CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anaryu

[Kisah Tauladan] Kenapa kita perlu balik kerja awal...

zaman moden niiiii..kene paham apa itu VALUE ADDED

tak jadi masalah kalo lambat balik ke sibuk ke..kita faham lah ORANG MODEREN

yang penting masa yang ada ngan koge esp anak2 tu, setiap kali kene ada tambahan NILAI tuh, jadi lebih baik dan berganda walo JUMLAH MASA TU TETAP SAMA misal sedikit je

sebab itu dalam agama tak pandang apa jenis KUANTITI..jumlah segala apa pun tak penting, yang paling penting ialah taqwa dan apa kah takwa kalo bukan KUALITI or NILAIAN..btui dak?

balik awal pun tapi pi mai tang tuuuuuuuuuuuuuuuuuu jek..apa barang beb?

berapa ramai ibu yang full time tapi anak nya hampeh gak? berapa ramai ibu yang nampak asik sibukkkkk 24 jam tapi anak2 membesar molek gak? mustahil?

so janganlah berputus rahmatNYA , dont be kawathirrrr

it is not the present that count but the thought
it is not the time that count but the value

tuhan bersumpah demi MASA haa..dari sejak adam a.s sampai kiamat tetap 24 jam gak soang kita lalui..but sama kah NILAI or value tu?

Reply 1# anaryu

mohon share kat...
http://tentangsuatuwaktu.blogspot.com/  adakah kita sedar..??

kerana... sangat menusuk kalbu....

Post Last Edit by Hana at 28-7-2011 17:39

aku rasa, area ofis aku nie, kalau balik on time pun tarak guna.. sampai umah lebih kurang ajer kalau kuar lewat2 sket..misti sesakk ajer.. buat penat kaki ajer.
area ofis aku nie mmg area2 ofis pun. pastu traffic light lagi. nak lepas 2 traffic light, bukan main seksa lagi.
kecuali kuar kul 5pm. itu baru tak sesak sgt. . tapi, ofis hour ofis aku 530pm.
ramai gak mak2 orang kat ofis aku nie cabut kul 5pm. itu bergantung pada "nasib" ler. kalau kena..pandai2 ler.
aku? memang takder sifat mak mak orang lah.
takder benda nak dikejarkan. takder benda nak dimasakkan. semua beli ajekk..
anak mak mertua jaga. tak yah nak rebut2 dgn mak mertua pada hari bekerja.

tapi, kalau hari tak bekerja, aku jaga la. takder la nak tinggalkan 2-3jam kat mak mertua LAGI sebab aku nak berhias cantik molek mcm ala ala nak gi dinner.
unless betul2 aku kena gi dinner temankan laki. itu terpaksa la. tapi, ITU, laki aku akan cakapkan kat mak dia, tolong jagakan sebab ada dinner. bukan AKU yang cakap. yang penting, BUKAN AKU LAH.

Reply 1# anaryu

FAMILY = (F)ATHER (A)ND (M)OTHER (I) (L)OVE (Y)OU

Rase nat resign pas 2 nak jaga anak

Reply 12# danie_sid

Pernah hadapi situasi yg lebih kurang sama gak. Dpt bos perempuan yg mcm tu (Tp kalau tang die nk pegi holiday ke vacation ke anak die sakit ke x de sape plak bleh pertikaikan). And kebetulan anak kerap sakit since maknye keje kat situ. Dgn babysitter yg cuti lg. Sgt stress jdnye. Jd keputusan yg terbaik is berhenti and jg my baby. alhamdulilah, rezeki dtg dr Allah kan. Dpt keje lain and baby pun dah besar.

Anyhow, family ttp priority since family tu ultimate happiness, keje ni sebagai pelengkap jerk.

last 2 years was a happy time for me. keje kat damansara pukul 6 sharp balik sampai rumah kul 7..keje mmg takde stress boss pun cabut sharp2..lepas 2 tahun kena transfer ke Nilai dekat setahun lebih sbb dengki oleh kawan satu deparment. dah le masa tu pregnant. ulang alik dari shah alam kat nilai dekat setahun lebih. balik pukul 6 sharp sampai rumah pukul 7.30 paling awal pasal jam teruk kat puchong biasanya pukul 8.00 mlm. now dah keje tempat baru , jarak ofis ke rumah 15km je dlm 20 minit. tapi aku tetap tak boleh balik awal sbb bos aku punya motto balik paling awal pukul 7.30 mlm. padahal waktu kerja sampai kul 6.00. tengah cari kerja lain klu boleh tak payah stayback..harap2 dptlah..

Follow Us
acah2 jek ker betul?

I balik on time masa keje..masuk ja kete teros tutup line kerja.. Line yg personal je on utk family..my phone dual sim..mg pakai 2 no..
1- no keje
2-no personal,family

takpe..lepastu bole buat drama airmata saat indah bersama insan tersayang
sedangkan masa dia ditinggal bersendirian kita leka dgn dunia kita sendiri.

balik rumah anak tertunggu..namun terbalik..anak pulak terpaksa menjadi pendengar setia keluhan mak..maka si anak akan merenung nasib sendiri..memendam rasa. akhirnya pergi..si ibu lalu mengarang kisah sedih..wahai si anak kenapa cepat sungguh dikau pergi.

semua mengalir airmata menangisi malang nasib si ibu yg kehilangan anak..ya kesedihan yg tiada terperi..tapi pernahkah ibu tersebut menyelami hati seorg anak yg kita bawa kedunia ini..dunia kini yg kian menyakiti hati anak yg belum kenal erti kehidupan yg sebenar.

Sedih baca...