CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: memerhati

masalah konsortium brg Cina yg tertubuh thn 2007

kenapa mesti nak refund? ini investment tapi rugi nak buat cam mana. Kalau gitu semua orang yang join tu, Sinar nak kena refund kah? Atau yang lain cuma tengok ajer TT dapat refund?

Group ni cuma nak kena tunjuk kan hitam putih pada suma orang. TT ni cuma nak bukti.

bukan kah encik sinar dah offer nak jumpa & settle masalah ni...
ada tak TT PM  encik sinar?

kenapa mesti nak refund? ini investment tapi rugi nak buat cam mana. Kalau gitu semua orang yang join tu, Sinar nak kena refund kah?

Group ni cuma nak kena tunjuk kan hitam putih pada suma orang. TT ni cuma nak bukti.
star_karat Post at 25-4-2011 23:16

bersetuju dengan star...

bukan kah encik sinar dah offer nak jumpa & settle masalah ni...
ada tak TT PM  encik sinar?
simbiosis Post at 25-4-2011 23:22

kalau diaorg berjumpa, inshaAllah boleh settle masalah ni...

camne TT, dah jumpa ke...?

biarkan lah TT dia saja tahu apa yg berlaku dan dirasai....mudah utk kita berkata sbb kita bukan TT...
moga Allah merahmati tujuan & tindakan atau apa saja yg TT lakukan...

siapapun yg bersalah di 'sana' pasti terserlah nanti...

then org tu terus..bgtau kat FB... owner ini mmg baik hati n nasi lemak tu sedap....

huhu.. ada kaitan tak...?
cmf_kinna Post at 25-4-2011 22:44

kinna, kes bgtau jualan nasi lemak ayam kampung ni pernah keluar dlm tahun ni juga di FB, k.ct kenal owner dia berniaga di bukit bintang, nasi lemak kukus Azmi, dia tegur seorang pembeli kekdanya nak nasi lemak ayam kampung, pastu tambah sotong, telur mata kerbau, daging serunding tp nk byr dgn rm3 jer.. azmi bgtau rm5 kalau xsilap, dia kata mahal, sampai dia call ke Radio Era, radio Sinar.fm ,dan hebahkan dlm FB, sgt2 kesian.. mmg down business azmi kejap.. tp Allah maha adil, azmi bangkit dgn kawan2nya yg bantu promo semula dgn berkunjung ke gerai dia di BB dan promo semula.

Follow Us
kalau diaorg berjumpa, inshaAllah boleh settle masalah ni...

camne TT, dah jumpa ke...?
zaidi_MZZ Post at 26-4-2011 07:36

Tt blum jumpa sbb last keputusan muka depan TT nak saman pihak sinar kan, dan sinar sedia hadapi saman & tulis di muka depan

Tt blum jumpa sbb last keputusan muka depan TT nak saman pihak sinar kan, dan sinar sedia hadapi saman & tulis di muka depan
ctredzuan Post at 26-4-2011 15:29

ctredzuan...

apa pendapat awak dalam hal ni...?

apakah jalan penyelesaian yang terbaik...?

sebenarnya dari semalam saya terpikir... boleh tak refund aje rm1k beliau...

jadi isue  ...
cmf_kinna Post at 25-4-2011 22:44

prinsip hidup setiap manusia tidak sama..
ada yg mengambil sikap mengalah..bukan kerana salah tetapi tidak mahu memanjangkan masalah dan sengketa
ada yg mengambil sikap tunggu dan lihat..
ada pula yg mengambil sikap ego..semakin dicabar semakin terserlah kebongkakan
ada pula yg mengambil sikap tawaduk..bukan rezeki kita..dan pasti rezeki yg hilang itu akan diganti dgn yg lebih baik..

jadi kita pilih la ..yg mana satu prinsip hidup kita..

Post Last Edit by memerhati at 26-4-2011 18:02

Sepatutnya awak semua yang tak tahu apa, jangan buat rumusan sesuka hati. Minta Sinar jawap kemana duit tu dibelanjakan. Geng-geng Sinar saya tengok masih ada disini, kenapa diam, kenapa tak jelaskan? Kalau Sinar tak boleh jawab minta Badai, Mata-Mata, Herba, Tanya jawabkan. Bukan ke koperasi ni dulu yang sibuk-sibuk nak buat kutip duit bagai adalah group korang ni. Sinar pulak jadi ketuanya. Jual aksesori wanitala, bajula, beli borong di china murah dari harga borong Malaysialah. Kalau jual murah pun tak laku? pelik dan ajaib. Mana laman web koperasi dulu, semua cerita dalam tu, kenapa sekarang tak boleh masuk? Bukan Herba dan Sinar, Badai semua tu Moderator nya. Kenapa tak bagi orang baca? Apasal dapat duit terus hilang, lepas kata kita tak datangla, bukankah semua ahli berhubung melalui laman web forum kesayangan kamu tu? kenapa tak umumkan status, bincang dalam laman web forum canggih kamu tu? belum dapat duit macam-macam cerita semangat, bila dapat laman web pun tutup entah kemana.

Reply 150# memerhati

memerhati...

boleh perkenalkan diri yang sebenarnya...?

Sabar TT, En SInar bz la tu..maklumla ahli perniagaan kan...  pada mereka yg pnh melabur jgk dan yg rapat dgn en sinar hrp dpt menjawabla persoalan TT janganlah api disiram dgn api jugak ok... Insya-Allah kebenaran akan terbukti jua..

Salam semua,

Saya SJ, tak ada kaitan langsung dalam isu yang dibincangkan nie. Saya dah baca dari awal dan saya takkan menyebelahi mana-mana pihak.

Namun untuk penyelesaian isu ini, saya boleh tawarkan RM 1000 dari saya untuk Puan Memerhati dan kita close case ini.

Cuma sebagai note, saya rasa kedua-dua pihak ada sahamnya dalam hal ini dan saya rasa semua orang dah mention tentang pengajaran yang kita boleh dapat. Moga menjadi pengajaran kepada semua.

Puan memerhati, tlg email saya no. akaun bank puan ke email saya di sj@sj.my

terima kasih

Shahabudeen Jalil

ctredzuan...

apa pendapat awak dalam hal ni...?

apakah jalan penyelesaian yang terbaik...?
zaidi_MZZ Post at 26-4-2011 16:48

utk kes ini ct kena pandang kedua2 pihak, cuba menutup thread dan terus membuka adalah bukan satu penyelesaian yg baik sbnrnya.. hrp TT dpt berbincang dgn elok, campurtangan admin mahupun supermod bukan jalan penyelesaian.. cuma kalau ct tutup mesti org akan kata ct biased..

Reply 150# memerhati

Untuk pengetahuan cik/pn memerhati , saya menutup laman web tersebut disebabkan koperasi tersebut tidak lagi berfungsi. Semua maklumat , perbincangan, perancangan antara ahli memang masih ada tersimpan. Soal kerugian Rm1000 bukan cik/pn sahaja alami, saya juga melabur sebanyak RM1000 dan membayar RM100 bagi sewaan ofis. Tetapi seperti apa yang en. Sinar Inspirasi jelaskan, semua modal tersebut telah digunakan bagi membeli produk. Setakat itu sahaja yang saya tahu. Saya tidak sempat melihat produk tersebut kerana saya tidak dapat pergi ke opis yang mereka sewa.

Untuk makluman cik/pn, saya bukanlah salah seorang AJK mahupun rakan karib en. Sinar Inspirasi tetapi saya yang mewujudkan laman web berbentuk forum sebagai inisiatif supaya ahli-ahli dapat berhubung dan menyumbang idea, pendapat mahupun mengutarakan pertanyaan. Selain dari itu saya tidak lebih dari seorang ahli biasa yang juga melabur. Saya hanya menganggap yang pelaburan tersebut mungkin bukan rezeki saya.

Salam

Saya silent reader sahaja..kat mana-mana thread pun gitu. Tapi izinkan saya bercerita mengenai pengalaman keluarga terdekat saya. Cerita ni berkaitan dengan topik benang ni.

3 tahun yg lepas abah saya bercadang utk ternak ikan keli dalam kanvas. Tapak pun dah dah ada (tanah felda yg kosong). Abah ingat nak buat loan dengan bank saja, tapi pegawai Felda cadangkan abah carik kawan-kawan yg sanggup buat sesama. Pegawai felda kalau boleh tak nak lah peneroka lain jeles sebab tapak tanah tu agak luas, sebelah ngan sungai lagi. So bila abah canang-canang, ramailah lah nak join. Ada lebih 10 org . Kalau ikut persetujuan, masing-masing kene keluarkan modal awal RM 1000 ringgit sorang. Bila buat mesyuarat abah ada mentioned, setiap orang kena jaga kanvas masing-masing, termasuk bagi makan ikan. Duit modal tu buat beli kanvas, simen, benih ikan and makanan ikan (peringkat permulaan). Mesyuarat abah buat beberapa kali b4 projek supaya suma yg join projek faham konsep projek ni.

Bila mula projek, saya tengok abah saya yg lebih berusaha. Yg lain datang tengok je. Masa mula2 pasang kanvas cuma 2 or 3 org je yg datang tolong. Mula situ abah dah frust gile. Yalah..masa mula2, semua cakap sanggup. Bila dah masukkan benih ikan, abah lah yg bagi makan di bantu dengan kawan2 yang 2 or 3 org ni. Bila dah jadik gini, abah panggil semula ahli2 ni mesyuarat, tapi tak de yg datang pun. Kalau ada yg 2 or 3 org ni jugaklah. Sebenarnya abah nak bagitau makanan ikan dah abis. Duit modal yg diorang bagi dulu pun dah abis. Bila tak de respon, abah pun keluarkan lah duit sendiri beli makanan ikan untuk suma kolam. Itu belum citer lagi kederat dia lagi

Tapi yg tak sedapnya, bila dah bebrapa bulan, ada yg datang rumah tanya abah, kenapa sampai sekarang ikan tak boleh jual lagi. Sebab kalau ikut perancangan at certain time ikan dah boleh jual. abah pun apa lagi tunjuk kira2 lah n bgtau hamba allah tu yg ikan2 tu tak cukup makan, that's why lambat besor n tak boleh jual. ada sorang makcik tu, datang rumah marah2 mak cakap abah penipu coz amik duit diorang gitu je. mak pun malas cakap banyak . Mak sedih sebenarnya coz dialah yg tolong abah buat kerja2 kat kolam bila tak de sapa yg tolong abah. mak cakap dengan abah kalau susah sangat, apa yg ada kat dalam kolam tu kita jual lah semua, tak kira lah kecik ke besor ke. dapat duit, tak kira berapa kita bagi sama rata kat suma. abah pun setuju ngan mak, sebab malas nak gaduh2. so jual semua ikan (xcept kitaorang punya, coz abah ada buat kolam gak kat belakang umah). Bila jual, memang tak balik modal lah. Sebenarnya, abah frust betul dengan projek tu. Kalau dia buat loan dulu, mungkin lebih baik lah. Tapi yer lah abah tak nak org cakap abah tamak buat projek sorang2. Sekarang ni ada dua kanvas ikan masih mentain kat belakang umah tu. Masih ada buyer. abah jual runcit2 kat org kg. Kekadang tu ada jugak ada tokeh kedai order.

Sorry, cerita saya panjang sikit, tapi di harap sumer forummer dapat pengajarannya. Sebenarnya saya pun salah seorang yang telah memberi nama utk join projek konsortium tu. Tapi bila fikir2, saya memang tak boleh bagi komitment, saya pun tak jadik nak teruskan. Kepada Hiven, tuan memang seorang yang baik hati coz sanggup untuk cover cost TT. Teringat kat abah yg sanggup top pup modal n memerah keringat sebab tak nak ikan2 mati. Sampai satu masa abah dah tak de duit, abah pergi hospital, mintak lebihan roti utk bg makan ikan. Cuma yg saya sedih, tak sapa pun hargai pengorbanan dan penat lelah abah! Kepada En. Sinar, tak perlu kecewa kerana saya amat memahami situasi anda.

Rate

1

pemurah sungguh hiven..

RM 1000 sesetengah org nampak ciput ajer...RM 1000 bg org lain pula boleh cover makan sebulan..

lain org lain perasaan...

moga kita jadikan pedoman di masa hadapan.

Sepatutnya awak semua yang tak tahu apa, jangan buat rumusan sesuka hati. Minta Sinar jawap kemana d ...
memerhati Post at 26-4-2011 18:01

ke mana hilangnya pula dia ni....

takde sape yg salah.....En sinar pon tak salah...kalau die bagi RM1k pon kat memerhati mungkin die rase yg lain pon patot di bagi pulak ...

bg memerhati pulak, mesti la egonye tercalar...tambah byk provokasi pulak....sy pon rm1k tu utk makan 2 bulan... jadi sy pon ade rase nak menuntut je kalau ade org pinjam....

kes jadik berat sbb en sinar ni popular....
mcm artis la....cite A tp wartawan campur tgn jd la cite ABC....kite la wartawan yg tak berbayar itu....hehe

tt dah pm hiven?