CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anaryu

[Kisah Tauladan] Kenapa kita perlu balik kerja awal...

Reply 60# braincell

Reply  braincell
plainjane Post at 17-4-2011 14:50

Cepat lagi effective...selagi ikhlas doa itu........

ayah aku keras...dan x reti nak tunjuk syg depan2..org lama la katakan...dia kata ayah dia ...
qil Post at 17-4-2011 14:36

Bila doa ayah ibu tak dilupakan oleh kita setiap kali lepas solat....nescaya ayah ibu akan dapat rasakan keakraban anak2 pada ereka..walaupun kita tidak secara fisikal berada diddepan keduanya......cayalah cakap aku......

Bila doa ayah ibu tak dilupakan oleh kita setiap kali lepas solat....nescaya ayah ibu akan dapat ...
braincell Post at 17-4-2011 14:58

terima kasih atas peringatan..skrg ni aku buat giliran blk kampung kat adik beradik,setiap sorang wajib blk tgk mak ayah sekali dlm sebln setengah...x la dorg sunyi sgt..))

sama lah, walaupun abis kerja tetapi masalah kerja ketensenan nmembuatkan maki hamun dilempar kpd rakan2, family, jiran dan kucing

sama lah, walaupun abis kerja tetapi masalah kerja ketensenan nmembuatkan maki hamun dilempar kpd ra ...
ninja boy Post at 17-4-2011 17:18

kerja/cari rezeki itu satu ibadah...kalau dah carut segala...nak dapat berkat hasil kerja/rezeki kita dariNYA  tak ke susah ?

Follow Us
Reply 1# anaryu

mungkin yang sebetulnya...adalah pulang tepat pada masanya. tak perlu stay jika semua keje beres pd masanya.
jadi, datang kerja juga kene tepat pada masa. jgn bawa balik keje ke rumah. once masuk rumah..mulakan dgn langkah kanan, masa doa, paling tidak...baca bismillah. bg salam dan beri yg terbaik pula pd keluarga di rumah.

terima kasih atas peringatan..skrg ni aku buat giliran blk kampung kat adik beradik,setiap ...
qil Post at 17-4-2011 15:16

Ada roster lak dahhh.......

Reply  anaryu

mungkin yang sebetulnya...adalah pulang tepat pada masanya. tak perlu stay jika ...
bezita60 Post at 18-4-2011 02:03

terima kasih utk peringatan tu...
dari baby lahir smpai la skrg dh 2 thn tetap x sabar2 nk balik jemput anak...
hari2 pn rindu...tiap kali wktu lunch mesti dh start menghitung jam bila nk blk...

hari2 pn rindu...tiap kali wktu lunch mesti dh start menghitung jam bila nk blk...
anaryu Post at 18-4-2011 09:50

Do you ever compromise it with your work in the office?

sambil baca nih, dah terbayang anak lin.. pagi td dia menangis xnak gi school (nursery). seronok agaknyer dok umah ngan mama dan abah time cuti weekend. Rindunya kat dia.. selalu main mata ngan lin dan byk bercakap walaupun pelat. nak balik cepat hari ni..

Reply 41# bluecrystal

setuju sangat2....colleague aku most andartu..telinga aku dah tebal kena perli sebab balik sharp2 kul 6pm..mana taknya..abis keje kul 6pm, kena amik anak before 6.30.mau tak merempit aku tiap2 petang...padahal boss aku yang anak dua relax aje tak pernah bising2 aku balik awal...as long u can finish ur work..u can go back anytime u want...depa yang lembap buat keje sampai kena stay claim OT bagai....konon macam committed la...padahal aku rasa aku lebih efisyen tau...

Reply 72# sekunyut

terbalik dgn kes saya. saya lak bujang, balik sharp 5.30 kdg2 terbabas sampai pkl 6. yg dah kawin beranak pinak lak balik pkl 8 @ 9 mlm....saya pelik kenapa jadi mcm tu? anak2 dok call tanya mama bila nak balik? boleh dok marah2 anak2 yg call....Tak faham saya...diaorg nie x suka jumpa anak2 @ suami dah seharian dok opis?

Saya saya nampak diaorg nie duk kat opis bukannya 100% buat kerja, tapi  dok berbual2..gelak2... kerja buat la tapi dalam 30% je.

Saya tak kira, nak perli ke etc, saya nak balik gak, saya ada mak dan ayah, ada TV ada katil etc kat rumah...hehehehehehe. Saya ada sosial life saya sendiri (walaupun x sosial mana pun hehehehehe)

sedihnye dan membuat iols terfikir..
thks 4 sharing...

sedihnya.. i pun slalu marah anak2.. tp lepas tu trus rasa bersalah kat anak2...

Reply  anaryu

mungkin yang sebetulnya...adalah pulang tepat pada masanya. tak perlu stay jika ...
bezita60 Post at 18-4-2011 02:03

betul tu, family dan kerjaya harus seimbang...
tak buleh la nak kata lebih sangat ke satu arah....
family penting, kerjaya jugak penting sbb dua2 ibadah dan tanggunjawab
kalau asik pentingkan family, sampai abaikan kerja dah jadi berdosa pulak, sbb gaji dapat tapi kerja ala kadar

mcm opismate aku, dh tau anak slalu kena gi hospital, leh plak die suka suki balik awal, dtg lambat, antara alasan nk antar anak sedara ke airport la sbb nk kasi kuih yg dia buat, komuter buat hal..... .....dah menyusahkan opismate lain nk kaber keje die lak

betul tu, family dan kerjaya harus seimbang...
tak buleh la nak kata lebih sangat ke satu ...
krustykrab Post at 19-4-2011 15:03

ya Allah...

cite ko sejibik cm officemate aku....perangai mcm hazab

sblm kna duty awal2 ckp sakit itu la..sakit ini la...
bila smpai msa duty dia, betul2 dia buat perangai g hospital x-ray bagai..
bila doc ckp xde ape2...bising plk x puas hati...

sblm tu bos dh ckp masa duty dia nti jgn x dtg plk sbb xde org bleh ganti. suma org kna handle projek/meeeting msg2...
tau ape dia ckp??

"ala..aku x dtg pn sure ade org akan ganti".....then bos tanya sape..
"anaryu kn ada"....

bengong tul....  menyusahkannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.....

kalu matlamat kita keluarga, yg lain tu tolak tepi la...rezeki tu Allah yg bagi, keje tu pun Allah bagi, kita keje macam nak mampus pun, belum tentu kaya pun kalu Allah dah tentukan kita tak kan kaya....yg dah tentu anak2 kita makin membesar....fikir-fikirkanlah....bagi aku tak keje pangkat tinggi sbb tak nak keje byk dan sbbkan aku balik lambat....tak best...huhu

tiap2 hari keje, sharp 5.30 ptg sy sure keluar opis, takkan spend walau seminit dua..
mula2 dulu kawan2 opis pandang serong pada saya yang sentiasa balik ontime, saya hairan macam mana mereka2 tu bole stay back sampai 8-9 malam, walhal derang pun ada suami/isteri dan anak2 kat rumah yang perlukan belaian mereka..

Pada saya, anak & suami no 1, keje la, dengan gaji besar mana sekali pun, tak dapat menggantikan mereka yang sangat2 berharga itu..

kalu matlamat kita keluarga, yg lain tu tolak tepi la...rezeki tu Allah yg bagi, keje tu pun Allah b ...
Hajeedah Post at 19-4-2011 16:40

maaf ye kalau sy bg pendapat ni ada yg terasa pulak

kalau matlamat kita keluarga, lebih baik la kita berenti makan gaji dan cuba buat biz supaya tak menggangu perjalanan pekerjaan,biz tu pun salah satu cabang rezeki yg Allah bagi, cuma kena kuat berusaha la untuk dapat rezeki, kalau makan gaji, itu je yg kita dapat kalau usaha kuat mana pun

peace