CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anaryu

[Kisah Tauladan] Kenapa kita perlu balik kerja awal...

kan bagus kalau bos/company bagi tazkirah camni..hehe...mimpilah agaknya...company aku dulu semua nak balik lambat, lagi2 kalau bos ada....opis aku 8-5pm..tapi bila aku balik pukul 6 diorang pakat perli pulak kata aku balik awal bukan ada OT pun

environment kot, sebab ramai dalam dept tu tamau kawin2...penah jugak aku keja kat dept yang majoriti dah kawin dan ada anak...balik kol 530 suma balik sharp, sebab nak masak, etc...kalau aku balik kol 6, opis da sunyi sepi...

boss laki aku pulak lagik best, asal kerja siap da petang tu dia bole cakap ape lagi tunggu, u balikla umah (bos cina ni)...

bestnya kalau sume bos memahami komitmen orang yang dah berkeluarga, petang balik keje nak mengejar masa dengan family pulak, anak sakit bagila kelonggaran, etc...

ada kene mengena ke aku cakap ni dengan tajuk TT?

walaupun aku hanye ade anak berbulu cute yg tungu kat umah..aku tetap balik awal huhu..nak pulak hari jumaat lg lah aku balik awal..nak balik kg punye pasal..

Reply 36# sun5670

betul tu sun..apa yang kita cakap tu doa untuk anak..buruk kita cakap buruklah jadinya..sama sama lah kita saling ingat mengingati..bila malam tengok anak tido ingat balik apa yang mul buat kat dia..menangis sorang sorang..sebab emosi dia dijadikan mangsa keadaan..tapi mul janji akan cuba sebaik mungkin jadi ibu yang baik..

balik awal leh releks2 kat umah..
pastu ngadap tenet....

Uwaaa...

Selama ini aku mmg sedar tindakan aku salah..
tp akibat keletihan,blk umah terus memasak,mengemas tanpa ditolong suami mmg aku cepat naik angin..

selalu terjadi,masa aku kat dapur, anak aku berdiri belakang sbb nak kasi seprais..
aku mmg tak perasan pun sbb dlm otak nak cepat2 hbskan kerja n nak rest cepat..
bila pusing dorang berdua terus sergah aku...
apalagi..aku pun terjerit dan memaki hamun...
aduhhh..buruk bebenor sikap aku tu...huhuhuhu

klu leh, tiap2 hr nk lik awal...tp bos xsuka staff dia lik awal...
dia rela pay OT to us rather than tgk kita lik awal~
kena jd mcm dia workoholic~~ hukhukhuk....
hr2 kul 9 baru smp umah, penat..
menempuh jem lg (area umah sun,kul 8-9 masih jem lg)

Follow Us
mmg dh blk awal...tp jln jam...rasa cam nk terbang jek...tambah plak ader driver yg bwk kete cam siput...aduyai...

tersentuh hati aku baca...

aku memang balik on time... sbb aku xsuka dgn org2 kat tmpt keja aku.
aku keja cuma utk mencari rezeki sajok.. nak bantu suami...

kadang diorg suruh buat ot..aku xnak sbb nak tgk anak2..
diorg semua lom kawen suka suki suruh aku ot... diorg xde tanggungjawab dan xtau tanggungjawab org yg dah kawin... suka nak cari pasal... bencinyer aku dgn org2 kat tmpt keja aku ni...

alhamdullillah...memang balik sharp2 5.30, belum ada anak...tapi balik awal, sempat masak untuk makan malam.

aku lak, office start kul 8.30pg tapi aku sll sampai kul 10pg... gi office lambat bukan sebab hantar anak gi sekolah dia, tapi sbb aku terlajak tido hari2... jadi husband hantar dia daily

petang, office end kul 5.30ptg tapi aku selalu balik lambat... alasan sebab malas nak drive kete... padahal bebudak kat office ni kul 5ptg dah chiow... kekadang aku stay jer kat office sebab nak baca novellah, nak berinternet lah... kalo aku balik sharp kul 5.30, aku sempat je nak bwk dia gi taman petang2, tapi aku malas..

bila balik rumah, aku sambung berinternet lagih... tak sah kalo tak bukak internet kat umah... memang hampeh aku nih kalau aku main game wii/tgk movie, aku leh marah dia sebab dia kacau aku main (budget lifestyle mcm bujang2)

tapi walau masa sket, aku selalu spend masa ngan anak aku secara berkualiti, buat aktiviti sama2 ngan anak aku (girl 4 tahun)... anak aku mmg sayang aku sgt2... dia sll peluk aku, cium aku dan cakap 'kaia sayang mak' tapi kat abah dia mmg tak... sebab husband aku lagih busy orgnyer...

skrg ni aku dah banyak ubah sket...
-main game wii yang 2 player - dia boleh main skali, layan kan aje
-sll drawing, coloring ngan dia
-layan internet bila dia tido je
-sekali seminggu, aku bwk dia gi taman (yang ni tgk mood... ye lah balik keje kekadang tu penat-**penat sgtlah)

aku bukan apa, sebab aku tgk dia tu terlalu obsess sgt ngan aku... semua benda nak aku buat, kalau org lain buat dia tak nak... dgn aku dia happy sgt2, dia org lain dia jadi cepat marah dan asyik tengking2... so aku tak nak dia terlalu bergantung pada aku

Pulang awal..pastuh sambung ngadap tenet reply post dalam FD pun..lagi baik jangan pulang awal.....

Pulang awal..pastuh sambung ngadap tenet reply post dalam FD pun..lagi baik jangan pulang awal.....: ...
braincell Post at 15-4-2011 14:35

siot je...

aku pun cedey gak.. ayah salu tepon suh balik tp aku kate bz, pdhal sebok brdating.. ok aku nk amik cuti sambung labour day ujung bln..

aku pun cedey gak.. ayah salu tepon suh balik tp aku kate bz, pdhal sebok brdating.. ok aku nk amik cuti sambung labour day ujung bln..

Reply 50# khayzl

u sgt the pelik..org asal buleh nak balik awal

ur doter sgt sayang kamu...appreciate her
kalaux appreciate tang bile dia da besar jgn sedey she x appeciate u

siot je...
anaryu Post at 15-4-2011 15:35

Hard Truth.........

emmmm....hati selalu teringin nak balik awal, tapi  apakan daya........
minggu depan bertembung pulak dgn en suami, dua -dua tak der kat rumah...
anak terpaksa bermalam kat rumah babysitter......dah tak leh nak buat apa...bertembung tak boleh diadjust lagi. Nanti kita tebus balik ek....kita pegi jalan.

sedar pon korang...

nenek aku slalu pesan kat mak sedara aku yang ada anak kecik : jangan mara bu ...
Mede Post at 14-4-2011 16:53

ayah aku keras...dan x reti nak tunjuk syg depan2..org lama la katakan...dia kata ayah dia dulu pn mcm tu dgn dia..so ayah layan kami mcm tu...apa yg aku perati, anak2 jadi x berapa rapat dgn ayah lebih2 lg lelaki..dgn anak perempuan ayah lembut skit...apa2 pn,bg aku tu bkn salah ayah...) saaaaaayang ayah

*oh,hari tu ayah merungut anak2 x call dia tnya khabar..sungguh la aku x reti nk tipon n ckp ngn ayah..

aku pun cedey gak.. ayah salu tepon suh balik tp aku kate bz, pdhal sebok brdating.. ok aku nk amik  ...
plainjane Post at 15-4-2011 18:18

Bukan susah sangat nak karang ayat...."biar kita jarang berjupa, tapi ayah senantiasa di dl doa plainjane setiap kali solat"