CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: memerhati

masalah konsortium brg Cina yg tertubuh thn 2007

Reply 80# memerhati

memerhati...

meeting yang diaorg buat setiap minggu tu, ada pegi tak...?

apa yang dibincangkan dalam meeting tu...?

inilah cara betul meniaga...

kalau nak goyang kaki, masuk skim cepat kaya ajelah...

patut  ...
zaidi_MZZ Post at 18-4-2011 08:14

zaidi, maaf, saya kerana menegur..saya rasa, kalau boleh, elakkan statement begini. Ianya boleh menghangatkan lagi emosi TT yang dah beransur cool. Kita yg non member konsortium, tidak tahu perjalanan, syarat2 utk operasi mereka, adakah semua member  perlu menjual or maybe some of them yang tak nak menjual, hanya taruk duit sahaja. Itu diistilahkan sleeping patner. Inya tidak menjadi satu kesalahan.

Apa yang saya nampak, TT hanya perlukan penjelasan yang terperinci je. Macam pn hazel23 explain, semuanya mesti ada profit and loss record. Case ni maybe tak akan berlarutan, jika report bertulis dikeluarkan dah diagihkan kepada semua ahli samada active or non active. Maybe AJK boleh collect data and distribute the report statement asap, including all expenses yang ditanggung poket sendiri oleh pihak ajk. Selagi statement tidak dikeluarkan, selagi itu pihak AJK akan berada dalam keadaan berisiko. Mungkin selepas ini, forumers lain yang akan bukak thread lagi dan menuntut, nama baik AJK lagi akan tercemar, kerja kerja kebajikan utk MENCUBA memberi pertolongan anak bangsa mereka terus dipertikaikan..

Ini hanya my personal view sahaja..Apa2 pon, kita sama2 mendoakan semua berakhir dengan baik..

Reply 81# zaidi_MZZ

Saya selalu datang meeting bila dipanggil, selepas labur saya tidak lagi dipanggil mesyuarat sehinggalah sekarang saya ungkit baru nak cerita pasal mesyuarat, rugi bagai. Tanggungjawap AJK bukan kah sepatutnya memaklumkan apa yang berlaku, kalau syarikat sekali pun tiap-tiap bulan ada meeting dan ada minit mesyuarat diedarkan kepada yang hadir dan tidak hadir. Mana punya prosedur awak ikut ni sampai minit tidak ada, makluman tidak ada. Penyata perakaunan pun tidak ada. Semua main kira-kira dalam otak, bayangan sahaja. Inikah ciri-ciri koperasi, tiada dokumen untuk dirujuk? semua AJK pakat diam buat sesama sendiri. Undang-undang mana kamu ikut?

Rate

1

Reply 83# memerhati

ic...

sinar ada jemput untuk beri penjelasan...dah set appoinment ke...?

zaidi, maaf, saya kerana menegur..saya rasa, kalau boleh, elakkan statement begini. Ianya boleh menghangatkan lagi emosi TT yang dah beransur cool.
kirawang Post at 18-4-2011 10:43

opsss...terlebey sudah...over lak aku ni...

it's ok kirawang...takde salah menegur...

walaubagaimanapon AJK koperasi or konsortium, dan ahli2 yag lain, kegagalan ini, bukannya terus gagal..Tidak ada apa yg u all nak malukan..kita tengok youtube ni,,,saya selalu tempek kat my Facebook, bagi semangat kat kawan2 dan diri sendiri..

Follow Us
Reply  tanya

thanks tanya -  if u guys still remember about wht i said about world r waiting ..
hazel23 Post at 18-4-2011 08:47

No problem kak,..

Wife saya baru sedar purse Coach original yg kawannya belikan dari butik Coach kat US masa Boxing Day tahun lepas rupa-rupanya made in China..saya dah lama dah tahu,..hehe..

Bulan lepas,.. kena pau dengan adik saya 2 helai jeans Levis original kat butik di Subang Parade pun made in China..ada yang made in Philippines....

Kat UK pun berlambak barang-barang made in China terutamanya souvernir..Kasut Nike dan Adidas pun banyak yang made in China dan Indonesia........Malah,..barang-barang FO kat Bandung pun ada dari China...

Anyway,..banyak jugak barang made in China yang low quality terutama yg mass production...kena pandai pilih....

Sorry,..off topic sikit ...

No problem kak,..

Wife saya baru sedar purse Coach original yg kawannya belikan dari buti ...

Kat UK pun berlambak barang-barang made in China terutamanya souvernir..Kasut Nike dan Adidas pun banyak yang made in China dan Indonesia........Malah,..barang-barang FO kat Bandung pun ada dari China...

tanya Post at 18-4-2011 23:41

just curious...branded items yang datang dr china, kualiti mereka teruk ke? saya tengok kebanyakan products skrg drp china je,,,yg branded items, mereka control kualiti mereka kot..
Pernah jumpa kat usa, baju nike made in malaysia...

Reply 88# kirawang

Berdasarkan pengalaman sy branded items ni dtg dari byk negara pengeluar.. Branded clothing utk kanak-kanak cthnya OshKosh and GAP sebahagiannya dikeluarkan dari kilang di Batu Pahat.. Kilang ni x jual children apparel ni di Malaysia tp akan dieksport ke US.. GAP pun dikeluarkan di Pakistan, India etc..

Quality barangan China bergantung pada gred.. Mana origina brands spt Nike, Adidas mmg berkualiti tp mana yg tiruan dikelaskan mengikut gred.. Kalau gred rendah mmg kita boleh bezakan quality material product tersebut juga rendah..

my nike shoes beli kat kedai Nike - material luar memang kelasssss.... harga pun.. (nasib baik present - so takder lah keluar duit)... tapi spounge kat dalam tu hancussss...

i m nor branded concious - asal sedap memakai - kira okaylah - tapi bila keluar duit tu - as a customer - kalau bole - biar berbaloi.

cuma - sebab pernah in retail line - ditakuti - pengeluar memang honest when comes to classifying their grade - tapi bila sampai kat kedai - owner kedai - display good grade - tapi bila beli - kat counter kasi customer lower grade.... mmm.. kira kes mengurangi takar imbangan lah kan...

Semoga semuanya selesai dgn aman..

tak berkat hidup dengan menipu walo satu sen..

Post Last Edit by dideal_2004 at 20-4-2011 22:38

Nak off topik jugak..selingan kata org

Sy kat jepun sekarang nih..kat sini brg tiruan mmg susah nak jumpa atau kata lain tak dijual..sini byk outlet mcm coach, nike, adidas, gap and so on..and they gurantee us the item is original..mostly branded item nih kl tgk tag dia made in china, kalau gap macam2 source dia termasuk malaysia, vietnam and pakistan

Kat sini ada kedai nama Daisho 100 yen..semua brg kat kedai nih harganya 100yen so kalau convert jd rm3.70 la...90% of the items source from china but the quality is good sesuai dgn hg..and much2 better dr quality made in china items kat nilai 3

So sy rasa "made in china" tu tak semestinya grade low..mostly producers sekarang mmg rely on china for production..we still can judge the quality among the branded item and non branded though the source is  from china...

Nak off topik jugak..selingan kata org

Sy kat jepun sekarang nih..kat sini brg tiruan mmg susah n ...
dideal_2004 Post at 20-4-2011 22:33

kat jepun, mmg payah nak cari barang tiruan...
Btw, kat jepun, barang2 mahal tak ingat...brand nike, levis, dll mahal dr harga kita...dan brg2 elektrik  brand jepun pon lagi mahal dr tempat kita...tapi, barang2 elektrik tu rasanya kilang mereka kat jepun kot...dan barang2 elektrik macam national, toshiba kalau yg datang dr jepun originally yg dijual kat malaysia ni, mmg harga jauh lagi mahal dr made in china..

Reply 94# kirawang

pengalaman saya duk kat sini, saya rasa tak la mahal sangat esp branded item..infact ada certain brg tu mmg jauh lebih murah dr malaysia...saya beli hbag coach kat outlet dalam 20,000 yen so kalau convert dlm rm750..kat malaysia pun jarang dpt hg nih(dont compare it dengan yg jual online..amik stok dr us ye)

cumanya kalau dok jepun nih, kalau asal nak beli convert ke RM, alamat tak makan la..since kami terima elaun dlm yen..so kalau brg 100yen tu anggap je rm1

satu je yg murah kat jepun...kereta...hihihihihi...

dah selesai ke masalah TT dengan konsortium ni ?

TT tu buat apa ye, cuti-cuti Malaysia ke?

ya..masalah ramai yang tak tahu, kebanyakan barang berjenama, kebanyakannya made in china. even patung barbie (original) tak de pon factory kt negara omputih tu..yg banyak ada di china, indonesia n even kt mesia..tapi org ramai je tak tahu..ingat yg ori, made in USA la kunun..he..he..(off topik lg)..di harap krisis ni ada penyelesaiannya..dan memberi keadilan pada dua2 pihak hendaknya

never ending story ke nie.....

Post Last Edit by alya1 at 21-4-2011 23:35

maaf...........yg sy faham kt cni...........

tanya  - dpt brg nilai rm1000 yg dilabur
memerhati - x dpt barang

betul ke?

harap sinar cepat2x la bg penjelasan supaya kes ni cepat selesai. moga semua selesai dgn cara aman.