CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anaryu

[Kisah Tauladan] Kenapa kita perlu balik kerja awal...

tiap2 hari keje, sharp 5.30 ptg sy sure keluar opis, takkan spend walau seminit dua..
mula2 dulu ka ...
rinacomel79 Post at 19-4-2011 16:42

i pun sharp 5.30 cabut dah balik, sbb mmg keje sy ni takde backlog....ari ni punya keje abis ari ni je....alhamdullilah dpt keje mcm ni, w/pun takde bonus , inc, tapi yg penting leh balik on time....

sayangkan anak tangan-tangankan..so tangan kanlah anak anda selalu.

teringa lak spupu i..dia cikgu...cikgukan balik awal, dia rela amik anak dia kul 6ptg sbb katanya byr mmg smpai petang huhuhuhu, mek ni balik keja 5.30 , tak lengah nak balik sbb nak amik anak..rasa cam terlalu lama anak duk ngan org, klu ada peluang balik awal nak je balik tapi apa kan daya

.nak kena peluk anak aku pas ni...sedey..dia selalu kena marah ngan aku

yup...setuju...walau sesibuk mana pun, sebesar mana pun pangkat kita kat pejabat...family must come first.......kerana anak-anak adalah permata dan harta kita yang paling bernilai, tiada galang gantinya.....

cam sy pun kekadang sakit jiwa gak bila balik keje, my doter wat peel yg menyakitkan kepala...rase nak mengamuk jer tp bila dipikirkan balik...sebenarnya mereka nakkan perhatian kita...yelah sehari suntuk kita kuar rumah...dah lewat petang baru balik,kesian anak baru jer nak bermanja dah kene tengking/marah...

so sy skang ni wlu camner penat skalipun,my first target mesti my doter n son...sy akan layan diorg dulu, suapkan makan,mandikan,layan dia bersembang,baca buku utk diorg,kaler2.....

coz sy penah jumpa bebudak remaja yg liar, sy tanya mereka nape jd camtu, diorg jawab
" ala klu kite duk umah, bukannyer mak kita nak layan pun..baru nak tanya ckit dah jerit2/marah2...lg best lepak kat luar dgn kawan2...diorg lebih memahami...."

tuler salahnyer parent sekarang ni, xmau mendengar, klu anak2 tanye ckit herdik2 so bila anak2 kita dah besar nanti dia akan lebih selesa bercerita masalah dgn dgn org lain (kawan2 sebaya) which is akan mendorong ke arah gejala sosial....

renung-renungkanlah.....peace...

Reply 1# anaryu

aku kire org..sume org aku nk marah..huhuhuu...
tapi mase kecik2 ari tu selalu kene marah ngan mak..
mak kate, kalau dgn org lain bkn main.....kalau dgn adik sendiri kedekut, nak marah2 je keje...aihhh...
bile dah besar ni aku lebih utama kan family berbanding kwn2... lambat tersedar dari dunia sendiri.....

Follow Us
sedihnya baca...tq TT for sharing...
anyway i pun balik sharp...kul 4.30 i da cabut(i masuk keja 7.30)...rindu kat anak....my hubby pun sama gak...balik umah 1st i buat layan ank dulu...dalam 30min..pastu baru masuk dapur masak bagai...papa dia lak takeover layan dia...tapi alhamdulillah..ank i xbyk ragam sgt...2thn ++....
tapi dari pemerhatian i ank i lagi buat hal kalo kita marah2 dia..ckp kuat2...smoga Allah bagi kesabaran yg kuat utk i didik ank i...

anggaplah...
sayang anak tangan2 kan....

Reply 16# anaryu

nannessssss   nak cari keje dkt ngn umah..........

Reply 41# bluecrystal

berangan la kalu nk balik awal kalu keje swasta...cube keje gomen...kul 3 ptg dah chow... (jelessss..... )

Reply 83# mekma

sepupu hang tu jiran dpn umah aku ke? die cikgu gak...anak die mak aku jage dr pas pantang smpai 4 thn....x sayang anak gamak nye...cikgu kn balik awal.. 6 ptg baru amik..padahal mak aku pnah ckp kalu nk kira jam pn xpe.....tp die konon2 ckp sbb byr full kn jage full day gak..padahal 4 thn mak aku jage x penah naik pn regenye...

mcm2 la kes nya...anak setahun dah berenti bg susu, die ganti nya air teh..pas 2 thn die bg air masak je....

makanan xpenah bg kt anak...bile anak die kt umah aku lapa je..mak aku la bg makan die...

demand plak...nak ayam je.....

geram btl..skg mak aku x jage die dh,..sbb die dh 5 thn...walaupun dpn umah mak die n anak die yg mak aku jage tu sombong nk mampus...

x paham aku....

Reply  mekma

sepupu hang tu jiran dpn umah aku ke? die cikgu gak...anak die mak aku jage d ...
idakamaruddin Post at 21-4-2011 12:51

ada jgk mak mcm 2 ye...ada ke patut 2thn dah stop minum susu...ank i still minum susu....i rasa pengasuh ank i la plg bertuah...heheh...time hantar ank, i dah bg siap2 bekal nasi goreng @ cekodok (bekpes) nasi + lauk (lunch), biskut...dll...

touching nye ... sib aku n asben stkat ni akan spend time wif our son.. balik keje , ckp2 dulu ngan die w.pun die tatau ckp lg..

touching nye ... sib aku n asben stkat ni akan spend time wif our son.. balik keje , ckp2 dulu ngan die w.pun die tatau ckp lg..

alamak!! tenet poblem .. sowi momod..

Reply 92# alfara

mmg ada..mak die siap pakai tudung labuh lagi...tapi nthla...beranak pandai..kedekut sgt nk bg anak makan...

anak2 die yg cblm tu pn mcm tu..kenkadang ade ank die (abg kpd ank yg mak aku jg) drjah 1, sblm mak die smpai umah abg die tmpg umah kitorang jap...

sian..lapa sgt...tgk makanan mak aku masak, x segan2 mintak...kesian nengok nya..mak aku kenkadang tnye die, abg x makan lg ke? die kate ape tau, dah makan tp makan malam td je.....

whattheee??

mak aku ade gak kenkadang perli ckp anak yg mak aku jg mcm lapar, bw la bekal ke ape...mak die senyum je...esok x bw pape pun..cume air masak sahaja...

taaapiiiiiiii yg pelik, anak die sume cerdik...walaupun x cukup makan....

syahdu beb

Bila berpaling aku hampir melanggarnya jatuh,
Jerkahku, "Jangan buat kacau di sini, pergi main jauh-jauh"

anaryu Post at 14-4-2011 09:51

aku penah jumpe satu mother n daughter 4thn kot.. chinese.. die tersiku kot anak die.. then dgn nada yg risau die pon kate la "oh i'm sorry dear, did you hurt?"... sambil usap2 muke anak die.. agak2 kite buat mcm tu ke?

mak aku dulu slalu pesan, bile keje nnt cari la keje yg senang tuk aku jenguk2 anak2 aku.. mksdnye boleh blk awal/ontime.. boleh kuar amek report card sekolah ke.. sbb mak ayah aku jenis kesian n risau kat anak2 walopon garang sket.. so adik2 beradik kitorg sume alhamdulillah menjadi n berjaya dgn kerjaya masing2 tp perangai kadang2 agak hazab jugak

ape yg penting jgn terlalu manjakan anak... marah n pukul perkara biasa..

wuuuuuu... rase nk kawin cepat n ade anak

duk KL susah balik awal.

Pergi keja jammed 1 jam.

Balik 1 jam.

Kalo ujan lagi la 2 jam.

Itu kalo balik biasa. Kalo kena stay pasal byk keja... lambat sampai rumah dlm 8.30..

So family kena faham. Sbb isteri kerja utk kebahagiaan Suami & Anak.

Aku orang bujang, selalu balik opis lewat, selalunya dalam pukul 1-2 pagi, tapi bukan kehendak aku, aku tak suka kerja lewat sampai macam tu sekali, aku ada life, kawan2, tapi sejak keje lewat mcmni, kwn2 aku cuma kt opis aje, yg bkn dkt opis dh xrapat sangat. Bos aku ni, aku xphm, dia dah ada anak pinak, sanggup tidur dekat opis dkt seminggu sbb wat keje, selalunya cakap, waktu siang, bkn kerja opis, waktu malam, utk study projek or what so ever, tak kesian ke kat anak-anak? aku xphmla org mcmtuh, btw, takde pn OT or claim or elaun stay smpi lewat pagi.  Aku pressure sangat2, nasib baik bkn aku je, tapi almost semua staff pn pressure.

La ni, aku baru dapat tau yang ayah aku kene transfer ke oversea pasal keje for 3 years, walaupun aku ni anak sulung and duduk bkn satu bumbung dgn parents aku, and aku pun tak lah berapa rapat dengan ayah aku tuh, tapi bila dengar berita tuh, aku menangis.. haishh...lelaki menangis tu..malu tapi yelah kan, selama ni klu jarang jumpa pun, masih lagi kt malaysia nih. Aku kesian kat adik2 aku yang bongsu sebab diorg rapat dgn ayah aku, and ibu aku sekali. Rasa bersalah sebab dah lama xbalik rumah, ni sebab pasal kerja lah..  

Ntahlah, bila tengah menaip ni pun, mengalir air mata sket..