CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: memerhati

masalah konsortium brg Cina yg tertubuh thn 2007

boleh buat panduan untuk masa akan dtg..think positive je ok.

boleh buat panduan untuk masa akan dtg..think positive je ok.
hafiza Post at 15-4-2011 15:33

Ha ah! Im trying too

Assalamualaikum TT..tumpang lalu...

minta maaf sy nak mencelah sket sbb kebetulan sy jgk ada terl ...
faridali Post at 15-4-2011 02:48

bagus penerangan faridali. saya tak niat nak komen panjang panjang dalam thread ni.
saya rasa better selesaikan kat luar kes ni.
sepanjang kenal sinar inspirasi, saya tak nampak dia mempunyai character "si penipu" dan tidak bertanggungjawab
dia seorang usahawan yang giat dengan usahanya utk memajukan perniagaan dan tidak takut pada kegagalan.

dan saya berminat nak mencelah sikit tentang perlantikan moderator baru.
seingat saya, saya tidak mencalonkan sesiapa pun utk menjadi moderator. ada ke? meh tlg ingatkan

dan lagi satu, saya harap kepada usahawan2 yang banyak bercakap tapi sebenarnya haprak. bertaubatlah...
(pintu taubat masih terbuka) tolonglah...jadikan diri anda dulu seseorang sebelum mengajar sesorang.
sebagai bekas moderator saya pun ingin melihat bod ni bersih dari sebarang penipuan dan perselisihan.

ikhlas dari saya sebagai bekas moderator bod usahawan

ooo...kes penubuhan koop dulu... memang dah lama dah ni....

Post Last Edit by kirawang at 15-4-2011 20:12

Penerangan yang adil dr faridali.., sekurang2nya dapat mengclearkan the water.,Apa yg saya faham, mismanagement lah
Ni..bukannya kes tipu...biasalah, dlm business melibatkan org lain, bila u all bagi profit, mereka akan tersenyum...tp bila start karam, u all akan kena blaim...Yang pasti, penjelasan mesti ada dan ianya mesti tepat, reliable dan berfakta..

apa2 pon, TT ada hak untuk terus dapatkan info2 especially ttg financial yang mana2  dia rasa tak puas hati..

Reply 18# sinar_inspirasi

MM.. tuan punya badan dah keluar, offer nak bincang sama.. oklah tu.. bincang baik2.. walaupun saya tak kenal dia, tapi bila Sinar berani tampil, kira oklah.. jangan mcm bob nasi kukus.. mmg habis duit org dikukusnye.. pastu hilang tanpa jejak..

Follow Us
bagus penerangan faridali. saya tak niat nak komen panjang panjang dalam thread ni.
saya rasa b ...

dan saya berminat nak mencelah sikit tentang perlantikan moderator baru.
seingat saya, saya tidak mencalonkan sesiapa pun utk menjadi moderator. ada ke? meh tlg ingatkan

dan lagi satu, saya harap kepada usahawan2 yang banyak bercakap tapi sebenarnya haprak. bertaubatlah...
(pintu taubat masih terbuka) tolonglah...jadikan diri anda dulu seseorang sebelum mengajar sesorang.
sebagai bekas moderator saya pun ingin melihat bod ni bersih dari sebarang penipuan dan perselisihan
.

elle_gogo Post at 15-4-2011 15:49

elle, dah marah ni...
walo saya tak tahu hujung pangkal, tp saya akui, dlm realiti yang banyak bercakap mmg jarang yang berisi..

tapi kalau kita betul2 berniaga, kita boleh tahu..
lagi banyak mereka bercakap or menulis , lagi banyak benda2 yang kita boleh nampak benda2 yg tak blh pakai..

off the topic jap..

apa2 pun tahniah pada TT sebab thread TT ni telah menyebabkan ramai OTAI2 masuk semula..

SUKA!!!

Jadi maksud korang usahawan baru tak boleh bagi pandangan? Tak boleh tukar2 idea. Jangan bercakap dan menulis, gitu?  Datang sini baca ajer? Dalam bisness senantiasa ada yang baru. Ada otai pun ambik pandangan orang baru.  Pandangan yang betul kita ambik dan yang rasa tak betul, tolak tepi dah lah. Atau comment balik apa yang korang rasa salah, jadi kita suma dapat belajar.

So elle_gogo dan kirawang  jangan critic tulisan usahawan baru. Apa you all dah otai sangat ker apa?  Tak ada aku respect otai berpikiran macam ni. Biar sapa2 nak tulis apa benda pun baik salah atau betul, terus kan di open forum ni. Kalau salah kita betul kan.

Salam,..

Saya juga salah seorang dalam senarai nama tersebut...ingat nak komen jugak, tapi fkiran buntu sebab badan dan otak terlalu penat sekarang,. nanti saya akan komen...

Post Last Edit by kirawang at 15-4-2011 23:52
Jadi maksud korang usahawan baru tak boleh bagi pandangan? Tak boleh tukar2 idea. Jangan bercakap da ...

Jadi maksud korang usahawan baru tak boleh bagi pandangan? Tak boleh tukar2 idea. Jangan bercakap dan menulis, gitu?  Datang sini baca ajer? Dalam bisness senantiasa ada yang baru. Ada otai pun ambik pandangan orang baru.  Pandangan yang betul kita ambik dan yang rasa tak betul, tolak tepi dah lah. Atau comment balik apa yang korang rasa salah, jadi kita suma dapat belajar.

So elle_gogo dan kirawang  jangan critic tulisan usahawan baru. Apa you all dah otai sangat ker apa?  Tak ada aku respect otai berpikiran macam ni. Biar sapa2 nak tulis apa benda pun baik salah atau betul, terus kan di open forum ni. Kalau salah kita betul kan.

star_karat Post at 15-4-2011 21:27

Laa,,,,bakpe pulak mu tiba tiba apa  hangin ni? tarik napas, hembus selow selow...Org lain sibuk hilang duit,,,mu sibuk hilang  hak nak menulis...
kamu nak menulis berkajang kajang,siang malam,,, berpage page pon, menukar idea itu ini... sapa nak marah kamu? tak dok org nak marah kamu pon...

apa yang elle masudkan tu, ramai yang mengaku usahawan melayu terakhir, berniaga hebat, dengan teori teori yang dahsyat tapi in realiti... adalah sebaliknya, kesannya boleh memberi guide yg salah kepada usahawan yang baru nak involve dgn business..

apa yang saya fahamlah, tp tak tahu ditujukan pd siapa, dan saya readha, jika ianya ditujukan kpd saya sekalipon.
tak salah kalau mu bertanya...bukan kena bayor pun..

Dan kami tak pernah merasa kami ni otai, ambik kat mu lah otai otai tu... otai burger ke,,,org berniaga ni, mereka tak perlukan pengukuran  otai petai, yang penting  ialah contribution profit in dollar and cent, sumbangan  pd community, dll..

Yang penting, kita boleh belajar dgn sesiapa sahaja....dan  jika kita belajar merendah diri, org akan bg kita bimbingan jika kita perlukan ,..

hilang sekejap kisah koperasi..lately, board ni, ada macam2...

Kalau memang ada usahawan yang korang rasa haprak nak bagi nasihat kepada usahawan lain, kenapa tak korang yang so call ''otai'' tolong correct kan? Sekurang kurang nya si haprak haprak  ni nak jugak cuba bagi tips tapi kerana ''otai'' dia belum jauh so terbagi jugak misinformation.
Takda macam so call ''otai'' board ni yang sekali sekala jengah kat sini tapi sengih dari jauh ajer. Pasal member lama dah takda. Dah tak best nak berforum kat sini.   
Dah aku cakap dulu board ni ada dua team. Sebab tu board ni mati.

aduhh.. saya tersepit antara byk pihak yg mengecam topik di tutup segera dan topik masih dikekalkan..kalau saya menutup akan ada yg mengandaikan saya menyebelahi AJK koperasi, bila mana masih kekalkan akan ada saya sbg batu api.. sungguh tersepit, taktahu macamana, saya harap pihak TT dan AJK bgtau kat sini macamana kalau dah selesai hrp bgtau apa keputusan anda thd topik ini

عن أبى هريرة أن رسول الله صلى الله عليه وسلم قال : تفتح أبواب الجنة يوم الأثنين والخميس فيغفر فيهما لمن لا يشرك بالله شيئا الا المهتجرين يقال : ردوا هذين حتى يصطلحا

Maksudnya : Daripada Abu Hurairah r.a, bahawasanya Rasulullah saw bersabda : Telah dibuka pintu syurga pada hari Isnin dan Khamis, maka diberi keampunan pada kedua-duanya bagi mereka yang tidak menyengutukan Allah dengan sesuatu melainkan ke atas dua orang yang tidak bertegur sapa.. Maka dikatakan kepada pintu syurga, tolaklah kedua-dua orang itu sehinggalah mereka kembali berdamai.

Wallahualam.

kenapa mesti ditutup? takmo tanggung malu? biar semua orang baca dan jadi kan tauladan untuk usahawan baru tentang kes2 sebegini. Cik Siti tahu tak, masa dulu dorang ni nak buat koperasi tu ada members board ni yang tak join group tu, cuba nak copy style consortium ni dan ajak geng kat forum lain. Aku jugak di ajak nya tapi aku tolak.  Akhir nya group tu jadi lebih kurang macam group koperasi ni, terbengkalai. Pasal ramai yang lepas tangan.
Ni semua pengajaran.

bukan ct nak tutup cuma tunggu kata2 dr TT dan en. sinar shj,;)

star karat, i have no comment.

elle, kirawang, dan saya sendiri - nak kata apa yer -

seperti kirawang tulis,

apa yang elle masudkan tu, ramai DIFORUM ini yang mengaku usahawan melayu terakhir, berniaga hebat, DENGAN TEORI-TEORI YANG DASYAT  tapi in realiti... adalah sebaliknya, kesannya boleh memberi guide yg salah kepada usahawan yang baru nak involve dgn business..

saya percaya 100% elle maksudkan kepada FORUMER YANG TIDAK BERTANGGUNGJAWAB,

saya pun tak faham kenapa forumer2 yang bertanggungjawab tetiba nak melenting. Kepada forumer2 yang ikhlas menulis, teruskan... KERANA TULISAN ANDA SENTIASA MEMBERI MOTIVASI KEPADA PEMBACA,

harapan saya - jika anda dalam SEDAR yang tips2 tersebut hanyalah mengarut ATAU
anda sendiri TIDAK TAHU  kesahihannya tips2 tersebut kerana ianya hanya di copy & paste, KASIHANLAH kepada forumer2 yang mungkin mengunakan tips2 tersebut untuk berjaya seperti anda (yang mereka sangka sungguh2 berjaya)

salam.

sepertimana aku katakan, baik jangan berpartner, baik buat sendiri, pekerja buat tak apa jangan banyak bos nanti bisness lingkup... mulala tuduh orang tu ini. Itu yang payahnya, ilmu tak salah yang salahnya kalau percaya bisness itu senang, tak akan lingkup atau gerenti kaya. Harapan palsu macam itu memang diharapkan tetapi kebiasaannya menjahanamkan...  sebab apa manusia kalau berjaya mesti kata diasebabkan dia ianya berjaya, bila lingkup mesti disebabkan orang lain, selagi ada kambing hitam

org x btul kalo nak menulis....nasihat camner pun dia tulis gak...malah lagi lebih2 dia tulis nanti...selagi ada ruang menulis....dah lumrah donia....ada baik ada buruk....kalo baik aje...bukan donia namanya...itu mimpi....
kpd yg nak menulis...silakan ler....xder org yg bleh menghalang....kalo buruk yg ko tulis....itu alat timbang makin berat ler jawabnyer....kalo baik yg ko tulis, walaupun xde yg nak agung2kan ko, nanti dapat ler tu balasan dari Tuhan dgn byk cara....cara bagi biznes ko maju kaa...anak ko bertambah kaa...kereta makin besar kaa....bini makin baik n lawa kaa....
kepada yg meniaga pakaian cam aku ni.....dah x lama lagi nak ramadhan ni....kepala otak jgn sumbatkan sgt dgn perkara2 karut marut....spare lebih space dlm kepal otak tu utk rangka strategi mcm mana mau kasi boom sale ramadhan ni...renung2kan lah dan selamat beramal....tata

apa2 pon, TT ada hak untuk terus dapatkan info2 especially ttg financial yang mana2  dia rasa tak puas hati..
kirawang Post at 15-4-2011 19:26

setuju dengan kirawang...

sebagai usahawan kita perlu ambil berat tentang book keeping i.e accounting
terutamanya kalau ada rakan kongsi.........

dalam keadaan semacam ini...
P&L statement pasti dapat memberi gambaran jelas apa yg terjadi..

proper book keeping mustahak untuk mengelakkan prasangka sesama sendiri....

just my opinion,

ada orang suka buat bisnes dengan partner sebab xberani dan baru nak belajar or mungkin boleh gerak dengan lebih maju lagi disebabkan ada yg pakar dalam kemahiran masing2...

ada orang buat bisnes sendiri sebab memang xsuka share/join dengan org lain.semuanya ditanggung sendiri.

ada pro dan kontra.

aku ada 2 company yang bisnes sendiri dan dua company lagi yang ada partner.satu partner with sister and satu lagi dengan bestfriend..2 companies yang sendiri tu semua hasil-hasilnya milik aku sorang. manakala 2 companies lagi kena dibahagikan dua.cuma bila dah share dengan org lain, kadang2 timbul 2 kapten dalam satu kapal.but dengan kesabaran dan tolak ansur, kami berjaya juga buat hingga kini. the good things about having partner are we have someone to share, more ideas and sama-sama rasa tanggungjawab but the bad one is maybe "greedy" or gila kuasa among other...

If i can turn back the time, better have 4 sole companies..peace!