CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jingga007

Geng WR di KLIBF 2011 >> Moh Kasi Report Di Sini dan Tacang Menanti Anda!

Reply 18# cmf_azure

laporan gathering ari tu dh habis buat ke belum kak zure

Reply 17# fizziany

sbb ko jarang2 muncul kat umah gebang bergebang tu... depa dah meriah sbulan sbulm hari berlnsung nya..
siap dah war2kan nak jumpa siapa semua...  aku je jeles2 sgt ni sbb jauh dari umah aku..
kalu kat bklng PWTC mau aku jadi penyambut tetamu yg dtg...

best je baca report mijot... harus leleh airmata sbb byk nor buku2 baru yg lum ada dlm simpanan lagi.
takpelah tggu je buku2 tu smpai kat badan or popular...
lambat laun dpt gak... leh baca masa jadi suri nnti....

Post Last Edit by qimi08 at 25-4-2011 11:01

Tarikh : 23/04/11

Saat terakhir plan berumah, jadi memang tidak janji dgn sesiapa pun hari ini nak pergi pesta buku.
Pergi dgn geng UB. Dalam perjalanan terima message dari ainaeina & kaypo.
Sambil berbalas sms. Parking kereta kat hentian putra. Kami masuk pintu belakang tempat pertama dituju booth JS  dan org yg pertama  jumpa noor suraya dan beberapa geng UB  acara laga2 pipi bermula. Memang dah dirancang dari mula hanya beli novel yg sudah masuk dlm list sahaja. Ambil je 5 buah novel JS terus bayar. Novel baru syud, saidatul safa, hlovate, imaeen & noorsuraya

Jumpa mama erra kami gerak ke booth alaf waktu tu org tidak ramai. Beli novel  kiriman kakak sahaja Anis Ayuni & Ayu Emelda.Tetiba ditegur dgn penulis Ramlah Rashid dan Kamsiah Abu sempat berborak dan komen pasal novel baru Kamsiah Abu.

Lepas bayar kami gerak ke tingkat 1 nak cari booth Pajar Fakeer. Booth Fajar hanya ambil 2 novel je.. Novel Cikgu Sofi & Shamimi. Sewaktu nak buat bayaran terjumpa AINAEINA & MIDAR .
Dari situ kami gerak ke booth NB Kara berjumpa dgn Norhayati Berahim, Kursi & Sue (Editor NB). Mama erra, Aina beli novel baru NB, Tak beli novel NB tapi dah booking t'shirt dah beritahu NB akan beli novel & T’Shirt selepas bln 6 Inshaallah.
Waktu nak balik sempat lagi laga2 pipi dgn yatie & sue. NB nak bercuti ke Eropah bln Jun.

Dari situ kami turun balik ke booth JS….. Midar & Aina sbg  beli novel dan minta t/t penulis  JS. Akak pulak cam biasa jumpa geng kicap & geng UB laga2 pipi dan tukar2 barang.

Sebelum keluar dari PWTC  jumpa IZZUL IZZATI penulis KN, Inshaalah akan terbit  novel baru dgn Siti Rosmizah Publisher.

Kami keluar dari PWT ke Mall dlm kul 12.00 makan pergi sambil bergossip.
Kemudian barulah Bunick, Mijot, Azure & Uda tiba. waktu ni pun fc masih tidak ramai org lagi.
Ingat nak sbg gossip lagi tapi Bunick tapi bunick bertugas jam 2.ptg dan tgk pulak Manager tu pandang2 je tempat kami...
cam beri amaran srh beredar

camera bawa…tapi xada mood nak ambil gambar rupanya macam tahu je musibah nak menimpa,
HP hilang mungkin tercicir sewaktu turun dari kereta.

Rate

1

Reply 23# qimi08

harap bersabar ye akak... maybe ada hikmah disebalik hp hilang tu...
dah dpt hp yg baru ke?

Reply  fizziany

masih ada masa lagi nak pergi  
    hari terakhir 1/5/2011
cmf_azure Post at 24-4-2011 22:48

iyerlah fiz....masa tu kak sya duty kat booth KN..boleh lah lepas tu kita plak tawaf satu PWTC...teman akak shopping..

Laporan KLIF  2011
Sabtu, 23 April 2011
The mall dan PWTC

Uda pada mulanya nak g perjumpaan semasa KLIF 2001 jam 11.00 pg tp Uda terpaksa tukar program kerana g kenduri kahwin kat Putrajaya, jd Uda sampai kat food court, The Mall jam 1.15 tengahari.   Masa tu Uda sampai dah ada Qimi, Bunick, Mijot, Aineaina, Midar dan Azure bersembang2 sekejap  sbb Bunick kena balik bertugas melonggarkan jari jemari untuk aktiviti sain menyain. Glamer U.....  Qimi, Aineaina dan Midar dah habis memborong dan nak balik. Manakala Uda, Mijot dan Azure baru  memulakan aktiviti melontar.hehehe

Booth yg mula kami singgah Karangkraf sbb menemankan Mijot menyaksikan pelancaran dan  membeli Novel serta mendapatkan tandatangan Fauziah Ashari untuk novel terbarunya Bisik-bisik Gelora.  Hari tu Uda lebih kepada survey novel2 yg perlu dibeli untuk acara melontar pada minggu depan. Dah siap wat janji ngan Buncik dan Mijot tu.... Hairan  bin ajaib bila tengok xramai org pada hari tu sbb selalunya siap berlaga2 punggung dan tolak menolak tp hari tu senang sgt. ke sbb belum gaji lagi.

Lepas g Karafkraf kami bertiga g mencari booth Fajar Paker tp terjumpa plak Mek Jing dan kakaknya siap landing baik punya.......boleh plak kami bergosip sekejap  (mmg xsah kalau xbergosip kan kan).  Azure punya exited nak dptkan beg PF mencongak2 3 novel yg perlu dibeli dgn harga RM50.  Tiba2 Mijot dok tunjuk kat kami dia dah dpt tandatangan novel Mimie Afinie, cekap tul dia ni… Uda plak xsabar nak dptkan novel Aina Emir dan Mimie Afinie jdnya lepas Azure siap bayar semua kat PF arah kami ke Karna Dya pak.  Uda beli 2 novel Aina Emir dan Mimie Afinie siap bergambar ngan tandatangan lagi.  Kami berlegar2 disitu utk meneman Mijot tuk beli buku latihan yg dipesan maknya tp xdpt  apa yg dicari.  Akhirnya kami mengambil keputusan utk ke JS plak.  

Di JS kami lihat Bunick, Nazurah Aishah, Manjalara dan Normaslina setia menanti peminat2 masing-masing untuk menadatangani novel mereka.  Uda terus cari Wanamalyn utk mendapatkan tiket diskaun 25% novel2 terkini JS. Banyak tul kena borong untuk minggu depan mau senget bahu. Rupa2nya booth JS berdepan ngan booth Popular dan PTS.  Uda ternampak Siti Rosmizah sdg sibuk menandatangani novelnya. Uda terus kesitu bertemankan Azure dan Mijot dan mencongak2 samada nak beli atau x novel tu……… tebal wei….. walaupun bukan peminat tegar Uda akhirnya  beli gak siap bergambar dan amik tandatangan lagi.

Kami bertiga masih berlegar kat situ hingga jam 6.menunggu Buncik habis bertugas  menumpang Buncik balik ke rumah.  Kami singgah  di Serdang utk dinner tp Azure xsempat  minumpun sbb suaminya dah sampai  dan Uda sampai dirumah jam 8 lebih. Terima kasih Buncik atas budi baik.

Rate

1

Follow Us
23/04/2011

Pagi lagi dah bangun sbb abg nak keja. Adik tel dlm kul 7.30 am nak hantar anak dia gi sekolah lepas tu dia nak gi jalan TAR. Dia tanya nak tumpang gi PWTC tak. Apa lagi bagai orang mengantuk disorongkan bantal setuju ajelah. Suruh dia gi breakfast dulu lepas tu baru ambil kat hentian bangsar.

Dalam kul 9.00 dia sampai terus gi. Awal rasanya sampai di PWTC dalam pukul 9.15. Semasa jalan-jalan tak tahu nak gi mana bertemu dengan Wan. Ikut Wan gi booth JS. Tolong dia buka tirai booth JS lepas tu pilih buku yg nak beli adalah dalam 7 buku. Nak bayar tak boleh so suruh Wan simpan dulu. Lepas perut terasa lapar gi McD the mall.  Sms kak Qimi tanya sama ada dia datang tak hari ini. Kak qimi kata akan datang tapi sekejap sahaja. Kemudian SMS Bunick dan Mikoo. Bunick akan datang dalam kul 11.00 nanti. Mikoo datang minggu depan.

Tak tahu nak buat apa lagi masuk PWTC balik. Pergi booth Fajar Pakeer pilih buku. Rembat 3 buku dari Fajar Pakeer. Semasa nak bayar nampak kak Qimi dan Midar. Semasa nak bayar nampak beg Fajar Pakeer, minta kat cashier beg itu dia kata dgn pembelian RM50 baru dapat.

Dari boot Fajar Pakeer kami gi booth NB Kara pulak. Kat situ tak tahu nak beli buku apa? Ambil buku Kak yatie keluaran terbaru RM2.50. Dari sini kami gi booth JS pula. Kat sini masyaAllah orang berhimpit2 nasib baik dah pilih buku pagi tadi klu tidak tahulah berhimpit mcm mana. Semasa kat JS kak Qimi asyik ternampak ada seorang tu mcm Mek Jing aje.

Kak Qimi gi cari geng dia. Midar sibuk pilih buku. Aku sibuk cari Wan nak minta bakul buku yang dipilih pagi tadi batang hidung dia pun tak nampak. Nasib baik kak Mariah ada kat situ. Minta kat dia aje. Nak bayar satu hal lagi kena beratur panjang.

Lepas bayar minta TT penulis pula. Selepas tu gi booth Popular pula nak beli buku Siti Rosmizah yang terbaru dan minta TT dia sekali.

Selepas tu gi balik kat booth JS kak Qimi nak jumpa kak Su sambil menunggu kak Qimi kami susun buku yang kami dah beli dari tiga empat beg jadi dua.

Kami keluar dari PWTC terus gi food court the mall. Semasa kat sini barulah kak Qimi perasan telefon dia hilang.  Kesian kat Qimi. Sedang kami bergosip2, Bunick, Mijot, Azure dan akhir sekali Uda sampai. Bunick minta diri terlebih dahulu sbb kena bertugas.  Kami berbual utk seketika sebelum meneruskan perjalanan lagi.

Kak Qimi dan Midar beransur pulang. Aku Azure, Mijot dan Uda kembali ke PWTC semasa disini kami terus masuk ke bilik karangkraf. Semasa disini kami berpisah kerna aku terpaksa mencari anak buah yang menunggu.

Dalam kul 5.00 baru kami beransur pulang. Satu hari yang memenatkan. Dalam nak tak nak banyak juga buku diborong.

Rate

1

Reply 26# uda08_za

Kami bertiga masih berlegar kat situ hingga jam 6.menunggu Buncik habis bertugas  menumpang Buncik balik ke rumah.  Kami singgah  di Serdang utk dinner tp Azure xsempat  minumpun sbb suaminya dah sampai  dan Uda sampai dirumah jam 8 lebih. Terima kasih Buncik atas budi baik.

uda!!!!!smpai ati bgtau sume org BUNICK ni BUNCIK

Post Last Edit by qimi08 at 25-4-2011 14:49

Reply 24# Jaza2008

baru balik dari maxis center nombor lama dpt guna balik
cuma semua contact dlm tu yg hilang ke update semula....
Jaza H/p memang dah dpt com bagi TERUS 3 minggu yg  lalu
tapi masih x mo guna sbb nak guna sim card baru......

lupa nak cerita...
pergi booth pts buat cabutan bertuah, aku dengan gigihnya mencuba sebanyak 3 kali
kali pertama dan kedua tak dapat, kali ketiga dapat baucer diskaun rm 1
tapi masalahnya mana tah aku campakkan baucer tu..

Reply  uda08_za

bunick Post at 25-4-2011 12:34

hahahaha.. ketawa sakan aku bila baca bab ni....
nick maafkanlah Uda tu... typo error la tu... sbb teruja dgn BF smpaikan
tersalah letak I n C.....

Reply  Jaza2008

baru balik dari maxis center nombor lama dpt guna balik
cuma semua contact dlm  ...
qimi08 Post at 25-4-2011 12:42

jaza masih lum ada hp lagi.. bertukar pakai yg anak punya je...
no sama tapi no phone dlm memory hp tak dpt dislmatkan...
yg ada dlm sim kad je...
haru gak ni......

nak tggu org bagi free je smpena annversary ke 13 nnti...
harap2 dpt hp la...

Reply  uda08_za

bunick Post at 25-4-2011 12:34

Buncik nama ko sentiasa meniti dibibir Uda.
    Ko mmg terbaik antara yg terbaik. sayang ko

Reply 27# anieaina

nmpk mek jing

ramai yg ckp nmpk mek jing cuma takut salah org

Salam.

Nak report jugak.

Ahad 24/4/2011
Selalunya ke Pesta Buku sebagai pembaca yang hendak mencari buku, tapi semalam buat pertama kali, dok menunggu pembaca yang 'terambil' 3 Jantung Hati untuk ditandatangan. he he he. Bertugas kat booth JS jam 10, tapi aku ni mmg jenis suka sampai awal, so 9.30 aku dah sampai PWTC. Cari booth JS , nasib baik my body guards (3 anak buah) nampak. So terus saja masuk walau di tahan pengawal pintu. Aku ckap nak anto barang, so dia pun bagi masuk, dan anak buah aku pun masuk juga. Kat booth JS, warga JS tengah siap2. Org pertama jumpa tentulah Kak Yah dan Kak Su. Depa tunjuk tempat penulis dan aku angguk2 saja. Gementar la plak ha ha ha.

Aku tengok dah kol 10, tapi penulis lain tak mari lagi. AKu jadi malu hehehee, rasa maca terlampau teruja pulak. So untuk mengurangkan rasa malu aku pi ke dewan sebelah, Karangkraf, bodyguards aku yang 3 orang tu dah tak nampak. Depa dah bye-bye awal2 lagi kat aku since the doors to other hall opened. Aku buy time, dan gerak balik ke JS booth, still no other writer. Dan dengan memalu aku tanya kat Kak Yah, nak duduk kat writers corner tu pukul berapa. Kak Yah terus cakap , SEKARANG ! ha ha ha....aku pun ok ok..terus kalut-kalut masuk, and at that time Rnysa Anys (writer of RADHA and other 2 books) pun sampai, and after a while Normaslina (writer of Mencari Jodoh@ JS.com) pulak sampai. Kami sembang2 sambil tunggu pembaca yang mahu dapatkan tandatangan.
It was a good session as i got to meet my readers and we exchanged smiles, bersalaman, took pictures and as a token of appreciation i hand them a small gift of galvanized mini pails. Ada juga someone dari cari yang malu2 kucing tidak mahu kenalkan diri. He he he..... ;)

Dari dewan yang rasa sejuk, tiba2 jadi sangat panas......orang punyalah ramai, and JS booth memang kena serang sungguh. Sitting there static and looking at people hording the hall membuatkan aku rasa pening lalat. Alas when the time tick to 2, it's time for me to leave and other writers took over the seat.

Sebelum balik sempat beli 3 buku by Imaen, Noor Suraya and Dihsar (Alahai Jijah). Rush pulang as my son needs me. So tak sempatlah nak meronda.

Isnin
25/4
Since hari ni tak dak appointment and i need to go to Ampang Park, aku halakan kereta ke PWTC lepas selesai kerja. Hari ni majlis pelancaran so ada la VVIP and the TPM was there...muka ngantuk je aku tengok. Dan hari ni punyalah penuh dengan budak2 sekolah dan cikgu2 sekolah, sampai aku pun di panggil Cikgu....he he he.

Aku ke booth di tingkat2 atas.Tak de banyak aku beli tapi a few books for Imran. Habis tawaf first floor aku singgah booth JS. Lepak kejap dan borak with Kak Yah , Kak Su dan Soleh.

Itu sajalah cerita aku di PWTC, i will be going there again on 30th. Ini adalah SEJARAH dalam hidup aku sampai 3 kali pergi PBAKL...tak pernah di buat oleh aku sebelum ni !!!!

So to those of you yang belum ke sana. GO ! There are a lots of offer and discounts !

Rate

1

Reply 35# detox

akak..
apsal x ckp g sana td? kalo x.. blh dating jap..
midar ader kt sana kol 10 smpai kol 1 td...

midar ! lor...sama le akak ada ard that time ....ish !

gambar tak ada??

Sabtu ni nak datang pesta buku lagi. Nak sambung beli novel-novel yang tak sempat beli. Lepas tu nak mencari buku nota yg ari tu cari tak jumpa sebab sebenar nya tak tawaf betul-betul

Mesti sabtu ni lagi ramai mek jing rasa

Post Last Edit by qimi08 at 25-4-2011 15:00

Acara selingan.....

Paling kelakar akak, ainaeina & mama erra dlm dok melilau menjari booth NB Kara & Pakeer
kami melalui booth yg menjual buku untuk kanak2.....
Akak memang dah sah2 dari dulu org kata muka cikgu.......
paling best ainaeina org tak percaya dia dah ada anak dara sales promoter x percaya dia dah ada anak.
Mama erra selamba je jawab dik mana nak ada anak akak x kawin lagi
benggang je sales promoter tu

patut lah x dpt beli  nove Fauziah...ropenya ada lauching ptg tu.........
puas kami cari diwaktu pagi....npk cam kena pergi lagi lah