orang ajer. Yang lain tengok barang pun tak nak. Masing2 mati kan diri, otak nak tunggu dividend ajer. Mula2 invest ingat 1000/2000K tak ada hal, hangus pun takpa. Tapi bila tak dapat dividend, barang tak jalan kerana masing2 tak buat kerja pasal semua nak lepas tangan. Lepas 2/3 tahun mula lah mengungkit.

Lebih baik bisness sendiri, takda pinjam sapa2. Jangan bagi hutang dan jangan ambik hutang.   Takda yang nak mengata pada sapa2.

Assalamualaikum TT..tumpang lalu...

minta maaf sy nak mencelah sket sbb kebetulan sy jgk ada terlibat dgn pra-penubuhan konsortium ni dulu..(2007 klu x silap)...benda dah lama sgt tp tak sangka sampai ke tahap saman menyaman...

saya rasa lebih manis kalau TT selesaikan benda ni di belakang tabir, sebab nak elakkan salah faham n campur tangan pihak yg xtau hujung pangkal perjalanan group konsortium ni dulu..saya bukan nak sebelahi mana2 pihak,baik sinar inspirasi ataupon TT sendiri..cuma nk kita sama2 buang yg keruh..ambil yg jernih...

di pendekkan cerita,apa yg saya faham pada masa tu perjalanan aktiviti bisnes konsortium menemui jalan buntu setelah lbh kurang 3-5 bulan beroperasi atas beberapa sebab :

1. Kekurangan ilmu pengurusan ( sebab semua ahli baru nak berjinak2 nk bisnes )
2. Aktiviti jualan yg lemah oleh ahli2. ( ada yg tak bagi komitmen utk bantu jualan)
3. Kesilapan memilih produk. ( berdasarkan perbincangan bersama )

disebabkan faktor2 ni, aktiviti bisnes group konsortium ni menemui jalan buntu, hasil jualan tidak dapat menampung kos pengurusan spt sewa ofis,electricity, kos shipment dll.
dan ada antara ahli2 pada masa tu membantu dgn mengeluarkan duit poket sendiri utk tampung kos pemasaran, kos sewa dll...lebih dr jumlah RM 1000 tersebut..

lama2 kelamaan operasi konsortium ni terpaksa di berhentikan...dan ramai yg kecewa pada masa tu...sbb matlamat tak tercapai...perlaburan rugi...dll..ramai yg salahkan pihak pengurusan sebab matlamat tak tercapai..

tp seperti yg kita sama2 bincangkan (blh rujuk thread yg lepas/atau perbincangan di thrad lama), aktiviti konsortium ni bergerak secara berkumpulan, dimana semua ahli perlu memberikan komitmen utk membantu aktiviti jualan dan meraih keuntungan secara bersama..bukan bergantung kpd pihak pengurusan semata2...

Pengurusan / AJK hanya bekerja secara sukarela dan tidak di bayar gaji 1 sen pon spt yg dipersetujui bersama...en herba yg uruskan web/forum dan kerja beliau tidak dibayar,sukarela..dan lain2 AJK pon sama...sebab ni dikira konsep kerja berkumpulan..sama2 kerja...sama2 raih untung..atau sama2 tanggung rugi...

tapi mungkin ada yg salah faham atau kekurangan info jika ada yg faham ini merupakan skim pelaburan...labur duit, goyang kaki n tunggu hasil untung..saya x salahkan sesiapa jika ada yg faham mcm ni sbb maybe berlaku miscomm/ salah faham..

sbb saya sendiri pon pernah lalui apa yg TT faham n rasa...cuma bila difahamkan balik...perjalanan group ni berkonsepkan koperasi, keuntungan di agihkan sama rata, kerugian pon ditanggung bersama...takde lebih takde kurang...so saya faham mcm tu...sebab rasa sendiri pon kerugian lebih RM 5000 pada masa tu utk tampung kos2 pengurusan yg lain sebab ahli cuma mampu donate RM 1000 seorang utk pembelian produk...tp kos pengurusan produk seperti flight ticket,shipment,travelling dll kos di tampung sendiri oleh AJK...dgn siapa harus saya tuntut???

saya setuju dgn apa yg TT cadangkan supaya AJK/Ahli2 yg lain pon tampil utk penjelasan atau lontarkan apa2 pandangan yg bernas utk kita sama2 selesaikan isu ni dgn cara baik...dan saya rasa tak perlu saman menyaman sbb masing2 ada lawyer yg berkaliber..nnt kes lagi panjang, lagi rumit, langsung xdpt apa..baik kita sama selesaikan di meja kupi jek...sbb saya rasa blh selesai sgt benda ni...

saya tak reti nak tulis2 panjang sbb saya x pandai susun ayat n penulisan sy kurang baik..kalau Cik/Puan Memerhati atau sinar inspirasi atau lain2 AJK/Ahli nk penjelasan yg lagi baik..bolehlah terus hubungi saya directly...

saya minta maaf klu tulisan saya menyinggung perasaan TT atau sesiapa...ampunnnnn

Rate

1

Camnilah, yang sudah tu sudahlah.... kadang-kadang aku pun takut juga untuk menyokong mana-mana yang nak tubuhkan koperasi akan datang, aku memang suka kalau adanya koperasi usahawan, kekadang aku sendiri ingin menyabung perkara yang gagal dahulu, tapi bila fikir balik, baik berniaga sendiri, untung ke rugi salahkan diri sendiri... tu bahayanya bila buat berkumpulan, boleh jadi ungkitan, selagi ada yang tidak lupa. Nasihat aku, kepada yang nak sangat berniaga pergilah china sendiri, belajar sendiri dan alami sendiri, jangan bergantung pada orang lain, kerana apa, nama pun perniagaan, kalau tak untung, rugi.

bace tajuk topik mcm bertanye..
hmm.. setel baik2 la.. incik sinar pun da bukak ruang tuk bincang..

tapi jgn la bodoh sombong snagat smpi ckp kalau forumer yg len masuk campur tu leh kene tuduhan berkomplot plak.. ko bukak topik open kot... kiteorg yg register kt sini ade hak tuk bace n komen kot..

baca thead ni dan jadi kan tauladan